Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
Radek
Gość
Wysłany: 22-02-2009, 23:35   

Myślę że Inmax wystraszył się galerii na Bonarce (przed rondem mateczny) było nie było to poważna konkurencja dla innych galerii i będzie z Wielickiej kiszka
....i dobrze tak powinno być: małe zabytkowe, prowincjonalne miasteczko "Wieliczka"

Trwa już budowa największego giganta w Polsce: kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego Bonarka City Center w Krakowie. Zrealizowano już 70% konstrukcji stanu surowego obiektu, którego całkowita powierzchnia wyniesie 234,000 m2. Roboty zewnętrzne wokół centrum, zostaną zakończone w lipcu 2009 r. Otwarcie obiektu zaplanowano na listopad 2009 r. ....czyli już tego roku (będzie można o północy gwoździe kupić ... :diabel: )





 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-03-2009, 15:00   

Bonarka to juz bedzie chyba przesyt, dlaczego nie buduje sie takich centrow na obrzezach miast jak w ucywilizowanych Panstwach ?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-03-2009, 00:03   

To będzie największe centrum tego typu w europie, aktualne największe jest na węgrzech firma która to buduje ma po prostu takie hobby i przebija swoje kolejne rekordy w tej dziedzinie ;P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 10:21   

ciekawe czy w dobie kryzysu znajdą chętnych na lokale..
 
     
puko
Gość
Wysłany: 09-03-2009, 20:30   

PROCES KOMERCJALIZACJI [wynajmowania powierzchni handlowych już trwa ] , bardziej atrakcyjne powierzchnie już są wynajęte , zawsze większy ma szerszą ofertę i może być bardziej konkurencyjny i elastyczny , CENTRUM BONARKA jest skazane na sukces , przy dobrym zarządzaniu w ciągu niecałego roku może zmonopolizować Rynek Handlowy miasta KRAKOWA , GALERIA KAZIMIERZ czy KRAKOWSKA mogą się czuć zagrożone - a w najgorszej sytuacji jest ZAKOPIANKA!!!!!!!!!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 21:16   

bez przesady.. duzy moloch = duzo ludzi a nie wszystkim to odpowiada.. popatrz na galerie kzaimierz i galerie krakowska - sa w odleglosci kilometra od siebie a obie sa pelne...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 26-03-2009, 17:42   

pablo napisał/a:
ciekawe czy w dobie kryzysu znajdą chętnych na lokale..


Odczuwasz jakis kryzys bo ja wogole jedynie deficyt i czarna dziore naszej administracji publicznej.
Ludzie wiecej wydaja i coraz wiecej jedzą <lol>
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 01-05-2009, 22:33   

Na stronie dotyczącej Galerii Wieliczka dostępna jest zmieniona wizualizacja.

Kilka wyciętych zdjęć:













Powierzchnia handlowo-usługowa około 49 700 metrów kwadratowych w tym:
- hipermarket spożywczy: około 6 000 metrów kwadratowych.
- hipermarket budowlany: około 9 200 metrów kwadratowych.
- sklep z elektroniką użytkową: około 3 000 metrów kwadratowych.
- multikino 3 500 metrów kwadratowych.

Źródło: www.galeriawieliczka.pl
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
don 
Kopacz


Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 31-05-2009, 08:46   

Witam wszystkich dyskutujących.

My (z żoną i córką) za 2-3 miesiące wprowadzamy się do domu który kończymy budować w Bodzanowie. Ja urodziłem się i wychowałem w Krakowie (na Kazimierzu konkretnie), a biuro mam na ul. Dunajewskiego przy Plantach. Kraków mam w sercu ale i Wieliczka jest mi coraz bliższa. Moja żona pracuje w Wieliczce od ponad 3 lat a od roku budujemy się w Bodzanowie - Wieliczkę przejeździłem w wszerz i wzdłuż i doskonale wiem jaka jest sytuacja związana w dostępnością ofertową wogóle a już po 17.00 to tym bardziej.

Przez kolejce X lat przejeżdżałbym codziennie obok Galerii Wieliczka ale też obok Bonarki - codziennie również wracałbym z pracy tą samą drogą - byłoby mi obojętne czy zjadę w do Bonarki na zakupy czy do Galerii Wieliczka ...

Jest jednak pewna różnica ... XXX od walorów komercyjnych, na Galerie w Wieliczce należy spojrzeć jak na ośrodek kulturalno-społeczny. Sami wiecie że takowiego brakuje w Wieliczce. Rynek nie żyje, Centrum Sportu (basen) nadal nie ma - zero kina, restauracji, kręgielni czy czegoś podobnego. Brakuje jest interesujących eventów (mniejszych koncertów, pokazów mody, konkursów).

Wydaje mi się, iż fakt pojawienia się Galerii Wieliczka nadałby więcej tchnienia w życie mieszkańców, pokazał młodym ludziom że można coś osiągnąć, że można mieć nieźle prosperujący small business bo powierzchni handlowo-usługowej nadal jest tam w bród przecież i chociaż zaraz po szkole średniej nie otworzą punktu franchisingowego to będzie dużo łatwiej o pracę u kogoś. Kto nie wie do końca o czym mówię niech spojrzy jak Centrum M1 aktywizowało Nową Hutę - ile osób również znalazło tam pracę, spędza czas w restauracjach, kawiarniach itp

Uważam, że Wieliczce należy się ośrodek tego typu - jest to duża szansa rozwoju dla tego regionu.

Przy okazji zapraszam na konferencję PR Regionów 26 czerwca ale nie do Krakowa ale ... do Skawiny ! Jest to kolejna konferencja która będzie dotyczyła aktywizacji regionów również po przez zwiększanie powierzchni publicznej

www.prregionow.pl
 
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-06-2009, 22:20   

Jak już kiedyś wspominałem firma Inmax ma spore problemy. Szczegóły tutaj. Najważniejsze kwestie:
19 czerwca 2009 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie ogłosił upadłość Inmax Sp. z o.o. obejmującą likwidację majątku.

I jeszcze jedno:
3 grudnia 2008 r. - Komornik Sądowy zajął na naszą rzecz (tzn. firmy Karpat-Bud) udziały Inmaxu w spółkach:
(...)
- Inmax Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa (podmiot mający realizować reklamowaną przez Inmax Galerię "Wieliczka").

Więc sprawa wygląda raczej kiepsko, chociaż z drugiej strony niedawno strona dotycząca Galerii Wieliczka mozno zmieniła wygląd.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
abeyro
Gość
Wysłany: 29-06-2009, 12:47   

Ze strony Galerii Wieliczka dowiedzialem sie, ze
O Wieliczce
Miasto Wieliczka leży w obrębie aglomeracji krakowskiej /woj. małopolskie/, ok. 15 km na południowy – wschód od centrum Krakowa i zamieszkuje ją ok. 49 000 mieszkańców
.

A ja i GUS ciagle myslimy, ze miasto Wieliczka nie ma nawet 20 tys. mieszkancow :diabel:
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-06-2009, 17:17   

Formalnie miasto Wieliczka nie leży w obrębie aglomeracji krakowskiej. I oby nigdy nie leżało.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-06-2009, 17:21   

Chyba nie wiesz co to jest aglomeracja :)
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 29-06-2009, 17:29   

Reasumujac lepiej jest zapędzić tabuny ludzi do galerii niz na fajnie urzadzony skwer gdzie można na świerzym powietrzu wypocząć, pospacerować, popływać pojedzic na rowerze, itp.
Wieliczka to wymarłe miasto sypialnia Krakowa gdzie popoludniami nie uswiadczysz zywej duszy na miescie, takie opinie panuja wszędzie o naszym miescie.
Było kino jest urząd, był miejski dom kultury, wystawy, koncerty, spotkanie jest urzad, więc myślę że galeria Wielicka to czyste gdybanie mające na celu zwrócenie uwagi ludzi na miasto Wieliczka, ze cos takiego jest i mozna tutaj przyjechać.

Ja osobiscie nie moge chodzić po takich galeriach typu Krakowska gdzie można stracic cały dzień.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-06-2009, 17:45   

przemo pisząc "formalnie" miałem na myśli podległość miasta i mieszkańców władzom "aglomeracji" (czyt. władzom Krakowa), a że znajdujemy się w szeroko pojętej "aglomeracji krakowskiej" to inna sprawa :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,99 sekundy. Zapytań do SQL: 19