Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
05-07-2012, 08:44
[Euro 2012] Wieliczka na liście centrów pobytowych
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 41
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 01-10-2010, 16:22   [Euro 2012] Wieliczka na liście centrów pobytowych

PL.2012 napisał/a:
Dwadzieścia jeden ośrodków w Polsce i siedemnaście ukraińskich znajduje się na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku.

"Proces wyboru ośrodków, które znalazły się w oficjalnym katalogu UEFA, trwał ponad dwa lata - powiedział Olkowicz. - Dostaliśmy 160 zgłoszeń, a po dokonaniu wstępnej weryfikacji ofert 110 ośrodków przyjęliśmy jako propozycje. W czerwcu 2009 roku wytypowanych zostało 60 kandydatur, a dziś przedstawiamy 21 zwycięzców, którzy zyskają miano centrów pobytowych UEFA Euro 2012".

Na centrum pobytowe składają się dwa główne elementy: hotel oraz ośrodek treningowy. Muszą one spełniać szereg warunków.

"Hotel nie może być oddalony od centrum treningowego o więcej niż 20 minut jazdy autokarem, choć niektóre oferują boiska tak blisko, że dzieli je kilkuminutowy spacer. Z kolei dotarcie do lotniska nie może zająć więcej niż godzinę. W hotelu musi się znajdować co najmniej 60 pokoi, odpowiednie zaplecze konferencyjne i restauracyjne oraz strefa rekreacji i odnowy biologicznej. Obiekt oczywiście musi mieć również zapewnioną odpowiednią, choć dyskretną, ochronę" - wyjaśnił Olkowicz.

Natomiast do roli ośrodka treningowego mogły pretendować obiekty z trybunami na co najmniej 1000 miejsc, stwarzające możliwość przeprowadzenia zajęć zamkniętych na boisku o standardowych wymiarach 105x68 m. "Obecnie pewnym problemem jest jakość muraw na boiskach w tych ośrodkach. Podczas ME muszą one być tej samej klasy, jak te na stadionach meczowych" - podkreślił wiceprezes PZPN.

Przez najbliższe 13 miesięcy przedstawiciele federacji i drużyn narodowych będą mogli odwiedzać rekomendowane przez UEFA ośrodki i zarezerwować jeden preferowany i dwa rezerwowe w każdym państwie-gospodarzu Euro 2012. "Potwierdzenia rezerwacji i podpisywanie umów przypadnie na okres po losowaniu grup turnieju finałowego, które 2 grudnia 2012 roku odbędzie się w Kijowie. Wtedy będzie wiadomo, gdzie zagrają poszczególni uczestnicy" - poinformował Olkowicz.

Jeżeli znajdzie się chętny do zamieszkania w centrum Krakowa, to drużyna trenować będzie na stadionie Wisły. Z kolei na położonym kilkaset metrów dalej zmodernizowanym obiekcie Cracovii ćwiczyć może zespół, który nocować będzie w Wieliczce.

To nie jedyne przypadki, w których jako centra treningowe znalazły się w katalogu UEFA obiekty używane przez zespoły ekstraklasy. Na potrzeby uczestników ME swoje obecne stadiony gotowe są oddać również Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa, Korona Kielce i Śląsk Wrocław.

Jednocześnie przedstawiciele przygotowującej turniej spółki UEFA Euro 2012 Polska zaznaczyli, że federacje narodowe nie są zobligowane do wyboru centrów pobytowych rekomendowanych w katalogu, a w trakcie imprezy hotele nie muszą być do wyłącznej dyspozycji jej uczestników.

Lista polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012:

Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.

Źródło: PL.2012
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-10-2010, 17:04   

wielicki portal informacyjny napisał/a:
Wieliczka w oficjalnym katalogu UEFA!!!

Wieliczka znalazła się na liście 21 polskich miast rekomendowanych narodowym reprezentacjom jako centrum pobytowe podczas piłkarskich mistrzostw Europy 2012 w Polsce i Ukrainie. Lokalny Komitet Organizacyjny EURO 2012 Polska ogłosił 1 października oficjalny katalog UEFA. Na tej liście znalazły się: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.

Wieliczka zaoferuje reprezentacjom pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Turówka. Drużyna będzie mogła także skorzystać z basenu miejskiego oraz hali sportowej w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym. Piłkarze będą mogli skorzystać również z oferty Podziemnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego w Kopalni Soli Wieliczka.

Trenować będą na zacisznym krzyszkowickim Orliku, a na mecze do Gdańska i Charkowa dowiezie ich SKA.
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 01-10-2010, 17:10   

Yyyy??!! A dopiero Turówka była do sprzedania!

To muszą skończyć wszystkie remonty do tego czasu... hm.

realne?
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 01-10-2010, 18:21   

Do sprzedania nie jest rownowazne z tym, ze nieczynny
 
     
jackoi
Magnum Sal


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 96
Wysłany: 01-10-2010, 19:10   

Losowanie grup turnieju finałowego 2 grudnia 2012, a to ładnie xD
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-10-2010, 19:35   

Cytat:
miast rekomendowanych

No właśnie...tylko rekomendowanych...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2010, 19:51   

tak prawdę powiedziawszy to ekipy przeważnie szukają miejsc z dala od dużych miast (poza Francuzami bo oni to najlepiej w centrum niedaleko burdeli), dlatego w tym upatruję szansę że któraś ekipa się tutaj może zadomowić.. tyle że prawdopodobieństwo bliskie zeru ze względu na odległość od Wrocławia..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2010, 19:57   

Artykuł w dzisiejszym Dzienniku Polskim.

http://www.dziennikpolski...-euro-2012.html

Dziennik Polski napisał/a:
Wieliczka gra na Euro 2012!

WYDARZENIA. Podkrakowskie miasto będzie centrum pobytowym dla uczestników Piłkarskich Mistrzostw Świata


Ogromnie się cieszę, taka wiadomość to spełnienie marzeń chyba każdego burmistrza czy wójta! Życzyłbym tego każdemu! Nie wiem tylko jeszcze, czy wybrany został nasz wniosek z Krakowem czy z Gdowem, bo składaliśmy dwa - mówił wczoraj po godzinie 14 burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, niedługo po tym, gdy UEFA ogłosiła komunikat o wyjątkowej wadze dla solnego miasta. A chwilę potem: - Z Krakowem. Tam będzie baza treningowa, a u nas noclegowa i pobytowa!

Wśród 21 polskich miast rekomendowanych przez UEFA narodowym reprezentacjom, jako centra podczas piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie, są tylko dwie małopolskie miejscowości: Wieliczka i Kraków.

Wieliczka zaoferuje reprezentacjom pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Turówka. Nowoczesny, oryginalny - zrekonstruowany na wzór danego składu salinarnego obiekt, otwarto w grudniu 2006 roku; Turówka jest wyposażona m.in. w SPA i dwie profesjonalne sale konferencyjne. Drużyna, która wybierze solne miasto, będzie mogła także korzystać z basenu miejskiego oraz hali sportowej w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym oraz z oferty Podziemnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego w wielickiej Kopalni Soli. To główne punkty, jakie wymieniono w wielickiej ofercie, przedstawionej komisji UEFA. Tu będzie mieszkać i przebywać jedna z reprezentacji uczestniczących w Euro 2012, natomiast na treningi będzie jeździć do Krakowa - na stadion Cracovii.

- Mamy hotele, mamy markę, jesteśmy przygotowani na przyjęcie i piłkarzy wraz z całym sztabem, i wszystkich innych osób, które na pewno pojawią się tutaj przy okazji mistrzostw. W mieście mamy w sumie ponad 600 miejsc noclegowych, w tym dwa hotele czterogwiazdkowe - oprócz Turówki, jeszcze Grand Sal - oraz kilka hoteli trzygwiazdkowych. Pod koniec następnego miesiąca będzie gotowe Centrum Rekreacyjno - Edukacyjne. Znajdujący się w odległości 400 metrów od Turówki obiekt, w którym jest nowoczesna hala sportowa z widownią na ponad 400 miejsc i profesjonalne zaplecze, jeśli chodzi o potrzeby konferencyjno - szkoleniowe, zostanie otwarty kilka tygodni później. Jest kryta pływalnia uruchomiona zaledwie przed rokiem. Słowem - już mamy infrastrukturę z prawdziwego zdarzenia, właściwie nic nowego nie musimy budować - mówi Artur Kozioł. Dodaje, że w razie potrzeby, dla piłkarzy mogą zostać udostępnione także boiska treningowe na terenie miasta. Wieliczka może pochwalić się dwoma kompleksami sportowymi "Orlik 2012", a więc m.in. boiskami piłkarskimi, których nawierzchnia spełnia wymogi UEFA. [...]

Można powiedzieć, że ta decyzja komisji UEFA rozsławiła Wieliczkę na całą Europę. To sukces i prestiż, a przede wszystkim okazja do jeszcze większej promocji miasta i budowania jego marki na świecie - uważa burmistrz Wieliczki.
Jolanta Białek
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2010, 20:00   

Ja powiem tak. Jeśli to się ma przełożyć na jakieś dodatkowe pieniądze na inwestycje w infrastrukturę lub jakieś obiekty w mieście to ok.
Bo sam fakt że być może jakaś kilkudziesięcioosobowa grupa będzie mieszkać w prywatnym hotelu jeszcze wiosny nie czyni...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
krzys002
Gość
Wysłany: 04-10-2010, 15:08   

Nie wiem czy to ważne ale znalazłem coś takiego:

Nazwa: TURÓWKA
Kategoria: ****
Przedsiebiorca: Turówka Sp. z o. o.
Kod: 32-020
Miejscowość: Wieliczka
Ulica: ul. Żeromskiego 1
Gmina: Wieliczka
Powiat: Wielicki
Telefon: (0 12) 279-61-00
Fax: (0 12) 279-62-00
www: www.turowka.pl
Okresowosc: Obiekt całoroczny
Ogólne 1: nakaz wstrzymania świadczenia usług hotelarskich
Ogólne 2:
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-10-2010, 15:12   

No a jakiś konkrecik typu - gdzie to tak napisali :?:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2645
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2010, 15:20   

faktycznie
http://www.turystyka.gov.pl/MOH.aspx
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1020
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2010, 18:08   

jakaś dziwna ta strona... a Turówka reklamuje właśnie zabawę andrzejkową... :|
 
     
ygrek 
MinaOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2010, 18:25   

krzys002 napisał/a:
nakaz wstrzymania świadczenia usług hotelarskich
atam napisał/a:
a Turówka reklamuje właśnie zabawę andrzejkową
Jeśli bez noclegu, to brak tutaj sprzeczności.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2010, 21:11   

Tak ciekawe to. Zakładam, że cena zakupu może teraz wzrosnąć.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14