Poprzedni temat «» Następny temat
[kolarstwo] Tour de Pologne w Wieliczce
Autor Wiadomość
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 14-12-2007, 11:05   [kolarstwo] Tour de Pologne w Wieliczce

Za (GK)
Takiej prezentacji Tour de Pologne jeszcze nie miał. Dziś, 300 metrów pod ziemią w Kopalni Soli "Wieliczka", ponad 300 osób pozna nową trasę naszego eksportowego wyścigu kolarskiego.

Czesław Lang ogłosi, że na 80-lecie Touru zmienia przebieg imprezy.

14 września 2008 r. wyścig wystartuje z Warszawy, by po sześciu dniach dotrzeć do Krakowa. Królewski, jedyny w przyszłorocznej edycji górski etap, zaplanowano w przedostatnim dniu imprezy. Peleton dotrze do Zakopanego. Meta pod Wielką Krokwią.


- Międzynarodowa Unia Kolarska zgodziła się, by w jubileuszowym wyścigu wzięła udział reprezentacja Polski. Była bowiem groźba, że w imprezie nie zobaczymy drużyny z naszego kraju - cieszy się Czesław Lang.


Szef Tour de Pologne, od kiedy jego wyścig wszedł w skład kolarskiej Ligi Mistrzów, jak nazywa się cykl ProTour, poza piętnastoma ekipami należącymi do tego grona, może zaprosić pięć innych drużyn. Muszą to być jednak tzw. zespoły Continental Pro (dawna II dywizja). Sęk w tym, że w najbliższym sezonie Polska nie będzie miała (z powodów finansowych) ani jednej drużyny w tej grupie.


- Tydzień po zakończeniu naszego wyścigu odbędą się mistrzostwa świata. Mam więc nadzieję, że to na trasie Touru drużyna wyselekcjonowana przez Piotra Wadeckiego [trener polskiej kadry - przyp. red.], przygotuje się do startu i postawi się wielkim zawodowego peletonu - mówi Lang.


Dla dyrektora Tour de Pologne przyszłoroczny wyścig będzie potrójnie jubileuszowy. - Pierwsza impreza odbyła się 80 lat temu. Wyścig będzie miał numer 65. A trzeci jubileusz jest związany ze mną. To będzie moja piętnasta impreza w roli jej dyrektora. Właśnie dlatego tak bardzo zależało mi, by już prezentacja wypadła wyjątkowo. Stąd pomysł zjazdu pod ziemię. Kopalnia Soli "Wieliczka" to jeden z naszych "produktów" eksportowych. Tak jak Tour de Pologne. Etapu urządzić tam się nie da, to chociaż zrobimy galę - mówi szef TdP.


Bardzo fajnie, że taka impreza łączy sie z takim miejscem. Mam nadzieje, że latem równiez Tour zagości w Wieliczce.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 14-12-2007, 11:16   

Nord napisał/a:
Mam nadzieje, że latem równiez Tour zagości w Wieliczce.

Chyba żartujesz...na pół dnia "zamknięte" miasto...gigantyczne korki...organizacja objazdów...konieczność zaangażowania kilku dziesiątek osób w zapewnie jako takiej drożności ruchu drogowego i utrzymania porządku...
Ale zapewne taka "kara" Nas ominie...i trasa bezpośrednio będzie wiodła z Krakowa do Zakopanego...
:)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 14-12-2007, 11:39   

Oczywiście masz swoją rację, choc może czasem warto pocierpieć. ;)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2007, 11:42   

Nord napisał/a:
Oczywiście masz swoją rację, choc może czasem warto pocierpieć. ;)

A ja trochę żałuję, bo chciałbym zobaczyć jak wspinają się na legendarną "ścianę płaczu" - ul. Kopernika jakby ktoś nie wiedział, podobno Szurkowski tam nawet wymiękł na jakimś wyścigu.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pan_s.
Warzelnik


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 21
Skąd: LG
Wysłany: 14-12-2007, 12:46   

mnie tylko zastanawia jedno, panie lang... ja wiem, że pan jesteś fascynat, idealista i przede wszystkim marketingowiec, ale, ale... mówić, że TdP jest naszym produktem eksportowym równym KS Wieliczka to... toż to małe faux pass, nieprawdać? :]

PS: nie lubię kolarstwa :D
_________________
-jak ty chłopczyku masz na imię?
-czesio
-ale pytam się jak się nazywasz?
-no... czesio! :>
-ale chodzi o to jak się podpisałeś na legitymacji.
-aha.. CZESŁAW :)
 
     
kolarz
Gość
Wysłany: 14-12-2007, 13:32   Tour de Pologne

Tour de Pologne gościł w Wieliczce w 1998 roku przez dwa dni.Była to wielka promocja miasta i nikt nie narzekał na utrudnienia, gdyż policja bardzo dobrze zabezpieczała imprezę.Natomiast my mieszkańcy byliśmy dumni z wyróżnienia imprezą o takiej randze.
 
     
Trututu
Gość
Wysłany: 14-12-2007, 20:10   

Master ano szurkoski wymiekl.
Byle tego swiadkiem z tata.
Wyjezdzal i na ostatnich 100 metrach na wysokosci studni z pompa ( nie wiem czy jeszcze jest )
Zsiadl z roweru i powiedzial, nie ma szansy nie wyciagne, wzial rower i dopchal do gory.
Ogolnie wszyscy kolarze mowia ze to najgorsza polska lotna gorsska premia jak istnieje.


Mozna by czesciej goscic kolarzy u nas , jest gdzie jezdzic, jest co pokazac, szkoda ze oni nie chca :)
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 15-12-2007, 17:09   

Zaprezentowano trasę Tour de Pologne 2008
KOLARSKI PROTOUR W POLSCE

Tour de Pologne zaprezentowano w nietypowej scenerii, w kopalni soli w Wieliczce
130 metrów pod ziemią, w Kopalni Soli "Wieliczka" odsłonięto w piątek trasę 65. Tour de Pologne. W przyszłym roku kolarze pokonają 1259 kilometrów. Wystartują z Warszawy, a zakończą rywalizację w Krakowie.



Program 65. Tour de Pologne:
14.9. 1. etap: jazda druż. na czas w Warszawie (4 km)
15.9. 2. etap: Płock - Olsztyn (230,3 km)
16.9. 3. etap: Mikołajki - Białystok (190,8 km)
17.9. 4. etap: Bielsk Podlaski - Lublin (233,8 km)
18.9. 5. etap: Nałęczów - Rzeszów (236,5 km)
19.9. 6. etap: Krynica Górska - Zakopane (206,2 km)
20.9. 7. etap: Rabka Zdrój - Kraków (157,6 km)



Zródło : TVN24.PL
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 26-02-2008, 21:27   

Jest potwierdzenie, że 20 września uczestnicy Tour de Pologne 2008 zawitają w Wieliczce

VII etap: 20.09.2008 Rabka Zdrój - Kraków, 157,6 km
przez Wadowice (premia lotna)
Wieliczka (premia lotna)

Cytat:
65. Tour de Pologne zakończy się właśnie w Krakowie siódmym etapem z Rabki-Zdrój. Najkrótszą drogą z tego podhalańskiego uzdrowiska do Krakowa jest 65 km, ale kolarze zahaczą po drodze o Wadowice, później znajdą się w Wieliczce, skąd wjadą do Krakowa. Ulicami Wielicką, Kamieńskiego, Konopnickiej, Zwierzyniecką dostaną się na Rynek Główny, skąd św. Anny, Studencką, Krupniczą, al. Mickiewicza dojadą do Błoń, które czterokrotnie okrążą podążając al. 3 Maja, ul. Piastowską, Królowej Jadwigi i Focha. Meta zostanie usytuowana przy Błoniach na al. 3 Maja.


Całość artykułu: http://tourdepologne.inte...ews?inf=1065794

Nie udało mi się znależć trasy przejazdu przez nasze miasto. Może ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat ???
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-02-2008, 23:04   

pamietam ze dawniej trasa przebiegala jakos tak ze zjezdzali z sierczy na rynek, potem do glownego skrzyzowania przy "kebab square" nastepnie jachali na ul dembowskiego.. ale kiedy to bylo - chodzilem z drabina na truskawki wtedy ;)

ciekaw jestem jak bedzie tym razem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-02-2008, 22:01   

Tsubasa napisał/a:
do glownego skrzyzowania przy "kebab square"
teraz jest to niewykonalne - mamy sygnalizację świetlną :-)
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 28-02-2008, 08:07   

Tak juz zupełnie serio...trasa może być dowolna...wszelki ruch jest zamknięty i światła wyłączone.
Sam jestem ciekaw czy przejazd przebiegnie przez ścisłe centrum miasta.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Heweliusz
Gość
Wysłany: 28-02-2008, 10:09   

Ja bym chcial ich zobaczyc na kopernika :)
heheh To by sie dzialo :)
Ciekawe ilu by nie wyciagnelo :)
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 28-02-2008, 10:29   

Oj, nie wiem czy na Kopernika chcieliby jechać. Na kostce brukowej mogli by sobie uszkodzić hemoroidy i zęby. Ale przejazd przez centrum też jest ciekawy (dla kibiców - mniej dla kolaży) - na ostatnim Turze w Wieliczce na zakręcie za magistratem kilku kolarzy się ładnie złożyło i wyłożyło
 
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 28-02-2008, 11:52   

Muszę Was i siebie zmartwić, gdyż ul.Kopernika czyli słynna "ŚCIANA PŁACZU" ze względu na zły stan nawierzchni /fatalny stan "kocich łbów"/ dyskfalifikuje ją całkowicie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16