Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 27-12-2011, 20:23   

Zenn, gdzie jesteś zdeklarowany?
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 27-12-2011, 20:28   

Joanna Kulawik napisał/a:
Zenn, gdzie jesteś zdeklarowany?

ergomed
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 27-12-2011, 20:31   

ArturSosin napisał/a:
zenn napisał/a:
Właśnie o to chodzi z opieką całodobową
Przeciez ci wyraznie odpowiedzial. Dzwonisz w godzinach pracy rodzinnego i umawiasz wizyte.

Opieka całodobowa funkcjonuje poza godzinami pracy lekarza rodzinnego i jest jej uzupełnieniem.
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 27-12-2011, 22:46   

Spróbuję dorzucić kilka zdań z drugiej strony barykady.
Zdarzyło mi się krótki czas podyżurować na całodobówce i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to liczni pacjenci erdo-, wiel- i innych "medów", którzy czekali na Szpunara od 17, bo o tej godzinie nie mogli się już dostać do swojego lekarza poz.
Przychodzili rodzice z dziećmi, bo "nasz pediatra do końca tygodnia nie ma już miejsc"(!!!). Na marginesie, dobrze, że nie byli odsyłani do szczepień na całodobówkę.
Właściwie dlaczego wszystko, co złe w wielickiej służbie zdrowia, utożsamiacie Państwo z SP ZLO??
Absolutnie nie twierdzę, że w tej przychodni wszystko jest super, a każdy lekarz the best.
Ale nasi pacjenci przyjmowani są do godz. 20, dorośli i dzieci. W poradni dziecięcej w ogóle nie ma czegoś takiego jak terminarz dla dzieci chorych, bilanse i szczepienia to inna rzecz.
Dlaczego pada stwierdzenie, że Przychodnia na Szpunara nie szanuje Pacjenta? Na całodobówce dyżuruje w znakomitej większości obsada z czasów, gdy opiekę tę sprawowało Krakowskie Pogotowie.
Wtedy było lepiej?
Właśnie przypomniało mi się zdarzenie sprzed kilku lat: przyszedł do mnie pacjent w stanie zagrożenia życia, dolegliwości od poprzedniego wieczoru. Na pytanie, czemu nie wezwał lekarza z nocnej,odparł: "Żeby pijaki przyjechały?!"
Inna sprawa, że czasem jedzie się na wizytę do groźnie wyglądającego wezwania, a przyjeżdża się do krostki na języku (to nie żart).
Na koniec poruszona tu sprawa kolejek od 5 rano. To istotnie relikt PRL. Te kolejki tworzą sami pacjenci zupełnie niepotrzebnie. Śmiem twierdzić, że przynajmniej część z nich jest zdrowa, bo czy człowiek ciężko chory ma siłę stać od 5 rano??? W dodatku co kilka dni???
To jest nasza odwieczna bolączka, nie macie Państwo pojęcia, ile było narad w tej sprawie.
może ktoś ma jakiś pomysł, jak to rozwiązać??? Całkiem poważnie proszę o głosy!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-12-2011, 22:55   

Cytat:
To jest nasza odwieczna bolączka, nie macie Państwo pojęcia, ile było narad w tej sprawie.
może ktoś ma jakiś pomysł, jak to rozwiązać??? Całkiem poważnie proszę o głosy!

Sposób jest prosty.
Stworzyć internetową rejestracje. Każdy zarejstrowany w SP ZLO pacjent ma konto, login i hasło.
Rejestruje się na wizyte na dostepnym przez internet systemie rezerwacji.
Nie musi stac w kolejkach widzi kiedy jest wolny termin, a przy okazji mozna zaoszczędzić na Paniach z rejestracji. Dodatkowo na takim koncie mozna umieszczać dane kiedy dziecko ma miec szczepnia, kiedy są dodatkowe akcje itd itp.
A na to wszystko w latwy sposób można wziąć dotacje z UE.
Jeżeli ktoś to napisze z głową to powinno to ukrucić wszystkie skargi na rejestracje.

A staruszkowie ( pokolenie PRL ) musi swoje odstać, od takie Facebook Offline. My młodsi mami internet, starsi maja kolejki :)
_________________
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 28-12-2011, 00:30   

Joanna Kulawik napisał/a:
Spróbuję dorzucić kilka zdań z drugiej strony barykady.
Zdarzyło mi się krótki czas podyżurować na całodobówce i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to liczni pacjenci erdo-, wiel- i innych "medów", którzy czekali na Szpunara od 17, bo o tej godzinie nie mogli się już dostać do swojego lekarza poz.
Przychodzili rodzice z dziećmi, bo "nasz pediatra do końca tygodnia nie ma już miejsc"(!!!). Na marginesie, dobrze, że nie byli odsyłani do szczepień na całodobówkę.
Właściwie dlaczego wszystko, co złe w wielickiej służbie zdrowia, utożsamiacie Państwo z SP ZLO??
Absolutnie nie twierdzę, że w tej przychodni wszystko jest super, a każdy lekarz the best.
Ale nasi pacjenci przyjmowani są do godz. 20, dorośli i dzieci. W poradni dziecięcej w ogóle nie ma czegoś takiego jak terminarz dla dzieci chorych, bilanse i szczepienia to inna rzecz.
Dlaczego pada stwierdzenie, że Przychodnia na Szpunara nie szanuje Pacjenta? Na całodobówce dyżuruje w znakomitej większości obsada z czasów, gdy opiekę tę sprawowało Krakowskie Pogotowie.


Wtedy było lepiej?
Właśnie przypomniało mi się zdarzenie sprzed kilku lat: przyszedł do mnie pacjent w stanie zagrożenia życia, dolegliwości od poprzedniego wieczoru. Na pytanie, czemu nie wezwał lekarza z nocnej,odparł: "Żeby pijaki przyjechały?!"
Inna sprawa, że czasem jedzie się na wizytę do groźnie wyglądającego wezwania, a przyjeżdża się do krostki na języku (to nie żart).
Na koniec poruszona tu sprawa kolejek od 5 rano. To istotnie relikt PRL. Te kolejki tworzą sami pacjenci zupełnie niepotrzebnie. Śmiem twierdzić, że przynajmniej część z nich jest zdrowa, bo czy człowiek ciężko chory ma siłę stać od 5 rano??? W dodatku co kilka dni???
To jest nasza odwieczna bolączka, nie macie Państwo pojęcia, ile było narad w tej sprawie.
może ktoś ma jakiś pomysł, jak to rozwiązać??? Całkiem poważnie proszę o głosy!




Mam nadzieję, że szanowna Pani nie twierdzi, że w Krakowskim Pogotowiu pracują "pijaki" ?

Co do obsady dyżurów przez team lekarski, to z tego co się orientuję, a wywiad mam dobry, nikt z lekarzy pracujących w KPR nie podjął pracy w całodobówce SP ZLO, oprócz jednej pani dr pediatry.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2011, 12:06   

A ja mam pytanie czy ktoś wie jaka jest procedura w przypadku gdy przychodzi człowiek do przychodni, gdzie każdy nawet średnio myślący widzi, że coś jest bardzo nie tak z nim? Nie mówię tutaj o zwykłych chorobach...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 28-12-2011, 13:02   

zenn napisał/a:
Mam nadzieję, że szanowna Pani nie twierdzi, że w Krakowskim Pogotowiu pracują "pijaki" ?


Nie twierdzę. Cytowałam pacjenta.

Co do obsad mówiłam o calym personelu (pielegniarki przeszły wszystkie), a lekarze dyżurują w Skawinie, Mogilanach i gdzie się da
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 28-12-2011, 18:18   

przemo napisał/a:
Stworzyć internetową rejestracje. Każdy zarejstrowany w SP ZLO pacjent ma konto, login i hasło.
Rejestruje się na wizyte na dostepnym przez internet systemie rezerwacji.
Nie musi stac w kolejkach widzi kiedy jest wolny termin, a przy okazji mozna zaoszczędzić na Paniach z rejestracji. Dodatkowo na takim koncie mozna umieszczać dane kiedy dziecko ma miec szczepnia, kiedy są dodatkowe akcje itd itp.
A na to wszystko w latwy sposób można wziąć dotacje z UE.


To jest pomysł! Też się do tego ZLO przymierza, nie wiedziałam tylko, że możliwa jest dotacja z UE. Zaczynamy już z dokumentacją komputerową, więc i to trzeba podsunąć. Dzięki, Przemo :)
Tylko to trochę potrwa, a póki co, człowiek naprawdę chory ma trudności.

master7 napisał/a:
A ja mam pytanie czy ktoś wie jaka jest procedura w przypadku gdy przychodzi człowiek do przychodni, gdzie każdy nawet średnio myślący widzi, że coś jest bardzo nie tak z nim? Nie mówię tutaj o zwykłych chorobach...

Jakie niezwykłe choroby masz na myśli?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2011, 19:17   

Joanna Kulawik napisał/a:
Tylko to trochę potrwa
Pytanie dlaczego? Jak zapewne wiesz, od dawna w wielu osrodkach funkcjonuje dokumentacja elektroniczna. A tu 'zaczyna sie'. Moim zdaniem na wszystkie bolaczki naszej przychodni najlepszym lekarstwem, nie od dzis, bylaby wymiana kierownictwa. Ale, jak zapewne rowniez wiesz, w tym przypadku jest to niezmiernie trudne.
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 28-12-2011, 19:41   

ArturSosin napisał/a:
Joanna Kulawik napisał/a:
Tylko to trochę potrwa
Pytanie dlaczego? Jak zapewne wiesz, od dawna w wielu osrodkach funkcjonuje dokumentacja elektroniczna. A tu 'zaczyna sie'. Moim zdaniem na wszystkie bolaczki naszej przychodni najlepszym lekarstwem, nie od dzis, bylaby wymiana kierownictwa. Ale, jak zapewne rowniez wiesz, w tym przypadku jest to niezmiernie trudne.

Zmiana kierownictwa nastąpi po zmianie władzy rządzącej.
Co do wcześniejszego pytania dopowiem jeszcze, że nie korzystam już z usług lekarzy rodzinnych w Wieliczce. Czasem lepiej pojechać kawałek dalej i być leczonym w lepszych warunkach.
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 29-12-2011, 10:46   

zenn napisał/a:
Zmiana kierownictwa nastąpi po zmianie władzy rządzącej.


Władza rządząca nie lubi kierownictwa. Wiesz dlaczego? Organem założycielskim SPZLO jest właśnie ww władza i to jej obowiązkiem jest dawać środki na rozwój ośrodka i jego prawidłowe funkcjonowanie. Ale ma przecież inne wydatki (kierownicy, zastępcy, pełnomocnicy kosztują). A kierownictwo ma czelność dopominać się o pieniądze np na remont budynku.
zenn napisał/a:
Pytanie dlaczego? Jak zapewne wiesz, od dawna w wielu osrodkach funkcjonuje dokumentacja elektroniczna.

Ponieważ po długich targach z gminą kierownictwo uzyskało środki na ten cel dopiero z wyższej instancji (samodzielnie)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-12-2011, 11:58   

Joanna Kulawik napisał/a:
Władza rządząca nie lubi kierownictwa
Dobre. :D :D :D
I ukladzikow tez nie ma a wszelka zbieznosc nazwisk jest przypadkowa. :D :D :D
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 29-12-2011, 12:32   

ArturSosin napisał/a:
I ukladzikow tez nie ma a wszelka zbieznosc nazwisk jest przypadkowa.


Tak jest. A wszelkie podobieństwa wynikają z banalnej rzeczywistości i ograniczonej wyobraźni niżej podpisanej ;)
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 29-12-2011, 12:37   

To przekształćmy tego molocha w NZOZ i będzie po problemie ;) Zresztą to i tak wcześniej, czy później nastąpi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17