Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 10-01-2011, 12:02   

Przyszłam do przychodni.
Pielęgniarka powiedziała mi, żebym sobie kupiła gripex i nie przychodziła po grypę do przychodni.
Sęk w tym, ze wcale nie przyszłam do lekarza z grypą a z obrzękiem limfatycznym.
Zostałam odprawiona.
Zdenerwowałam się i natychmiast zadeklarowałam zmianę lekarza...
Zapisując się "na za tydzień..."
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-01-2011, 13:08   

markoantonio napisał/a:
Dlaczego w toaletach w przychodni brak jest mydła, papieru do wycierania rąk????
Bo pacjenci maja to gdzies? Zglosiles to, powiadomiles kogos? Jest dyrekcja, wlasciciel, sanepid, NFZ... Wiadomo, ze po jednym zgloszeniu nic sie nie zmieni bo 'akurat w tej minucie zabraklo a sprzataczka byla w drodze' ale jesli takie zgloszenia beda permanentne to co innego.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-01-2011, 23:40   

Musze sie podzielic pewna uwaga bo sam nie wiem jak sie zachowac. Moja mama poszla do ortopedy. Badanie i leczenie. I tu pierwszy zgrzyt. Doktor nawet nie wypisuje lekow bo ma na biurku caly plik juz wypisanych i skserowanych, tylko wpisuje dane pacjenta. Czy kazdy dostaje to samo? A co na recepcie? Dwa preparaty, oba zawieraja niedzialajacy, wg badan wieloosrodkowych, suplement diety-glukozamine. Nastepny etap-recepta na stabilizator. Nastepny zgrzyt. I tu wspolnie z pielegniarka tlumaczenie, ze trzeba uwazac bo czesto pacjenci kupuja jakies byle co, niedzialajace, rozlatujace sie itp. Najlepiej to kupic w ... tu mama dostaje ulotke sklepu ze swietnym sprzetem. Tak mnie to wszystko zaciekawilo, ze popytalem troche i eureka. Doktor jest wlascicielem tego wspanialego sklepu. Co sadzicie?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2011, 00:24   

a to co wypisze to mu zapłacą firmy farmaceutyczne.. nasza rzeczywistość i mnie to nie dziwi.. zresztą żona pracuje w takiej firmie, ja pracuję - powiedzmy że stykamy się z tym na co dzień..

co do glukozaminy to nie do końca jest tak że nie działa - przy stawach czy łamliwych kościach rzadko który produkt będzie działał. jeżeli już to zamiast glukozaminy kup takie cudo - Mumio Shilajt.. wg wielu ludzi działa..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2011, 00:54   

-Panie doktorze, a na co ta recepta?
-Na wycieczke do Tunezji.

Na powaznie to kazdy biznes ma jakies 'programy partnerskie'. Tak to dziala. Ale bez przesady i nie kosztem zdrowia pacjentow.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2011, 08:11   

http://www.dziennikpolski...aryngologa.html

Dziennik Polski napisał/a:
Trzy lata bez laryngologa

OPIEKA ZDROWOTNA. Z powodu brak umów z NFZ pacjenci ośrodka zdrowia w Wieliczce nie mogą korzystać z porad lekarzy kilku specjalności


Po "drugim rozdaniu" kontraktów do gabinetów powinni wrócić ginekolodzy i pulmonolodzy.

Od początku tego miesiąca w wielickiej przychodni zamknięte są poradnie: ginekologiczno-położnicza, chorób płuc i gruźlicy oraz laryngologiczna. Dyrekcja ośrodka zdrowia czeka na rezultat odwołań złożonych do Narodowego Funduszu Zdrowia, odnośnie świadczenia usług ginekologicznych i pulmonologicznych; sprawa ma się rozstrzygnąć w przyszłym tygodniu. Dla wieliczan najbardziej dokuczliwa jest niemożność korzystania z gabinetów ginekologicznych - w tej sprawie dzwoni do ośrodka codziennie kilkadziesiąt pacjentek.

- Poradnia ginekologiczna funkcjonowała w wielickim ośrodku zdrowia "od zawsze". Była dostępna przez cały dzień: od godziny 6 do godziny 20. Brak umowy z NFZ jest dla wszystkich ogromnym problem. Liczę, że nasza oferta zostanie zakwalifikowana do realizacji w ramach konkursu uzupełniającego. To samo dotyczy poradni pulmonologicznej. Ten optymizm wynika stąd, że ponowny konkurs na świadczenie usług przez lekarzy tych specjalności ogłoszono dla powiatu wielickiego, czyli wzięto pod uwagę, że w tym rejonie potrzebne są dodatkowe kontrakty na takie poradnie - twierdzi Grażyna Kozak, dyrektorka wielickiego ośrodka zdrowia.

Nie ma natomiast szans, aby przywrócić pracę poradni laryngologicznej - tu NFZ nie przewidział dogrywki "na oferty". Co gorsze, z porad lekarzy tej specjalności pacjenci miejskiego ośrodka zdrowia nie będą mogli korzystać przez najbliższe trzy lata, ponieważ na taki okres podpisywane są obecnie umowy z NFZ (co roku zaplanowano jedynie ich renegocjację, jeśli chodzi o ceny usług itp.). - Trudno mi powiedzieć, czym kierowano się przyznając kontrakty "na laryngologa". Podpisano je między innymi z gabinetami lekarskimi w kilku wioskach w powiecie wielickim, a miejski ośrodek zdrowia pozbawiono tej poradni - mówi Grażyna Kozak.

Obecnie mieszkańcy powiatu wielickiego mają do dyspozycji pięć "punktów" medycznych z kontraktami na świadczenie usług laryngologicznych. NZF przyznał je gabinetom lekarskim w Gorzkowie i Łężkowicach oraz przy ul. Grottgera w Wieliczce, a także ośrodkom zdrowia w Gdowie i Niepołomicach.

NFZ nie zgodził się również, aby w wielickiej przychodni otwarto od tego roku poradnię metaboliczną (dla osób ze schorzeniami endokrynologicznymi). - W powiecie wielickim takich lekarskich gabinetów nie ma w ogóle, a biorąc pod uwagę choćby pacjentów korzystających z naszego ośrodka - na pewno są bardzo potrzebne. Ten konkurs ogłoszono jednak tylko dla Krakowa i powiatu krakowskiego; wystartowaliśmy w nim licząc, że również nasza oferta będzie wzięta pod uwagę. Tak się nie stało, a tym samym plan otwarcia poradni metabolicznej skończył się niczym - stwierdza dyrektorka wielickiej przychodni.

Jolanta Białek

Upomnij się o lekarza!

Dyrekcja miejskiej przychodni stara się otrzymać kontrakty na ważne usługi medyczne w drugim rozdaniu. Także wieliccy pacjenci mogą upomnieć się o niedostępne dla nich od 1 stycznia tego roku świadczenia lekarskie - w Dziale Skarg i Wniosków Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Batorego 24 w Krakowie (tel. 12/298-83-03).
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-01-2011, 09:54   

master7 napisał/a:
Także wieliccy pacjenci mogą upomnieć się o niedostępne dla nich od 1 stycznia tego roku świadczenia lekarskie - w Dziale Skarg i Wniosków Narodowego Funduszu Zdrowia

Czekajcie, coś nie rozumiem - Gminny Ośrodek Zdrowia dał d..............., a teraz staruszki zamiast stać w kolejce od 5 rano przed Ośrodkiem, aby dostać bloczek na za 3 miesiące mają się udać na wyprawę życia do Krakowa? Chyba, że chodzi o rozładowanie kolejek. Druga rzecz, której nie rozumiem - dużo mniejsze Ośrodki dostały (np. Gdów) - to o co tu chodzi i co ktoś zrobił "nie tak"
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-01-2011, 10:04   

greg napisał/a:
dużo mniejsze Ośrodki dostały


Brzezie też dostało, chociaż sanepid miał zastrzeżenia :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-01-2011, 10:20   

Jestem pewien, że przy normalnym funkcjonowaniu urzędów, taka sytuacja oznaczałaby, że nadszedł czas zmian. Eeeeeeeeeee, ja tylko się rozmarzyłem
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2011, 10:33   

A pisalem juz dawno, ze dyrekcja w pierwszej kolejnosci do zmiany? Teraz jest kolejny dowod na prawdziwosc tezy. Tyle, ze kto jest w stanie te pania ruszyc?
 
     
hrabia_wronski 
Groty kryształowe


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 102
Wysłany: 13-01-2011, 12:24   

Nikt tej Pani na razie nie ruszy .
Moze wszystko robic to znaczy Osrodek popada w ruine.
Jej maz ,Wojciech Kozak jest vice marszalkiem wojewodztwa ds...zdrowia.
To on opiniuje sptrawy zwiazane ze sluzba zdrowia.
A ze nalezy do PSL i w dodatku PSL iPO maja koalicje to ..
To jestesmy skazani na prywatny uklad towarzyski ktory pracuje zle.
Gdyby chcieli pracowac dla dobra spoleczenstwa Wieliczki toby kontrakty byly .
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-01-2011, 13:17   

"W 2011 roku NZOZ Kopalnia Soli „Wieliczka” Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno – Leczniczy podpisał nowe umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na lekarską opiekę rehabilitacyjną, fizjoterapię ambulatoryjną oraz lekarską opiekę pulmonologiczną.

W ramach kontraktów każdy pacjent objęty ubezpieczeniem zdrowotnym może skorzystać bezpłatnie z: konsultacji pulmonologicznych i specjalistycznej diagnostyki pulmonologicznej, konsultacji lekarza rehabilitacji medycznej oraz zabiegów fizjoterapeutycznych.
Lekarze Ośrodka posiadają wysokie kwalifikacje medyczne oraz doświadczenie w pracy z osobami przewlekle chorymi na schorzenia dróg oddechowych i układu ruchu. Pacjenci będą przyjmowani w Poradni Pulmonologicznej z nowoczesną Pracownią Spirometryczną oraz w Poradni Rehabilitacyjnej z Pracownią Fizjoterapii wyposażoną w nowoczesny sprzęt do fizykoterapii oraz salę do kinezyterapii.
Ośrodek świadczy szeroki wachlarz usług fizjoterapeutycznych obejmujących m.in. takie zabiegi, jak: magnetoterapia, elektroterapia, krioterapia miejscowa, ultradźwięki, światłolecznictwo, kinezyterapii.
Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość ustalenia dogodnego terminu (zapisy pod nr tel. 12/278-73-68) i krótki czas oczekiwania na świadczenie.
Szczegółowe informacje i zapisy: NZOZ Kopalnia Soli Wieliczka Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy, ul. Park Kingi 1 bud. I, 32-020 Wieliczka (przy szybie św. Kingi), tel. 12 278 73 68, fax 12 288 27 73, www.sanatorium.kopalnia.pl, e-mail: sanatorium@kopalnia.pl "

http://www.wieliczka.pl/i...d=1401&Itemid=1

Ciekawe, czy lekarze ogólni z Ośrodka będą kierować do konkurencji?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2011, 13:51   

Pulmonolog jest ten sam. Mysle, ze tak bo co innego?
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 13-01-2011, 14:32   

Czas na zmiany dotyczące ośrodka zdrowia nie tylko kiepskich lekarzy ale Pani Dyrektor również!
 
     
hrabia_wronski 
Groty kryształowe


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 102
Wysłany: 13-01-2011, 18:33   

paweltxt napisał/a:
Czas na zmiany dotyczące ośrodka zdrowia nie tylko kiepskich lekarzy ale Pani Dyrektor również!


Hihihihihi ,ales powiedzial kawal ....
Tych układów i zależnosci nie da sie ruszyc .
Czy ty zdajesz sobie sprawe z tego ,jakie sa powiazania polityczne ?
Nic sie nie zmieni ,dalej jestesmy skazani jako mieszkancy na marnosc.
W politycznym jezyku to sie nazywa sitwa.
Moze cos wybory zmienia. O ile ludzie na nie pojda i beda chcieli cos zmienic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17