Poprzedni temat «» Następny temat
dzikie działki przy os. Szymanowskiego
Autor Wiadomość
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2007, 16:31   dzikie działki przy os. Szymanowskiego

Czy słyszał ktoś o tym, że te pola na których obecnie znajdują się działki mieszkańców osiedla Szymanowskiego mają być usuwane pod jakąś nową inwestycję? Czy mieszkańcy dostaną w zamian za to gdzie indziej pole pod niewielkie działeczki z altankami jak tam?
I czy te pola które są między blokami 2 i 3 oraz blokiem 10 będą w przyszłości jakoś zagospodarowane? Póki co stoją puste... Nie mówię, żeby tam coś budowali ale możnaby jakoś ogarnąć tą zieleń, bo całkiem przyjemna dla oka jest amogłaby być jeszcze bardziej :)
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 19-07-2007, 19:59   Re: dzikie działki przy os. Szymanowskiego

dzaga napisał/a:
Czy słyszał ktoś o tym, że te pola na których obecnie znajdują się działki mieszkańców osiedla Szymanowskiego mają być usuwane pod jakąś nową inwestycję? Czy mieszkańcy dostaną w zamian za to gdzie indziej pole pod niewielkie działeczki z altankami jak tam?

Te działki funkcjonują na dziko. Teren jest prywatną własnością osób, które posiadają też całą dużą łąkę za ogródkami. W związku z tym osoby obecnie uprawiające te działki w każdej chwili mogą być poproszone o opuszczenie tego miejsca. O rekompensacie w tej sytuacji mowy nie ma.
dzaga napisał/a:
I czy te pola które są między blokami 2 i 3 oraz blokiem 10 będą w przyszłości jakoś zagospodarowane? Póki co stoją puste


Jak już wspomniałem teren jest własnością prywatną. Natomiast teren od bloku nr 4 w dół (do ścieżki) jest włąsnością spółdzielni mieszkaniowej.

W obecnym planie studium zagospodarowania cały ten teren jest przeznaczony pod zabudowę:
a) zabudowa mieszkaniowa o średniej intensywności z przewagą zabudowy wielorodzinnej (większa część obszaru)
b) zabudowa mieszkaniowa o niskiej intensywności z przewagą zabudowy jednorodzinnej (pozostała część)

dzaga napisał/a:
... Nie mówię, żeby tam coś budowali ale możnaby jakoś ogarnąć tą zieleń, bo całkiem przyjemna dla oka jest amogłaby być jeszcze bardziej

Też miałem kiedyś takie marzenie :) Ale postaw się w sytuacji właściciela działki: Czy brałabyś pod uwagę zrobienie z tego terenu fantastycznego terenu zieleni przyjemnej dla oka?

Jedyne o czym w tej chwili można pomarzyć to o tym, żeby maszyny budowlane za szybko w ten teren nie wjechały. A propo's - po drugiej stronie tej łąki od ul. Jedynaka (wzdłuż ścieżki prowadzącej łąką w ul. Jedynaka) widziałem tydzień temu jak ekipa wytyczała obszar pod inwestycję.
Lepiej idzcie pooglądać tę łąkę bo następnego lata już jej możecie nie zobaczyć :|
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2007, 20:51   

dokładnie jest tak jak mówi Tardas , teren jest prywatny i tylko dzięki dobrej woli właściciela niektórzy lubiący obcować z zielenią mogli przez długi czas rozkoszować się ogródkiem za darmo , jednak życie nie lubi pustki....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2007, 21:41   

z tego co ja słyszalem, klamka zapadła i za jakiś czas na działkach wyrosną nowe bloki - niestety.... a takie fajne i ciche to nasze osiedle było (jest)?
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 19-07-2007, 23:29   

A tak przy okazji tych terenów. Gdzie prowadzi ulica Bolesława Chrobrego :?: Na wszystkich spotykanych mapach łączy ona ulicę Sadową z Jedynaka np tu:



I do tego widać, że ulica przechodzi przez obecny plac zabaw :065: No chyba, że taką nazwę ma ścieżka przechodząca w tym miejscu :?:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2007, 09:45   

Tardas napisał/a:
W związku z tym osoby obecnie uprawiające te działki w każdej chwili mogą być poproszone o opuszczenie tego miejsca. O rekompensacie w tej sytuacji mowy nie ma.


świetnie... szkoda bardzo, bo przez kilka dobrych lat miałam pyszne świeże warzywka i owoce z ogródka - teściowe będą niepocieszeni...

Cytat:
Też miałem kiedyś takie marzenie :) Ale postaw się w sytuacji właściciela działki: Czy brałabyś pod uwagę zrobienie z tego terenu fantastycznego terenu zieleni przyjemnej dla oka?


No pewnie nie... a nie wiadomo co ten właściciel chciałby zrobić w przyszłości ze swoimi terenami?

Tardas napisał/a:
A propo's - po drugiej stronie tej łąki od ul. Jedynaka (wzdłuż ścieżki prowadzącej łąką w ul. Jedynaka) widziałem tydzień temu jak ekipa wytyczała obszar pod inwestycję.


Też ich widziałam niestety i słyszałam różne ploty i ploteczki, dlatego wogóle zadałam pytanie na forum :)

almayer napisał/a:
z tego co ja słyszalem, klamka zapadła i za jakiś czas na działkach wyrosną nowe bloki - niestety.... a takie fajne i ciche to nasze osiedle było (jest)?


Chyba jest nadal ciche i spokojne, ale na to wygląda, że już niedługo - powstają przecież mieszkania przy parku, no i teraz mówicie, że i na działeczkach będą bloki... Moim zdaniem co za dużo to niezdrowo :/ No i na pewno powstanie więcej sklepów, punktów usługowych itp... Już nie będzie tak cicho i spojnie jak teraz.

ps.idę pooglądać łąki i się nimi nacieszyć póki są :)
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-07-2007, 15:37   

I ja dołączam się do tematu :)
Ostatnio obserwowałem ze swojego balkonu (blok nr 10), ekipę która wytyczała coś na południe od mojego bloku (zaraz za końcem parkingu przy 10-tce).
Wiecie może coś na ten temat?


pzdr,
 
 
     
jordan
Gość
Wysłany: 25-11-2008, 11:59   

hej !!!

jestem sąsiadką tych pieknych łak za moim oknem , ale niestety mam przeczucie że niezbyt długo się nimi jeszcze nacieszę :( , dlatego mam pytanie do Was , czy moze ktos juz zna firme lub developera , którzy "podobno " wykupili te tereny ( od bloku nr 4 do placu zabaw az po ogródki działkowe) .Przymierzamy się do zmiany mieszkania ale najchętniej chcielibyśmy pozostac w tych stronach. Będe wdzięczna za jakiekolwiek informacje. pozdrawiam
 
     
malcolm
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 22:47   

Może to ten sam deweloper, który buduje bloki "Przy Parku" czyli NIF?
 
     
ggocha
Gość
Wysłany: 03-12-2008, 10:00   

NIF nie jest dewelopewrem, on tylko pośredniczy pomiedzy deweloperem a kupującymi
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-05-2009, 20:27   

Na zapuszczonych działkach obok spółdzielczej kotłowni znowu coś się fajczy. Dwoma wozami bojowymi przyjechali dzielni strażacy.
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2009, 21:39   

jakiś tydzień temu spłonęła altanka i zajęły się od niej drzewa, ciekawe co teraz... :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16