Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
26-03-2008, 16:05
Płatne parkingi
Autor Wiadomość
gość
Gość
Wysłany: 04-06-2008, 20:11   

mgan napisał/a:
światła i płatne parkingi w centrum,są po to żeby zmniejszyć ruch pojazdów w mieście.

O ile dobrze pamiętam w niedalekiej przeszłości przejazd przez centrum miały samochody do 2,5T. Dlaczego dzisiaj jest 7T?
Buduje się dwie nowe potężne kamienice; ta przy Szybie Królewskim i sklep i biura i mieszkania- ani jednego miejsca parkingowego, co do drugiej jeszcze nie znamy szczegółów parkingowych ale przypuszczam, że pomieszczenia podobnie jak w pierwszym przypadku.
Dla mnie to kompletne sprzeczności.
Oczywiście można z centrum wykurzyć wiele form działalności i zrobić restauracje, piwiarnie, puby, kluby - tylko może się okazać, że Wieliczka będzie zamierała grubo przed 17. Dla mnie obecne działania do tego prowadzą. Bo tłumy w centrum w dużej mierze robią okoliczne wioski.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-06-2008, 21:44   

A wieliczka zyje o 17:00 ?
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 04-06-2008, 22:30   

przemo napisał/a:
A wieliczka zyje o 17:00 ?

I tu kolega dotknął bardzo ważnego problemu.Nie jestem z Wieliczki, ale przejeżdżam przez Wieliczkę o różnych porach. I konkluzja jest taka, że po 17 nie ma czego w Wieliczce szukać - a szkoda. Gdyby były tu sensowne knajpy i sensowna komunikacja - zarówno z Krakowem jak i z okolicznymi wioskami to myślę, że centrum wieczorami by się zapełniło - i to nie tylko lokalnymi żulami. W okolicy mieszka sporo osób, które chętnie wpadłyby do knajpy i nawet zaprosiły na piwko czy winko znajomych z Krakowa, ale - namawiać gości z Krakowa aby wsiedli do Busa, to trochę głupio, taksówka mimo wszystko za droga a i do swojej wioski dobrze byłoby dojechać cywilizowanym środkiem komunikacji będąc po kilku piwkach. Może metropolitalny układ komunikacyjny cos tu zmieni.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 04-06-2008, 22:45   

gość napisał/a:
mgan napisał/a:
światła i płatne parkingi w centrum,są po to żeby zmniejszyć ruch pojazdów w mieście.

O ile dobrze pamiętam w niedalekiej przeszłości przejazd przez centrum miały samochody do 2,5T. Dlaczego dzisiaj jest 7T?
Buduje się dwie nowe potężne kamienice; ta przy Szybie Królewskim i sklep i biura i mieszkania- ani jednego miejsca parkingowego, co do drugiej jeszcze nie znamy szczegółów parkingowych ale przypuszczam, że pomieszczenia podobnie jak w pierwszym przypadku.
Dla mnie to kompletne sprzeczności.
Oczywiście można z centrum wykurzyć wiele form działalności i zrobić restauracje, piwiarnie, puby, kluby - tylko może się okazać, że Wieliczka będzie zamierała grubo przed 17. Dla mnie obecne działania do tego prowadzą. Bo tłumy w centrum w dużej mierze robią okoliczne wioski.

Dokładnie tak:). Nic dodać, nic ująć:). Życie towarzyskie w Wieliczce?:))) Gdzie? :)
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 04-06-2008, 22:49   

mgan napisał/a:
światła i płatne parkingi w centrum,są po to żeby zmniejszyć ruch pojazdów w mieście.Jak ktoś mieszka w Wieliczce nie musi po niej jeździć samochodem.To jest małe miasteczko.Ostatnio z Wieliczki zrobiono wielki bezpłatny parking.Jak ktoś jedzie do Gdowa,Grajowa,Kożmic i.t.d. niech poszuka objazdów ! A Panu miquel radzę zainwestować w stojaki na rowery,będzie pan pro-ekologiczny !

Tak:), do Gdowa przez Bochnię a do Koźmic zakopianką:). Weźże Ty się lecz człowieku:). Wprowadź najlepiej zakaz oddychania w Twojej Wieliczce albo lepiej:) wprowadź opłaty od oddychania :)
Rowerku używam w weekendy :) i zaręczam Ci że nie w Wieliczce :)
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 04-06-2008, 22:51   

kiotari napisał/a:
przemo napisał/a:
A wieliczka zyje o 17:00 ?

I tu kolega dotknął bardzo ważnego problemu.Nie jestem z Wieliczki, ale przejeżdżam przez Wieliczkę o różnych porach. I konkluzja jest taka, że po 17 nie ma czego w Wieliczce szukać - a szkoda. Gdyby były tu sensowne knajpy i sensowna komunikacja - zarówno z Krakowem jak i z okolicznymi wioskami to myślę, że centrum wieczorami by się zapełniło - i to nie tylko lokalnymi żulami. W okolicy mieszka sporo osób, które chętnie wpadłyby do knajpy i nawet zaprosiły na piwko czy winko znajomych z Krakowa, ale - namawiać gości z Krakowa aby wsiedli do Busa, to trochę głupio, taksówka mimo wszystko za droga a i do swojej wioski dobrze byłoby dojechać cywilizowanym środkiem komunikacji będąc po kilku piwkach. Może metropolitalny układ komunikacyjny cos tu zmieni.
No tak:) ale co? Dawny Skorpion czy może obecny Zamek pełen lokalnych nażelowanych dresików?
Wieliczka jest zbyt blisko Krakowa żeby było w niej rozwinięte życie towarzyskie. Gdyby nie jej historia już dawno byłaby Krakowem.
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 04-06-2008, 22:53   

Tomek73 napisał/a:
osmosis napisał/a:
A mozed by tak jeszcze zakazac parkowania na chodnikach ?

A czy widzisz w Wieliczce wiele tych chodników na których bez łamania przepisów mógłbyś zaparkować. Nie zapominaj, że 1,5 m należy się przechodniom o czym mówi Kodeka Drogowy.
Niewiele ale nie podniecaj się :))) kolega żartował :)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 04-06-2008, 23:00   

miquel
Cytat:
Weźże Ty się lecz człowieku:).
może zaczniesz od siebie polecam jakąś herbatkę z melisą

Cytat:
Życie towarzyskie w Wieliczce?:))) Gdzie? :)
Tutaj się z Tobą zgodzę
Skoro tak bardzo wszystko ci się nie podoba to dlaczego prowadzisz tutaj interesy no ja bym nie zakładała firmy w miejscu którego nie lubie no chyba że był by to interes rodzinny i chcąc nie chcąc np odziedziczyła bym bude z kebabem :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 05-06-2008, 10:26   

przemo napisał/a:
Wawel w Krakowie - poza centrum zamyka klejny budynek niebawem
Miracculum poza strefa parkowania - zamykaja produkcje i wynosza z krakowa
Jak mniejsyz inwestor chce działać sprawnie to nie lokuje się w centrum chyba że jest knajpą albo barem, i przestan już wypisaywać XXX na temat lokalizacji małego biznesu w centrum miasta.

Nie będę się z Tobą sprzeczał co jest w centrum a co nie bo i tak się z Toba nie zgodzę a zaczynasz bardziej jak baba na targu gdakać :) niżeli w Twojej wypowiedzi merytoryki.
Cenrtum Krakowa to tak samo Stare Miasto jak i Kazimierz oraz Grzegórzki- dla Twojej wiedzy.
przemo napisał/a:
Nie znam uchwały nie bronie jej , nie pracuje w urzedzie.
Jestem człowiekiem , który za każdym razme jak jechał coś załatwic miasta musiał jezdzić pare do parunastu minut szukając miejsca bo szanowne Panie z urzedów itp i Two klienci zapewne też stali po godzine 2 albo i wiecej.

Wspólczuję, ja takiego problemu nigdy nie miałem a jeżdzę także niemało po Wieliczce. Może jednak kurs parkowania? ;)
przemo napisał/a:
Moja firma dysponuje sporoą ilościa samochodów i nikt kompletnie nikt nie robi jaj z opłat parkingowych, tak to już jest ze "biznes plan" musi miec zalozone pieniadze na takie wydatki, widac Ty tego nie liczysz i caly czas podkreslasz ze 1200 zl rocznie to niesamowity wydatek.

Gratuluję powodzenia w interesach. Jadnak nie mierz ludzi tylko swoją miarą. 1200 zł za parkowanie bez miejsca to kupę kasy inie udawaj że tak nie jest. Chyba że jesteś jedynym filantropem w Wieliczce.
przemo napisał/a:
Salony RTV , meblowe i inne nie maja sensu funkcjonować w centrum miasta. Wybacz ale możesz zrobić dla takiego czegoś wystwke w centrum a magazyn i logistyke z poza miasta.
Często ul.Sikorskiego zawalałay samochody przywożace lodówki, pralki srlaki itd, może teraz sie to zmieni.

Ciekawe czy tak samo byś mówił gdybyś musiał taki biznes utrzymać :) . To już zwykły egoizm bijący z Twojej strony.
przemo napisał/a:
Pogadam jak ochłona chociaż tobie to nie grozi będziesz walczył z wiatrakami.

Nie bądź taki pewny :) czas pokaże.
przemo napisał/a:
Jezeli ktos komuś tarasuje wjazd do posesji, dzownisz na SM i auto jest sciagane na parking na koszt wlasciciela.
Zgadzam się.
przemo napisał/a:
Co do bykow i pisowni tez nic nie dodam A piwa nei pijasz i kasy na to ci nie szkoda prawda ? Fajek tez nie palisz i tez ci nie szkoda.

Więc lepiej nie komentuj a staraj się pisać przynajmniej poprawnie. Biznesmenowi nie przystoi robić błędów :) .
Piwo lubię, fajek nie:))). A jak drożeje wszystko to tak samo to odczuwam jak wszyscy i wcale nie jestem z tego zadowolony. Ty widać jesteś wyjątkiem:))).
przemo napisał/a:
Wątpie więc skończ pienić i smiecic na forum.
XXX baju brzmi równie merytorycznie jak Ty w tym zdaniu.
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 05-06-2008, 10:34   

agga napisał/a:
może zaczniesz od siebie polecam jakąś herbatkę z melisą

Dziękuję za radę. Nie pijam.
agga napisał/a:
Tutaj się z Tobą zgodzę
Skoro tak bardzo wszystko ci się nie podoba to dlaczego prowadzisz tutaj interesy no ja bym nie zakładała firmy w miejscu którego nie lubie no chyba że był by to interes rodzinny i chcąc nie chcąc np odziedziczyła bym bude z kebabem

Cóż, cięzko się nie zgodzić.
Już wyjaśniam. Tutaj się urodziłem :) . Firma jest tutaj prawie 30 lat.
Buda z kebebem nie brzmi zbyt dostojnie, jednak to dobry interes co udowodnił kolega Daniel Z. Ta więc nietrafiona drwina ;) .
Bardziej wstydziłbym się utrudniać ludziom pracę jako urzędnik niżeli pracować w jakiejkolwiek formie. A parkowanie płatne właśnie do tego prowadzi.
Skoro zrobili strefę płatna na np 10 ulicach to czemu nie na 15tu albo 25? Dlatego uważam że powinni spytać ludzi o przyzwolenie. W końcu to ludzie wybrali panów urzędników mając nadzieję na ułatwiony dostęp do dóbr wszelakich jakie obecna władza stworzy. Jak narazie tworzą tylko buble.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-06-2008, 10:36   

Czyzby firma Śmigielski entertiment ?
_________________
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 05-06-2008, 10:38   

mgan napisał/a:
światła i płatne parkingi w centrum,są po to żeby zmniejszyć ruch pojazdów w mieście.Jak ktoś mieszka w Wieliczce nie musi po niej jeździć samochodem.To jest małe miasteczko.Ostatnio z Wieliczki zrobiono wielki bezpłatny parking.Jak ktoś jedzie do Gdowa,Grajowa,Kożmic i.t.d. niech poszuka objazdów ! A Panu miquel radzę zainwestować w stojaki na rowery,będzie pan pro-ekologiczny !

Tak przy okazji i poważnie. Widzisz moze mniejszy ruch w Wieliczce? Podaj choć jeden sensowny objazd poza tym do Gdowa? Zamiast świateł dużo lepsze byłuby małe ronda- po piersze- wszędzie tam gdzie można, po drugie jak możesz zabronić komuś jechać przez miasto(poza ciężarówkami)?
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 05-06-2008, 10:39   

przemo napisał/a:
Czyzby firma Śmigielski entertiment ?

Nie przemo :) , nieeeee, ale znam z widzenia. Nie osobiście.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 05-06-2008, 13:28   

miquel

Cytat:
Buda z kebabem nie brzmi zbyt dostojnie, jednak to dobry interes co udowodnił kolega Daniel Z. Ta więc nietrafiona drwina ;)
Nie wiem dlaczego odebrałeś moja wypowiedź jako drwinę. Uważam że to bardzo dobry interes ruch każdego dnia i o każdej porze. Wiem że tradycją jest wśród okolicznej młodzieży że w niedziele wieczorem jadą zawsze na kebaba bo i cóż mieli by tu robić.
Trwają kłótnie i spory każdy ma swoje zdanie jedno jest pewne bezpłatne parkingi powinny być w Wieliczce a ciągle ich nie ma. Ja się cieszę że mieszkając tutaj 8 lat doczekałam się chodników i placu zabaw w parku Mickiewicza może i jakiegoś parkingu doczekam hmm.. i basenu.
_________________
Pozdrawiam
 
     
miquel
Gość
Wysłany: 05-06-2008, 14:09   

agga napisał/a:
miquel

Cytat:
Buda z kebabem nie brzmi zbyt dostojnie, jednak to dobry interes co udowodnił kolega Daniel Z. Ta więc nietrafiona drwina ;)
Nie wiem dlaczego odebrałeś moja wypowiedź jako drwinę. Uważam że to bardzo dobry interes ruch każdego dnia i o każdej porze. Wiem że tradycją jest wśród okolicznej młodzieży że w niedziele wieczorem jadą zawsze na kebaba bo i cóż mieli by tu robić.
Trwają kłótnie i spory każdy ma swoje zdanie jedno jest pewne bezpłatne parkingi powinny być w Wieliczce a ciągle ich nie ma. Ja się cieszę że mieszkając tutaj 8 lat doczekałam się chodników i placu zabaw w parku Mickiewicza może i jakiegoś parkingu doczekam hmm.. i basenu.

Wybacz więc za zbyt daleko idącącą nadinterpretację :) .
Parkingi powinny być, a nie ma i najpewniej nie będzie, ze względu na pazerną na pieniądze władzę.
Uważam ze w Wieliczce można zrobić wiele dobrego, jednak w porozumieniu z mieszkańcami.
Na turystykę stawia sie od lat i poza tym że się stawia efektów nadzwyczajnych nie widać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13