Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
10-02-2010, 08:28
Nowe linie do Wieliczki, busy i pociąg
Autor Wiadomość
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-10-2008, 10:42   

jak jaki numer? nie ma reguły czy ma jechać SA103-008 czy coś innego a nr kursu masz dostępne na pkp.pl (z Krakowa: 221, 225, 227, 229 itd)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Czoobek 
Skarbnik



Osiedle: Biedne :)
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 88
Skąd: z kątowni :)
Wysłany: 16-10-2008, 09:12   

Z ciekawosci; jak z frekwencja w samej 244-ce oraz na nowych przystankach?
_________________
Pzdr,
Czoobek

 
  czoobek
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 16-10-2008, 09:16   

jest naprawde w porzadku frekwencja (jesli chodzi o powrot z krakowa, do nie jezdze 244)i wiekszosc co wsiada to istotnie do krzyszkowic jedzie, bo reszta woli czekac na 304. tylko niestety jedna sprawa (wspolczuje biednym kierowcom)- jak byk jest napisane,ze to przystanki na żądanie a ludzi sie wsciekaja - no czemu sie pan nie zatrzymal, a guzika to oni nie naciskaja...
 
     
&&*
Gość
Wysłany: 16-10-2008, 09:41   

jeżdżę codziennie 244 i jeszcze się nie zdażyło, zeby jechało do Krzyszkowic lub z Krzyszkowic mniej niż 10-15 osób, nawet kiedys koło południa tyle było ... Linia jak najbardziej potrzebna i niewyobrażam sobie Krzyszkowic bez niej
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 13:41   

Ostatnio miałam okazję jechać autobusem 304. Autobus ponoć stworzony był z myślą o turystach dojeżdżających do kopalni. Zdarzenie w autobusie. Kierowca potrafił powiedzieć turystą że dojadą do Krakowa ba nawet powiedział że ticket kupią w machine. No i był problem ponieważ machina obsługuje pasażerów tylko i wyłącznie w j.polskim. Nikt z stojących ludzi nie chciał Państwu pomóc więc wkroczyłam do akcji i okazało się że to wcale nie takie łatwe kupić bilet turyście. Jeśli automat jest ustawiony na odpowiedniej stronie trzeba wcisnąć rodzaj biletów ( a tych chyba z 6) po czym włożyć pieniążki i czekać na bilet.
Dla mnie to był też pewien problem gdyż aby znaleźć właściwą stronę do drukowania musiałam chyba nacisnąć z 6 razy powrót. Gdyż na stronach wyświetlały się opisy Krakowskich zabytków nie wiem po co bo przecież nikt w autobusie na pewno tego czytać nie będzie. Do tego wsiadający później ludzie szczególnie starsi też mieli ten sam problem ( trzeba przewinąć strony z zabytkami ) co utwierdziło mnie w tym że urządzenie jest skomplikowane i dla naszych krajowych pasażerów. Ja uważam że na tej lini w autobusie 304 jak i chyba w innych powinny być taka funkcja jak wybór języka. Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat ??
_________________
Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 14:07   

no to jechalaś w jakimś dziwnym 304 bo ja jest na stronie startowej tak samo jest w automatach KKM to masz po ang i po pl a ludzie z nudow niekiedy czytaja co ciekawego jest do zwiedzenia w Krakowie.
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 14:36   

W drodze powrotnej zlustrowałam automat jedyna rzecz jaką znalazłam po angielsku to City Information gdzie wyskakują wczystkie punkty informacji turystycznej w Krakowie z godz otwarcia adresem i tel + adres Lotniska :(
_________________
Pozdrawiam
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 17-10-2008, 09:10   

Wczoraj na przystanku międzystefowym 244 w kierunku do Krzyszkowic, leżała na chodniku złamana tabliczka 244, wandalizm jest wszędzie.
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 19-10-2008, 18:17   

Chodzą plotki że podobno na Wszystkich Świętych do Wieliczki ma już nie jeżdzić linia 904
Było by to zdecydowanie złym rozwiązaniem. Wcześniej jak 204 jeździła co 20 minut i 904(przegubowe) co 10 zapewnialy porządną komunikacje do i z Wieliczki. Również do krakowskich cmentarzy. A teraz ? Załadowany zółty autobus, ludzie stojący na przystankach którym nie udało sie wcisnąć i brak dogodnych połączeń na cmentarze.

Czyli najlepiej nie jechać do Wieliczki ani z Wieliczki na groby bliskich bo pierwszy raz od kilkunastu lat KM się w tym dniu pogorszy

Mam nadzieje że jednak 904 zamiast do Bieżanowa Nowego będzie kursować do Naszego miasta i będzie OK
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2008, 19:16   

tez mam taką nadzieje bo nie uśmiecha mi się targa wiązanek na Batowice :/ a w ogóle skąd się Ci wzieła owa plota?:>
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
iwcia
Gość
Wysłany: 20-10-2008, 13:11   frekwencja w 244

A propos frekwencji w 244. Właśnie jechałam kursem 12.39 z bieżanowskiej(tam wsiadłam). Kiedy wjechaliśmy na drogę do baryczy w autobusie było..... 41 osób. Na tym przystanku wysiadły 3 osoby. Na dalszych przystankach(koło metra, modrzewiowia I, II, kościół wysiadło w sumie 7 osób a wsiadło 5 . Jak dla mnie - jest to świetna frekwencja(bardzo dużo dzieci jedzie z krakowa ale również wsiadają w krzyszkowicach i jadą do centrum wieliczki).
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 20-10-2008, 15:34   

Na stronie http://forum.trambus.info...er=asc&start=15 można przeczytać o zbliżającyhc się Wszystkich Świętych. Jest tam wątek o Wieliczce, użytkownik który pisze w tej sprawie wydaje się być dobrze poinformowany. podczas sobotniego pożegnania Jelczy 120M w Krakowie , również słyszałem o skróceniu 904 do Bieżanowa
Tak wogóle to już jest coraz bliżej a informacji wogóle żadnych nie ma

Co do 244 to miło słyszeć o coraz lepszej frekwencji. Myśle że z czasem będzie dobrze, a jak 304 wróci na swoją stałą trase(przez rynek i kopalnie) to się już powinno ładnie ułóżyć 3 linie na 3 trasach i musi być bradzo dobrze
 
     
DD
Gość
Wysłany: 20-10-2008, 19:53   

LINIA 904 W TYM ROKU KOŃCZY BIEG W BIEŻANOWIE NOWYM. JUŻ SĄ INFORMACJE...


LINIE AUTOBUSOWE
 25 – 26 października 2008 roku (sobota – niedziela);
105 (405), 184 Kursują według specjalnych rozkładów jazdy. W godz. od ok. 8:00 do ok. 18:00 wszystkie kursy będą wykonywane na wydłużonej trasie do Cmentarza Batowice.

31 października 2008 roku (piątek);
105 (405) Kursują według specjalnych rozkładów jazdy. W godz. od ok. 8:00 do ok. 18:00 wszystkie kursy będą wykonywane do Cmentarza Batowice.

1 i 2 listopada 2008 roku (sobota i niedziela)
Autobusy kursują według świątecznych rozkładów jazdy z następującymi zmianami:
105, 114, 142, 159, 184, 405 Kursują według specjalnych rozkładów jazdy
Zmiany tras linii autobusowych w związku ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy, tras dojazdowych do cmentarzy itp.
105, 405 - DWORZEC GŁÓWNY ZACHÓD (Galeria) – Pawia – al. 29 Listopada – Lublańska – rondo Polsad – Lublańska – rondo Barei (powrót: rondo Barei – Lublańska – Młyńska – Miechowity – Brogi – Wileńska – al. 29 Listopada) – Strzelców – Prądnik Czerwony – Powstańców – CMENTARZ BATOWICE

Uwaga! W dniach 1 – 2 listopada 2008 roku linia kursuje z pominięciem przystanków: al. 29 Listopada, Majora, Majora I n/ż, Powstańców, Powstańców Garaże n/ż
Oznakowanie autobusów linii 105 i 405.
Wszystkie kursy realizowane w kierunku Cmentarza Batowice będą oznakowane numerem linii 405 z napisem na wyświetlaczach: CMENTARZ BATOWICE.
Wszystkie kursy realizowane w kierunku Dworca Gł. Zachód (Galeria) będą oznakowane numerem 105.

110 – w kierunku al. Przyjaźni: od ul. Darwina kursuje ul. Blokową i Łowińskiego; Uwaga! Zmiana trasy dotyczy również kursu wariantowego linii 110 z Węgrzynowic przez Wzgórza Krzesławickie (odjazd z Węgrzynowic 4:38, z przystanku Architektów 5:01). Kurs ten będzie realizowany z pominięciem Wzgórz Krzesławickich!
– w kierunku Wadowa i Węgrzynowic: bez zmian ulicami Kocmyrzowską i Darwina

117 – w kierunku Wadowa i Łuczanowic kursuje: Łowińskiego – Kocmyrzowska – Darwina
– w kierunku Kombinatu – bez zmian przez ul. Blokową i Łowińskiego

122 w obu kierunkach kursuje przez ul. Architektów – Poległych w Krzesławicach – Jagiełły - Petöfiego – Nowolipki – Makuszyńskiego

124 / 424 w obu kierunkach kursuje przez ul. Brodowicza z pominięciem ulic: Łukasiewicza, Chrobrego i Grochowskiej i pominięciem przystanków Cmentarz Rakowicki i Łukasiewicza.
Dodatkowe, tymczasowe przystanki (w kierunku Ruczaju): Narzymskiego i Brodowicza

136 Lina skrócona do CMENTARZA BATOWICE

142 Wszystkimi kursami linia wydłużona do CMENTARZA BATOWICE.
W rejonie Cmentarza Grębałowskiego kursuje po zmienionej trasie.
–w kierunku Os. Na Stoku: od ul. Ujastek kursuje ulicami: Łowińskiego – Blokowa – Darwina – Poległych w Krzesławicach – Architektów.
–W kierunku Kombinatu i Cmentarza Batowice: od ul. Poległych w Krzesławicach kursuje ulicami: Jagiełły – Petöfiego – Łowińskiego – Ujastek

184 Wszystkimi kursami linia wydłużona do CMENTARZA BATOWICE.
Od Os. Kurdwanów do Ronda Mogilskiego bez zmian, następnie: w obu kierunkach: Brodowicza – Olszyny – Pilotów – rondo Młyńskie – Młyńska – Lublańska – Rondo Barei – Strzelców – Prądnik Czerwony – Powstańców – CMENTARZ BATOWICE.

Uwaga! W dniach 1 – 2 listopada 2008 roku linia kursuje z pominięciem przystanków: Cmentarz Rakowicki, Łukasiewicza, Olszecka, Majora, Majora I n/ż, Powstańców, Powstańców Garaże n/ż.
Dodatkowe, tymczasowe przystanki (w kierunku Kurdwanowa): Narzymskiego i Brodowicza

202,212,232 – w kierunku al. Przyjaźni: od Wzgórz Krzesławickich kursują ulicami Architektów – Poległych w Krzesławicach – Jagiełły - Petöfiego – Nowolipki – Makuszyńskiego i dalej bez zmian ul. Kocmyrzowska
– w kierunku Kocmyrzowa: bez zmian ulicą Kocmyrzowską

250 i 260 Linie skrócone do CMENTARZA BATOWICE

W dniach 1 – 2 listopada 2008 roku (sobota – niedziela) zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe nr 901, 903, 904, 906, 907, 909, 910, 911 i 912.
Natomiast tylko w dniu 1 listopada 2008 roku (sobota) będzie uruchomiona linia 905.
Uwaga! W porównaniu do 2007 roku zmienią się trasy linii 903 i 904, nie będzie uruchamiana linia 908, a linia oznaczona jako 902 będzie miała numer 912 (trasa taka sama jak w 2007 roku).

901 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Lublańska – Młyńska – Miechowity – Brogi – Wileńska – al. 29 Listopada (powrót: Lublańska) – CM. RAKOWICKI – Nowy Kleparz – Wrocławska – Makowskiego – Conrada – Radzikowskiego – Pasternik – CM. PASTERNIK – CMENTARZ RZĄSKA

903 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Lublańska – Młyńska – Pilotów – Brodowicza – rondo Mogilskie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Grzegórzeckie – Kotlarska – Klimeckiego – al. Powstańców Wielkopolskich – Wielicka – CM. PODGÓRSKI – Dworcowa – DWORZEC PŁASZÓW

904 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Lublańska – Młyńska – rondo Młyńskie – Pilotów – Olszyny – Brodowicza – rondo Mogilskie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Grzegórzeckie – Kotlarska – most Kotlarski – Zabłocie – plac Boh. Getta – Wielicka – CM. PODGÓRSKI – Wielicka – Bieżanowska – CM. PROKOCIM – Bieżanowska – Mała Góra – CM. BIEŻANÓW – Mała Góra – Aleksandry – BIEŻANÓW NOWY.

905 BOREK FAŁĘCKI – Zakopiańska – Zawiła – ZAWIŁA CMENTARZ – Żywiecka – Kościuszkowców – Zakopiańska – BOREK FAŁĘCKI.
Uwaga! Linia 905 kursuje tylko w dniu 1 listopada 2008 roku (sobota)

906 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Dobrego Pasterza – al. Andersa – pl. Centralny – al. Jana Pawła II – CM. MOGIŁA – Bulwarowa – al. Solidarności – Ujastek – Łowińskiego – Kocmyrzowska – Darwina – CMENTARZ GRĘBAŁÓW (powrót: Darwina – Blokowa – Łowińskiego).

907 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Dobrego Pasterza – PARKING (przy Parku Wodnym) – al. Bora Komorowskiego – rondo Polsad – Lublańska – Strzelców – Powstańców – CMENTARZ BATOWICE

908 W 2008 roku linia nie zostanie uruchomiona.

909 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Dobrego Pasterza – al. 29 listopada – CM. RAKOWICKI (powrót: al. 29 Listopada – Lublańska – rondo Barei) – al. Słowackiego – Nowy Kleparz – pl. Inwalidów – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – CICHY KĄCIK

910 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – os. Piastów – Piasta Kołodzieja – Broniewskiego – al. Andersa – rondo Kocmyrzowskie – al. Przyjaźni – al. Róż – Żeromskiego – Obrońców Krzyża – Kocmyrzowska – Darwina – CMENTARZ GRĘBAŁÓW (powrót: Darwina – Blokowa – Łowińskiego – Kocmyrzowska)

911 PLESZÓW – Igołomska – Wyciąska – Jeziorko – RUSZCZA

912 CMENTARZ BATOWICE – Powstańców – Prądnik Czerwony – Strzelców – rondo Barei – Lublańska – Młyńska – Miechowity – Brogi – Wileńska – al. 29 Listopada (powrót: al. 29 Listopada – Lublańska) – CM. RAKOWICKI – al. 29 Listopada – Nowy Kleparz – al. Słowackiego – al. Mickiewicza – al. Krasińskiego – Konopnickiej – rondo Grunwaldzkie – Kapelanka – Grota-Roweckiego – RUCZAJ



CIEKAWE KTO O TYM ZADECYDOWAŁ, I CO NIM KIEROWAŁO... Rok temu 904 w Wieliczce była bardzo oblegana. Czyżby to że pętla w Wieliczce nie jest w stanie obsłużyć 4 linii autobusowych, w tym jednej przegubowej???
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-10-2008, 19:57   

a swoja droga to gdzie by sie te wszystkie autobusy zmiescily na petli ?
_________________
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-10-2008, 20:39   

Nie zapominajmy iż 244 i 204 kursują tak, iż w jednej chwili obie raczej nie spotykają się na pętli. Swoją drogą wybudował bym dodatkową pętlę na Lednicy, albo gdzieś na gdowskiej i tam przeniósł trasę 204. Wtedy nie było by problemu
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18