Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwoni telefon zastrzezony ...
Autor Wiadomość
hrabia_wronski 
Groty kryształowe


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 102
Wysłany: 12-08-2010, 20:10   Dzwoni telefon zastrzezony ...

Mialem ostatnio kilka dziwnych telefonow.
Wszystkie to tzw numery zastrzezone.
Dzwonily mile panie ,przedstawiajac sie ze sa z takiej a takiej firmy .
Pytaly o planowane zakupy ,ubezpieczenie moze tez chcialbym zmienic operatora komorkowego albo bank ?
Problem w tym ,ze dzwoniac z telefonu zastrzezonego kompletnie nie wiadomo z kim rozmawiam .
Mozna sie podac za kazdego ..
Mysle ,ze to nowa forma naganianego marketingu .
Zleca sie postronnym firma usluge dzwonienia do klienta i oferowania roznych rzeczy .
Z tego co wiem firmy takie nagrywaja rozmowy i umowa nawet ustna obowiazuje.
Dziekuje za rozmowe i po protu nie rozmawiam z osobami ,ktore dzwonia z zastrzezonego telefonu .Chce wiedziec z kim mowie .
Czy inni forumowicze rowniez maja takie telefony ?
No i jest plaga dzwonienia ?na wnuczka?
Chyba juz wiekszosc moich sasiadow miala taki telefon .
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2010, 21:16   

Ja zastrzeżonych nie odbieram. Nie rozmawiam z kimś, kto ma jakieś powody by się ukrywać.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 12-08-2010, 21:33   

pablo to nie o powody ukrywania chodzi. Ja mam nr zastrzeżony, bez identyfikacji.
Bez dlatego że dzwoniąc do różnych firm i instytucji wyświetla się Twój nr i później jest się molestowanym telefonami jak wyżej.
Za zastrzeżenie nr płacę w TP 5 zł myślę że warto za cenę spokoju.
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2010, 22:14   

Powody zastrzegania są różne, a ponieważ ich nie znam a priori nie odbieram żadnych ;)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-08-2010, 00:11   

a ja tam nie mam oporów.. na telefonicznych akwizytorach ćwiczę moją asertywność :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-08-2010, 06:03   

w USA molestowanie takimi telefonami jest na tyle powszechne, że można w stacjonarnych tel zablokować nr zastrzeżone :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-08-2010, 07:21   

hrabia_wronski napisał/a:
Mialem ostatnio kilka dziwnych telefonow.
Wszystkie to tzw numery zastrzezone.

Obawiam się, że będą Cię nękać od teraz.
Ja mam tak samo.
Ciągle się zarzekam, że zrobię z tym porządek ale czasu i chęci jakoś brak. Prościej i szybciej chyba jednak nie odbierać albo od razu odkładać słuchawkę.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-08-2010, 14:19   

Do mnie co tydzień dzwonią goście z Netii, a ostatnio pojawili się naciągacze na książki telefoniczne. Za 30 zł oferują to co każdy sobie może odebrać w punkcie telekomunikacji za darmo, czyli książkę telefoniczną.

Wpierw pytanie, czy to pan XYZ z miejscowości takiej i takiej?? Rozmówca odpowiada TAK. OK dane zostały potwierdzone i zaktualizowane, więc teraz się zaczyna, że pani dzwoni z "telekomunikacji" i oferuje książkę telefoniczną ;) Za jedyne 30 zł można taką nabyć.

Gdy powie się tej dzwoniącej Pani, że taka książka dostępna jest za darmo w punkcie TP to występuje wielki bulwers i obraza majestatu, po czym ani do widzenia, ani papa, tylko trzask słuchawką.

A co do zastrzeżonych to popieram PABLO - po co się ukrywasz ?? Wstydzisz się czegoś. Jak się ktoś pomyli z numerem to przepraszam i to nie gryzie ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-08-2010, 15:19   

Cytat:
Jak się ktoś pomyli z numerem to przepraszam i to nie gryzie ;)
ha ha nietoperz jakbyś przeżył to co ja kiedyś to byś tak nie pisał :): ) Wprowadzając się tutaj dostaliśmy nr telefonu po facecie który prowadził ubojnie krów. Wo matulu nie życzę Ci tego telefon 6:01. Odbieram ( pomijając fakt że lecę z góry na połamanie karku bo o tej godz tel. to pewnie coś się stało )i słyszę z drugiej strony Krowę mam.. Ja cooo ?? no Krowę. I tak przez prawie rok różni ludzie dzwonili. Najdziwniejsze jest to, że jak już zostali poinformowani przeze mnie ,że to pomyłka to za chwile jeszcze raz dzwonili. Myśleli ,że źle wybrali nr. Niektórzy bardzo często dzwonili 3 razy a za 3 pytali czy ja nie znam nr tel do tego pana. K. Ja oczywiście pytałam czy przy okazji aby zaoszczędzić sobie kolejnych kosztów nie chce wiedzieć jaki owy Pan ma nr buta i kołnierzyka :diabel:
_________________
Pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-08-2010, 15:23   

Masochizm czy tylko glupota? Bo co stalo na przeszkodzie, zeby po tygodniu-miesiacu zmienic ten nowootrzymany numer na inny?
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-08-2010, 15:29   

ArturSosin, Wtedy to nie była taka prosta sprawa to raz a dwa zależało nam właśnie na tym nr bardzo prosty takich nr TP już nie ma. Z czasem przywykliśmy i podchodziliśmy do tego z poczuciem humoru :): )
_________________
Pozdrawiam
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 13-08-2010, 15:43   

Ja jak odbieram i słysze jakąś dziwna osobę mówię coś w tym stylu:

http://www.youtube.com/watch?v=beKBN6z98DA

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-08-2010, 20:36   

Ostatnim dobym momentem na fajny nr byla zmiana centrali na cyfrowa. Jeszcze wtedy nie wpadli na to, zeby kazac sobie placic nawet na najlepsze numery.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-08-2010, 23:15   

agga, no wiesz może i nie do końca przeżyłem to co ty, ale raz kupiłem starter w Erze, który jak przypuszczam wcześniej był własnością jakiegoś dealera ;) Ciągle ktoś wieczorem dzwonił i chciał jakiś 'towar' albo pytał czy 'coś' mam ;) Tylko nie chcieli nic z branży telekomunikacyjnej, ani informatycznej, więc może o krowy im chodziło ;)

Tak czy siak, to nie zmienia faktu, iż nie mogę sobie z kims takim porozmawiać, zwłaszcza jak dzwoni z obcej sieci ;) Każde wysłuchane 2 minuty to dla mnie plus :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Henryk 
Kopacz
kooperatysta



Wiek: 68
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17-02-2011, 20:37   

Nikt nikomu nie odmawia prawa do blokowania prezentacji swojego numeru, ale taka osoba może spodziewać się że inne osoby mogą blokować połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych. ;)

Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych. Użytkownik, który nie życzy sobie odbierać telefonów z numerów z ukrytą prezentacją numeru może podjąć decyzję o tym, czy odbierać takie połączenia.

* Aktywując usługę blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych nie będziesz odbierał połączeń z numerów, które mają ukrytą swoją prezentację.
* Każde połączenie przychodzące, które nie zostanie zaprezentowane własnym numerem, z powodu ukrycia numeru, nie zostanie zrealizowane, a Ty nie będziesz o tym informowany.
* Dzwoniący usłyszą bezpłatny komunikat informujący o przyczynie niezrealizowania połączenia. W celu zrealizowania połączenia dzwoniący powinien włączyć prezentacje numeru i zadzwonić ponownie.
 
  henryk_moscibrodzki
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16