Poprzedni temat «» Następny temat
VII Kolarska Majówka
Autor Wiadomość
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 30-05-2013, 11:08   VII Kolarska Majówka

Reaktywacja - chciałoby się napisać... Tradycyjnie szczegóły na stronie majówki. 1 czerwca jest okazja do fajnej zabawy i rywalizacji dla Was i Waszych dzieci.
Nie mogę powstrzymać się jednak od komentarza - będzie w punktach dla ułatwienia
1. Pozytywy:
- trzymam kciuki za organizatorów i szczerze życzę powodzenia, bo mieli odwagę podjąć rękawicę po zeszłoroczej niemocy organizatorskiej.
- na plus należy zaliczyć otwarcie biura zawodów od 9:00-12:00 - mam nadzieję, że trzy godziny i jak rozumiem brak zawodników z licencjami uprości i usprawni proces rejestracji amatorów. Jak rozumiem impreza będzie miała charakter czysto amatorski i zabawowy głównie ze względu na trasę - 1km po szuterkach w parku Mickiewicza wyklucza w zasadzie start na rowerach szosowych.
- dla niektórych koronny argument - darmocha czyli brak wpisowego; można dzieciakowi sprawić trochę sportowych emocji - a może jeszcze dostanie puchar, medal czy nagrodę rzeczową.
2. Dla równowagi oraz ze względu na zeszłoroczne kłopoty i moje osobiste uprzedzenia także krytyczne uwagi (bez złośliwości, na serio - poważnie i z dobrego serca):
- część mojej rodziny nie może wziąć udziału - brak kategorii dla dorosłych kobiet (WTF?) - wiem, że to mało obsadzona kategoria, ale rok temu było sporo zawodniczek a biorąc pod uwagę łatwość trasy w tym roku można było liczyć na większy udział pań jeżdżących stricte rekraacyjnie - mam i babć najmłodszych uczestników. Przypominam, że nie jest to pierwszy raz gdy na majówce kolarskiej, która ma "aktywizować społeczność powiatu wielickiego" wyklucza się część tej połeczności (dwa, trzy lata temu mocno dorośli mężczyźni amatorzy też nie mieli swojej kategorii).
- zapisy - podzielcie sobie biuro na kategorie wiekowe albo coś, błagam. Jak nie dacie rady w tym roku to na serio zapiszcie się na któryś MTB maraton albo inne zawody poza PZKolem i zobaczcie jak sobie tam radzą organizatorzy
- jak rozumiem z lakonicznego regulaminu trasa jest jedna - jest to pętla po Parku Mickiewicza; skoro tak to wpisanie w celach imprezy "popularyzacji kolarstwa szosowego" jest jakieś dziwne. W zeszłym roku owszem - miało to sens, pętelka po kostce/asfalcie oraz kategoria dla szosówek, ale w tym roku to bardziej "popularyzja sportów rowerowych" ogólnie.

Ostatnia uwaga powinna być chyba skierowana do pracowników zajmujących się stroną Urzędu Gminy, gdzie umieszczono link do regulaminu majówki. Tenże regulamin (pomijając takie drobnostki jak błąd w nazwie pliku i jakże przyjazny format .doc) zaczyna się od słów "REGULAMIN VII- Kolarskiej Majówki o Puchar pod patronatem Burmistrza Wieliczki Wieliczka 01 CZERWCA(sobota) 2013 roku". Co w tym dziwnego? Ano to, że na stronie Kolarskiej Majówki znajduje się niemal identyczny regulamin w PDFie zaczynający się jednakowoż "REGULAMIN VII- Kolarskiej Majówki o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego pod patronatem Burmistrza Wieliczki Wieliczka 01 CZERWCA(sobota) 2013 roku". Pozostawiam do przemyśleń Państwu i włodarzom naszej Małej Ojczyzny.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18