Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-09-2007, 20:04   

a liczyliscie kiedys ile w skali miesiaca kosztuje utrzymanie akwarium?? chodzi mi glownie o prad ktory pozeraja te wszystkie aquaszuty i inne ..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-09-2007, 21:25   

http://www.malawi.pl/5_kalkulator/kalk5.htm
tu możesz sobie tak mniej więcej sprawdzić

ale nie dużo góra 20 zł miesięcznie jeżeli chodzi o prąd dla 112 l akwarium ze standardowym wyposażeniem (2*18 W świetlówka, 10 W filtry, 100W grzałka), zależy jeszcze po ile masz kw

do tego dochodzą koszta wody, pokarmów, witamin, nawozów, leków w razie potrzeby, no i testów
 
     
Asia
Gość
Wysłany: 25-09-2007, 21:26   

trudno obliczyc koszt jesli stosujesz grzalke z termoregulacja (tak to sie nazywa?? bo w malignie pisze) bo nie wiadmo ile ona pracuje tak na prawde
generalnie jednak jesli ryby nie choruja i nie wymagaja leczenia to najdrozszy w tej "zabawie" jest prad - pomijam koszt egzamplarzy hodowlanych

Kesi a inwestujac w kubel moze warto pomyslec o wiekszym zbiorniku?? jak sie bawic to na calego, a jak ... ;-)
 
     
asia
Gość
Wysłany: 25-09-2007, 21:33   

Kesi ale jak tak patrze na tego bio n to widze ze ta gabka rzadka jest strasznie i pewnie przepuszcza brudy do srodka glowicy??

nie da sie go rozebrac i zamontowac "sztycy" a na nia gąbke?? bo ta ilosc ceramiki to tez "psu na buty" i bedzie filtr jak sie patrzy ;-)
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 19:24   

No niestety nie da się bo genialny producent wymyślił, że będą dwa otwory wlotowe do głowicy, a co za tym idzie dwie sztyce.
Gąbka przepuszcza cały syf, jak zwróciłam uwagę producentowi to mi powiedział, że jak daliby gąbkę o mniejszych porach to potem bym narzekała że mi się zapycha :zdziw:
Puki co szukam jednej wielkiej gąbk, którą sobie dotnę na wymiar większego pojemnika a te dwie razem ze sztycami schowam do pudełka.
Udało mi się dzisiaj kupić fajną watę 100g za 5,50 zł firmy Bio plast :D , wsadziłam ją do pojemnika przed głowicą. Jakby ktoś chciał wiedzieć gdzie to na Borku Fałęckim.
Gąbkę chyba będę zmuszona kupić w sklepmalwi.pl bo nie idzie dostosować żadnej z dostępnych do tego badziewia.

Wie ktoś może jak się pozbyć rzęsy z akwarium :?:
 
     
aska
Gość
Wysłany: 10-10-2007, 21:47   

rzese wyrzuc, a filtr ...tez ;-)

Kesi, jak chcesz to ja Ci glowice pozyczyc moge, wyprobujesz - mi to lezy i kurzy sie, kup tylko ta gabke albo wloknine coby swieza byla, zobaczysz "zakochasz sie"

chyba ze masz przerybione akwa to tylko kubel

no, a te plywajace rosliny chcesz??
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-10-2007, 16:56   

Myślę na kubełkiem, tylko że nie wiem który wybrać. Za duży wybór jest.
Akwarium nie jest jakoś specjalnie przerybione, ładnie zarośnięte roślinami, jedyny problem to filtracja i krasnorosty. Filtracja biologiczna powinna przynajmniej po części zlikwidować problem krasnorostów.
No i mam dylemat który filtr wybrać.
Tetratek odpada ze względu na psujący się i przeciekający guzik oraz delikatne zaworki.
JBL odpada, ostatnio wypuszczają na rynek wadliwe filtry, problem z wirnikiem i ośką.
Aquaszut i Aquael, Penplax i inne tego typu wynalazki nawet nie biorę pod uwagę.
Zostaje więc jedynie Eheim 2213 i Fluval 204, ale chyba ze względu na prostą konstrukcję, niezawodność i łatwość dostania części zamiennych jednak wybiorę Eheima :|
Jak myślicie dobry wybór ?
 
     
Aska
Gość
Wysłany: 17-10-2007, 13:57   

no coz, to juz wiesz - bierz
dobry kubel nigdy nie jest zly ;-)
mysle ze malo kto az tak analizowal, ja z cala pewnoscia nie, a Eheim mnie ujal i ewent Tetra, nie wzielabym Sery no i tego ktory mam drugi raz bym nie kupila choc od strony filtracji Aquael jest ok, tyle ze ta glowica ..przecieka
w kazdym znajdziesz jakis minus
we wtorki na gieldzie zoolog na ul. balickiej kupisz tanio
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-10-2007, 15:09   

no tak tylko że na giełdzie to już gorzej z gwarancją...
nie wiecie gdzie można kupić obejmy (klamry) na świetlówki bo mi nie dali do odbłyśników i teraz ich nie mam jak założyć
 
     
Aska
Gość
Wysłany: 03-11-2007, 19:23   

Kesi dostajesz normalna gwarancje kupujac na gieldzie...

Inna rzecz ze wg mnie 70 l akwa bez problemu pociagnie na gąbce

(odezwij sie do mnie na gg - w pracy mi padlo a w domu nie mam Twojego nr - moj 5444088)
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2007, 12:40   

Akwarium ma 112l.
Czekam na przesyłkę z Eheim Classik 2213 ++ i jestem :D z tego powodu.
Na giełdzie się nie opłacało go kupić, filtry są góra 30 zł tańsze niż w sklepie, a przejazd i wejście na giełdę nie mówiąc już o czasie po prostu się nie kalkuluje.
A tak za 270 zł z przesyłką ma nowiutkiego filterka z 2 letnią gwarancją i wszystkimi bajerami.
 
     
pawelblade 
Gwarek


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2007, 21:23   

A byłaś na giełdzie która odbywa się co niedziele w szkole podstawowej na osiedlu Podwawelskim?? ja tam zakupiłem całe swoje akwarium :D
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 29-07-2008, 22:11   

Witam po bardzo długiej nieobecności:)) Człowieka zabrakło na dość długo wiec temat "umarł" śmiercia naturalną :(
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 30-07-2008, 07:08   

Cytat:
Człowieka zabrakło na dość długo wiec temat "umarł" śmiercia naturalną :(

ale nasza pamięć o Tobie nie umarła :D Witam Cie pod tak długiej przerwie
_________________
Pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 31-07-2008, 17:44   

Wzbogaciliście się od ostatniego czasu jakimś nowym nabytkiem akwarystycznym?:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16