Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
10-02-2010, 08:28
Nowe linie do Wieliczki, busy i pociąg
Autor Wiadomość
Markus
Gość
Wysłany: 08-10-2009, 12:32   

Przedłużenie linii 133 przez Bogucice do Wieliczki...jest konieczne od zaraz...Ja nie wiem dlaczego UMIi G nic nie robi w tej sprawie. Dzieci , studenci i pracownicy z Bogucic są odcięci od komunikacji. Jeżeli ktoś nie posiada samochodu, ma spory problem...musi pokonywać spore odcinki drogi, aby dojsc do autobusu. Tyle się o tym mówiło, a teraz sprawa ucichła. Może Pani Białek z Dziennika Polskiego...ponownie poruszy ten temat na łamach gazety...może wtedy się coś dowiemy...narazie cisza w eterze.
To samo dotyczy linii nocnej do Wieliczki ...czy to aż taki duży problem przedłużyć 2 kursy linii 613 do Wieliczki??? Autobus z dworca mógłby odjezdzac do Wieliczki o 00.30 i 02.30. I już posiadamy jakies połaczenie w nocy z Krakowem, które jest również konieczne. Teraz żeby dojechac do Wieliczki komunikacją po 00.00 trzeba jechać autobusem 603 pod Tesco a później zostaje Taxi albo buty. Przecież Wieliczka jest na tyle dużym miastem że powinna posiadać nocną komunikację.
Swoją drogą co z 904 które co roku obsługiwało cmentarz wielicki???
:?: :?: :?:
 
     
Jaro
Gość
Wysłany: 09-10-2009, 15:28   

Może mieszkańcy Bogucic powinni zebrać podpisy w sprawie przedłużenia linii 133 do Wieliczki. Myślę że to może w dużej mierze wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie tej kwestii.
 
     
gosc
Gość
Wysłany: 10-10-2009, 09:58   

To swoją drogą, powinni nagłosńić ten problem.
904 bardzo jest potrzebne...zapewnia dojazd na wiele cmentarzy w Krakowie. Sam co roku korzystałem z 904.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 13-10-2009, 12:02   

W dzisiejszym Dzienniku artykuł, który szczególnie zainteresuje mieszkańców Bogucic:

Planowane w tym roku przedłużenie do gminy Wieliczka trasy trzech krakowskich autobusów: "133", "214" oraz "215" odłożono ad acta. Przyczyną są problemy finansowe Zarządu Infrastruktury, Komunikacji i Transportu w Krakowie.
- Na wszystkich liniach aglomeracyjnych, uruchomionych w rejonie Krakowa, ZIKiT zanotował do tej pory sześć milionów strat. Dlatego na razie nie ma mowy o nowych tego typu połączeniach - mówi Adam Marek Panuś, sekretarz gminy Wieliczka.
Zaznacza, że "wielickie" aglomeracyjne kursy strat nie przynoszą. - Nasze linie wychodzą na zero. Dzięki temu udało nam się wywalczyć, że w przyszłym roku ZIKiT pozostawi na dotychczasowych trasach cztery nasze autobusy aglomeracyjne, choć i tutaj planowano bardzo duże cięcia - trasy autobusów miały być skrócone - tłumaczy Adam Marek Panuś. (...)
Na szybką poprawę tej sytuacji nie ma co liczyć. Uruchomienie nowych aglomeracyjnych autobusów "do Wieliczki" w tym roku nie wchodzi w grę

http://www.dziennikpolski...310116d7.0.html
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 13-10-2009, 12:03   

I jeszcze zmiana trasy 304 w dniu Wszystkich Świętych

Podczas Wszystkich Świętych - 30 października i 1 listopada - autobus nr 304 będzie jeździł po Wieliczce nie jak zawsze "dołem", ale ulicą Piłsudskiego, gdzie znajduje się cmentarz komunalny. Zmiana ta ma usprawnić komunikację pomiędzy Krakowem a Wieliczką w czasie, gdy wiele osób odwiedza groby bliskich.
 
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 13-10-2009, 15:53   

Oj nie dobrze
Co do nowych linii to szkoda gadać (może później coś napiszę).
A podczas tegorocznego Wszystkich Świętych mam nadzieje że linie 304 będą obsługiwały Solarisy ( na 152 będą zbędne). Rok temu 12 metrowe autobusy już rano były bardzo zatłoczone. W tym roku powinni wysłać na 304 przez te dwa dni przegubowe. Myślę że Mobilis na te dwa dni może zamienić tabor między dwoma liniami.
 
     
PS
Gość
Wysłany: 13-10-2009, 21:57   

Na 304, 31 X i 1 XI będą brygady obsługiwane autobusami przegubowymi. :) A więc tyle dobrze:)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 09:20   

Widziałem ostatnio żółtego Irisbusa Mobilisu i się zacząłem zastanawiać czemu, ach czemu nie jeździ on do Wieliczki. Chociaż pewnie byłby wolniejszy :/ i kurs 5:15 nie dotarłby na Mateczny w 15 minut.
 
     
gosc
Gość
Wysłany: 14-10-2009, 16:32   

Irisbus jeździ na 304 codziennie. Pewnie widziałeś Solarisa:)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 17:49   

Za szybko napisałem :P Miałem na myśli Irisbusa przegubowego.
 
     
gosc
Gość
Wysłany: 14-10-2009, 18:02   

MOBILIS ma tylko standartowe IRISBUSY, i tylko przegubowe SOLARISY. Więc widziałeś SOLARISA:)
Do Wieliczki nie jeżdzą, 1) bo nie ma takiego zapotrzebowania,może poza niektórymi kursami 2) W centrum Wieliczki miałyby problemy z przejazdem.

Pojawią się na 304, 31 i 1Listopada, ponieważ 304 będzie jeździł "górą">
 
     
K. S.
Gość
Wysłany: 14-10-2009, 19:07   

Nie mają kasy na nowe linie ciekawe ciekawe, podrożyli bilety z 2,60 na 3,00zł. masa ludzi jeżdzi autobusami Wieliczka dopłaca i nie ma kasy. A tak na marginesie po co naraz uruchamiać wszystkie linie można robić to stopniowo najpierw 1, a potem kolejne. Oczywiście w pierwszej kolejności jestem za tym aby była to linia 133 do Bogucic.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 19:47   

Przy takich cenach, obłożeniu, dopłatach niby dopłacają?
Grunt to kreatywna księgowość.
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 20:09   

koledzy i koleżanki potrzebuję zdobyć informację o tym czy można w jakiś legalny i bezpieczny sposób przejść przez torowisko (Kraków-Płaszów w stronę Rybitw) w zaznaczonym miejscu lub w pobliżu

 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 20:34   

gosc napisał/a:
MOBILIS ma tylko standartowe IRISBUSY, i tylko przegubowe SOLARISY. Więc widziałeś SOLARISA:)

Stary, przed 6:00 każdy może pomylić Irisbusa z Solarisem :D
gosc napisał/a:
W centrum Wieliczki miałyby problemy z przejazdem.

Racja, ale pomarzyć można - szczególnie podczas kursów popołudniowych z Krakowa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18