Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
11-03-2012, 20:51
Grzebowisko i spalarnia zwłok zwierzęcych.
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 92
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-02-2012, 14:36   

markoantonio napisał/a:
Faktem jest jedno Polak jest zawsze na nie


nie pitol chłopie bo wiesz jak jest na zachodniej europie, tam wszystko jest inaczej, drogi są takie same a wykonuje sie je inaczej, spopielarnia moze być ale zapewne wydziela tylko zanieczyszczeń co ultranowoczesne samochody euro VI :-)
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-02-2012, 10:15   

Wieliczanie nie chcą spalarni zwierząt obok domów
Cytat:

Wieliczka znów protestuje. Tym razem mieszkańców oburzył pomysł krakowskich urzędników, którzy chcą wybudować grzebowisko i spalarnię zwierząt przy ul. Krzemienieckiej na obrzeżach Krakowa. Kilkaset metrów dalej znajdują się domy jednorodzinne i bloki usytuowane w granicach Wieliczki.

Podpisy pod protestem zbierają mieszkańcy wielickich osiedli: Krzyszkowice, Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Asnyka i Wincentego Pola. W akcji protestacyjnej uczestniczą również właściciele domów w pobliskich wsiach Grabówki, Byszyce i Golkowice. Domagają się zmiany lokalizacji grzebowiska i zapewniają, że nie pozwolą na takie sąsiedztwo.

- Jeśli władze Krakowa nie będą chciały wziąć pod uwagę naszych argumentów, zablokujemy drogę dojazdową do Baryczy - zapowiada Damian Konieczny, przewodniczący rady osiedla Krzyszkowice. Podkreśla, że główna droga do wysypiska śmieci przebiega przez jego osiedle.

Magdalena Krzywa z osiedla Kościuszki skarży się, że codziennie kursuje mnóstwo samochodów przewożących śmieci.Obawia sie, że w związku z nową inwestycją ruch jeszcze bardziej się zwiększy. - Ponadto w pobliżu ul. Krzemienieckiej płynie potok Malinówka. A co się stanie, jeśli dojdzie do skażenia gleby? - zastanawia się.

Protesty mieszkańców popierają również władze gminy i powiatu wielickiego. Burmistrz i starosta chcą poprosić władze Krakowa o przedstawienie szczegółów inwestycji. - Rejon Baryczy jest już wystarczająco uciążliwy dla mieszkańców, dlatego umieszczanie tam kolejnej inwestycji o zbliżonym do wysypiska śmieci oddziaływaniu uważam za niewłaściwe. Stanowczo będę jej przeciwny - mówi Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Filip Szatanik, zastępca dyrektora biura informacji Urzędu Miasta Krakowa, przypomina, że teren planowanej inwestycji od dwóch lat objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczony na usługi związane z gospodarowaniem odpadami. - Na razie jednak za wcześnie na konkrety, gdyż dopiero szukamy firmy, która by chciała wybudować grzebowisko i spalarnię. Przed nami również uzyskanie decyzji środowiskowych i konsultacje.

źródło: http://www.gazetakrakowsk...domow,id,t.html
 
     
solniak 
Gallus gallusPomogła: 2 razy
Wiek: 20
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 09-02-2012, 10:36   

nacomito napisał/a:
Wieliczka znów protestuje. Tym razem


Tak brzmi, jakby strasznie złośliwe osoby w tej Wieliczce mieszkały.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
krzysiek29
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 31
Wysłany: 09-02-2012, 14:22   

Nie rozumiem jednego. Czemu spalarnie buduje sie tak blisko granic miast? Taki grunt jest na prawde duzo wart i mozna by go bylo inaczej zagospodarowac, a spalanie wybudowac nawet 30-40 km od Krakowa/Wieliczki! Przeciez nie chodzi o koszty dojazdu i (tak pewnie wiekszosc "klientow" to beda osoby prywatne ktore same beda dowozic zwloki na swoj koszt). Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o k.... niestety :|
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-02-2012, 18:44   

krzysiek29 napisał/a:
Czemu spalarnie buduje sie tak blisko granic miast?

Odpowiedź jest prosta. Turyści uwielbiają korridę ze szczurami w roli głównej i śmieciarzami w roli pikadorów. Ta atrakcja w centrum miasta im wystarcza. Nie cierpią natomiast robactwa i rojów much. Zadowalają się smrodem spalin, lecz nie znoszą odoru. A my hołubimy turystów. Ot, i cała prawda.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2012, 09:52   

Według mnie nie ma co dłużej czekać na łaskawe gesty ze strony prezydenta Krakowa, tylko należy podjąć działania mające na celu spalenie i pogrzebanie pomysłu budowy tej instalacji na Baryczy!!!!!! Bo sprawa dla Wieliczan jest prosta : Na Baryczy nie może powstać spalarnia i grzebowisko dla zwierząt !!! A więc do dzieła- apele protestacyjne są porozwieszane,teraz należy wpisać się na listę protestujących, do czego gorąco namawiam!

PROTESTACYJNY APEL.doc
Pobierz Plik ściągnięto 490 raz(y) 22,5 KB

_________________
2011
  cukiereczek
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 10-02-2012, 10:29   

Halina napisał/a:
Na Baryczy nie może powstać spalarnia i grzebowisko dla zwierząt !!

Zgadzam się, zwłaszcza, że jest bewzględna dominacja wiatrów o ekspozycji zachodniej. Ale......, mam takie małe nieskromne pytanie do Pana L.P., radnego powiatowego, wterynarza, który jest jedną z czołowych osób podpisanych na proteście.
Pytanie brzmi: Skoro zgodnie z Ustawą nie można pogrzebać psa, kota w ogródku, na polu a należy poddać go utylizacji i posiadać "kwitek" z utylizacji - to gdzie na stronie powiatu lub gminy jest informacja do kogo się zwrócić?
Testowałem temat ostatnio, znajomi też.
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2012, 19:01   

W Wiedniu od wielu lat działa spalarnia śmieci, polecam :

http://www.funduszeeurope...wane_odpady.pdf
_________________
Radek
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 10-02-2012, 20:30   

Była taka pani na Lekarce, która chciała wykorzystać do swoich niecnych celów politycznych protesty przeciw firmie Herz.
_________________
Asia
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-02-2012, 20:31   

Radekorzech napisał/a:
W Wiedniu od wielu lat działa spalarnia śmieci,

Zaś na Baryczy funkcjonuje składowisko odpadów komunalnych, przy którym proponują zlokalizować spalarnię zwierzęcych zwłok. Drobna różnica.

Jeżeli Stołeczne Królewskie Miasto Kraków zafunduje austriacką spalarnię, a kultura zbierania i selekcjonowania śmieci będzie na poziomie Wiednia to niechaj budują nawet na krakowskim lub wielickim Rynku.

Dajesz przykład Wiednia, w którym z kranów płynie woda mineralna, w żaden sposób nieuzdatniana, sprowadzana akweduktami z wysokogórskich źródeł alpejskich. O to, ponad sto lat temu, zadbał cesarz Franz Josef I fundując miastu dwa rurociągi wody pitnej. Nam to nie grozi.
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 41
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 10-02-2012, 22:28   

Nawet super ekologiczną i "bezpieczną" spalarnię obsługują w jakimś stopniu ludzie. A jak to może wyglądać można zobaczyć na wspomnianym reportażu Uwaga! TVN o spalarni odpadów medycznych w Krakowie:
http://uwaga.tvn.pl/54903...m,reportaz.html
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-02-2012, 23:31   

O tym syfie wspominałem i nie chciałbym mieć podobnego za miedzą. Na stronie internetowej firma prezentuje się w samych superlatywach. Gonitwa za pieniądzem potrafi zeszmacić człowieka.
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-02-2012, 08:36   

Tak jak powiedzialem, tu jest POLSKA.
Nie znalazlem odpowiedzi na pare pytan. To jest bodajze jedyna spalarnia w naszym regionie. Dlaczego sprawe odkryli dziennikarze? Nikt jej nie kontrolowal z inspekcji sanitarnej? Sanepidu? Dlaczego i co z tymi urzedasami?
Wlasciciel przeprosil i nadal dziala? Za falszowanie dokumentow powinien byc juz w wiezieniu. I co?
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2012, 09:03   

nacomito napisał/a:
Zaś na Baryczy funkcjonuje składowisko odpadów komunalnych, przy którym proponują zlokalizować spalarnię zwierzęcych zwłok. Drobna różnica.


Nie spalarnię zwierzęcych zwłok tylko cmentarz dla małych zwierząt kot pies
_________________
Radek
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-02-2012, 09:33   

ArturSosin napisał/a:
Wlasciciel przeprosil i nadal dziala?

Niebezpieczne odpady zwoził również z innych województw, w których ma swoje spalarnie, a tego nie miał prawa czynić. Magazynował je tygodniami niezabezpieczone pod gołym niebem, zamiast w chłodni. Nawet do przewozu ma korzystać z samochodów-chłodni. Porozrywane worki, z których wysypuje się zawartość. Kontrole sanepidu i ochrony środowiska działają tak, jak działają. Jak wielicka Straż Miejska. Dopiero działania prokuratury zmusiły panią prezes do reakcji. I, o dziwo, sterta odpadów zniknęła w ciągu tygodnia. Nie wierzę, by w tak krótkim czasie można ją było puścić z dymem. Za jakiś czas okaże się, że gdzieś na nieużytkach ktoś przypadkowo odnajdzie niebezpieczny skarb. Ot, cała Polska.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16