Poprzedni temat «» Następny temat
Ja w sprawie smieci ....
Autor Wiadomość
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 01-01-2008, 16:14   Ja w sprawie smieci ....

Witam .
Zawsze mawiam ,ze istnieje to co jest logiczne .
I nalezy przewidywac przyszlosc.
Weszla w zycie oplata marszalkowska za niesegregowane smieci .
Znaczy to tyle ,ze oplata za wywoz smieci wzrosnie dwukrotnie .
Ale zycie ma swoje prawa .
Ide o zaklad ,ze logicznym rozwiazaniem problemow smieci bedzie ....rezygnacja np z dwoch kublow na rzecz jednego .Zgodnie z przepisami ,jakis kubel musi byc .
Aby bylo taniej ...
Ale od tego smieci nie ubedzie .
Przewiduje ,ze smieci po prostu beda podrzucane na ulice itp miejsca .
Mam pytanie : czy dla Gminy taniej wyjdzie likwidowanie tych dzikich wysypisk ,oplacanie interwencji Strazy Miejskiej ( oj ,beda robili zasadzki na smieccych )czy tez organizacja zbiarki smieci ?
Domyslam sie ,ze radni beda chcieli osczednosci i nie zgodza sie na dodatkowe koszty legalnej zbiorki smieci .
Po pol roku Wieliczka moze tak tonac w smieciach ,ze ....
Kto ma podobne zdanie ?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-01-2008, 16:42   

ja sobie problem rozwiazalem w ten sposob ze mam na podworku kontener 1m3 i jak mi sie zapelni to mi go oprozniaja.. tylko dzwonie zeby sobie przyjechali.. nic tez nie slyszalem zeby mialo to podrozec.. wiem tez ze dostalem jakies worki kolorowe ale jakos tak do segregacji mnie nie ciagnie..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 02-01-2008, 14:23   

WIERSZYK O SEGREGACJI ŚMIECI

Czy wiesz co oznaczają te kolory - niebieski, żółty, zielony?

Każdy kolor inny pojemnik oznacza

Do pojemników różne śmieci się wtłacza

NIEBIESKI – w nim znajdziecie pudełka po butach, przeczytane gazety, zapisane kartki - jest on bardzo ważny. To pojemnik na papier - zna go uczeń każdy.

ZIELONY – Kolor wesoły z daleka ogłasza „Wrzucaj do mnie słoiki, wyszczerbione talerze !!!” czyli szkło w głównej mierze.

ŻÓŁTY – foliowe torby, pudełka po lodach, po coli butelki. Wrzuć tutaj plastik, żal po nim niewielki

By las był zielony, wody nie ubyło

i każdego ranka wokół było miło

piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci

prosi Matka Ziemia - SEGREGUJCIE ŚMIECI !!!

I w tych dzieciach cała nadzieje i w przykładzie z góry (czyli naszym). Do krajów zachodnich w ilości segregowanych śmieci może dołączymy za 20 lat.
Pojawiły się w Wieliczce kosze na śmieci i to plus. Natomiast na odpady segregowane znam tylko pojemniki na ulicy Wincentego Pola, a to wielki minus.
 
     
Trampek
Gość
Wysłany: 02-01-2008, 19:01   

A ja mam umowe z firma Miki.
Kubel własny 240 litro za 11,30 brutto na miesiac ( nie drożeje !! )
Segregowane smieci za darmo :)
Co miesiac 2 worki plastikow papieru i troche szkla.
Biora za darmo nie marudza.
Ja wiem ze mniej tego jedzie na wysypisko, jest czysciej i ekologiczniej.
Firmie miki jak widac tez sie oplaca :)))


Goraco polecam
 
     
hello
Kopacz


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: 16-04-2008, 22:34   

hm... to bardzo interesujące z tą firmą. Czy mógłbyś napisać coś więcej? Przyjeżdżają tylko do Ciebie? i płacisz 11 zł za segregację również? jak często przyjeżdżają po śmieci niesegregowane?
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-04-2008, 09:10   

hello, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI
30-375 Kraków, ul Podgórki Tynieckie 103
tel/fax 267-57-98

Chciałam troszkę uaktualnić i przedstawić ci działanie firmy.
Cenna odbiór odpadów komunalnych z poj 240 l cena 24 zł brutto ( niestety była podwyżka i teraz nie ma znaczenia czy ma się własny pojemnik czy od nich cena jest taka sama ( za pojemnik mniejszy pewnie mniej)
Firma raz w roku odbiera za darmo odpady wielkogabarytowe tj. mebli itp. oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego teraz odbiór odbędzie się 23.04 2008 :D pozbędę się paru rzeczy.
Ja mam pojemnik 240 l i segreguję śmieci dla mojej 4 osobowej rodziny przy wywozie śmieci raz w miesiącu jest to za duży pojemnik ( pojemnik jest moją własnością) zawsze mam pełny do połowy. Segregowane śmieci są odbierane w dniu wywozu a wygląda to tak dostajesz worki do których wrzucasz plastiki, puszki szkło, szkło kolorowe. Masz napisane co na każdym worku. Dla przykładu do plastiku wrzucasz np reklamówki. Najmniej mam szkła kolorowego. Worki są odpierane pełne dlatego ze szkłem kolorowym leży u mnie z pół roku. Przy segregacji masz o wiele mniej śmieci w koszu kiedy zaczęłam segregacje sama nie mogłam uwierzyć że aż tyle tego jest. Ja sobie zorganizowałam to w taki sposób w domu do starej reklamówki wrzucam wszystko po czym idę do garażu i wrzucam co gdzie trzeba. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tej firmy. Jedyny minus dla tych co lubią pospać ( nie dla mnie ) że panowie przyjeżdżają koło 7 rano ale można to jakoś zorganizować otworzyć bramkę np. Przy podpisywaniu umowy jest potrzebny tylko dowód osobisty w przypadku MPO wymagane są jakieś dodatkowe dokumenty Trzeba podpisać umowę w firmie MIKI adres i tel masz podany i tam pewnie dowiesz się więcej szczegółów które Cię interesują.
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-04-2008, 09:13   

acha był czas że firma przyjeżdżała tylko do mnie i nie było żadnego problemu później z MPO przepisali się prawie wszyscy sąsiedzi z ulicy cena jest znacznie atrakcyjniejsza od MPO.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-04-2008, 19:01   

Agga, MPO czy ZGK Wieliczka bo to roznica.. ja podisywalem umowe w ZGK (na konopnickiej niedaleko Was ez rodzice maja w ZGK) i tylko dowod osobisty wystarczyl..

za pojemnik 1m3 czyli 1000l place 52 plny i wywoza go jak sie zapelni - telefon - na drugi dzien wywoz.. dla mnie elegancko, wygodnie i nie musze sie bawic w segregacje..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-04-2008, 19:36   

Tsubasa, pisałam przeca że MPO nie znam cen ZGK

Cytat:
wygodnie i nie muszę sie bawić w segregacje..
no tak wygodnie ale nie ma korzyści dla ziemi jesteś nie ekologiczny he he ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16