Poprzedni temat «» Następny temat
Pirat drogowy
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2009, 18:03   Pirat drogowy

Takie elementy mamy na drodze:
http://www.policyjni.pl/P...sa__WIDEO_.html
Dziwi mnie tylko jedno, pisze tam, że to już 3 raz, kiedy jechał po pijanemu i bez prawa jazdy. Czy sądy tak lekko podchodzą do tych tematów, przecież już przy drugim to recydywa i gość powinien spoglądać na światło przez kraty?[/quote]
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-06-2009, 10:02   

Mnie też to zastanawia. Rocznie ponoc łapie się u nas 200 000 pijanych kierowców. Pewnie 20-30% z nich to recydywa. A miejsc w więzieniach mamy coś około 100 000. No więc jeżdżą mendy dalej po drogach, bo nie ma ich gdzie wsadzić.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 19-06-2009, 13:36   

pablo napisał/a:
Mnie też to zastanawia. Rocznie ponoc łapie się u nas 200 000 pijanych kierowców. Pewnie 20-30% z nich to recydywa. A miejsc w więzieniach mamy coś około 100 000. No więc jeżdżą mendy dalej po drogach, bo nie ma ich gdzie wsadzić.


Prawo mamy takie jakie mamy, samo wsadzenie normalnego czlowieka za kratku z psychopatami nic nie załatwi, trzeba uniemożliwić mu juz wsiadanie za kółko i zagrażaniu życia, to świadome zagranie.
Mam pomysł jazda po 2 promilach to konfiskata mienia, niewazne na kogo jest zarejetrowana, kolizja po alkoholu to juz grzywny i mandaty np. 10-tys wzwyż i zabranie oprócz auta mozliwości kierowania do konca życia.
Ale posłowie by pewnie na tym za dużo stracili więc temat ciężki do ruszenia zapewne .... :D

Scigacze, numer rejestracyjny na kasku :-)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-06-2009, 15:17   

Cytat:
jazda po 2 promilach to konfiskata mienia

Każdy kij ma 2 końce.
Masz firmę, kupiłeś auto za ciężkie pieniądze, dałeś pracownikowi. Ten po drodze się uchlał. Tracisz auto.
Natomiast bez wątpienia powinno być karane przyzwolenie na kierowanie samochodem po pijaku, czyli np. piłeś z kimś, a potem z nim jedziesz.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-06-2009, 16:14   

pablo napisał/a:
Masz firmę, kupiłeś auto za ciężkie pieniądze, dałeś pracownikowi. Ten po drodze się uchlał. Tracisz auto.

Konfiskata mienia KIEROWCY, nie właściciela auta, w wysokosci odpowiadającej cenie pojazdu, jeśli kierowca nie jest właścicielem. Tylko po kieszeni. To bydlęta odczuwają najlepiej.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 19-06-2009, 16:30   

Pomysłów było już od groma...od konfiskaty mienia po dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wszystko gdzieś zawsze się po drodze rozmywa i mamy sytuację jaką mamy...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
abeyro
Gość
Wysłany: 19-06-2009, 16:40   

Kazde przekroczenie predkosci bezpiecznej jest, per se, niebezpieczne.

Problemem jest jedynie to, ze predkosc bezpieczna to V= 0 km/h :P :D
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 21-06-2009, 07:12   

Rzućcie okiem..."W głowie się nie mieści"...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2009, 15:14   

Widać, że mała prędkość jest niebezpieczna, gdyby jechał więcej niż te 40, nie musiałby tak przed tirem uciekać ;)
Ale jak można nie zauważyć tak dużego skrzyżowania, to nie wiem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-08-2010, 23:45   

Dzisiaj przed godziną 00:00 na skrzyżowaniu ul. Asnyka z ul. Piłsudskiego ktoś zdrowo przywalił wymuszając prawdopodobnie pierwszeństwo.

Wyglądało to w ten sposób, iż kierujący jadąc od Gdowa ul. Asnyka w kierunku cmentarza w Wieliczce stwierdził, że o tej porze nikogo nie będzie na drodze w związku z czym nie ma sensu zatrzymywać się na skrzyżowaniu. Pech chciał, że dokładnie w tym samym momencie nadjechał pojazd jadący od cmentarza w stronę Niepołomic

Jak wracałem, to laweta była już w gotowości i chyba czekali na Policję :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 16-08-2010, 08:14   

Juz któryś raz powtarzam , komfiskata bezpowrotna mienia na miejscu wypadku, gosc zostaje bez auta z mandatem ok. 10 000zl , nie wystarczyło by ...?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-08-2010, 08:38   

Ciekawe czy to ten sam wypadek, który ja w tym miejscu widziałem po 22 (chyba biały seat KNS i ciemny VW).
Myślę, że Twoja diagnoza jest zbyt szybka. Nie wiem jak było tym razem, ale kilka razy widziałem tam gości, którzy przejechali prosto z kierunkowskazem włączonym w prawo.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 16-08-2010, 11:19   

pablo napisał/a:
Ciekawe czy to ten sam wypadek, który ja w tym miejscu widziałem po 22 (chyba biały seat KNS i ciemny VW).
Myślę, że Twoja diagnoza jest zbyt szybka. Nie wiem jak było tym razem, ale kilka razy widziałem tam gości, którzy przejechali prosto z kierunkowskazem włączonym w prawo.


No to długo czekali na tą Policje :)

A co do kierunkowskazu to tutaj kłania się zasada ograniczonego zaufania.

Na zakończenie takie - wydaje mi się - że moje domniemanie jest bardziej prawdopodobne, gdyż w przypadku puszczenia kierunkowskazu w prawo i jazdy na wprost (VW) kierowca od Gdowa (biały Seat) mógł by wyjechać wcześniej ze skrzyżowania, a kierowca od cmentarza (VW) mógł by nie wyhamować efektem czego było by stuknięcie w lewy bok, a raczej w lewy przód gościa jadącego ul. Asnyka (biały Seat).
VW był stuknięty z prawej strony - nie prawy przód tylko ładny odcisk z prawego boku.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 17