Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:57
Co się stało ze stacją karetek pogotowia ratunkowego?
Autor Wiadomość
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 29-08-2007, 21:38   

Super, dochodzę do wniosku, że jak coś się dzieje to Oseczka jest na miejscu;) Żeby tak wszyscy reagowali jak coś się dzieje, byłoby super i mniej pracy dla policji, straży ... itp :>
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-08-2007, 22:02   

miki, staram sie ja tylko mogę jedynie pogotowie ratunkowe trochę opóźnić nie zapominajmy że po wypadku samochodowym lub tez innym bardzo groźnym najważniejsze to są pierwsze 3 minuty ;]
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 11:11   

niektórzy wieliccy kierowcy są po prostu bezczelni, jakieś 40-50 min temu wracając z miasta na ul Piłsudskiego gość na przejściu dostał ataku padaczki czego efektem uderzył grzbietem nosa o krawężnik i prawdo podobnie go złamał z pomocą jednego z przechodniów udało się gościa przenieść z ulicy na chodnik ale kierujący samochodem gość pod krawatem żeby ruszył swoje 4 litery aby pomóc to wolał siedzieć w swoim samochodzie i trąbić na nas :/ ale najciekawsze było to iż dzwoniąc na pogotowie zgłosiła się oczywiście dyżurka z Łazarza a karetka przyjechała po 30 minutach z Niepołomic

Czy w Wieliczce w ogóle posiadamy coś takiego jak "pogotowie"??
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 02-04-2009, 13:33   

Dyspozytor dla wielickiego pogotowia znajduje sie właśnie na Łazarza. A jeżeli dwie wielickie erki są w akcji to wysyłają najbliższą wolną z innego rejonu. I pewnie była taka w Niepołomicach.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 16:16   

jednym słowem w razie czego najlepiej zawieźć się do szpitala własnym transportem jak się da :/
chociaż do szpitala też nie mamy blisko :( a przypisany Wieliczce to chyba najgorszy s_y_f w Krakowie.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 02-04-2009, 20:58   

Zeromski nie jest jeszcze taki zły, spróbuj wyladowac w MSWiA na Galla - wtedy zobaczysz s.yf. Ostatnio miałem okazje porównać.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 21:07   

Cytat:
a przypisany Wieliczce to chyba najgorszy s_y_f w Krakowie.
no właśnie jak to z tym jest bo ja ostatnio byłam u lekarza i pani doktor powiedziała że nie ma czegoś takiego jak przypisanie do szpitala jako pacjentka mam prawo wybrać sobie taki szpital jaki chce więc jestem trochę zdezorientowana
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 21:42   

jak dostaniesz skierowanie od lekarza to sobie wybierasz
jak wiezie cie karetka to maja rejonizacje i wiozą do pożal się boże do żeromskiego

ostatni znajoma tam wylądowała (zemdlała na osiedlu), o 2 w nocy powiedzieli jej, że może iść do domu... dziewczyna nie miała ani telefonu ani pieniędzy... nic nikogo to nie obchodzi :/
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 22:54   

a na propo wypadków nie słyszął ktoś z was o tym dzisiejszym co był rano na gdowskiej ze śmeiciarką? ponoć jednej osobie az rękę urwało ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2009, 23:44   

wiem, że w trąbkach był wypadek rano, droga była zablokowana, a na gdowskiej nic nie wiem
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-04-2009, 00:09   

możliwe że to o to samo chodzi w kązdym razie to było w godzinach 8-10
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Maniana 
Kopacz



Wiek: 41
Dołączyła: 26 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 03-04-2009, 08:33   

http://www.dziennik.krako...ad6319da.0.html
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 14-04-2009, 10:43   

pablo napisał/a:
jak dostaniesz skierowanie od lekarza to sobie wybierasz
jak wiezie cie karetka to maja rejonizacje i wiozą do pożal się boże do żeromskiego

ostatni znajoma tam wylądowała (zemdlała na osiedlu), o 2 w nocy powiedzieli jej, że może iść do domu... dziewczyna nie miała ani telefonu ani pieniędzy... nic nikogo to nie obchodzi :/


no niestety, ja myslalam ze wzywajac karetke mozna wybrac szpital ale nestety nie...
w sweta niestety wzywalismy karetke przyjechala z wieliczki bardzo szybko, ale niestety pacjent na zeromskiego........
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-04-2009, 11:02   

bo jako tako Wieliczka kierowana jest na Żeromskiego.. sama widziałam o 22 w niedzielę jak sobie karetka kursowała po ul Wieliczki.. aż mnie zatkało :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
Wysłany: 12-05-2012, 14:38   

Wielickie karetki są dysponowane z Krakowa od ponad pięciu lat

Dziennik PolskiJOLANTA BIAŁEK

Duże prawdopodobieństwo wysłania karetki do innego miejsca, niż jest ona potrzebna oraz wydłużenie czasu przejazdu ratowniczych pojazdów - takie m.in. obawy towarzyszą likwidacji dyspozytorni w Pogotowiu Ratunkowym w Niepołomicach, co stało się 9 maja.

- Do tej pory system ratowniczy w Niepołomicach funkcjonował tak jak powinien. Po co zmieniać coś, co było dobre? - pyta Maciej Kłusek, zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach.

Zwraca on uwagę, że kolejnym problemem związanym z dyslokacją dyspozytorni może być dodzwonienie się do Pogotowia Ratunkowego w Krakowie.

- Sam niejednokrotnie miałem z tym kłopot. Telefon był non stop zajęty, odbierano go dopiero za którymś razem. Boję się, że nawet zapowiadane zwiększenie ilości dyspozytorów w Krakowie, niewiele poprawi sytuację... - stwierdza zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach. Natomiast mł. kpt. Artur Drewecki, dowódca Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce radzi, by mieszkańcy pamiętali, że pomoc medyczną można uzyskać także pod alarmowym numerem telefonu - 999, co często jest szybszym sposobem na wezwanie ambulansu, niż próby kontaktu pod numerami telefonów do danych stacji pogotowia ratunkowego. - Trudno dziś powiedzieć, jakie będą skutki likwidacji dyspozytorni w niepołomickim pogotowiu. Nie przypomina sobie, by od czasu gdy przed kilku laty zlikwidowano dyspozytornię pogotowia w Wieliczce i zgłoszenia przyjmowane są "przez Kraków" zdarzyły się omyłkowe wyjazdy kartek do innych miejscowości niż je wzywano. Są jednak inne minusy braku dyspozytorni w Wieliczce. Jakie? Przecież pani pamięta, co było po likwidacji u nas Centrum Powiadamiani Ratunkowego... - stwierdza mł. kpt. Artur Drewecki.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie oprócz strażaków dyżurowały też dyspozytorki pogotowia, uruchomiono w Komendzie Powiatowej PSP w Wieliczce jesienią 2005 roku, dzięki czemu możliwe było maksymalnie szybkie dysponowanie odpowiednich służb ratowniczych na miejsce wypadku lub innych groźnych zdarzeń.

"- Straż pożarna Wieliczka. Słucham? Pogotowie? Spróbuję połączyć. Jakby się nie udało, proszę wybrać numer 999 - taką informację można usłyszeć, dzwoniąc na nr alarmowy 112. - Często zdarzają się trudności z połączeniem? Dlaczego? - pytamy. - Często. Trudno, by było inaczej, jeśli w krakowskim pogotowiu przy ulicy Łazarza jest na zmianie kilku dyżurnych, którzy obsługują przecież też Kraków. Na pogotowiu jest wprawdzie kilkanaście linii telefonicznych, ale wiadomo, że jeśli dyżurny odbiera jedno połączenie, to nie jest w stanie zająć się kolejną sprawą. Wtedy trzeba czekać... - brzmi odpowiedź" - tak relacjonowaliśmy ratowniczą sytuację w połowie 2007 r, kiedy wiadomo było już, że likwidacja CPR spowodowała, że karetki jechały do chorych 4-5 minut dłużej niż było to podczas funkcjonowania tej "instytucji".

wielicki@dziennik.krakow.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18