Poprzedni temat «» Następny temat
Będzie wiecej pociągów Wieliczka - Kraków?
Autor Wiadomość
krowson
Gość
Wysłany: 21-08-2009, 11:32   Będzie wiecej pociągów Wieliczka - Kraków?

I mają być tańsze i nowocześniejsze i w ogóle :D

http://www.mmkrakow.pl/63...j?category=news
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2009, 12:09   

Fajnie.
Chociaż na trasie Wiliczka - Kraków w zasadzie nic się nie zmieni. No może z wyjątkiem elektronicznych bileterów. Pozostałe rzeczy już mamy :)
Gdyby tak zamiast co godzinę kursy były co 30-40 min...
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-08-2009, 12:15   

Cytat:
Koleją szybciej, wygodniej i taniej


Nowa oferta PKP Przewozów Regionalnych, wchodząca w życie 1 września, może być rewolucją w sposobie podróżowania pomiędzy Wieliczką, Krakowem i Oświęcimiem.
Na tej trasie nie było dotąd możliwości przemieszczania się koleją bez konieczności przesiadania. Obecnie całość będzie można przejechać jednym pociągiem, a nowe połączenia kursować będą od 4:00 do 23:00 co godzina.

Dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP Ryszard Rębilas poinformował również o wprowadzanym dodatkowym udogodnieniu. Już wkrótce zakup biletu u konduktora zostanie przyśpieszony dzięki wyposażeniu konduktorów w nowoczesne biletery elektroniczne. Obsługa nie będzie więc musiała wypełniać papierowych bloczków. Co prawda opłata za wypisanie biletu pozostanie, ale Ryszard Rębilas zapewnił, że pasażerowie wsiadający na stacjach, gdzie nie było możliwości zakupu biletu, będą z niej zwolnieni.

Kolejną nowością PKP Przewozów Regionalnych mają być pociągi, które niedługo pojawią się na trasach Małopolski. Nowe składy mają między innymi być wyposażone w klimatyzację i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozwalać będą też na indywidualne otwieranie konkretnych drzwi zamiast wszystkich jednocześnie. Wagony wyposażone zostaną również w wygodniejsze siedzenia.



Ale na tym nie koniec dobrych wieści dla pasażerów. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych PKP stara się zachęcić do częstego korzystania ze swoich usług i w tym celu przygotował promocyjną ofertę cenową pod nazwą "Połączenie w dobrej cenie".

W ramach tej promocji ceny na trasie Wieliczka-Kraków-Oświęcim spadną od 25 nawet do 46 procent. Ta obniżka pozwoli Przewozom Regionalnym na konkurencyjność nawet w stosunku do busów i PKS. Przykładowo przejazd z Trzebini do Oświęcimia obecnie kosztuje 6,50 zł, a od 1 września w taryfie "Połączenie w dobrej cenie" kosztował będzie jedynie 3,50 zł. Kraków - Chrzanów z dziewięciu złotych spadnie do sześciu.

Zmiany, chociaż wprowadzane na trasie turystycznej, adresowane są głównie do mieszkańców Oświęcimia i Wieliczki, którzy często podróżują do centrum aglomeracji krakowskiej.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2009, 22:13   

A jak jest z biletami? Na stacji Rynek jest kasa? A jak już jest nieczynna dopłaca się u konduktora tą opłatę? Ile aktualnie to kosztuje?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2009, 23:21   

jak czasem jadę szynobusem, to czekam na konduktora i on wypisuje mi bilet.. nic nie dopłacałem nigdy
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 21-08-2009, 23:54   

pablo napisał/a:
A jak jest z biletami? Na stacji Rynek jest kasa? A jak już jest nieczynna dopłaca się u konduktora tą opłatę? Ile aktualnie to kosztuje?


Jest kasa. Jest czynna od ok 7.00 do ok. 14-16 (tu moge sie mylic).
W czasie gdy kasa jest czynna, konduktorzy pobieraja dodatkowa oplate za wydanie biletu w pociagu. Ostatnio ta oplata zostala zmieniona na 5 zl niezaleznie od odleglosci (dotychczas bylo 4 zl do 100 km i 6 zl > 100 km).
W pociagach odjezdzajacych w czasie gdy kasa jest nieczynna - oplata dodatkowa nie jest pobierana.
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 24-08-2009, 20:02   

Nowe połączenie od 1 września to jest coś czego wcześniej nie było. :)
Możliwość przedostania się bezpośrednio z jednego końca miasta Krakowa/ z Wieliczki na drugi koniec Kraka.
Mamy połączenie bezpośrednie z min. Kraków B P, Krzeszowicami, Trzebinią, Chrzanowem, Oświęcimiem(no to chyba dla turystów oraz tych lubiących podróż 2,5 godzinną).
Brawo, to jest strzał w 10 i wobec rosnącej liczy aut na drogach i zapowiadanym remoncie ronda ofiar Katynia nie zdziwie się jak w Wieliczce rano znowu zagoszczą jednostki EN57 ( jak za dawnych lat :one: )
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-08-2009, 20:05   

Marcin S napisał/a:

Brawo, to jest strzał w 10 i wobec rosnącej liczy aut na drogach i zapowiadanym remoncie ronda ofiar Katynia nie zdziwie się jak w Wieliczce rano znowu zagoszczą jednostki EN57 ( jak za dawnych lat :one: )


a nie ma czegoś ładniejszego niż te pobazgrane stare graty? już ładniejsze są te składy co do tarnowa jeżdżą.. albo można papieski wykorzystać bo przecież zlikwidowali połączenie...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-08-2009, 20:46   

Niby w necie jest juz rozkladna wrzesien , ale ja zmian narazie zadnych nie widze.
pociagi miedzy 4:50 a 21:55 srednio co godzine.
Poczekamy na oficjalny komunikat
_________________
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 24-08-2009, 22:49   

przemo napisał/a:
Niby w necie jest juz rozkladna wrzesien , ale ja zmian narazie zadnych nie widze.
pociagi miedzy 4:50 a 21:55 srednio co godzine.
Poczekamy na oficjalny komunikat

Poza zmianą relacji (z KG- Wieliczka Rynek na Oświęcim - Wieliczka Rynek), pociągi zaczynają kursować wcześniej, a kończą póżniej. Również w ciągu dnia jest zdaje się ich o kilka więcej.
Tsubasa napisał/a:
a nie ma czegoś ładniejszego niż te pobazgrane stare graty? już ładniejsze są te składy co do tarnowa jeżdżą,..

Do Tarnowa też jeżdżą EN57, tyle że najczęsciej te po modernizacji :D
Cytat:
w Wieliczce rano znowu zagoszczą jednostki EN57 ( jak za dawnych lat )

Za dawnych lat to jeździły nawet kible w potrójnej trakcji ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-08-2009, 06:42   

Za dziennikiem polskim:
Cytat:
Od 1 września PKP uruchomią 40 pociągów relacji Wieliczka Rynek - Kraków Główny - Oświęcim - Wieliczka Rynek (przez Trzebinię).

Nowe pociągi, które mają kursować co 60 minut, w godz. 4 - 23, zastąpią m.in. dotychczasowe połączenia Wieliczka - Kraków. Będzie możliwość zakupienia na tej linii tańszych biletów w ramach oferty "Połączenie w dobrej cenie"

Zastanawia mnie liczba 40 ?
To chyba chodzi ze 20 w ta i 20 w ta :) Bo innej opcji nie widze.
Najwyrazniej to nie wypali bo rano pociagi powinny byc co 30 min a pozniej moga sobie byc co 1 godzine az do 15, znowu co 30 min tak do 18 i znowu co godzine.
Inaczej nie wroze temu sukcesu chyba ze bilet wyniesie duzo ponizej 2 PLN, w co watpie.

PS
No wiec pociagi z Wieliczki beda o :
4:50, 5:33, 6:26, 7:07, 8:06, 9:26, 10:38, 11:30, 13:13, 14:16, 15:06, 16:06, 18:06, 19:06, 20:16, 21:08
I moje pytanie brzmi - gdzie te pociagi do 23:00 ???, Dlaczego o 12 i 17 nie ma zadnego pociagu do krakowa ???
Nic sie nie zmienia, czkeamy na ceny.
jak dla mnie dalej ten rozklad jest dostosowany do pracownikow PKP a nie do ludzi pracujacych i dojezdzajacych do pracy w Krakowie.
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 08:43   

Oczywiście częstotliwość jest zbym mała zwłaszcza rano.
Połączenia o godz. 5:33 jest nieprzemyślane - o 6.00 z KG odjeżdż IC do W-wy. Istnieje duża szansa, że przesiadka się nie powiedzie...

Dodatkowo obecne szynobusy są naprawdę przyzwoite - klimatyzacja!!! Mam nadzieję, że wraz z wydłużeniem składu standard nie spadnie.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 03-09-2009, 14:57   

przemo napisał/a:
Zastanawia mnie liczba 40 ?
To chyba chodzi ze 20 w ta i 20 w ta Bo innej opcji nie widze.

JEST JESZCZE INNA OPCJA- TZW. OPCJA KOLEJOWA.
Wg tej opcji 19 + 19 = 40

PS. Dla niezorientowanych: pociagow jest 19 "tam" i 19 "z powrotem". Razem jest ich wg kulejorzy : 40 szt.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2009, 21:01   

Cytat:
Pablo dostal odpowiedz 21 sierpnia: http://www.wieliczka24.in...27500.htm#27500
ale pablo nie doczytal.

Opcja "szukaj" co pablo postulowal tu: http://www.wieliczka24.in...31739.htm#31739
pabla nie dotyczy, bo pablo jest stary kuń forumowy i jemu wolno.


Ale mi się oberwało. No przepraszam bardzo.
Faktycznie o zakupie u konduktora odpowiedź dostałem.
Nie dostałem o godzinach otwarcia Wieliczka Rynek i Zabłocie, więc nie była to pełna kopia pytania :P

I jeszcze pytanie dodatkowe - ile kosztuje bilet miesięczny i jednorazowy :)
Poguglałem i wychodzi, że 4zł?? Czy to pomyłka czy faktycznie tak jest?
Miesięczny 125 albo 109 jeżeli w automacie?
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2009, 22:58   

pablo napisał/a:


I jeszcze pytanie dodatkowe - ile kosztuje bilet miesięczny i jednorazowy :)
Poguglałem i wychodzi, że 4zł?? Czy to pomyłka czy faktycznie tak jest?
Miesięczny 125 albo 109 jeżeli w automacie?


Jeżeli mowa o połączeniu kolejowym Wieliczka-Kraków to:
- bilet miesięczny - 65 zł
- jednorazowy - 2,5 zł (ważny 2 godziny)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16