Poprzedni temat «» Następny temat
Pożar ?
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
  Wysłany: 31-03-2007, 16:25   Pożar ?

Co to sie jarało dziś na Kościuszki straże pożarne z całego powiatu jechały: podłęże, chorągwica, staniątki ??????
Dym też byl niezły !
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 31-03-2007, 19:12   

Kurka nie wiem. Widziałem tylko dym i jadaca straż pożarną. Aizuk - wiesz coś :?:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 01-04-2007, 18:52   

czesc
Niedziela godz. 20.00 teraz wróciłem na osiedle , to co zastałem niestety przedstawia sie nie najlepiej , praktycznie 3/4 osiedla nie ma , ludzie stoją na polu , pisze to z miejsca gdzie kiedyś był kiosk , podobno urzędnicy doszli do wniosku że zamiast wydawać 3000 zł na przycinke lepiej spalić te pare drzew .

Oczywiście brzydko zartowałem, odpukać w niemalowane zeby nigdy nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, ale .oś. Kościuszki nie ma centralnego ogrzewania, ludzie grzeja się na różne sposoby ,za pomocą gazu( piece dwusystemowe , prądem( farelki,konwektory , ogrzewanie podłogowe) oraz gdzie niegdzie ludzie mają jeszcze piece( drewno, węgiel)
Co to oznacza nie trzeba tłumaczyć , stare instalacje eletryczne i przeciązenia na sieci to mozliwość zapalenia przewodów, w ogrzewaniu gazowym bardzo ważna jest dobrze działająca wentylacja oraz sprawne najlepiej nowe piece ( stare choć często jeszcze jare) nie mają odpowiednich zabezpieczeń np.przeciwwypływowych.,Czy zarząd osiedla i spódzielni działa w kierunku zminimalizowania ewentualnych zagrożeń. ( robiono coś z instalacją na klatkach oraz corocznie przychodzi pan i sprawdza ciąg) czy są to działania wystarczające ,czy nikt kiedyś nie będzie miał wyrzutów sumienia?.Może rozwiązanie tej sytuacji leży np. w własnej kotłowni lub podciągnieciem tu c.o.Szokuje też to ze spódzielnia ociepliła tylko 2 bloki a wiadomo że termoizolacja powoduje to ze ktoś rzadziej właczy konwektor na 2000 w. albo inaczej ustawi piec i odrazu jest troche bezpieczniej.

Co do pożaru nic nie wiem , pytałem sąsiadek ale one też nie wiedzą , wysłałem meila do wielickie straży pożarnej ( swoją drogą ich strona nie była chyba aktualizowana z rok)
Może to gdzieś na działkach ktoś coś zjarał
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 01-04-2007, 19:03   

aizuk napisał/a:
Niedziela godz. 20.00 teraz wróciłem na osiedle , to co zastałem niestety przedstawia sie nie najlepiej , praktycznie 3/4 osiedla nie ma , ludzie stoją na polu , pisze to z miejsca gdzie kiedyś był kiosk , podobno urzędnicy doszli do wniosku że zamiast wydawać 3000 zł na przycinke lepiej spalić te pare drzew .

Chłopie! Budujesz napięcie prawie jak Wołoszański :diabel:
Jak dla mnie najlepszy jest fragment:
aizuk napisał/a:
pisze to z miejsca gdzie kiedyś był kiosk
:P

[ Dodano: 2 Kwiecień 2007, 20:32 ]
Podobno płonęły łąki na Polu Półchłopka, a pożar zagrażał okolicznym zabudowaniom. Ciepło się też musiało zrobić pracownikom BP :/
Nie palcie ludziska trawy :028:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
strażak
Gość
Wysłany: 07-04-2009, 19:45   

Hejka widzę że dumacie nad ostatnimi pożarami ?
a więc w sobote popołudniem mieliśmy wyjazd do pożaru dużego pola ( łonki )
uczestniczyły 4 wozy i jeden podnośnik . akcja gaśnicza trwała 1 godzine i 15 minut .
drugi pożar w tym samym dniu wydarzył się za szkołą nr.4 w krzyszkowicach to było malutko gaszenia w przeciwności do pożaru poprzedniego tamten pożar też był w krzyszkowicach .
 
     
strażak
Gość
Wysłany: 07-04-2009, 19:47   

a na kościuszki jarało się mieszkanie u bronka smendra
 
     
ona
Gość
Wysłany: 07-04-2009, 20:28   

a który to bronek smendra to ten z broda ?
 
     
strażak
Gość
Wysłany: 17-05-2009, 20:35   

tak ten co ma te psy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18