Poprzedni temat «» Następny temat
OSP Kokotów
Autor Wiadomość
123
Gość
  Wysłany: 28-01-2010, 23:01   OSP Kokotów

OSP Kokotów znowu pod ostrzałem
http://www.mojaziemiawiel...nie-osp-kokotow
 
     
strazak
Gość
Wysłany: 07-04-2010, 16:22   hańba dla OSP

Komendant miejskiego zarządu OSP -pan Kucharski na zebraniu miał pretensje do mieszkańców Kokotowa dlaczego tak późno zareagowali na to co dzieje się w jednostce!!. Pytam zatem dlaczego kłamie i udaje głupiego?

Jako komendant gminny Z OSP doskonale wiedział o wszystkim co się dzieje w Kokotowie.
Jednostka nie prowadzi akcji ratowniczych nie od dziś tylko już od 15 lat!!
Do zadań Kucharskiego należy:
przedstawianie zarządowi oddziału gminnego Związku informacji i ocen dotyczących przygotowania i udziału OSP w działaniach ratowniczych,
aktywny udział w walnych zebraniach OSP; przedstawianie na tych zebraniach ocen dot. działań ratowniczych,


Więc od 15 lat powinien komunikować ocenę niedostateczną i brak udziału OSP w działaniach ratowniczych. Niech Kucharski pokaże strażaka z naszej OSP który od 15 lat trzymał sikawkę w ręce.
współdziałanie w organizowaniu i wyszkoleniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Może pan Kucharski osobiście szkolił młodzież z Kokotowa, której NIE MA w straży już od ponad 20 lat

nadzór nad opracowywaniem, aktualizacja i przekazywaniem „Raportów OSP”.
Przez 15 lat nie kapnął się że prezes Lidwin w swoich sprawozdaniach wypisuje bzdury. Ciekawe jaki raport przekazał w tym roku o naszej OSP? Pewnie napisał że wszystko jest OK. i nikt nie głosował nad zwołaniem zebrania nadzwyczajnego.

ustalania potrzeb techniczno-sprzetowych dla poszczególnych OSP i proponowanie sposobu ich zaspokajania,
Wychodzi na to że pan komendant ustalił ostatnio potrzebę rozbudowy baru w Kokotowie należącego so synów prezesa OSP i rozszerzenie listy trunków.

tworzenia systemu łączności i alarmowania dla potrzeb działań ratowniczych, informowania ludności
Jakoś przez tyle lat nie kwapił się aby naprawić niesprawną syrenę OSP Kokotów

nadzoru nad zapewnieniem i utrzymaniem gotowości bojowej JOT OSP,
organizowania przeglądów ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy,

przeprowadzania badań lekarskich
Badania lekarskie zlecił dopiero jak w Kokotowie zaczął się szum. Ciekawe który lekarz widział naszych strażaków na oczy?

uczestniczenia w przeglądach strażnic i wyposażenia ratowniczego OSP,
ewidencjonowania mienia gminy będącego w użytkowaniu OSP oraz przeprowadzania jego inwentaryzacji

Kucharski musi mieć naprawdę dużą wadę wzroku, że nie zauważył ile w ciągu 15 lat z jednostki ubyło sprzętu i umundurowania

Wnioskowanie do naczelników ochotniczych straży pożarnych dotyczące usunięcia niedociągnięć obniżających gotowość bojowa jednostek operacyjno-technicznych OSP.
Zapewne stosy takich wniosków walają się naczelnikowi OSP Kokotów po domu.

Nadzorowanie realizacji rocznych planów szkoleń JOT OSP, w tym organizacji ćwiczeń, zawodów i pokazów.
Dlaczego nie uwzględnia w tych planach naszej jednostki? Strażacy czują się zawiedzeni, lekceważeni. Kołek, Juras i spółka az się rwą żeby się pokazać.

Kucharski dał prezesowi Lidwinowi zielone światło na rozwalenie tak dobrze funkcjonującej jednostki. Pozbawił nas ochrony na wypadek pożaru. Pozwolił aby Lidwin ściągał z mieszkańców Kokotowa pieniądze za kalendarze.

Może najwyższy czas posprzątać w wielickim zarządzie związku OSP?
Dać medal, odprawę i dopuścić uczciwych ludzi do odpowiedzialności.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-04-2010, 20:04   

szkoda, że ze strażakiem nie ma jak się skontaktować, donos zupełnie anonimowy...
 
     
strazak1
Gość
Wysłany: 18-05-2010, 16:16   

Lidwin ma na Kucharskiego grubego haka. Chodzi o pieniądze na zakup samochodu dla OSP Kokotów. Dlatego Kucharski siedzi cicho i kryje Lidwina.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 23-05-2010, 21:42   

Cytat:
Lidwin ma na Kucharskiego grubego haka. Chodzi o pieniądze na zakup samochodu dla OSP Kokotów. Dlatego Kucharski siedzi cicho i kryje Lidwina.


Brzmi prawie jak oskarżenie z kampanii Lepera :D
 
     
gość
Gość
Wysłany: 24-05-2010, 10:22   

Post strazaka dotyczy ,,komendanta,, czy ,,pana Kucharskiego,,
Polecam lekturę ,, skład zarządu gminnego OSP RP i pełnione funkcje,,
 
     
kokot
Gość
Wysłany: 18-08-2010, 08:45   

Sprawa OSP Kokotów wygląda tak: na zebraniuu sprwozdawczym w lutym strażacy nie udzielili absolutorium zarządowi jednostki. Strażacy przegłosowali prośbę o zebranie nadzwyczajne w celu odwołania zarządu. Wszystko zostało zaprotokołowane. Na tym zebraniu był obecny prezes ZOSP RP -p. Kucharski. Zebranie nadzwyczajne nie obyło się do dzisiaj. Protokół z zebrania zaginął zaś komendant OSP Kokotów- p. Lidwin przedstawił w ZOSP swój protokół. Ze strony ZOSP komendant Lidwin nie poniósł za to żadnych konsekwencji a zarząd ZOSP sprawę zataił i nie zgłosił sprawy staroście.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-08-2010, 07:47   

No proszę, ja myślałem, że w Kokotowie to pojedyncze takie głosy, a tu proszę, sprawę opisano w Dzienniku Polskim:

http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0

Dziennik Polski napisał/a:
Gwizdy i krzyki w Kokotowie

KONFLIKT. Mieszkańcy zjednoczyli siły: domagają się odejścia prezesa OSP Kazimierza Lidwina. Zamiast świętować jubileusz straży, zorganizowali protest.


Kokotów. Sobota, dochodzi 19. Przed wejście na boisko przychodzi coraz więcej osób. Mają transparenty z napisami "Prezes musi odejść", "Prezes pasożyt", "Siódme nie kradnij", "Żądamy przyjęcia do OSP Kokotów". - Ludzie już nie wytrzymali.

Mamy dość rządów prezesa straży Kazimierza Lidwina. W lutym zarząd OSP w Kokotowie nie dostał absolutorium i od tej pory nie zorganizowano zebrania, by go odwołać i powołać nowe władze. Nikt nam nie chce pomóc - mówi Edyta Węgrzyn, mieszkanka Kokotowa.

Scena I: zaproszenia w skrzynkach

W sobotę wieczorem miał się tu odbyć apel organizowany przez burmistrza Wieliczki, na którym miały zostać wręczone podziękowania dla strażaków z gminy za pomoc w tegorocznej akcji powodziowej. Tymczasem w piątek wieczorem i w sobotę rano mieszkańcy wsi znaleźli w swoich skrzynkach zaproszenia na... 85-lecie OSP w Kokotowie. Do niego dołączona była cegiełka z napisem "Wspierając działalność Ochotniczej Straży Pożarnej dajesz dowód swojej obywatelskiej działalności". - Te zaproszenia roznosiły dzieci, ja akurat miałem je w bramie - mówi sołtys Krzysztof Kobiałka. Jest razem z mieszkańcami. - My już nie mamy innej możliwości jak protestować. Na prezesa nie ma rady - dodaje. Ludzie komentują, że nie bez powodu Lidwin nazywany jest tu "Królem Puszczy".

Scena II: "Grzechy główne" prezesa

Renata Palińska, przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Kokotowa, wylicza, co najbardziej drażni ludzi w działalności prezesa Kazimierza Lidwina. - Grabież mienia wiejskiego, bo jak można było bez wiedzy ludzi wydzierżawić prywatnej osobie Dom Ludowy, który budowało społeczeństwo. Gdzie my się teraz mamy spotykać? Poza tym pan prezes ma poczucie bezkarności i nie chce przyjąć nowych członków do straży - mówi. Robert Palonek pyta: "Dlaczego nie chcieli powiększyć swojego grona? Ze strachu?". - Bo tu panuje samowola, rządzi tylko prezes, a OSP to jedna wielka rodzina - zauważa Leopold Piórkowski, inny mieszkaniec Kokotowa.

Przed boisko przychodzi coraz więcej osób. - Msza w Strumianach powinna się już skończyć, zaraz powinni tu być - komentują. Przejeżdżające samochody zatrzymują się, kierowcy czytają napisy na transparentach. Nagle przychodzi wiadomość, że burmistrz wręcza podziękowania w kościele.

Scena III: Zdjęcia przed kościołem

Jedziemy więc do Strumian. Przed budynkiem świątyni burmistrz Artur Kozioł ustawia strażaków do zdjęcia. Druhowie trzymają już dyplomy. Renata Palińska i Edyta Węgrzyn pytają: "Dlaczego nie przyjechał Pan do Kokotowa na apel, tak jak Pan obiecał?". Artur Kozioł wyjaśnia, że właśnie się tam wybiera. Tłumaczy, że ze względu na padający przez kilka godzin deszcz ustalił dwa dodatkowe miejsca wręczania dyplomów: albo w kościele, albo w świetlicy w Brzegach. Wybrał to pierwsze. - Dlaczego o mnie zapomniano? Koordynowałem akcję powodziową, jestem gospodarzem sołectwa i nic nie wiem o tym, że są inne warianty. To przykre - zaznacza sołtys Krzysztof Kobiałka.

Scena IV: Samochody wjeżdżają, ludzie skandują

Wejście na boisko. Podjeżdżają kolejne wozy strażackie. Ludzie gwiżdżą i krzyczą "Prezes musi odejść", "Prezes pasożyt", machają transparentami. Wchodzą na boisko. Tu kilka osób próbuje ich powstrzymać. Dochodzi do przepychanek. Renata Palińska upada. - Dostałam w twarz - krzyczy Edyta Węgrzyn. Za plecami tłumu gra muzyka, zespół przygotowuje się do zabawy. Burmistrz Artur Kozioł apeluje o spokój. - Dlaczego Pan przed nami uciekał? - pyta Anna Jaśkiewicz. - Schowaliście się w kościele - dodaje Edyta Węgrzyn. Burmistrz tłumaczy, że nie mógł ani zaproszonych gości ani strażaków zaprosić na mokre boisko.

Renata Palińska dostaje mikrofon. - Prezes Kazimierz Lidwin mnie popchnął, ze swoimi pseudo strażakami sponiewierał i pobił ludzi, którzy przyszli, bo sam ich zaprosił wrzucając zaproszenia do skrzynek - mówi. Ludzie krzyczą, że straż w Kokotowie to kilka osób, które nawet nie wyjeżdżają do zdarzeń, bo dysponują jedynie zużytym żukiem. I pytają burmistrza, kto organizował sobotnią imprezę. - Gmina, ale prezes może zaprosić kogo chce. Ale ja wszystkich gorąco witam i nieprawdą jest, że jesteście niemile widziani. Czujcie się naszymi gośćmi, życzę miłego wieczoru - podkreśla. Dodaje, by mieszkańcy spokojnie poczekali na efekt wniosku - o ustanowienie kuratora w OSP - który starosta złożył w sądzie.

Scena V: Prezes, jego goście i "Białe latawce"

Zespół śpiewa "Białe latawce", bo - jak mówi jego przedstawiciel - muzyka łagodzi obyczaje. Ale w Kokotowie ta zasada się nie sprawdza. Ludzie nadal krzyczą i domagają się wyjaśnień od burmistrza i od Władysława Kucharskiego, prezesa Zarządu Gminnego OSP w Wieliczce. Artur Kozioł odpowiada na pytania, ale podkreśla, że nie jest stroną w tej sprawie. Władysław Kucharski zauważa, iż nie jest to miejsce i czas, by rozmawiać o konflikcie.

Prezes Kazimierz Lidwin, pytany przez "Dziennik Polski", co sądzi o tym, co wydarzyło się na boisku pyta: "A co takiego się dzieje?". Dodaje, że nie widzi powodu, dla którego miałby ustąpić ze stanowiska i zaprzecza, iż nie uzyskał absolutorium. - Nie mam teraz czasu na dyskusje, muszę się gośćmi zająć - komentuje.

Scena VI: Burmistrz nie bał się jajek

- A teraz dedykacja specjalnie dla pań "Ciebie jedną tylko mam" - mówi konferansjer. Ale ludzie na parkiet nie zamierzają wejść. - Próbowano nas wyrzucić, popychano nas. Nie ma mowy, byśmy się tu bawili. Zresztą niby z jakiej okazji? - pytają. Podkreślają, że OSP w Kokotowie nie ma czego świętować.

Burmistrz Artur Kozioł przyznaje: - Nie taka była myśl tej imprezy. Zaprosiłem gości, chciałem podziękować tym, z którymi przez kilka tygodni walczyłem z powodzią - komentuje. I podziękował, ale zamiast na boisku, w kościele. Zapewnia, że nie dlatego, że się bał. - Już wcześniej mi mówiono, że mogę tu dostać jajkiem, ale przyjechałem - zauważa.

Muzyka gra nadal, prezes podejmuje gości, a mieszkańcy wylewają swoje żale. Mają nadzieję, że ktoś je w końcu usłyszy i im pomoże.

Magdalena Uchto
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-08-2010, 22:28   

Nie ma to jak w straży: wszędzie mokro, a w d.upę parzy
Dziennik Polski, Magdalena Uchto napisał/a:
[...]
Przed budynkiem świątyni burmistrz Artur Kozioł ustawia strażaków do zdjęcia. Druhowie trzymają już dyplomy. Renata Palińska i Edyta Węgrzyn pytają: "Dlaczego nie przyjechał Pan do Kokotowa na apel, tak jak Pan obiecał?". Artur Kozioł wyjaśnia, że właśnie się tam wybiera. Tłumaczy, że ze względu na padający przez kilka godzin deszcz ustalił dwa dodatkowe miejsca wręczania dyplomów [...]

Burmistrz Artur Kozioł apeluje o spokój. - Dlaczego Pan przed nami uciekał? - pyta Anna Jaśkiewicz. - Schowaliście się w kościele - dodaje Edyta Węgrzyn. Burmistrz tłumaczy, że nie mógł ani zaproszonych gości ani strażaków zaprosić na mokre boisko. [...]

Burmistrz Artur Kozioł przyznaje: - Nie taka była myśl tej imprezy. Zaprosiłem gości, chciałem podziękować tym, z którymi przez kilka tygodni walczyłem z powodzią - komentuje. I podziękował, ale zamiast na boisku, w kościele. Zapewnia, że nie dlatego, że się bał. - Już wcześniej mi mówiono, że mogę tu dostać jajkiem, ale przyjechałem - zauważa. [...]


Tymczasem dwa dni wcześniej:
Cytat:
Podziękowania dla strażaków

W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, na boisku sportowym w Kokotowie, odbędzie się uroczysty Apel Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w podziękowaniu za udział w akcjach przeciwpowodziowych przeprowadzonych na terenie miasta i gminy Wieliczka w tym roku. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, który jest organizatorem tej uroczystości, chciałby w ten sposób podziękować za pomoc i współpracę z druhami OSP, którzy w czasie powodzi i podtopień śpieszyli z pomocą tym, których dotknęły skutki niosącego zniszczenia żywiołu.

Do wzięcia udziału w uroczystym apelu zaproszeni zostali także strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz wieliccy Strażnicy miejscy. Zapraszamy!
źródło: http://www.wieliczka.eu/p..._strazakow.html

Komunikat słowem nie wspomina o zmianie w programie uroczystości, zaś boisko osuszyła gorąca atmosfera.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-09-2010, 12:01   

OSP w Kokotowie znalazła się pod lupą sądu
Cytat:
Władze powiatowe mają nadzieję, że problemy związane z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokotowie wyjaśni sąd. Właśnie tam starosta Jacek Juszkiewicz skierował dwa wnioski - o udzielenie upomnienia dla Zarządu OSP oraz o ustanowienie w tej jednostce kuratora.

Bogdan Pasek, rzecznik prasowy wielickiego starosty, wyjaśnia, że pisma do Sądu Rejonowego w Wieliczce zostały skierowane już 16 czerwca tego roku. Stało się tak po analizie dokumentów OSP, która objęła ostatnie pięć lat.
źródło: http://www.dziennik.krako...-lupa-sadu.html
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-09-2010, 10:29   

Nadal nie wiadomo, czy kurator wkroczy do OSP w Kokotowie. Decyzji jeszcze nie ma, bo wielickie starostwo skierowało wniosek do niewłaściwego sądu

więcej: http://www.dziennik.krako...:2,0:pag:3#nav0
 
     
123
Gość
Wysłany: 21-09-2010, 20:12   

Czy Starostwa Powiatowego w Wieliczce nie stać na uczciwego prawnika??
Jak można być tak niekompetentnym żeby sprawę zamiast do wydziału gospodarczego wysłać do wydziału rodzinnego?
Zakładam że działanie to nie było celowe.
 
     
Villagemen
Skrzat


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 35
  Wysłany: 26-01-2011, 22:21   nowa moda w organizowaniu zebrań sprawozdawczych OSP

Zebranie sprawozdawczo wyborcze OSP Kokotów odbywało się za zamknietymi drzwiami w budynku LKS. Zarząd publicznie nie informował mieszkańców o zebraniu. Wybrani członkowie stowarzyszenia zostali powiadomieni o zebraniu telefonicznie. Drzwi do budynku pilnowała firma ochroniarska wynajęta przez prezesa OSP aby do pomieszczenia nie wszedł nikt oprócz wybranych przez prezesa członków OSP Kokotów, mimo iż zebranie miało charakter sprawozdawczo wyborczy. Dopiero po interwencji Policji zostały wpuszczone tylko cztery osoby.
Do pomieszczenia nie zostali wpuszczeni członkowie straży niewygodni dla prezesa, mimo okazywania dokumentów przynależności oraz uregulowania składek członkowskich. Nasze opłacone składki zarząd uznał jako darowiznę na rzecz OSP Kokotów.

Jest to skandal że wśród stowarzyszeń działających społecznie dla dobra powiatu mamy takie czarne owce a pan starosta nie reaguje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 18