Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:57
Co się stało ze stacją karetek pogotowia ratunkowego?
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 29-03-2007, 21:38   

Dziennik Polski:

Apel o karetkę

Bez kontraktu ani rusz

W powiecie wielickim, gdzie nie ma szpitala, a ilość tragicznych zdarzeń, m.in. drogowych wzrasta z każdym rokiem, "zaopatrzenie" w obsługę medyczną pozostawia wiele do życzenia

Deklaracja pomocy finansowanej przy zakupie piątej karetki oraz prośba o wsparcie starań dotyczących przyznania przez Narodowy Fundusz Zdrowia dodatkowego kontrataku dla wielickiego rejonu - to zapisy deklaracji, którą Zarząd Powiatu przyjął podczas ostatniego posiedzenia. Dokument ten przesłano do wojewody Macieja Klimy, marszałka Marka Nawary oraz oddziału NFZ w Krakowie i dyrekcji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. [...]

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2007, 08:48   

Pretekst napisał/a:
zniknęło z Wieliczki Centrum Powiadamiania Ratunkowego - czyli nr 112. Wprawdzie samo centrum na które przeznaczono nieco wcześniej coś około 600 tys. zł. pozostało i służy teraz jako dyżurka strażaków, niemniej nie pełni ono już takiej funkcji jaką powinno. Gdy ktoś zadzwoni na ten numer, zgłoszenie przyjmuje strażak, który dzwoni następnie stacjonarnym telefonem do Krakowa na Łazarza - bywa, że potrzebuje kilkunastu minut, żeby się tam dodzwonić.

Czyli jak rozumiem jeśli ma się możliwość to lepiej dzwonić na 999 :?:

Pretekst napisał/a:
redakcja strony mogłaby zwrócić się do urzędów gminnego i powiatowego, każdy z nich ma swoich rzeczników prasowych, o informacje i byłoby po sprawie

Równie dobrze można zadać pytanie dlaczego taka konkretna informacja jak Twoja, się nie pojawiła ani na stronie powiatu ani gminy.
A co do redakcji to wyjaśnijmy sobie pewną rzecz: obydwaj z kol. Tardasem wkładamy mnóstwo pracy i własnych skromnych umiejętności. Obydwaj także ciężko pracujemy gdzie indziej i nie zawsze mamy czas aby zajmować się wszystkim co nam tu użytkownicy zgłoszą.
Nie mamy tutaj reklam, nie jesteśmy przez nikogo finansowani, nie mamy żadnych diet etc... - robimy tyle na ile mamy czasu, i nie musimy się na wszystkim znać.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 30-03-2007, 11:08   

master7 napisał/a:
A co do redakcji to wyjaśnijmy sobie pewną rzecz: obydwaj z kol. Tardasem wkładamy mnóstwo pracy i własnych skromnych umiejętności.

Ja jeszcze dodam, że zapraszamy wszystkich chętnych i obeznanych w tematyce lokalnej do współredagowania forum.
Naszą ideą nie było stworzenie redakcji i rozdzielenie ciepłych posadek, tylko aktywowanie współmieszkańców i zachęcanie do współredakcji.
Pretekst - twój tekst uznałem za na tyle dobry i poważnie opisujący sytuację w pogotowiu, że umieściłem na stronie głownej portalu Właśnie o taką współpracę/pomoc nam chodzi. Róbmy ten portal wspólnie :!!:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-04-2007, 14:59   

No i chyba będzie kolejna karetka:

wieliczka.eu napisał/a:
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwalono przeznaczenie 363.000zł. na zakup nowej karetki reanimacyjnej z pełnym wyposażeniem dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego....


Cały tekst:
http://www.wieliczka.eu/i...i&nrwiad=112584
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
anonim
Gość
Wysłany: 11-08-2007, 13:49   

Nowa karetka jest ;) mercedes sprinter będzie stał w Gdowie ;)
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 16:15   

Z tego co wiem karetka pogotowia stacjonująca i służąca tylko dla naszeo powiatu jest jednym z priorytetów starosty wielickiego. Info pewne;)
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 22:14   

A ja wam powiem e y tzmi karetkami to problem jest od zawsze :/ 5 lat temu mój tato miał zawał i kazali mu jechać do szpitala to jechał jedną karetką z jakimś facetem który znowu zasłabł na ulicy i miał w karetce kroplówkę ;/ ja w tym samym czasie miałam wypadek na rowerze i pojechałyśmy razem wszyscy w tedy ale ja do szpitala (na Prokocim) musiałam już się dostać sama ostatecznie czekać ponad 1,5 godziny jak karetka przyjedzie o ile coś się nie stanie gdzieś ... ;/ Na to miast 2 lata temu miałam atak alergii po ugryzieniu pszczoły czy tam osy :/ a że w sumie byliśmy na Asnyka w bloku u znajomych to szybko pobiegliśmy do przychodni w przychodni podali mi jakieś leki i czekaliśmy prawie godzinę jak nie lepiej na karetkę która z Krakowa musiała przyjechać po to żeby zawieść mnie do Prokocimia bo u nas w Wieliczce nie ma Alergologa... A teraz znowu miałam wypadek 20 czerwca br i tak samo była godzina 22 zadzwoniliśmy na pogotowie karetka będzie do 20 minut bo jedzie z Krakowa :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 22:31   

Troszkę pechowa jesteś ;) strach z tymi kolanami:) - ale to już inny dział :one:
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 22:41   

miki napisał/a:
Troszkę pechowa jesteś ;) strach z tymi kolanami:) - ale to już inny dział :one:


powiem Ci że znam pannę która normalnie sama siebie krzywdzi teraz na Babińskiego leży ;/ u niej pogotowie raz w tygodniu to norma ;/ a co do kolanek to nie martw się ja krzywdy innym nie robie ( z małymi wyjątkami) ale z reguły to ja spokojna zamknięta w sobie dziewczynka :D
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 22:46   

anonim napisał/a:
Nowa karetka jest ;) mercedes sprinter będzie stał w Gdowie ;)

hmm, no tak.
A ja czytam na stronie oficjalnej Wieliczki że:
wieliczka.eu napisał/a:
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwalono przeznaczenie 363.000zł. na zakup nowej karetki reanimacyjnej z pełnym wyposażeniem dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.
Zakupiony ambulans ma być przeznaczony do obsługi mieszkańców Gminy Wieliczka.


Przyznam że czegoś tu nie rozumiem.
To mieszkańców której gminy ma obsługiwać ta karetka :?:
Rada Miejska Wieliczki to wogóle może dofinansowywać karetkę w innej gminie :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2007, 22:50   

może będzie on obsługiwał wielickich tych co np mieszkają w Sławkowicach Dobranowicach itd bliżej Gdowa żeby szybciej było... :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 12-08-2007, 09:22   

ja wiem tyle ze tydzien temu byla karetka po dziadka w tomaszkowicach i byla ona z wieliczki.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 12-08-2007, 09:50   

Służba zdrowia, edukacja, bezpieczeństwo- na to nie można żałować kaski :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2007, 15:39   

miki napisał/a:
na to nie można żałować kaski :)

Zgadza się.
Ale nie oznacza to że można wydawać ją jak się chce.
Stąd moje pytanie dlaczego poszły pieniądze na karetkę, która ponoć stoi we Gdowie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 12-08-2007, 20:57   

W pełni się zgadzam, musimy wyjaśnić ten temat. :!:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17