Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2009, 19:17   

"fachowcy" marketowi są najlepsi.. ostatnio przy okazji kupna kamery jeden taki usilnie tłumaczył mi o wyższości stabilizacji elektronicznej nad optyczną.. ;)

a co do krzaków specjalistycznych to masz rację - w markecie nic oryginalnego nie kupisz.. ostatnie szukałem rododendronów i też kupiłem dopiero poza marketem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sliwa wojciech 
Solanka


Wiek: 65
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 44
Wysłany: 19-07-2009, 22:15   

Pozwolę sobie zabrac głos w temacie kontrowersyjnym , ale zaryzykuję - Wieliczka jest za małym miastem na wielkie Galerie Handlowe , w naszym miescie może powstac maksymalnie 4000-5000m2 pod jednym dachem , to co miało byc na Polach Półchłopka przeznaczone miało byc na zaspakajanie potrzeb osciennych osiedli Krakowa ,a Wieliczki przy okazji . Bonarka skutecznie zablokuje wszystkie inwestycje w promieniu 15 km , tym bardziej że nikt nie wie o ile zmiejszy się ruch samochodowy po otwarciu nowego odcinka autostrady , istnieją ponoc szacunki , że aż o 70% zmaleje ruch samochodowy w stronę Wieliczki .
_________________
hand
 
     
sliwa wojciech 
Solanka


Wiek: 65
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 44
Wysłany: 19-07-2009, 22:25   

I jeszcze mała ciekawostka - Paleo ma mała Galerię Handlową w Kazimierzy Wielkiej o pow 2000m2 , gdzie jest 19 sklepów pod jednym dachem , są największe Delikatesy Paleo , a także znakomicie zaopatrzone Centrum Ogrodnicze ,wraz z kwiaciarnią pana Pawła Gargasa z Wieliczki , które należy do ulubionych i najlepszych sklepów w naszym centrum handlowym , Paleo buduje w tej chwili nastepny obiekt o pow 2500 m2 w Proszowicach , zas następny planowany jest znacznie bliżej Wieliczki, pozdrawiam
_________________
hand
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 20-07-2009, 00:59   

sliwa wojciech napisał/a:
Paleo buduje w tej chwili nastepny obiekt o pow 2500 m2 w Proszowicach , zas następny planowany jest znacznie bliżej Wieliczki, pozdrawiam


I tego typu sklepy w zupełności mnie zadowalają. Przynajmniej mam wybór w asortymencie.
Nie jak w Bierdonce czy Lydlu jakieś własne (kosz)marki :/ .
A na poważniejsze zakupy zawsze i wszędzie z miasteczek takich jak nasze jeździ się do miast większych. Wieliczce nie potrzeba Super Galerii. Tu potrzeba więcej małych sklepików a konkurencja zrobi swoje w cenach i asortymencie.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 20-07-2009, 10:03   

Cytat:
Nie jak w Bierdonce czy Lydlu jakieś własne (kosz)marki :/ .


Nie wiem co masz na myśli ale w wiekszości asortyment tam sprzedawany to pełnowartośściowe produkty które niczym sie nie odróżniają od tych sprzedawanych w innych sklepach, sieciach.
Biedronka wybudowala w ostatnim roku kilka centrów dystrybucyjnych które wielkościa przewyższaja wszystko co do tej pory większość z nas widziała.
I stamtad rozwożą do poszczególnych sklepów.
W takim Lubinie usytuowano ok. 50 ramp zaladunkowych a przerób towaru jest ogromny.
Tak więc reasumując ceny w takich sieciach w wiekszosci asortymentu będą ciężkie do podbicia dla lokalnych dystrybutorów art. spożywczych i hurtowni.

Oczywiscie sa rzeczy których nie kupuje ponieważ ich sklad odbiega od skladu popularnych produktów.

Rola włodarzy Wieliczki jest wlasnie m.in. taka aby tak zorganizować ruch turystyczny aby ożywić cntrum i samo miasto, ale póki co tego nie widzę.
Idąc do marketu kasy, wejscie i poszczegolny towar jest w scisle okreslonym miejscu to czysta psychologia, tak samo powinno byc w naszym mieście a wtedy ozyje miasto, powstana nowe punkty i sklepy.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 20-07-2009, 14:38   

W Biedronce i w Lidlu można znaleźć wiele wyrobów produkowanych przez znane marki, tylko nie firmowanych ich znakiem. Wystarczy poczytać z tyłu opakowania ( Hortex - soki, Felix - orzeszki, Balhsen - chipsy itd. )
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2009, 15:18   

Ja bym był wielce ostrożny z utożsamianiem produktu pod szyldem Biedronki, produkowanego przez znaną firmą z podobnym produktem tej samej firmy, tylko z jej własnym logo. Mimo wszystko 80-90% konsumentów nie patrzy na tył opakowania i kupuje według ceny, więc firmie A lub B będize zwisało co wsadzi do środka. Liczy sie cena finalna która narzuca Biedronka. A to taki duzy rynek zbytu, że producent patrzy na ilość, a jakość (wyższa cena) jest na końcu peletonu, albo nawet w autobusie "Koniec wyścigu".
Ostatnio zmieniony przez ygrek 20-07-2009, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2009, 15:20   

wszystko to piękne ale mnie się nigdy nie udało kupić wszystkiego co akurat chciałbym (wyłączając produkty "stworzone dla Lidla czy Biedronki), dlatego wolę chociażby wspomniane Paleo na Asnyka, gdzie ceny wcale nie są duże w porównaniu nawet z hipermarketami..

poza tym co z tego że biedronka ma super XXX hiper centrum logistyczne - dla mnie to żadna atrakcja a ogólny nieład w niektórych ich sklepach jest dla mnie odpychający.. poza tym wolę dać zarobić komuś lokalnie niż pchać kasę konertowi spożywczemu jakim jest biedronka czy lidl...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 20-07-2009, 15:47   

ygrek napisał/a:
więc firmie A lub B będize zwisało co wsadzi do środka

Może firmie A lub B , bedzie to zwisało bo bedą się cieszyć że złapali kontrakt, ale duże marki nie zawsze mogą sobie na badziew pozwolić. Jak sobie zepsują markę to później będzie się to za nimi ciągło i odbudować opinię będzie b. trudno. Małego producenta to nie szczypie - zawsze może zmienić nazwę. Tylko tych dużych i uznanych producentów w Biedronce jest niewiele.
 
 
     
sliwa wojciech 
Solanka


Wiek: 65
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 44
Wysłany: 20-07-2009, 19:24   

Panowie "Biedronka " jest potentatem z około 2000 sklepów o powierzchni powyżej 600m2 , nastawioną siecią na maksymalny zysk { dlatego nie realizuje płatności kartami płatniczymi), a także minimalizująca zatrudnienie - tutaj nie kupi się 5 czy 10dkg szyneczki w plasterkach , trzeba zaakceptowac te towary które proponuje . Nie wypada się nam porównywac do takich gigantów biznesu , ale panowie z Portugalskiej firmy Jeromino Martins - właściciele "Biedronki"- założyli sobie takie, a nie inne kryteria doboru towaru , tak jakościowo , jak i cenowo , a najbliższe centrum dystrybucyjne "Biedronki znjduje się 55 km od Wieliczki w miejscowości Wojnicz , przy nowej obwodnicy tej miejscowości . A może to nieskromne - ale rekord Polski w sprzedaży z metra kwadratowego za 2008rok , należy do Paleo i srednio znacznie przekracza najlepsze wyniki konkurencyjnych sieci publikowane w prasie fachowej .
_________________
hand
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2009, 19:33   

nic dodać nic ując a tylko pogratulować.. o to chodzi w tym biznesie ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 20-07-2009, 23:06   

Ostatnio Lidl wycofał prawie wszystkie znane marki zastępując je jakimiś substytutami.
Ja tego nie kupię. Wolę wsiąść w samochód i pojechać na drugi koniec miasta aby mieć w lodówce to co chcę. Kasą nie śmierdzę ale lubię wiedzieć co jem. Jak ktoś za pół ceny woli odpady z linii produkcyjnych to jego sprawa. Wyłączam z tego emerytów i rencistów, oni nie wolą ale muszą :/
A w temacie - WIELKA GALERIA Wieliczki nie uratuje. Lokalizacja byłaby przed więc do centrum nikt nawet nie zajedzie. Bo i po co?
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 20-07-2009, 23:38   

sliwa wojciech napisał/a:
A może to nieskromne - ale rekord Polski w sprzedaży z metra kwadratowego za 2008rok , należy do Paleo i srednio znacznie przekracza najlepsze wyniki konkurencyjnych sieci publikowane w prasie fachowej .


Nieskromnie nie mozna pominąc kapitał ludzki który pracuje w paleo, a który w moim mniemaniu odniósł bardzo znacząca role w osiagnięciu takiego wyniku.
Jeszcze mi sie nie zdarzyło aby ktoś odmowił pomocy,lub mnie potocznie mówiąc olał.
Obsluga klienta na bardzo dobrym poziomie a to kluczowy element ze ja i moi znajomi robia wlasnie tam zakupy.
Na taka obsluge nie ma co liczyc w sieciach handlowych gdzie motywacja pracownika i sama atmosfera w pracy nie istneje.

Pwiem jeszcze coś, mało kto promuje lokalny biznes, Polskie produkty i polskie przedsiewziecia biznesowe.


Wie ktos kto jest wlascicielem galerii kazimierz, krakowskiej itp. ?
Promujmy Polske i siebie.
 
     
sliwa wojciech 
Solanka


Wiek: 65
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 44
Wysłany: 22-07-2009, 17:43   

Cieszę się bardzo że dostrzegacie państwo starania naszych pracowników, ich profesjonalizm i chęc pomocy klientom , zawsze powtarzam iż największą wartością każdej firmy jest kapitał ludzki , a potem dobra materialne !!!
_________________
hand
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 23-07-2009, 17:17   

sliwa wojciech napisał/a:
zawsze powtarzam iż największą wartością każdej firmy jest kapitał ludzki , a potem dobra materialne !!!


Szkoda ze jest Pan jako jeden z nielicznych w swoich pogladach w przeciwienstwie do wlascicieli osciennych hurtowni czy sklepow spozywczych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 19