Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
01-12-2009, 09:13
Nowe Inwestycje Drogowe
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-09-2008, 18:45   

wczoraj jechalem od Ochronki za 304 po slowackiego.. jak zamkna to biedronka chyba z torbami pojdzie ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 10-09-2008, 19:05   

eee nie z 2 str wjadą tylko zastanawiające jest jak tiry będą dostarczać im towar hmm może sie dogadają z weterynarzem ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-09-2008, 20:14   

Zamiast nowych inwestycji drogowych proponuje sie zajac znakami zakazu na Sienkiewicza, mysle ze codzinnie miasto mialo by lekka reka kolo 5000-8000 PLN.

Ludzie lekcewaza to totalnie, wpadniecie raz na 30 min strazy na 10 min i jest pare stówek.
Mnie dziś prawie tam ułamali lusterko bo tak na zakazie było nastawiane aut ze facet ( może babka ) się nie zmieścił.


Moge Tylko prosić bo wiem że nikt z SM nie reaguje na nasze prośby.
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-09-2008, 21:05   

Za infopw.pl :
Cytat:
Nadprogramowa inwestycja

Remont chodnika w Koźmicach Wielkich

Remont chodnika i poszerzenie nawierzchni na łuku drogi w Koźmicach Wielkich to kolejna inwestycja na drogach powiatu wielickiego, która zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Mimo iż nie była ona zaplanowana na 2008 rok, jej realizacja stała się możliwa dzięki środkom zaoszczędzonym w tegorocznych przetargach.

250 metrowy odcinek nowego chodnika powstaje od skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku szkoły podstawowej i gimnazjum do przystanku autobusowego. Miejsce popękanych płyt zastąpi kostka brukowa. Dodatkowo zostanie wykonane nowe odwodnienie drogi. Sama droga będzie poszerzona na zakręcie blisko do półtora metra, przesunięciu ulegną stanowiące jej zabezpieczenie bariery sprężyste.
Prace z Koźmicach Wielkich rozpoczęły się w ostatnich dniach sierpnia. – Decyzja została podjęta, gdy okazało się, iż są oszczędności z przetargów drogowych. Dodatkowo przy tego typu inwestycjach obowiązuje montaż finansowy Powiat Wielicki - Gmina Wieliczka. Ta ostatnia nie miała ujętych środków na ten cel w budżecie. Potrzebna była decyzja Rady Miejskiej o przeznaczeniu pieniędzy na remont chodnika. Dopiero po takim zabezpieczeniu finansów mógł być ogłoszony przetarg i sama inwestycja mogła się rozpocząć – wyjaśnia starosta Jacek Juszkiewicz sprawę podjęcia prac w terminie zbiegającym się z początkiem nowego roku szkolnego.
Zakończenie prac, których koszt wynosi 300 tys. zł., przewidziano na 15 października br. – Prace postępują bardzo szybko. Dlatego wykonawca deklaruje zakończenie ich do końca września. Natomiast jeszcze w tym tygodniu powinien być oddany do użytku chodnik – dodaje Jacek Juszkiewicz.



Czuje , że to oficjalna odpowiedz na nasze marudzenie, tylko czemu nei na naszym portalu tylko na infopw.pl ??

Pytaie do Pna Bogdana Paska - Czy Starostwo nei mogło by oficjalnie tu informowac o swoich działaniach i planach ?? Myśle, że duzo by to zmieniło w postrzeganiu samorządu.
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-09-2008, 21:07   

A4 "jedzie dalej" za infopw.pl:
Cytat:
Szarów

JEST DECYZJA LOKALIZACYJNA

Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał od Wojewody Małopolskiego decyzję lokalizacyjną dla autostrady A4 na odcinku od Szarowa do Tarnowa. Uzyskanie ULD otwiera drogę do kolejnego etapu postępowania, jakim jest złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę,.

Na przełomie roku GDDiA chciałoby już mieć pozwolenie na budowę, co umożliwi nam ogłoszenie przetargu na roboty. Prace mają ruszyć w I połowie 2009 roku, a zakończenie budowy zaplanowano na 2011 rok.
Zakres inwestycji obejmie budowę 57 km autostrady pomiędzy węzłem "Szarów" a węzłem "Krzyż". Dla optymalizacji inwestycja zostanie prawdopodobnie podzielona na trzy kontrakty, które będą realizowane równocześnie.

_________________
 
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 14-09-2008, 21:40   

przemo napisał/a:
Czy Starostwo nei mogło by oficjalnie tu informowac o swoich działaniach i planach ??
Jeżeli starostwo będzie to robić, to kto wtedy będzie odwiedzał jego portal? :) A tak poważnie, to myślę, że jest to możliwe. Zapytam jedynie administratora co on na to. Dodam jeszcze, iż Panorama Powiatu Wielickiego, podobnie jak inne redakcje, otrzymuje informacje w formie komunikatów prasowych. Stąd ta wiadomość na www Panoramy.

przemo napisał/a:
Myśle, że duzo by to zmieniło w postrzeganiu samorządu.
Proszę mi wierzyć, że stale śledzę dyskusje na forum i włączam się w nie, czy to na zasadzie wyjaśnień, informacji czy polemiki. I chociaż moim zadaniem jest oficjalny, jak to Pan ujął, przekaz wiadomości, wszystko to właśnie w myśl lepszego postrzegania samorządu.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-09-2008, 07:21   

Dzieuje za informacje.
A czy nasza redakcja dostaje ?
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 15-09-2008, 14:10   

A tak na marginesie inwestycji w Koźmicach - cieszy mnie ona jako mieszkańca Koźmic, ale odcinek remontowany MIAŁ JUŻ CHODNIK. To fakt - w nienajlepszym stanie. Natomiast pozostałe ponad 2 km drogi przez obszar zabudowany Koźmic, gdzie ruch pieszy i samochodowy jest duży NIE MA NAWET SOLIDNEGO POBOCZA. Czy nie byłoby sensowniej wydac pieniądze na chodnik na nowym odcinku, zamiast remontowac już istniejący? Tym starym od biedy dało sie jeszcze chodzić.
powtarzam to co mówią mieszkańcy. Większość jest zdziwiona magłym nieplanowanym remontem - ale większość chce chodnika na całej długości wsi, a nie poprawiania istniejącego 200 metrowego odcinka.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2008, 13:01   

Za wieliczka.eu

http://www.wieliczka.eu/p...iej_nr_964.html

Cytat:
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 964

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 964 na odcinku Wieliczka - Kasina Wielka. Zakres zaplanowanych prac jest bardzo duży, a ich realizacja została przewidziana na okres 2 lat. Obecnie, od ul. Lednickiej zapoczątkowana została budowa chodnika wzdłuż całej drogi. Kierowców poruszających się tą ulicą w kierunku Rożnowej prosimy o ostrożną jazdę, bowiem trwa tam ruch wahadłowy. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO), a łączny jej koszt to blisko 39 mln zł.

W ramach rozpoczętej inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia, zbudowane chodniki, zatoczki i krawężniki. Planuje się też przebudowę skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Asnyka w Wieliczce. Koszt modernizacji odcinka na terenie Gminy Wieliczka to 7,5 mln zł, z czego około 2 mln zł finansuje sama gmina. Wykonawcą odcinka drogi na terenie naszej Gminy jest firma POLDIM.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 964 poprawi jakość połączenia między obszarami będącymi strefami aktywności gospodarczej (Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, Strefa Przemysłowa "Zielonych Dobczyc") z terenami atrakcyjnymi turystycznie (Kopalnia Soli w Wieliczce, Szlak Architektury Drewnianej) oraz z głównymi ośrodkami miejskimi - Krakowskim Obszarem Metropolitarnym, Tarnowem i Nowym Targiem. Ułatwiony będzie także dostęp do budowanej autostrady A-4 Kraków-Tarnów. Modernizacja obejmie ponad 34-kilometrowy odcinek drogi.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Bourbon
Skrzat


Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 32
Wysłany: 28-11-2008, 21:35   refleksja nad ulicą Słowackiego

moje ostatnie odwiedziny w Wieliczce zaskoczyły mnie pozytywnie. Nie mam na myśli zamieszania na Kopalni, bo to bagno wielkie stworzone na własne życzenie prezesów. Mam na myśli Miasto. Ucieszył mnie widok rozkopanej ulicy Słowackiego. W końcu burmistrz zdecydował się na kompleksowe rozwiązanie remontu głównej drogi, a nie bezsensowne położenie samego dywaniku, żeby było tylko ładnie. Pewnie mnie niektórzy teraz spapusiają za pozytyw, ale miejmy odwagę napisać coś dobrego. W końcu nie przypudrowano tylko noska. Odwiedziłem mojego znajomego, który mieszka na tej ulicy. Jest zadowolony mimo że obciążenie jest duże. Niektórzy ponarzekają, ale zaraz po remoncie zapomną o objazdach itd. Życzę wiele takich decyzji.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 14:53   

Bourbon napisał/a:
Ucieszył mnie widok rozkopanej ulicy Słowackiego.

Zadanie nr 106 z WPI miało być realizowanie w latach 2011-2012. Kwota przeznaczona na ten cel 650 000 zł. Nagle na to zadanie przesuwa się 2 000 000 zł z ronda na Krakowskiej, a żeby było jeszcze dziwniej końcowy przetarg opiewa na 2 918 999 zł.
Więc pytania:
Kto liczył koszty do zadania nr 106 (przed równym rokiem)?,
W związku z tak dużym kosztem ile innych zadań z WPI nie zostanie wykonanych?
Czy w tych prawie 3 000 000 zł uwzględniono też naprawę zniszczonych chodników?
Dlaczego tak duże zadanie rozgrzebano na zimę?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2008, 23:41   

Z terminowością też zdaje się nie najlepiej będzie. Miało być do końca roku, a ostatnio czytałem, że co najmniej do połowy stycznie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 01-12-2008, 19:37   Wypadki na wyjeździe z Wieliczki-Kościuszki

Właśnie przed chwilą kolejny samochód potrącił kolejnego pieszego na pasach na Kościuszki, przejeżdżałem, widziałem skutki, kupę straży pożarnej pogotowia , policji i jedno ciało, może nie było śmiertelnie. Czy ktoś budując sieć świateł zastanowił się nad tym jak będzie wyglądał wjazd do miasta- chyba nie, bo jeździ tylko samochodami służbowymi. Nie można tam zrobić fajnej kładki, z wjazdem dla rowerów? To raczej taniej niż kolejne światła , które zakorkują całą obwodnicę.
Pomijam drobną sprawę wypadków na ul. Kościuszki, na przejściu przy Lidlu, no ale to droga tylko powiatowa i tylko mamę Pawła Grochala potrącono z naruszeniem prędkości, a może tak fotoradarek tam założyć, panowie stróże porządku?Czy Panowie ze straży miejskiej, czy skąd? Fajnie się zbiera pieniążki z automatów za parkowanie, które nie zwrócą tej inwestycji, zanim je trzeba będzie remontować, a może zrobić coś dla ludzi, a nie dla urzędu?
Życzę dalej znakomitego samopoczucia staroście i burmistrzowi, bo jeszcze żaden kierowca nie został potrącony na pasach, a już zwłaszcza kiedy jechał z włodyką kopalni. Miłego samopoczucia!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-12-2008, 19:41   

Swiatla nic nie pomoga, nalezy wyelimiowac mozliwosc zjazdu z pasa skrecajacego w strone lidla w prawo.
I sprawa sama sie zalatwi :)



PS wypadek widzialem 3 minuty po tym jak to sie stalo.
Starszy Pan, zyl ale krwi bylo sporo.
Niestety kierowcy z KMY i KBC nie mysla i jezdza w miescia jak na wsi :<<
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-12-2008, 19:43   

tak widziałam ten wypadek to było koło 19 bardzo dużo krwi mam nadzieje że wypadek nie był śmiertelny
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17