Poprzedni temat «» Następny temat
Będzie wiecej pociągów Wieliczka - Kraków?
Autor Wiadomość
pepe72
Skarbnik


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-10-2011, 10:45   

nietopesh napisał/a:
pepe72 napisał/a:
Po 16 nie zdarzyło mi się stać od Głównego a używam tej trasy dość regularnie od ponad roku


A mi się trafiło i to nie raz. Odnoszę też wrażenie, że wraz z upływem czasu liczba pasażerów powoli rośnie.

Wycieczki głównie pojawiają się w okresie wakacyjnym. Ale się mi przypomniało, że ze 2 tygodnie temu kursem w okolicach 12 jechała wycieczka emerytów z Włoch.

Nie wiem jak na innych, ale na naszej linii często odbywa się liczenie pasażerów. Sprawdzają gdzie jedziesz i jaki bilet kupiłeś. Wraz z konduktorem idzie laska z zeszycikiem i notuje. Ok. miesiąc temu była ostatnia taka akcja.


Liczenie owszem, ale sądząc z ilości połączeń to odnoszę przeciwne wrażenie, że liczba pasażerów raczej maleje.
Co więcej segment "niebudżetowy" (nie urzędnicy, nie szkoły) IMHO jest w mniejszości. Co z resztą widać po ilości połączeń pozwalających dojechać na 9 i wrócić po 17.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 20-10-2011, 14:24   

pepe72 napisał/a:
Liczenie owszem, ale sądząc z ilości połączeń to odnoszę przeciwne wrażenie, że liczba pasażerów raczej maleje

Ale osso cho?
Pociagi sa w mare rowno porozrzucane w takcie godzinowym (sa dwie dziury, z Wieliczki ok 20 i z Krakowa ok 19)
Ilosc tych pociagow jest praktycznie taka sama od kilku juz lat.
Obecnie rozpoczeta rewitalizacja ma doprowadzic do zageszczenia taktu.
Nalezy pamietac, ze takt jest podstawa dobrej oferty przewozowej, szczegolnie jesli nie jest to takie sobie tam polaczenie peryferyjne, ale kolej aglomeracyjna.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
pepe72
Skarbnik


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-10-2011, 10:55   

sprox napisał/a:
pepe72 napisał/a:
Liczenie owszem, ale sądząc z ilości połączeń to odnoszę przeciwne wrażenie, że liczba pasażerów raczej maleje

Ale osso cho?
Pociagi sa w mare rowno porozrzucane w takcie godzinowym (sa dwie dziury, z Wieliczki ok 20 i z Krakowa ok 19)
Ilosc tych pociagow jest praktycznie taka sama od kilku juz lat.
Obecnie rozpoczeta rewitalizacja ma doprowadzic do zageszczenia taktu.
Nalezy pamietac, ze takt jest podstawa dobrej oferty przewozowej, szczegolnie jesli nie jest to takie sobie tam polaczenie peryferyjne, ale kolej aglomeracyjna.


Tak filozoficznie, to jak zacząłem jeździć na trasie Kraków - Wieliczka to o 19 chyba jeszcze był.

O tym, że rzadko jeżdżące pociągi są problemem (dla atrakcyjności połączenia) to też pisałem. Ale bez podwójnych torów do Bieżanowa to raczej dużo częściej nie będzie.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-10-2011, 11:13   

Za czasów świetności się dało częściej po jednym torze więc dlaczego teraz ma się nie dać.

Wszystko jest kwestią układania rozkładów i finansowania. Po otwarciu 1 linii SKA częstotliwość wzrośnie znacząco. Jeśli projekt chwyci i ludzie będą tym jeździć, a uważam, że tak się stanie po przeliczeniu czasu dojazdu, to po zakończeniu remontu do Zabierzowa dostaniemy najprawdopodobniej drugą linię. W optymistycznej wersji na stacji Wieliczka pociągi będą pojawiały się naprzemiennie co 10-15 min.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pepe72
Skarbnik


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-10-2011, 23:20   

nietopesh napisał/a:
Za czasów świetności się dało częściej po jednym torze więc dlaczego teraz ma się nie dać.

Wszystko jest kwestią układania rozkładów i finansowania. Po otwarciu 1 linii SKA częstotliwość wzrośnie znacząco. Jeśli projekt chwyci i ludzie będą tym jeździć, a uważam, że tak się stanie po przeliczeniu czasu dojazdu, to po zakończeniu remontu do Zabierzowa dostaniemy najprawdopodobniej drugą linię. W optymistycznej wersji na stacji Wieliczka pociągi będą pojawiały się naprzemiennie co 10-15 min.


No właśnie, za czasów świetności.

Aktualnie dodatkowo remontowany jest odcinek Kraków Główny - Kraków Płaszów. Pociągi standardowo dostają ok. 5 minut spóźnienia i dzięki temu zazwyczaj zwiewa mi bus o 18:15. Pociąg teoretycznie powinien być w Rynku 18:11.
Zapytałem dziś konduktora czy zdarza się przyjeżdżać punktualnie ale ostatnio nie pamiętał takiego przypadku. Co więcej od wykolejenia się Acatusa WYDAJE MI SIĘ, że ograniczono prędkość przejazdu.

Jak PR powkurza więcej klientów (a idzie zima i może być różnie) to czarno widzę
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-10-2011, 23:33   

Zauważ, że rozważamy częstotliwość PO remoncie, a nie w teraźniejszości przy marnym stanie torowiska w które się nie inwestuje z powodu nadchodzącego remontu generalnego, co jest chyba zrozumiałe.

Jako ciekawostkę tylko napiszę, że wczoraj w okolicach północy majstrowali coś przy trakcji, bo na wiadukcie przy stacji Wieliczka stał pociąg techniczny oświetlony jak choinka z pracownikami na dachu.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pepe72
Skarbnik


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-10-2011, 21:55   

nietopesh napisał/a:
Zauważ, że rozważamy częstotliwość PO remoncie, a nie w teraźniejszości przy marnym stanie torowiska w które się nie inwestuje z powodu nadchodzącego remontu generalnego, co jest chyba zrozumiałe.

Jako ciekawostkę tylko napiszę, że wczoraj w okolicach północy majstrowali coś przy trakcji, bo na wiadukcie przy stacji Wieliczka stał pociąg techniczny oświetlony jak choinka z pracownikami na dachu.


Dziś oddali 2 tor na trasie Kraków Główny-Kraków Płaszów. Pociąg do Wieliczki przyjechał pierwszy raz od długiego czasu punktualnie ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16