Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:06
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-02-2010, 00:13   

taka wieliczke to ja rzeczywiscie pitole. za DK4? na lekarce pod altanke? chyba nie o to chodzilo
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2010, 08:39   

wszystko kwestia kasy, wygody dojazdu itp. Poza wieliczką działki to w większości ponad 20ar, dojazd taki sobie. dlatego pewnie dużo ludzi szuka bliżej krakowa i narzeka na ceny.. W Wieliczce nie dałbym za ar więcej jak 10tys., sprzedający teraz krzyczą 15.. Poza wieliczką ar to 10tys. Tyle że nikt nie chce sprzedać po kawałku, tylko od razu 20 czy 30 arów.. Mnie by się nie chciało przy tak dużej działce robić. Mam 6 i z zapałem do porządkowania różnie bywa...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-02-2010, 08:51   

z tego co sie rozgladalem to podane przez ciebie ceny wydaja sie zanizone o ok. 5 tys/ar. blizej centrum potrafia byc nawet po 30 tys. ale to sa juz naprawde rodzynki. po 10 tys. to przymierzam sie teraz do dzialki inwestycyjnej ale to jest ponad hektar. Pawlikowice, Choragwica- troche ofert po 15 tys. niestety tylko ludzi przybywa. ziemi nie
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2010, 12:18   

nie są zaniżone..

po 30tys to są właśnie takie wyjątki u ludzi którzy albo im się nie pali więc walą cenę na odstraszenie, albo nie chcą sprzedać i mówią żeby wystraszyć kupującego (po cichu licząc pewnie że znajdą głupa który im taką cenę zapłaci).

na lekarce ostatnio jakiś baran krzyczał za 4 ary 135tys. bodajże, ale już po drugiej stronie DK4 działki jeszcze w wieliczce można po 15 kupić jak się wie z kim gadać..

ja się już zniechęciłem i nie szukam tutaj.. teraz mi się zamarzyła rekreacyjna w okolicach Gródka nad Dunajcem.. tam przynajmniej za rekreacyjne działki z domkiem letniskowym mniej zapłacę niż tu za goliznę w średniej lokalizacji..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-02-2010, 13:38   

to, jesli moge ci cos zaproponowac, odpusc grodek z parszywym bajorem i spojrz na beskid wyspowy. blisko, dobry dojazd, pieknie, rzeki, lasy, a dzialki kupisz po 1-2 tys za ar
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2010, 13:53   

znam te tereny z racji tego że w beskidach (beskid makowski) rodzice mają domek - lasów mamy dość.. mnie się marzy nad jeziorem, może niekoniecznie gródek czy rożnów, może być też nad Jeziorem Żywieckim.. pytałem też w Świnnej Porębie nad planowanym zalewem ale tam działki rozeszły się "po swoich" niestety.. mnie na razie działka by wystarczyła.. na domek mam jeszcze trochę życia przed sobą..

zresztą robimy małe OT, może by nas admin do jakiegoś innego tematu przeniósł co? tam możemy się powymieniać informacjami ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-02-2010, 14:59   

raczej mala szansa zebys cos znalazl przy samej wodzie. zreszta szybko bys zalowal, zjadly by cie komary. poza tym nigdy nie bedziesz sam nad tym jeziorem a woda glos niesie a imprezy latem sa zawsze. przemysl to dobrze. jest fajne jeziorko hancza w kileckim. po wsiach wokol mozna cos trafic
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 13-02-2010, 18:02   

Był u mnie dzisiaj Pan Sołtys i przyniósł mi do podpisania protest społecznościowy przeciwko odmownej decyzji Ministra Rolnictwa .Powiedział też ,że Sołtysi w gminie Wieliczka będą zbierać podpisy przeciwko odmownej decyzji Ministra Rolnictwa dotyczącej wniosku Burmistrza Wieliczki o odrolnienie gruntów zgodnie z projektem nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego .Każdy komu leży na uwadze ,aby jego działka przestała figurować w ewidencji jako rolna może podejść do Sołtysa i podpisać się pod tym protestem :) .

Plik ściągnięto 32 raz(y)
247,89 KB
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-02-2010, 18:04   

Tylko po co marnować papier :)
_________________
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 13-02-2010, 18:30   

Wiem Przemo .Akurat tego typu akcja społecznościowa przez Ciebie będzie uważana za zbędną ,bo Ciebie ona nie dotyczy ,a na dodatek czytając wcześniejsze Twoje "pisemka" wnioskuję że może Cię irytować .Pod protestem tym jednak podpisują się ludzie którym zależy na rozwoju gminy ,a co za tym idzie ich samych. Bo widzisz Przemo odrolnienie tych terenów to nie tylko kwestia tego że Ty nie będziesz miał gdzie wyprowadzać swojego pieska ,ale także za tym idą nowe miejsca pracy .Ty pewnie nie wiesz że są już potencjalni chętni do inwestowania tutaj swoich pieniędzy i otwierania swoich zakładów. No ale cóż czubek swojego nosa jest ważniejszy . ;)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-02-2010, 19:46   

Minister podał argumenty, może nei każdy się z nimi zgadza.
Decyzja nie była wydana bezpośrednio politycznie - chociaż większość z nas ma takie zdanie.
Niech każdy z sołtysów zbierze po 1000 podpisaów ile ich będzie w sumie 5000 ?
Co to jest ?
Kogo to ma przekonać ?


Nie bądzmy naiwni.


PS
1.pieska nie mam i nie sr-a po okolicy.
2.Jakie miejsca pracy ? w MAN-ie tez miało być i jakoś narazie zwalniaja.
3. Wymień choćby jedną firme, która się zadeklaroweała , bo ja nie słyszałem o żadnej.

Nie czubek tylko realia :) zachowujecie się jak związki zawodowe, którym przeszkadza to żę firma dobrze prosperuje.
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2010, 19:56   

kmc napisał/a:
Bo widzisz Przemo odrolnienie tych terenów to nie tylko kwestia tego że Ty nie będziesz miał gdzie wyprowadzać swojego pieska ,ale także za tym idą nowe miejsca pracy .Ty pewnie nie wiesz że są już potencjalni chętni do inwestowania tutaj swoich pieniędzy i otwierania swoich zakładów. No ale cóż czubek swojego nosa jest ważniejszy . ;)

Moim zdaniem nie do końca masz rację. Proponuję uważną lekturę wywiadu z wicemarszałkiem Kozakiem, jaki ukazał się w Dzienniku Polskim w ten piątek: http://www.wieliczka24.in...9,135.htm#34318

Kozak napisał/a:
Teraz bardziej rozumiem decyzję ministra
[...]
Minister twierdzi, że w gminie Wieliczka mamy jeszcze 490 hektarów rezerwy inwestycyjnej, a z 2021 ha przeznaczonych na cele inwestycyjne - nie wykorzystano 1062 ha, czyli 53 proc. Przyznam, że trochę się zarumieniłem, jak to usłyszałem.
[...]
- W kontekście tych danych, dotyczących niewykorzystanej rezerwy inwestycyjnej być może była zbyt szybka.
[...]
Biorąc pod uwagę, że trzy wnioski o odrolnienie dotyczyły w sumie ok. 1,3 tys. hektarów i to, że niemal taki sam teren jest jeszcze do wykorzystania, można tu znaleźć pewną równowagę i trudno jednoznacznie odrzucić argumenty ministerstwa.
[...]
Natomiast wracając jeszcze do samego sposobu działania, być może należało to inaczej rozegrać strategicznie i... socjotechnicznie.

Nie jest wykluczone, że minister - mówiąc obrazowo - trochę się "przestraszył" dużą powierzchnią do odrolnienia i trzema wnioskami jednocześnie. Mając dzisiejszą wiedzę na ten temat, zrobiłbym to etapowo.
[...]
Oczywiście, teraz jesteśmy trochę mądrzejsi, ale być może zabrakło naprawdę mocnych i konkretnych argumentów, że np. leży ileś tysięcy wniosków od mieszkańców, którzy chcą tutaj budować. Gdyby względy społeczne zostały bardziej uwidocznione, to byłoby przekonujące.
[...]
- Powtórzę to, co mówiłem wcześniej - w pierwszej kolejności zwróciłbym uwagę na budownictwo jednorodzinne, podpierając to konkretnymi argumentami, a dopiero później na tereny przemysłowe.
[...]
Może mogłem, ale gdy usłyszałem: "słuchaj, jest tu jeszcze ponad 1000 ha do wykorzystania", to jakie mam kontrargumenty?


Oznacza to dla mnie, że terenów inwestycyjnych w gminie jest cała masa. Szum wokół nowego planu zagospodarowania robiono olbrzymi, a tymczasem Kozak niejako przyznaje, że pod względem załatwiania sprawy, zabrano się do tego w magistracie od koziej d. strony.
Ja nie rozumiem dlaczego nie poproszono Kozaka wcześniej o wybadanie terenu w ministerstwie rolnictwa, w końcu i on i minister to PSL, tylko dopiero jak jest rozdzieranie szat przez włodarzy gminy.

Niestety drodzy czytający, którzy liczyliście na odrolnienie. Pretensje powinniście mieć nie tylko do Ministra Rolnictwa. Wicemarszałek Kozak wyraźnie wskazuje na brak profesjonalizmu w załatwianiu sprawy.
A teraz oczywiście usiłuje się to załatwić podpisami mieszkańców, właściwie po fakcie.

No tak ale z drugiej strony gdyby robiono to etapowo, to by to trochę trwało, a tak w pośpiechu liczono zapewne na pełny sukces w roku wyborczym. Niestety, gdy ten sukces zamienił się w porażkę to od razu jest zły minister.

A tak w ogóle rodzi się pytanie, po co ta cała strefa aktywności gospodarczej skoro jest jeszcze tyle terenów przeznaczonych pod inwestycję:?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-02-2010, 21:02   

Z wywiadu wynika, że Kozak pojechał na spotkanie z ministrem nieprzygotowany. Jesli podobną wiedzą dysponował Kozioł to nie należy dziwić się decyzji odmownej.
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 13-02-2010, 22:02   

Napiszę to w skrócie ... Wicemarszałek Kozak z (PSL) zebrał burę od Sawickiego ,a ten biedny chłopczyna nagłe otrzeźwiał i wycofał się ze wszystkiego co wcześniej powiedział .Nagle znalazło się 100 powodów dlaczego nie można odrolnić terenów ,których część położona jest tylko 10 km od Rynku Głównego w Krakowie .Ludzie, czy naprawdę wierzycie w to co mówią politycy ?
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2010, 22:42   

kmc napisał/a:
Ludzie, czy naprawdę wierzycie w to co mówią politycy ?


Oj, tutaj się z Tobą muszę zgodzić. Politycy są mistrzami w popychaniu bzdur...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 19