Poprzedni temat «» Następny temat
Parkowanie mieszkańców bloków przy ulicy W. Pola
Autor Wiadomość
rekin 
Warzelnik
rekin


Osiedle: pola
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 25
Wysłany: 23-07-2009, 23:36   Parkowanie mieszkańców bloków przy ulicy W. Pola

Szanowni Państwo

Mam pytanieza gdzie będziemy parkować samochody po realizacji planowanych inwestycji( Hotel z restauracją, przedszkole) w naszym rejonie. Jako pierwsza zrobiła nam na rękę gmina stawiając znaki zakazu zatrzymywania się przy ulicy W. Pola. Spółdzielnia wyszła im naprzeciw zakazując postoju pojazdów w zatoczkach przed blokami które stanowią drogę pożarową. Jest to już moje drugie i ostatnie wejście na forum (ja sobie poradzę) , ale dziwię się że nikogo z mieszkańców to nie interesuje. Myślę że forum się ożywi jak straż miejska zacznie egzekwować ostatnio postawione znaki zakazu parkowania i trzeba będzie samochód zostawiać kilopmetr od domu.
  rekin
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-07-2009, 23:43   

Ostatnio w tej sprawie zadzwoniłem do SM. I gość zakładajacy " strefe zamieszkania" powiedział mi ze założyli znaki bo w zatoczkach pojawiały sie samochody osób niemieszkajacych w zasobach SM, a spóldzielcy to moga wjechać. Znaja Kodeks Drogowy tak jak ja, przed Twoja uwagą :) . Ale jeszcze lepiej zrobili kolo apteki na Piłsudskiego - znak "strefa zamieszkania" a zaraz za nim wyzwirowany plac ( parking) - oczywiscie nie oznaczony "P"
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-07-2009, 23:44   

rekin, a gdzie ma byc ten hotel ?
 
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 24-07-2009, 14:56   

Może zrobią parking podziemny :P
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-07-2009, 18:20   

W kopalni :)
_________________
 
     
rekin
Gość
Wysłany: 25-07-2009, 00:29   

Nie wiem czy to ma być hotel ( choć ma taki wygląd) czy przychodnia , czy bank są różne sugestie w necie, ale na pewno będą to budynki użyteczności publicznej wymagające miejsc parkingowych.

A propos strefy zamieszkania - poczytaj kodeks ruchu drogowego. W strefie zamieszkania obowiązuje zakaz postoju, oprócz miesc do tego wyznaczonych i odpowiednio oznakowanych - a takich nie ma!
Wniosek: Zgodnie z obowiązującym prawem w strefie zamieszkanie nie wolno parkować. Można tylko się zatrzymać i wysadzić pasażera.
CBDU!.
Bardzo proszę osoby zawodowo zajmujące się ruchem drogowym o obalenie mojej tezy i rzeczowe uzasadnienie , bo ja jestem laikiem.
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-07-2009, 22:22   

rekin napisał/a:
Wniosek: Zgodnie z obowiązującym prawem w strefie zamieszkanie nie wolno parkować. Można tylko się zatrzymać i wysadzić pasażera.


dobry wniosek, niestety :/

jeśli w strefie zamieszkania są tablice oznaczające miejsca parkingowe to można się zaparkować - w innym przypadku absolutnie nie! :|
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17