Poprzedni temat «» Następny temat
I Półmaraton Wielicki
Autor Wiadomość
wielrunner
Kopacz


Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 1
Wysłany: 25-09-2014, 14:49   I Półmaraton Wielicki

W najbliższą sobotę odbędzie się w naszym mieście I Półmaraton Wielicki.
Zastanawia mnie, dlaczego prawie nigdzie nie można znaleźć informacji o tej imprezie. Ani na tym portalu, ani na słupach ogłoszeniowych w mieście. Czyżby jakiś konflikt interesów?
Tak, czy siak nie każdego oczywiście musi interesować bieganie, ale wiele osób zainteresują chociażby utrudnienia w ruchu spowodowane czasowym zamknięciem ulic.
Informacja o utrudnieniach w ruchu
Strona półmaratonu
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-09-2014, 14:52   

Cytat:
Zastanawia mnie, dlaczego prawie nigdzie nie można znaleźć informacji o tej imprezie. Ani na tym portalu, ani na słupach ogłoszeniowych w mieście. Czyżby jakiś konflikt interesów?

Spytaj organizatorów :)
Ten typ tak ma :)
Są swoje media, swoje portale, itd itp. Nikomu innemu się o tym nie mówi.
Nawet strona na FB powstała 19 września !!!!
Ciekawe ilu będzie uczestników - 744 zgłoszenia
_________________
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 25-09-2014, 23:24   

przemo napisał/a:
Nawet strona na FB powstała 19 września !!!!


kiepsko szukałeś przemo https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts kiepska, bo kiepska, ale jest z kwietnia.

https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts co to świerszczyk "życie po życiu" nie podpiął się pod imprezę? ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-09-2014, 03:55   

Cytat:
kiepsko szukałeś przemo https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts kiepska, bo kiepska, ale jest z kwietnia.

https://www.facebook.com/...559161967523409
Dziwne , bo ta jest reklamowana na wieliczka.pl ? Przepraszam, źle napisałem "Dołączenie do Facebooka
29 sierpnia".
Czyli jak zwykle po wielicku, mamy 2 strony I półmaratonu, nie wiadomo która oficjalna, która nie :)


AMP o reszcie pogadamy osobiście :) na jakiejś imprezie :)
_________________
 
     
bulik31
Kopacz


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 27-09-2014, 22:40   

Ch.... im w .... za dzisiejsze zamknięcie ulic miał być przejazd nie było .Dramat
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 29-09-2014, 07:45   

Co za XXX wymyślił bieg przez drogę wojewódzką? ponad 2 godz. czekałem żeby dojechać do domu bo jakiś "zapalony pajac" wymyślił półmaraton. Pewnie ktoś z naszej pięknej władzy przed wyborami chciał urządzić igrzyska dla ludu! MASAKRA i kolejne głosy w wyborach są nie wasze :D
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-09-2014, 08:20   

Cytat:
MASAKRA i kolejne głosy w wyborach są nie wasze :D

Trzymam za słowo :)
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2014, 10:18   

Przede wszystkim gratulacje dla tych którzy wymyślają, organizują i zezwalają na takie imprezy w sobotę przed południem. Na szczęście pogoda "ukarała" organizatorów...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2014, 12:58   

Moja córa, która została wyrzucona z 304 przed centrum, poinformowała ludzi czekających pod ipn, że czekać to oni sobie mogą :) Komentarze wiadome.
Nie wiem czemu tu się nic nie da zorganizować z głową.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-09-2014, 12:59   

Cytat:
poinformowała ludzi czekających pod ipn, że czekać to oni sobie mogą

Obecny na forum pretekst zapomniał dać rozkazu mediom "lokalnym" aby powiadomiły o utrudnieniach :)
Bo po co :) Ludzie sobie poradzą a do wyborów zapomną :)
_________________
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 29-09-2014, 20:43   

master7 napisał/a:
Przede wszystkim gratulacje dla tych którzy wymyślają, organizują i zezwalają na takie imprezy w sobotę przed południem. Na szczęście pogoda "ukarała" organizatorów...

No właśnie nie rozumiem, czemu bieg nie odbył się w niedzielę, może zaprotestował proboszcz, że wierni nie będą mieli jak do kościoła dojechać :diabel:
Pogoda - nie wiem jak z punktu widzenia organizatorów, ale jak dla biegacza to była idealna :)
Cytat:
Co za XXX wymyślił bieg przez drogę wojewódzką? ponad 2 godz. czekałem żeby dojechać do domu bo jakiś "zapalony pajac" wymyślił półmaraton. Pewnie ktoś z naszej pięknej władzy przed wyborami chciał urządzić igrzyska dla ludu! MASAKRA i kolejne głosy w wyborach są nie wasze :D

Naprawdę nie miałeś żadnej możliwości objazdu? Poza tym straż i reszta obstawy bardzo luźno podchodziła do wyłączenia dróg, w Węgrzcach wpuszczając samochody między biegaczy(!). Cud, że obeszło się bez tragedii.
Co do utrudnień - za miesiąc podobna impreza w Krakowie, pewnie na kilka godzin zostaną wyłączone A3W, czyli droga o daleko większym natężeniu ruchu niż DW964, i katastrofy komunikacyjnej z tego powodu zapewne nie będzie. Kwestia wyznaczenia objazdów i przede wszystkim dobrej informacji, co w przypadku 1.PW wyraźnie kulało (brak info na przytankach o kursowaniu autobusów to jakaś kpina!)
W porównaniu do innych utrudnień na drogach pod postacią wszelakich demonstracji, parad, pochodów i procesji pedałów, nazioli, katoli, zwiącholi, studentów i innego tałatajstwa, akurat tego typu amatorskie imprezy sportowe przynoszą przynajmniej jakiś pożytek, więc organizatorom życzę powodzenia za rok w poprawianiu nielicznych niedociągnięć i mam nadzieje, że bieg ten stanie się imprezą cykliczną
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 30-09-2014, 07:07   

Cytat:
Naprawdę nie miałeś żadnej możliwości objazdu?

Człowieku łatwo mówić komuś kto nie mieszka na trasie biegu i nie ma dzieci. Siedź w samochodzie z małymi dziećmi przez 2h na deszczu! Owszem są maratony: nowojorski, berliński, warszawski itd. ale po co powiatowi bieg jeszcze przez wieś?? Co do puszczania w trakcie pojedynczych aut to nie było czegoś takiego tutaj. Nikomu nie bronie bieganie, ale jakiś rozsądek! z tego co słyszałem od znajomych to przynajmniej zarząd drogi wojewódzkiej już więcej się nie zgodzi na takie coś na ich drodze. Co do natężeń ruchu w maratonach w miastach m.in. Krakowa owszem są utrudnienia, ale centrum miasta to zupełnie coś innego nie wszędzie nawet nacodzień dojeżdżasz samochodem pod każdą kamienice a na wiosce nieraz jest tylko jedna droga dojazdu.
_________________
Joshua
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 30-09-2014, 10:10   

Nie wiem gdzie, ale na skrzyżowaniu Sułkowa z Niepołomicką straż nie puszczała samochodów. I ja i kilka innych za nami miało powrót. JA na Pola Chwały do Niepolomic jechałam przez Bodzanów. Doprawdy baaardzo interesująca wycieczka byla :027:
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 30-09-2014, 20:42   

Joshua napisał/a:
Owszem są maratony: nowojorski, berliński, warszawski itd. ale po co powiatowi bieg jeszcze przez wieś??
He? Tak jakbyś napisał jest Real Madryt, ManUtd, Wisła Kraków, po co komu jeszcze jakieś kluby po wsiach?:D
Oprócz tych największych biegów są jeszcze setki właśnie takich powiatowych czy tam wsiowych, w których mnóstwo amatorów próbuje swoich sił. A sytuacji takich, jak te opisane wyżej można uniknąć odpowiednio układając trasę (choćby można było wyłączyć tylko połowę DW964, i jednym pasem puszczać mieszkańców wahadłowo itd) i informując z odpowiednim wyprzedzeniem o utrudnieniach.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-09-2014, 20:50   

Cytat:
w których mnóstwo amatorów próbuje swoich sił.

Z afryki ?
Cytat:
A sytuacji takich, jak te opisane wyżej można uniknąć odpowiednio układając trasę (choćby można było wyłączyć tylko połowę DW964, i jednym pasem puszczać mieszkańców wahadłowo itd) i informując z odpowiednim wyprzedzeniem o utrudnieniach.

Sorry ale to jest nierealizowalne w Wieliczce :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16