Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:52
Biedronka
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 17-04-2011, 23:06   

pablo napisał/a:
Do biedronki zacząłem jeździć od niedawna, wcześniej byłem zrażony generalnie sprawami dotyczącymi ich sporów z pracownikami.


A ja chodze od kiedy Jarek zareklamował tą sieć. :D
Jestem bardzo zadowolony :D

Cytat:
natomiast przerażający to jest dla mnie bełkot elektoratu PiSu. bo w Pisie są cwaniaki które potrafią tym elektoratem fantastycznie manipulować..


Dlaczego bełkot ..?
No wiesz ...
To chorzy ludzie , nawiedzeni.
Trzeba to zrozumieć
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 17-04-2011, 23:19   

Cytat:
Gdzie kupisz to samo, ale z inną nazwą
Nie do konca. Nie da sie zrobic taniej tylko dlatego, ze pod szyldem "wyprodukowano dla Biedronki". Poczytaj co pisza producenci, szczegolnie ci, ktorzy odmowili wspolpracy. Nie patrz tez tylko na nazwe. Np jogurty Zott'a sa w Biedronce, tylko opakowania takie jakies mniejsze
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-04-2011, 23:23   

ArturSosin napisał/a:
Np jogurty Zott'a sa w Biedronce, tylko opakowania takie jakies mniejsze

Ale np. Wawel czekolady pod marka Magnat robi na tych samych liniach i takie same jak dla siebie. I jogurty Bakomy też nie odbiegaja masa od tych "oryginalnych".
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-04-2011, 23:35   

ArturSosin napisał/a:
Nie da sie zrobic taniej


Owszem zgadzam się - taniej zrobić się nie da, ale można sprzedać taniej markę noname, niż ogólnie znana i reklamowana markę, zwłaszcza że tego noname zamawia w ogromnej ilości określony stały klient.

Co do tych producentów różnych, to jeden ma politykę taką że chce zarabiać dużo i jak ktoś mu proponuje stosunkowo małe marże za produkt, to pomimo iż proponuje się producentowi stała współpracę i wielkie zamówienia to on taka ofertę zlewa.
Drugi z kolei uzna, że lepiej zarobić mniej na sztuce, ale mieć stałą współpracę i duży zbyt, niż oddać zlecenie konkurencji i liczyć na to, że klientela nie zrezygnuje z jego produktów na rzecz tańszego noname.
No i na podsumowanie, to nie wiem co innego może powiedzieć producent np jogurtu który nie podjął współpracy o zleceniu z którego zrezygnował oddając konkurencji. Gdyby powiedziałby, że tak owszem pakujemy nasz jogurt do innych opakowań w identycznej recepturze to wartość jego własnej marki leci na łeb bo każdy woli kupić noname ;)

W Galileo był kiedyś odcinek poświęcony dyskontom i potwierdzili tam, że producenci po pierwsze nie chcą rozmawiać na temat produktów dla dyskontów. Druga sprawa to mały przekręt na opakowaniach o których wspomniałeś, czyli np chipsy ładowane są do standardowych opakowań w mniejszej ilości, ale od tego są etykietki z ceną za np kg ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
Ostatnio zmieniony przez nietopesh 17-04-2011, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 17-04-2011, 23:37   

Watpie ale sprawdze z ciekawosci. Zazwyczaj w takich sytuacjach producenci robia pod inna marka zeby nie psuc sobie opinni. Dlaczego tu mialoby byc inaczej?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-04-2011, 23:40   

No to jeśli robią to dla utrzymania opinii to tym bardziej produkty powinny zachowywać wysokie normy.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2011, 07:27   

A ja do biedronki nie chodzę w trakcie weekendowych zakupów. Bo nie jest polska...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-04-2011, 07:31   

No to został ci chyba teraz tylko lewiatan i paleo, bo żabka już została sprzedana ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 07:36   

nietopesh napisał/a:
No to został ci chyba teraz tylko lewiatan i paleo
I delikatesy Centrum
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 07:40   

nietopesh napisał/a:
No to jeśli robią to dla utrzymania opinii to tym bardziej produkty powinny zachowywać wysokie normy
Ale co robia dla opinii? Zazwyczaj robia gorszy produkt aby spelnic wysrubowane normy cenowe sieci. A skoro jest gorszy to zeby nie psuc marki to inaczej go nazywaja. Ale nic nie zastapi weryfikacji organoleptycznej. Wachales lub probowales mleka z Biedronki, kotre produkuje Mlekovita? Nie chce Cie namawiac bo nie chce Ci robic przykrosci ale warto sie poswiecic i porownac.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-04-2011, 08:01   

ArturSosin napisał/a:
Ale co robia dla opinii? Zazwyczaj robia gorszy produkt aby spelnic wysrubowane normy cenowe sieci. A skoro jest gorszy to zeby nie psuc marki to inaczej go nazywaja.


No i tu się mylisz, bo nie chodzi o "gorszość", lecz o reklamę.

Myślisz, że ktoś będzie przestawiał całą linię produkcyjną specjalnie po to, aby jakiś produkt zrobić ;)
To tak jak miałem kiedyś zlecenie w obiektach Lajkonika w Skawinie. Mają 4 linie do produkcji paluszków i wszystko ustawione jest pod ten konkretny produkt. Na końcu mają tylko różne rolki z folią do pakowania.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 08:34   

No to pierwsze z brzegu.
http://www.portalspozywcz...ronki,7418.html
Mam szukac dalej? Jesli produkt bylby pelnowartosciowy to kto by sie decydowal ukrywac wlasna marke? Sobie na zlosc?

Chyba, ze bazujesz na wodolejstwie sieciowym: Jednym z nadrzędnych celów wynikających z misji Biedronki jest dążenie do zapewnienia Klientom wysokiej jakości oferowanych towarów :D
http://www.biedronka.pl/oferta/jakosc_w_biedronce/
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-04-2011, 08:42   

ArturSosin napisał/a:
Mam szukac dalej?


Możesz - poczytamy różne punkty widzenia.

ArturSosin napisał/a:
Chyba, ze bazujesz na wodolejstwie sieciowym


Nie - bazuje na informacjach od Pań z Lajkonika.

ArturSosin napisał/a:
kto by sie decydowal ukrywac wlasna marke


Ten który chce zwiększyć zbyt. Mając moce przerobowe i tak na tym zarobi. Liczba klientów oryginalnego produktu nie spadnie, bo ludzie są przywiązani do znanej marki, a jednocześnie produkując wersje noname może zwiększyć zyski trafiając do klientów, którzy oryginalny produkt uważają za zbyt drogi itp.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 08:43   

Tomek73 napisał/a:
Wawel czekolady pod marka Magnat robi na tych samych liniach i takie same jak dla siebie
Chwile mi zajelo szukanie. Wiesz, ze twoje wspaniale czekolady wczesniej w Biedronce nazywaly sie Magnetic? Teraz juz Magnat. Wiesz dlaczego? M.in. dlatego: http://pokazywarka.pl/czekolada_z_robakami/
Oczywiscie wszyscy wierzymy, ze teraz jest juz nowa jakosc. :D
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-04-2011, 08:46   

Każdy producent ma widać inne podejście do sprawy ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17