Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
22-10-2010, 08:38
Ohyda i Kryształ 2009
Autor Wiadomość
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 11-02-2009, 22:03   

MarcinJ napisał/a:
A ja na ohydę (na całe szczeście okresową) typuję biały namiot przy ul. Słowackiego, ustawiany z oakzji Świąt z "cudownymi" wyrobami do kupienia w środku. POdziw mój budzi też wydanie decyzji lub przyzwolenia na lokalizację w centrum miasta takiej ohydy i tego co wydala z siebie na około (kartony, śmieci, ciągłe błoto itp)


czytam ten wątek od pierwszej strony i nagle... bingo... ten namiot to absolutna ohyda i porażka zarazem...
 
     
MisterWlck 
Żupnik
Górnik



Osiedle: Śródmieście, (wczesniej Lekarka)
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2009, 22:14   

miałem to dodawac to swojej kandydatury ale nie znalazłem zdjęcia w internecie owego ósmego cudu świata
_________________

 
     
prowieliczka
Kopacz


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 12-02-2009, 09:23   304 NA SŁOWACKIEGO

ul.SŁOWACKIEGO I "304"

Plik ściągnięto 6741 raz(y)
45,42 KB
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-02-2009, 11:45   

prowieliczka napisał/a:
ul.SŁOWACKIEGO I "304"

Czego ma się tyczyć to zgłoszenie :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 15-02-2009, 15:15   

" Namiot na Słowackiego" wycofał dzisiaj swoja kandydaturę. W godzinach porannych ze wstydu, przy pomocy sniegu lezacego na dachu, uklonił sie wieliczanom do samej ziemi. Bedzie nam go brakować.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2009, 18:26   

no co za pech.. znowu będą na mieście mówić że to przez wieliczka24, bo niemalże został nominowany ;) może dzięki pogodzie ktoś kto wydaje decyzje na takie "dziwolągi" się opamięta i zastanowi...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-02-2009, 14:36   

no i całe szczęście że doszło do tego wydarzenia w niedziele nawet nie myślę co by było gdyby tam byli ludzie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
jerzykalina
Gość
Wysłany: 21-02-2009, 23:48   Re: KONKURS: Ohyda i Kryształ Wielicki 2009

OHYDA:

kompleks blaszano-pawilonowy z lat 70. na os. W.Pola - piękno nie do opisania (plus budy przy chodniku na osiedle)
 
     
MisterWlck 
Żupnik
Górnik



Osiedle: Śródmieście, (wczesniej Lekarka)
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-02-2009, 21:57   

jerzykalina daj zdjęcie albo podaj chociaż miejsce gdzie to się znajduje. :)
_________________

 
     
Turysta
Gość
Wysłany: 26-02-2009, 01:01   

Zgłoszenie do konkursu na KRYSZTAŁ Wieliczki.

Pragnę pogratulować Redakcji wortalu "Wieliczka 24 info" znakomitego pomysłu poszerzającego ubiegłoroczny konkurs o "kryształ Wieliczki 2009"

Dzięki tej zmianie mogę zgłosić prawdziwą perłę Wieliczki ZAMEK ŻUPNY - siedzibę Muzeum Żup Krakowskich - znajdujący się w samym centrum Wieliczki, przy ul. Zamkowej 8. Długoletnim dyrektorem Muzeum jest prof. dr hab. Antoni Jodłowski.

Zamek Żupny to wyjątkowy zabytek – w przeszłości był siedzibą zarządu kopalni i jest jedynym zachowanym obiektem w Polsce o takim przeznaczeniu. W historię Zamku wielickiego swoją kartę wpisała II wojna światowa. Już pod sam jej koniec ucierpiał najważniejszy i najstarszy budynek kompleksu „Dom pośród Żupy” (koniec XIII w.). W stanie częściowego zniszczenia pozostał aż do lat 70. XX w., kiedy to staraniem Muzeum podjęto decyzję o jego odbudowie. Cały kompleks zamkowy oddany został w 1996 r. - składa się z zamku środkowego z przełomu XIII/XIV w., zamku południowego (od strony alei Jana Pawła II, zamku północnego (od strony plant) ruin kuchni żupnych - także odbudowanych ze zniszczeń wojennych oraz oryginalnej baszty z XIV w.

Co jakiś czas, staraniem dyrektora prof. Antoniego Jodłowskiego odnawiane są elewacje budynków oraz otaczające je mury. W ciągu ostatnich dwóch lat zostały odrestaurowane elewacje zamku południowego i zamku północnego wraz z murem łączącym basztę, co poprawiło dodatkowo estetykę obu obiektów.

Dzięki tym walorom oraz z racji swego położenia w Wieliczce, Zamek pełni kluczową rolę w sferze kulturalno – edukacyjnej, zarówno poprzez wystawy czasowe i stałe (zwłaszcza unikatową kolekcję solniczek) jak i imprezy kulturalne odbywające się na terenie Zamku, ściągające tysiące turystów.

Obecnie jest to najbardziej zadbany zabytek w centrum miasta i wspaniała dla Wieliczki wizytówka. Przykład godny do naśladowania.

Turysta
 
     
Turysta 
Kopacz
Turysta


Osiedle: Przyszłość
Wiek: 81
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-02-2009, 23:04   

Turysta do Turysty

Tak Zamek po wieloletnich remontach w ostatnich latach jest bardzo ładny. Ale te wyrazy o prof. Jodłowskim to trącą WAZELINĄ drogi turysto.

Nazwisko administratora wymieniłem zgodnie z punktem "d" Regulaminu Konkursu:
"administrator lub właściciel. Należy podać kto jest odpowiedzialny za obiekt ..."
Cieszę się, że mamy podobne zdanie na temat tego zabytku.
Serdecznie pozdrawiam
Turysta
Ps.
Przy okazji załączam zdjęcia dziedzińca zamkowego po remoncie i przed remontem oraz zdjęcia zniszczonego zamku środkowego i po odbudowie.

Plik ściągnięto 7 raz(y)
53,89 KB
Plik ściągnięto 12 raz(y)
75,57 KB
Plik ściągnięto 7 raz(y)
57,82 KB
Plik ściągnięto 21 raz(y)
59,54 KB
_________________
Turysta
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-02-2009, 10:13   

Turysta napisał/a:
Nazwisko administratora wymieniłem zgodnie z punktem "d" Regulaminu Konkursu:

I prawidłowo. Każdy może zgłaszać swoje kandydatury,nawet gdyby były one "własne".
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 28-02-2009, 09:33   

Turysta napisał/a:

Dzięki tym walorom oraz z racji swego położenia w Wieliczce, Zamek pełni kluczową rolę w sferze kulturalno – edukacyjnej, zarówno poprzez wystawy czasowe i stałe (zwłaszcza unikatową kolekcję solniczek) jak i imprezy kulturalne odbywające się na terenie Zamku, ściągające tysiące turystów.

Obecnie jest to najbardziej zadbany zabytek w centrum miasta i wspaniała dla Wieliczki wizytówka. Przykład godny do naśladowania.
Turysta


Zamek owszem jest piękny, ale ze sferą kulturalno-edukacyjną trochę Turysto przesadziłeś. Nie chce deliberować jak wystawa solniczek ma się do tzw. kultury, ale jest to chyba grubo przesadzona opinia. W posiadaniu Muzeum są wspaniałe mapy dawne Wieliczki, dokumenty historyczne dotyczące ziemi wielickiej, dokumenty życia społecznego, zbiory ikonograficzne i wiele, wiele innych... Proszę porównać działalność tego Muzeum do np. Muzeum Etnograficznego w Krakowie, to różnice znajdą się natychmiast. Jako mieszkaniec Wieliczki nie mam dostępu do zbiorów historycznych mojego miasta, więc oceniam działalność kulturalno-edukacyjną Muzeum nie do końca pozytywnie (patrząc z punktu widzenia mojego monitora).

Kraków (Archiwum Państwowe w Krakowie) mógł udostępnić akt lokacyjny miasta w internecie: http://mbc.malopolska.pl/publication/7914 oraz księgi miejskie z XIV w. http://mbc.malopolska.pl/...?id=15363&tab=3 Wieliczka natomiast zakrywa swoje skarby przed wzrokiem zainteresowanych.

Proszę moderatora o ew. przesunięcie mojego postu, jeśli nie współgra on z tematem postu.
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-03-2009, 09:39   

Nie wiedziałem, że takie rzeczy są przechowywane w Muzeum. Też chętnie bym je przejrzał.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-03-2009, 11:13   Wybierają "Ohydę" i "Kryształ"

Cytat:
WIELICZKA. Organizatorzy konkursu i mieszkańcy liczą, że nietypowa rywalizacja poprawi estetykę miasta
Zakończył się pierwszy etap konkursu na "Ohydę" i "Kryształ" 2008 roku. w obu kategoriach nie brakuje kandydatów do tytułu. - Poprzednio zorganizowaliśmy konkurs tylko na "Ohydę Roku". Teraz uznaliśmy, że warto poszukać w Wieliczce pozytywów, bo również jest ich dużo. Wiadomo, że krytykować jest najłatwiej, dlatego trzeba teraz wyrównać proporcje - mówi o konkursie Grzegorz Supron, szef portalu internetowego www.wieliczka24.info, gdzie prowadzone jest głosowanie.
Za kilka dni z długiej listy kandydatów na "Ohydę" (najbrzydszy obiekt, detal architektoniczny) i "Kryształ" (nie tylko budynki i miejsca, ale również przedsięwzięcia, instytucje oraz innowacyjne rozwiązania, które czynią miasto bardziej przyjaznym dla mieszkańców) komisja wybierze po dwóch finalistów. Kolejny etap głosowania rozpocznie się 9 marca.
O dużym zainteresowaniu nietypowym konkursem świadczy liczba tematycznych wpisów na forum. - Moim kandydatem do "Kryształu" jest autobus numer 304, którego uruchomienie ułatwiło życie wielu osobom. Natomiast tym, co najbardziej razi mnie w Wieliczce, jest szyb Regis. Teraz, kiedy budynki w jego sąsiedztwie zostały odnowione, jego brzydota jest jeszcze bardziej widoczna - uważa pan Tomasz, mieszkaniec Wieliczki.
Inna mieszkanka miasta ma nadzieję, że miano "Ohydy" sprawi, iż jej właściciel lub administrator postara się sytuację poprawić. - Na wiele nie liczę. Wiadomo, żeby coś odnowić, trzeba zazwyczaj dużo pieniędzy, ale może dzięki temu konkursowi Wieliczka przynajmniej trochę zyska na urodzie? Czasem nie trzeba aż tak dużo. Na przykład - ile razy mijam zdewastowany i pokryty graffiti blaszak tuż przy skrzyżowaniu ulic Dembowskiego i Daniłowicza, zastanawiam się, czemu tego nikt nie rozbierze. To kwestia jednego dnia, a o ile lepiej wyglądałoby to miejsce! - usłyszeliśmy od pani Doroty.
Także organizatorzy konkursu liczą, że kolejna edycja przyczyni się do trwałej poprawy estetyki obiektu uznanego za "Ohydę Roku". - Szczerze mówiąc, myślałem, że tak będzie już po pierwszym konkursie, ale jak się okazało - była to poprawa tylko chwilowa. Może tym razem będzie lepiej? Może uda się na tyle zawstydzić właściciela czy administratora "Ohydy", że zdecyduje się na jakiś remont? - mówi Grzegorz Supron.
Pierwszy konkurs na "Ohydę" wygrał Dom Handlowy "Kinga". Prezes PSS "Społem" Bogumił Szyłow, odbierając niechlubną statuetkę deklarował, że zadba o estetykę obiektu. Wkrótce potem dom handlowy został przykryty banerem reklamowym, co rzeczywiście polepszyło jego wygląd. Jednak przed kilkoma miesiącami barwne nakrycie zniknęło; sytuacja powróciła do punktu wyjścia. - Mnie także to bardzo irytuje, jednak z powodu kryzysu gospodarczego firma, z którą mamy podpisaną umowę, nie może sprzedać powierzchni reklamowej. Myślałem już nawet o tym, aby sfinansować zakup takiego baneru z funduszy spółdzielni, ale to są duże pieniądze - około 10 tys. zł. Jeśli nic się nie zmieni, spróbujemy poprawić estetykę sklepu z własnych funduszy. Na pewno nie pozostawię "Kingi" takiej jak jest teraz - deklaruje Bogumił Szyłow.
Jolanta Białek wielicki@dziennik.krakow.pl
Kandydaci...
...do "Kryształu":

autobus "304", szynobus Kraków - Wieliczka, kamienica przy szybie Królewskim, "Różowa kamienica" przy placu Kościuszki, Music Summer Festival, kościół św. Klemensa, Zamek Żupny, kościół św. Sebastiana, działalność Centrum Kultury i Turystki, Jaroszówka
...do "Ohydy":
Sukiennice, szyb Regis, szyb Górsko, stacje PKP "Wieliczka miasto" i "Wieliczka Rynek", sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Legionów, fontanna na Rynku Górnym, osoby "zapraszające" turystów na parkingi przy ul. Dembowskiego

źródło: http://www.dziennikpolski...5d3d2032.0.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 20