Poprzedni temat «» Następny temat
Dni Wieliczki
Autor Wiadomość
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-07-2007, 16:34   

może rzeczywiście ktoś "z góry" czyta to forum ... :diabel:
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 30-07-2007, 19:39   

Za to za rok jakie będą wyzwania by było jeszcze lepiej. ;)
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 31-07-2007, 20:31   O Dniach Wieliczki jeszcze...

Witam, jestem tu nowa i pozdrawiam wszystkich. Piszecie tu o Dniach Wieliczki więc wtrącę swoje opinie. Byłam tylko w sobotę wczesnym popołudniem. Na scenie nic sie nie działo specjalnego więc miałam czas popatrzyć dookoła sceny. I co zobaczyłam? Czy widzieliście te odpustowe straganiki z chińszczyzną, jak pod kościółkiem na jakimś za.....piu, i ten straganik z Boże się pożal kapeluszami? I stoiska banków reklamujące dość nachalnie swoje kredyty? A widzieliście coś, co szumnie organizatorzy nazwali degustacją potraw? Było mi wstyd przed tymi ludźmi z zaprzyjaźnionych miast, którzy robili co mogli żeby brać udział w tej "degustacji", ale i rozglądali się i widzieli to odpustowe otoczenie, w które wciśnięto ich 2 stoiska. Żenada Panowie i Panie Organizatorzy. Ciężki wstyd. Myślę, że Wieliczka ma co pokazać w czasie swoich dni, a pokazano miasto jako ubożuchną i materialnie i kulturalnie i duchowo dziurę. I nie zatrze tego wrażenia ani Maryla ani T-Love. To było bardzo nieprofesjonalnie zorganizowane. Nieudolność? Ubóstwo wyobraźni? Raczej nieudolność, bo na papierze to program wyglądał dość dobrze.
Nie będę teraz pisać, jak zabrać się do organizacji takiej imprezy. Myślę, że jakbyśmy się na tym portalu skrzyknęli w odpowiednim czasie to za rok mogłoby być całkiem nieźle. I tym optymistycznym akcentem zakończę. Jestem ciekawa spostrzeżeń innych forumowiczów. Pozdrawiam wszystkich.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 05-08-2007, 09:00   

Ale zakończy optymistycznie - mogło być przecież gorzej. A po drugie- dobrze, że jest grupa osób, którym chce się coś zorganizować! :!:
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 06-08-2007, 09:31   

miki napisał/a:
mogło być przecież gorzej. A po drugie- dobrze, że jest grupa osób, którym chce się coś zorganizować! :!:

Jaką grupę masz na myśli? Czy tych dotychczasowych organizatorów czy może forumowiczów z tego forum?
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 10:00   

Miejmy nadzieje że z roku na rok będzie coraz lepiej i tak uważam za cud że zawitały do nas gwiazdy. Trzeba też popatrzeć na to z tej strony w Wieliczce nie ma bogatych przedsiębiorstw ani inwestorów a pieniądze na taką impreze nie biorą się z nieba.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 06-08-2007, 10:49   

agga napisał/a:
w Wieliczce nie ma bogatych przedsiębiorstw ani inwestorów a pieniądze na taką impreze nie biorą się z nieba.

Ja nie mam na myśli dotacji z bogatych przedsiębiorstw, chociaż w Powiecie Wielickim znalazło by się ich trochę. Nie o dotacje idzie a o organizację. Taki przykład: Dni Wieliczki to dobra okazja do np. prezentacji firm z terenu powiatu. Firmy mogłyby mieć swoje promocyjne stoiska koło estrady... To nic nie kosztuje, natomiast mogłoby przynieść jakieś pieniądze za postawienie stoiska, przy czym cena wynajmu powierzchni powinna być symboliczna naprawdę, nie więcej niż kilkanaście złotych za całą imprezę. To taki jeden pomysł....
I nie chodzi o to, żeby z roku na rok było trochę lepiej, tylko żeby od razu było dobrze, czyż nie?
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 10:52   

W tym roku jako sponsor włączyła się Kopalnia Soli- dlatego sprowadzono wieksze gwiazdeczki niż zwykle- a koszt naprawde był spory. A odnośnie grupy ludzi miałem na myśli paru naszych forumowiczów jak i pare osób z Gminy Wieliczka ( naprawdę się zaangażowali). Bo na imprezkę chętnie można zajrzeć i ewentualnie skrytkowąć, ale jak już przyjdzie coś samemu zrobić to juz gorzej. Ja uważam, że było w miarę ok :) , poza mankamentami np. gastronomia ( szaszłyki sama słonina, zimna kiełbasa itp. , odpustowe zabawki. Ale całokształt do przyjęcia.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 10:54   

To jest pomysł, z tego co wiem firmy miały taką możliwość, ale nie wiem jak potoczyły się rozmowy z organizatorem. W tym temacie jestem zielony.
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 06-08-2007, 11:07   

miki napisał/a:
Ale całokształt do przyjęcia.

NIE do przyjęcia! /przepraszam że wrzeszczę/. A jak firmy miały taką możliwość i nie skorzystały to znaczy że organizatorzy są obciachowi.
Taka impreza to jest przedsiębiorstwo. Musi być towar i musi być klient. Jak nie ma klienta to znaczy, że towar jest jakiś kiepski. A towar mieli organizatorzy.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 20:09   

Oj ludzi było sporo- klientów . A ja nie zmieniam swojego zdania w tym temacie. Widziałem dużo gorsze imprezy, a cudów nie wymagam.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2007, 05:19   

Droga Ciotki Agi, nie wiem ile lat krzyczysz o wszystko i jakie masz doswiadczenie w organizacji imprez.
Ja swoimi czasy organizowalem impreze prezentujaca moja firme w muzeum narodowym w krakowie.
Uwierz mi ze zgrac wszystlo zamowic scene lasery bramki ochrone i inne cuda to juz problem, nie mowiac o sponsorach i innych ludziach ktorzy chcieli by pomoc.

Pozatem jak juz mowisz o firmach z powiatu to zobacz ze najwiecej jest ich w niepolomicach i sposoruja one Dni Niepolimic bo co im z dni wieliczki ?

Ja uwazam ze jest jak jest i to dobrze, z roku na rok impreza sie rozwija i nie ma co krzyczec.


Wez sprobuj kiedys pogadac z jakas firma zeby wystawila stoisko gdzies na jakiejs imprezie zobaczymy jak Ci pojdzie ??!

Zabierasz zdanie w tematach w ktorych masz bardzo bardzo miernie doswiadczenie i wydaje Ci sie ze machniecie czarodziejska ruzdzka spowoduje cud .
A tak nie jest
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 07-08-2007, 07:34   

przemo napisał/a:

"Uwierz mi ze zgrac wszystlo zamowic scene lasery bramki ochrone i inne cuda to juz problem, nie mowiac o sponsorach i innych ludziach ktorzy chcieli by pomoc.

Ja uwazam ze jest jak jest i to dobrze, z roku na rok impreza sie rozwija i nie ma co krzyczec. "


No to ja powiem, że jest gorzej niż marnie i tak możemy się przegadywać. A chodzi o to, żeby organizatorzy /rozumiem, że jesteś jednym z nich/ wysłuchali krytycznych uwag i żeby z nich wyciągnęli wnioski oczywiście, a nie żeby się samouspokajali i samogłaskali.
Odpowiedz proszę, bo trzeba zacząć od podstawowych pytań:
1. W jakim celu taka impreza Dni Wieliczki jest organizowana
2. Dla kogo jest organizowana
3. Co ma być miernikiem sukcesu takiej imprezy
Inne pytania potem.

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Jeśli włączą się tez inni forumowicze, to może to będzie jakieś światełko.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2007, 08:41   

Droga Pani
Bardzo pochopnie wyciaga Pani wnioski ze wszystkiego co jest na tym forum.

Niestety wbrew Pani mniemaniu nie jestem jednym z organizatorow Dni Wieliczki i nigdy nim nie bylem.
Jedyne co napisalem to to , ze organizowalem impreze promocyjna mojej firmy a to chyba nie sa dni wieliczki prawda ?

Styl wypowiedzi łaskawej Pani jest dosc despotyczny i zbyt krytyczny.
Nie jestem wiernym fanem zarządu miasta Wieliczka, ale naprawde patrząc z perspektywy lat ( nie wiem ile Pani Dni Wieliczki przeżyła ) uwazam ze w tym roku bylo duzo lepiej niz kiedykolwiek, co zreszta potwierdzaja nawet statystyki policyjne.

Co do samogłaskania - bez komentarza - brzmi jak LPR.


No i na koniec szybciutkie odpowiedzi na Pani sugestie :

ad1.W celu pokazania mieszkańcom wieliczki tego że można sie bawić we własnym mieście, że pieniądze które płacą z podatków są też wydawana na kulture i żę nikt o nich nie zapomina rok w rok.


ad2. To jest pytanie retoryczne czy coś innego ?
Naszczęcie Burmistrz nie wydał jeszcze dekretu nakazującego uczestnictwo w Dniach Wieliczki, a co zatem idzie udział jest dobrowolny i świadomy.


ad3. Mierniki są w marketingu i reklamie, jeżeli byłyby 2 konkurencyjne imprezy Dni Wieliczki można by wyznaczyć jakieś mierniki.
Ale jeżeli już je Pani chce usłyszeć prosze bardzo :
- moje dzieci pierwszy raz widziały tak wspaniały pokaz ogni sztucznych.
- ja osbiście wraz z żoną i dziecmi dobrze bawiliśmy się na Maryli i Joszko Brodzie ( podobno na tlove też było fajnie )
- miło mijał czas wieczorem wśród wieliczan w oświetlonej scenerii Błoń Warzelnianych.


Dyskusja na temat Dni Wielickzi już była ( może Pani nie raczyła zapoznać sie z całym wątkiem ), kązdy napisał co mu sie podobało a co nie ( a przynajmniej większość napisała ).
Nie wiem jaki Pani chce zobaczyć światełko ? To forum to nie rada miasta i wpływ jego na burmistrza UMIG starostow i innych jest BLIŻEJ nie określny


PS Ja jestem zgryzliwy i krytyczny i czepialski na tym forum.
Ale Pani posty przechodzą ludzkie rozumienie. Nie wiem ile lat Pani tu mieszka, ja jestem tu od 32 lat i proszę mi uwierzyć ze zmiania się tu powoli na lepsze.

AMEN
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 11:01   

Ciotka Agi napisał/a:
Odpowiedz proszę, bo trzeba zacząć od podstawowych pytań:
1. W jakim celu taka impreza Dni Wieliczki jest organizowana
2. Dla kogo jest organizowana
3. Co ma być miernikiem sukcesu takiej imprezy
Inne pytania potem.


Odp. na te wszytskie pytania jest prosta: wdziałaś ile osób było w sobotę wieczorem na dniach Kingi?? Jeżeli według Ciebie była kicha to myślisz, że tyle ludu się pomyliło co do Imprezy? Nie sądzę, że jak byłaby klapa to tyle osób by przyszło. Poza tym mam wrażenie, że nigdy nie byłaś organizatorem imprezy masowej i stąd te nieuzasadnione słowa krytyki.
I napiszę jak Przemo - nie ma co krzyczeć.
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17