Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-05-2010, 18:44   

Dobrze. Jutro jakiemus losowo wybranemu zaniose moja wyplate. Zadowolony?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-05-2010, 18:51   

ja bym powspierał ale po 17 w Wieliczce ciężko poza spożywką trafić na coś otwartego..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-05-2010, 18:53   

Ale warzelnikow dzisiaj powspieramy, co? :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-05-2010, 18:57   

jakieś piwko wieczorem?? ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-05-2010, 19:06   

Zeby to jedno... ;)
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 05-11-2010, 09:46   

przemo napisał/a:
Panowie i Panie skoro wiekszosc z nas bardzo chce takiej inwestycji, to moze warto by bylo zorganizowac jakies spotkanie z burmistrzem i developerem, mieszkancami i kupcami i przegadac sprawe ?
Mam nadzieje ze wieliczka sie wkoncu rozwinie, bardziej niz papier toaletowy, bo mzonki ze miasto zyje z turystyki dawno przestaly byc realne.
Mam nadzieje ze firma inmax przewalczy swoj pomysl w glowach lokalnych wladz.
Pozdrawiam


Jesteśmy przed wyborami samorządowymi. Może kandydaci do nowych samorządów zdeklarują się co do akceptacji i swojego programu działania w tej kwestii? Będzie to test dla kogo chcą działać; dla wąskiej grupy, czy dla większości zainteresowanej żeby to powstało.

A swoją drogą: Szukam na portalach związanych z Wieliczką i powiatem pełnych list kandydatów startujących w tych wyborach i nie znajduje tego. Pewno to tylko moja nieumiejętność szperania w Internecie, bo przecież powiat wielicki i Wieliczka to nie mała wioska gdzie mamy tylko jednego kandydata- dotychczasowego wójta. Choć naszych obecnych oceniam po efektach pozytywnie, to chciałbym wiedzieć z pośród kogo mam możliwość wyboru.
Moje pytanie- gdzie mam tego szukać- może ktoś mi pomoże?

Może warto było by założyć temat na tym forum, gdzie będzie można zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi od kandydatów do list wyborczych? Nie z jednej listy partyjnej lub klasztornej, a demokratycznie od każdego.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-11-2010, 10:14   

Od tego jest stosowny wątek, proszę nie multiplikować postów:
http://www.wieliczka24.in...7,150.htm#48733
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-11-2010, 19:54   

Noranda napisał/a:
Może jestem za 'ambitny" ale widział bym w Wieliczce duże centrum handlowe i rozrywkowo gastronomiczne na wzór galerii w innych rejonach Krakowa
A co w tym ambitnego? To raczej już spróbujmy rozwiązań idących "pod prąd" trendom wielkomiejskim. Może wytyczmy nowe kierunki i pokażmy że wbrew zasadzie "duży może więcej", "mały potrafi lepiej".
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-11-2010, 20:12   

ygrek napisał/a:
Noranda napisał/a:
Może jestem za 'ambitny" ale widział bym w Wieliczce duże centrum handlowe i rozrywkowo gastronomiczne na wzór galerii w innych rejonach Krakowa
A co w tym ambitnego? To raczej już spróbujmy rozwiązań idących "pod prąd" trendom wielkomiejskim. Może wytyczmy nowe kierunki i pokażmy że wbrew zasadzie "duży może więcej", "mały potrafi lepiej".
Zgadzam sie w pelni. Moze jeszcze Disneyland? Co za atrakcja/oryginalnosc//rozwoj postawic kolejnego megablaszaka z tandetna spozywka+hamburgery+automaty do gier?
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 22-11-2010, 21:35   

ygrek napisał/a:
Noranda napisał/a:
Może jestem za 'ambitny" ale widział bym w Wieliczce duże centrum handlowe i rozrywkowo gastronomiczne na wzór galerii w innych rejonach Krakowa
A co w tym ambitnego? To raczej już spróbujmy rozwiązań idących "pod prąd" trendom wielkomiejskim. Może wytyczmy nowe kierunki i pokażmy że wbrew zasadzie "duży może więcej",

Dla mnie to zbyt pytyjska odpowiedź: Każdy może ją interpretować po swojemu.
Proszę o udokładnienie jak to " pod prąd" ma wyglądać jako alternatywa dla
wielkomiejskiej rozrywki z kinem, handlem i kawiarniami gdzieś w obrębie powiatu które postawi i uruchomi prywatna inicjatywa- bez wkładu środków z budżetu samorządowego. Nawet za działkę zaplacą.
Nie zsynchronizowałem też w temacie rywalizacji z Krakowem czyj "mały potrafi lepiej":
Wielicka filharmonia? Teatr lub opera? Bo mnie w tym zakresie wystarczają koncerty w komorach kopalni, gdzie raczej nie zmieści się tak zwana rozrywka masowa z jej fanami, a do Krakowa daleko...
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-11-2010, 07:49   

Noranda napisał/a:
Dla mnie to zbyt pytyjska odpowiedź: Każdy może ją interpretować po swojemu.
Proszę o udokładnienie jak to " pod prąd" ma wyglądać jako alternatywa dla
wielkomiejskiej rozrywki z kinem, handlem i kawiarniami gdzieś w obrębie powiatu które postawi i uruchomi prywatna inicjatywa- bez wkładu środków z budżetu samorządowego.
Pod prąd - czyli wbrew tendencjom do tworzenia centrów handlowych, galerii, mega- hiper- i ultra- "szopów". Galeria to z założenia moloch obliczony na mega zyski w krótkim czasie. To obiekt niezbyt piękny i mający funkcjonować kilkanaście lat - nie dłużej. Taka galeria/centrum powstaje z reguły na terenach niedawno zurbanizowanych aby skupić w swoim obrębie maksimum handlu i usług, przy minimalizacji kosztów inwestycji. W przypadku Wieliczki, centrum miasta jest w zasadzie taką dużą galerią i nie wymaga dużych inwestycji infrastrukturalnych. Władzom powinno zależeć na stworzeniu systemu zachęt dla handlu i usług lokowanych w centrum i na promocji tychże wśród mieszkańców. Jaki będzie sens jazdy do bonarki czy zakopianki, jeśli do kina, fajnego sklepu możesz iść w Wieliczce (oczywiście w porach akceptowalnych dla przeciętnego Kowalskiego, czyli nie przed 16)?
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 23-11-2010, 11:36   

ygrek napisał/a:
W przypadku Wieliczki, centrum miasta jest w zasadzie taką dużą galerią i nie wymaga dużych inwestycji infrastrukturalnych. Władzom powinno zależeć na stworzeniu systemu zachęt dla handlu i usług lokowanych w centrum i na promocji tychże wśród mieszkańców. Jaki będzie sens jazdy do bonarki czy zakopianki, jeśli do kina, fajnego sklepu możesz iść w Wieliczce (oczywiście w porach akceptowalnych dla przeciętnego Kowalskiego, czyli nie przed 16)?

Dzięki za udokładnienie. Definicja galerii i opinia o jej walorach architektonicznych; w tym pełna zgoda.
Ja traktuję tę propozycję na płaszczyźnie praktycznej użyteczności dla ogółu mieszkańców powiatu a nie samej Wieliczki.
1. Takie obiekty faktycznie buduje sie nie dla funkcji zabytku kultury i sztuki - na setki lat a na max. 20, bo potem życie i tak narzuci potrzebę budowy po tym okresie czegoś nowszego. Wtedy szybka rozbiórka starego jest tylko zaletą nie wadą. Kompromis formy do funkcji użytkowej.
2. "Toto" powinno być poza centrum miasta, przy węźle dróg istotnych dla gminy i powiatu, z dużym parkingiem i służyć nie tylko handlowi, a tzw kulturze masowej strawnej dla gustów i potrzeb przeciętnego odbiorcy.
Centrum Wieliczki a nawet cala Wieliczka nie jest alternatywą bo:
-Gdzie na terenie miasta a zwłaszcza w centrum zaparkuje kilkaset samochodów w centrum przy dobrych filmach w multikino? W koło rynku albo na tych prywatnych mini parkingach na 10 pojazdów? A gdzie można w centrum lub okolicy postawić coś większego niż salkę kinową na 100 foteli? Ludzie chcą wybierać rozrywkę a nie iść na ten jeden bo nie ma wyboru. To nie te czasy.
2.Handel: Cały powiat i tak praktycznie jedzie na bieżące zakupy do hipermarketów W RAKOWIE, a mogli by bliżej. A może by tak koegzystencja a nie wymuszanie przez blokowanie rozwoju zgodnie z obiektywnymi trendami których i tak się nie zablokuje?

Odnoszę wrażenie że za tym "nie bo nie" stoi fałszywie pojęty interes utrzymania stagnacji w interesie małych sklepikarzy obawiających się konkurencji zmuszającej do podnoszenia standardów lub zmiany funkcji oraz oferowanych usług i towarów. Babcie z laseczką lub gospodyni której brakło jarzynki do rosołu i tak "wyskoczą" do najbliższej istniejącej budki, masarni lub sklepu bez potrzeby parkowania.

Mam jednak wrażenie że dalsza kontynuacja tego tematu wychodzi po za wątek "Wybory samorządowe 2010". Proszę Kolegę - jako bardziej obytego usera na tym forum - o wskazanie mnie /ale nie tylko/ wątku w którym należy wypowiadać się z uwagami do kierunków rozwoju miasta i powiatu jako stała pomoc dla radnych i urzędu miasta oraz w druga stronę; jako pomoc dla zainteresowanych wyborców do wyrobienia sobie poglądu do wszechstronnej oceny tych których teraz wybraliśmy. Myślę że coś takiego powinno funkcjonować przez całą kadencję samorządów lokalnych w naszym powiecie.
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-11-2010, 12:54   

master zadbał o przeniesienie :) a co do
Noranda napisał/a:
Gdzie na terenie miasta a zwłaszcza w centrum zaparkuje kilkaset samochodów w centrum przy dobrych filmach w multikino?
Należy zadać sobie pytanie: po co Wieliczce centrum handlowe na kilkaset samochodów? Jak wspomniałem, nie widzę sensu naśladowania wielkomiejskich trendów i budowania mega centrów.
Noranda napisał/a:
Cały powiat i tak praktycznie jedzie na bieżące zakupy do hipermarketów W RAKOWIE, a mogli by bliżej
Bo oferta handlowa w mieście jest mało atrakcyjna. Pod względem asortymentu i godzin otwarcia.
Noranda napisał/a:
Odnoszę wrażenie że za tym "nie bo nie" stoi fałszywie pojęty interes utrzymania stagnacji w interesie małych sklepikarzy obawiających się konkurencji zmuszającej do podnoszenia standardów lub zmiany funkcji oraz oferowanych usług i towarów.
Życzyłbym sobie, aby standardy u nas były o wiele wyższe niż w galeriach. I liczę że wkrótce znajda się handlowcy i usługodawcy, którzy przyciągną wieliczan z powrotem do Wieliczki.
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 23-11-2010, 13:34   

[/quote]Życzyłbym sobie, aby standardy u nas były o wiele wyższe niż w galeriach. I liczę że wkrótce znajda się handlowcy i usługodawcy, którzy przyciągną wieliczan z powrotem do Wieliczki.[/quote]
Dlaczego konsekwentnie nie znajduję w dyskusji z moimi wypowiedziami tematu Multikino itd czyli masowa kultura i rozrywka? Ciągle zawęża się temat do funkcji handlowej. Czyżbym znowu nie trafił w wątek w którym mówi się o kinie większym niż z jedną salą na max 100 widzów gdzieś przy basenie lub w pobliżu Sztygarówki? Do basenu komfort dojazdu i parkowanie wątpliwe, przy Sztygarówce jest parking po starym dworcu PKS to fakt. I to jest ten zbożny cel ożywienia Wieliczki wieczorem aby z obrzeży powiatu nie uciekać do Krakowa z przejazdem przez okolice Wieliczki?
Pozostaje Centrum Maryjne sakro songów koło klasztoru i średniej wielkości obiekt z dewocjonaliami a także ze 20 pomników tragicznie poległego prezydenta przy każdym skrzyżowaniu.......
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-11-2010, 13:48   

Noranda napisał/a:
Cały powiat i tak praktycznie jedzie na bieżące zakupy do hipermarketów W RAKOWIE
No ciekawe skad te dane. Popatrz na parkingi np pod Biedronka to zobaczysz gdzie jedzie powiat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 19