Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
10-02-2010, 08:28
Nowe linie do Wieliczki, busy i pociąg
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-11-2008, 08:26   

Opublikowany został wstępny raport o Krakowskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej

Z nowości jakie można zauważyć na pierwszy rzut oka, gdyż nie wertowałem całego raportu bardzo dogłębnie jest Budowa nowego przystanku na trasie do Krakowa przy ulicy winnickiej, wraz z parkingami systemu Park&Ride, tak więc będzie to plusik dla mieszkańców Ochoty.

Trasa do wieliczki będzię linią nr 3 i nie będzie kończyć się na stacji dworzec główny lecz będzie kontynuować swój bieg do stacji Kraków Balice.

Według wstępnego planu w wersji 1 (opublikowana wersja ma numer 3) linia kolejowa do wieliczki miała kończyć się przy szybie danilowicza, jednak w związku z brakiem infrastruktury końcową stacja będzie Wieliczka Rynek przesunięta o ok 100m, czyli to o czym już dobrze wiemy.

Park&Ride przy stacji Wieliczka to realizacja miasta Wieliczka, nie zaś SKA.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ciekawy
Gość
Wysłany: 18-11-2008, 12:36   

nietopesh napisał/a:
Park&Ride przy stacji Wieliczka to realizacja miasta Wieliczka, nie zaś SKA.

A gdzie będzie ten Park jak dawny parking PKS jest po zamianie za Sztygarówkę Kopalni Soli Wieliczka.
 
     
Wlck
Gość
Wysłany: 18-11-2008, 21:55   

pewnie tam gdzie jest teraz stacja WIELICZKA RYNEK
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-11-2008, 21:59   

Przy stacji WIELICZKA, nie WIELICZKA RYNEK, czyli jak to było powiedziane chyba w innym temacie na temat rewitalizacji miasta w miejscu obecnie nieużywanych bocznic kolejowych.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 19-11-2008, 00:13   Strejk!

Zablokują stację Kraków Główny
Związkowcy z PKP zapowiedzieli, że w proteście przeciwko likwidacji uprawnień emerytalnych dla kolejarzy będą próbowali zablokować w środę torowisko przy Dworcu Głównym w Krakowie. Blokada może potrwać od godz. 9 do 11.
więcej: http://miasta.gazeta.pl/k...kow_Glowny.html

Związki zawodowe kolejarzy zapowiedziały na środę rano zablokowanie ruchu pociągów na terenie węzła kolejowego w Krakowie. Związkowcy będą protestować „w obronie dotychczasowego systemu emerytalnego kolejarzy”. Początek akcji protestacyjnej przewidziany jest na godz. 8.30 w rejonie dworca Kraków Główny.
źródło: http://ww6.tvp.pl/6243.dzialy
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-11-2008, 07:26   

Szkoda ze w polsce nie mozna uzywac broni gladkolufowej:)
Chetnie w takich przypadkach polowa spoleczenstwa szybko poradzilaby sobie ze strajkiem.
_________________
 
     
ciekawy
Gość
Wysłany: 19-11-2008, 09:22   

nietopesh napisał/a:
Przy stacji WIELICZKA, nie WIELICZKA RYNEK, czyli jak to było powiedziane chyba w innym temacie na temat rewitalizacji miasta w miejscu obecnie nieużywanych bocznic kolejowych.

Z prasy:
Szybsza kolej. Kosztem ok. 90 mln euro przebudowa ma być stacja Kraków Główny. Prace obejmą modernizację peronów i wyjść na płytę parkingową, wiat peronowych, tuneli i wyjść z nich na perony, oświetlenia, monitoringu oraz dostosowania infrastruktury do potrzeb służb ratowniczych. Nastąpi modernizacja linii kolejowych: Kraków – Bieżanów, Kraków – Bonarka, Kraków – Łagiewniki, Kraków – Swoszowice. Projekty tych inwestycji obejmują odnowienie nawierzchni kolejowej, budowę peronów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.W Wieliczce, Wieliczce Rynku, w Batowicach i Swoszowicach przewiduje się budowę parkingu na ok. 700 miejsc, który będzie współdziałał w systemie Park&Ride z węzłami przesiadkowymi, zintegrowanymi z tramwajem, autobusem i busem.
Jak widać w prasie różne bajki piszą.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-11-2008, 12:52   

Hmm ciekawe o Wieliczce to wiem tyle głownie z tego forum, iż w ramach rewitalizacji jak wspomniałem ma być przerobiona stacja WIELICZKA, jednak o ile dobrze pamiętam była mowa tam o 300 miejscach, natomiast o WIELICZKA RYNEK usłyszeć można potwierdzony raportem fakt iż przesunięta będzie stacja. Z lokalnych informacji można dowiedzieć się o planach budowy poziomowego parkingu w obecnym miejscu ale nie na 700 aut, mi obilo sie o uszy cos w granicach 100 kilku.
Natomiast co do Swoszowic i Batowic owszem będą tam stacje Park&Ride ale nie wiadomo na ile aut tego nie ma w raporcie, albo ja do tego nie dotarłem jeszcze :P na razie mam co robić więc może kiedyś - tymczasem dla zainteresowanych http://www.malopolskie.pl.../Raport_SKA.pdf
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ciekawy
Gość
Wysłany: 19-11-2008, 13:30   

A tu trochę z innego źródła Kurier Wielicki 11/2008 str 3 napisali o "Dziennik Polski":
Na 4,5 mln zł oszacowano wstępnie koszty, jakie poniesie Gmina Wieliczka w związku z odnową miejskich stacji PKP.
Z funduszy gminnych na kolejowych obszarach w Wieliczce powstać ma ok. 500 miejsc parkingowych. Większość (330) będzie ulokowana w rejonie stacji PKP Wieliczka.
Pozostałe miejsca dla samochodów rozplanowano przed skrzyżowaniem ulic Matejki i Powstania Warszawskiego (z wykorzystaniem dawnego parkingu PKS, obecnie własność Kopalni Soli przy ul. Dembowskiego), gdzie ma być przesunięty również kolejowy przystanek. (5.11.2008)

Gdzie się krzyżuje ul.Matejki z Powstania Warszawskiego?
Po co Gmina oddała parking PKS Kopalni i jak teraz zamierza inwestować na nie swoim gruncie?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-11-2008, 19:51   

coś ktoś poknocił ;P tak samo jak mozna z tego zwrotu: w związku z odnową miejskich stacji PKP. mozna wywnioskować iż stacje są własnościa miasta a na prawde są własnościa PKP ;P chyba że autor miał na myśli stacje mieszczące się w granicach miast
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
krzysiek29
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 31
Wysłany: 21-11-2008, 20:29   

Wie może ktoś co było przyczyną zatrzymywania/postojów 304-rek w dniu dzisiejszym(na kamieńskiego w kierunku Wieliczki, pod LO i na pętli(policja + nadzór ruchu)??
Słyszałem plotkę, że kierowcy Mobilis-u jeździli pod wpływem alkoholu. Czy może to ktoś potwierdzić??
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 21-11-2008, 21:10   

E wydaje mi się że to bzdura, alkohol napewno nie. Gadałem z niejednym z nich i do tego by się nie posuneli.
Natomiast dziś widziałem tego zóltego pod Klasztorem, ale on miał awarie autobusu i dlatego nie jechał.

Natomiast w dzisiejszym Dzieniku Polskim piszą o nowej linii busowej Mat-busa do Niepołomnic z tych w wsi w tejże gminie z którymi jeszcze nie było bezposredniego połączenia - tj. Zagórze,Bodzanów czy Suchoraba. Ważne aby do jakoś nagłośnić ,aby zainteresowani wiedzieli o nowej lini i była by ona względnie opłacalna dla przewoźnika. Jest ona jedyną dla paru wsi, po tym jak straciły połączenie(też mat busa chyba) z Krakowem. Firma ma też niedługo mieć na stanie 2 nowe pojazdy przystosowane do przewozu ... osób niepełnosprawnych. No to chyba jest nie spotykane żeby busy były tak dostepne. Ważne aby były pojazdy na tyle duże, by podróż z Krakowa do Niepołomnic nie upływała ludziom w wersji ,,glonojadowej". A z drugiej strony to zauważyłem że od nowego rozkładu jazdy Contra-bus ma jeszcze mniej kursów. Chyba mniej niż 304. Rentowność przewozów też spadła także kiedy to od lipca bodajże opłata za autobusy nocne jest taka sama jak za dzienne i wielu Krakusów woli zaczekać na 613 i zapłacić mniej niż jechać przykucniętym do szyby.
W pierwszej polowie stycznia ma być otwarta Słowackiego, czyli powrót 304 na stałą trase. Umożliwi to mieszkańcą Krzyszkowic(z przesiadką na CPN-ie) dojazd autobusem miejskim do centrum swojego miasta - czyli coś co naprawdę było potrzebne.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 21-11-2008, 21:27   

Marcin S napisał/a:
W pierwszej polowie stycznia ma być otwarta Słowackiego

Jak słyszałem dzisiaj od znajomej z ul. Słowackiego (wersję bardzo optymistyczną)
"może zdążą do Świąt z wysypaniem kamienia i utwardzeniem drogi"
Asfalt w dużej mierze zależy od pogody - w zimie rzadko się go kładzie.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 29-11-2008, 16:54   

dziś w 304 poczułam że wreszcie niedługo święta...zapachniało mi jodłą....dodano zapach jodły który czuć w momencie włączenia klimatyzacji...to sie nazywa manipulacja ludzkim zapachem....a ja jeszcze nie mam choinki :P
 
     
gość
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 20:48   nowa stacja

Stacje PKP Wieliczka Rynek nalezy przesunąć bowiem goście mają zbyt długa drogę do kopalni. Jak w przyszłości ruszy Regis mieliby za blisko pomijając całe zaplecze handlowo- uslugowe KSW.
Z nasypu zrobić deptak do Regisu stawiając ekrany dzwiekochłonne aby nie było widać "pieknych widokow z peronu.

Parkingi przy stacji Wieliczka - świetny pomysł zwłaszcza w naszych warunkach gdzie cześć ludzi prawie wjeżdza do sklepów na zakupy lub do kościola na msze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17