Poprzedni temat «» Następny temat
Paliwo w Wieliczce.
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-12-2008, 08:56   

Tsubi :) Silnik mam nowy rozrzad od jakiegos czasu wiec spisuje sie niezle.

A gdzie chrzcic ? pod ziemia szczelnosc zbiornikow jest rozna :)
Kto wie jak to teraz wyglada ?
_________________
 
     
halit
Gość
Wysłany: 17-12-2008, 13:39   do przemo

tak masz racje przez dziure w zbiorniku z piwnicy bloku obok hehehhe :D czlowieku ochlon nie masz pojecia jak sie odbywa cala procedura dostawy paliwa chcesz to mozesz zawsze zarzadac sprawdzenia jakosci jak masz watpliwosci :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-12-2008, 14:32   

Przemo ty mechaniku :P a co ma rozrzad do kultury pracy silnika?...

a tak na marginesie to nie od dzis wiadomo o slabej jakosci paliw z Orlenu..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Kierowca
Gość
Wysłany: 17-12-2008, 14:41   

halit napisał/a:
tak masz racje przez dziure w zbiorniku z piwnicy bloku obok hehehhe czlowieku ochlon nie masz pojecia jak sie odbywa cala procedura dostawy paliwa chcesz to mozesz zawsze zarzadac sprawdzenia jakosci jak masz watpliwosci

Widze że raczej kolega halit nie ma pojęcia o procesach zachodzących w zbiornikach paliwa, o problemach z wodą w zbiorniku itd, itp - to nie musi byc zła wola kierownika stacji - po prostu tak jest i tyle.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-12-2008, 19:32   

Tsubi a no ma ze troche ciszej chodzi po wymianie :))))
_________________
 
     
halit
Gość
Wysłany: 17-12-2008, 21:50   do kierowca

no nie trafiles wiem co sie tworzy w zbiorniku i nie tylko woda ale to mozna neutralizowac w prosty sposob i nie traci sie na jakosci paliwa :)
 
     
kierowca
Gość
Wysłany: 18-12-2008, 11:07   

halit napisał/a:
to mozna neutralizowac w prosty sposob i nie traci sie na jakosci paliwa

Można - ale byc może w Wieliczce sie tego nie robi, albo się "myśli, że się robi". Ot cała fiolozofia. To samo paliwo dostarczane z tego samego ORLENU na inną stacje ORLENu i samochód jeździ jak nowy, a na tym z Wieliczki pod górkę trzeba zawsze niższy bieg wrzucić.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-12-2008, 11:51   

Keirowca nie wyiem czy mamy o czym dyskutowac z "halitem" bo on jest swiecie przekonany o jakosci :)
Pozostaje nam tylko serdecznie odradzac wszystkim ta stacje ( co tez uczynilismy ) i tankowac gdzie indziej :) ( ja jednak polecam statoil )
_________________
 
     
halit
Gość
Wysłany: 18-12-2008, 11:55   do kierowca

to ciekawe bo paliwo z jednej beczki trafia czesto do paru stacji w Wieliczce zbiorniki nie sa stare byly wymieniane przy remoncie stacji o ile pamietasz
 
     
halit
Gość
Wysłany: 18-12-2008, 11:56   do przemo

he he zatankuj na sierczy albo lotosie !!
 
     
Kierowca
Gość
Wysłany: 18-12-2008, 15:21   

halit napisał/a:
to ciekawe bo paliwo z jednej beczki trafia czesto do paru stacji w Wieliczce zbiorniki nie sa stare byly wymieniane przy remoncie stacji o ile pamietasz

Toż właśnie tłumaczę, że to ciekawe - to samo paliwo z tej samej beczki ale przechowywane w innym zbiorniku na innej stacji jest dużo lepsze. No to chyba wnioski same sie nasuwają. I nie sugeruję złej woli pracownków, tylko fuszerkę przy wymianie zbiorników. Sam tankuję często na Orlenie i nie narzekam - ale już nie na tym w Wieliczce.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-12-2008, 00:07   

A co złego jest w dziewięćdziesiątcepiątce z Lotosu?
 
 
     
mechanik
Gość
Wysłany: 19-12-2008, 00:20   

hmmm ... woda ??
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 19-12-2008, 12:14   

A ja już tradycyjnie odsyłam do strony: http://www.dobaku.pl/ Macie tam mapkę ze stacjami w Kraku i odpowiednimi opiniami. Mam auto na gaz i po pięciu latach padł mi reduktor (600 zł. wymiana), a tankowałem w 90% na Krak-Gazie (Gaz PLUS), który na szczęście został wykupiony (bodajże) przez Lotos, ale uraz został.

Gaz na BP nie przekonuje mnie do końca, choć benzyna dobra, ale może się mylę. Teraz tankuję na Orlenie na Jerzmanowskiego, czyli pierwszej stacji w Krakowie, jadąc od Wieliczki. Stacyjka obskurna, ale gaz i benzyna dużo tańsza niż dalej w mieście.

Polecam jeszcze Shella na Głowackiego, kartą nie zapłacicie, szyby nie umyją, ale taniej niż na innych Shellach. Odradzam jeszcze tzw. stacje "no name", typu Dobry Gaz u Bolka. :D
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-12-2008, 18:56   

Ja tankuję na Kościuszki/orlen/,Lotos był o.k. na początku ,potem nie mogłem się zebrać ze skrzyżowania,aż zmieniłem stację.Na Sierczy w tym roku się porobiło z jakością/teściowej kosiarka wysiadła-opina serwisu ,że z paliwa syfiastego/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17