Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
12-12-2007, 10:37
Poczta w Wieliczce
Autor Wiadomość
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 13:48   

w krakowie na poczcie głównej wprowadzili NUMERKI ze względu na olbrzymie kolejki :D :D może jak by i tak w Wieliczce zrobili :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 13:52   

Cytat:
Witaj jerzy.jan!
Twoje zdrowie jerzy.jan!!!

Jestem mile zaskoczony przyjęciem.
Podwójnie odwzajemniam życzenia!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 14:39   

w Krakowie we wszystkich wiekszych urzedach pocztowych numerki funkcjonuja juz gdzies od roku (m.in. poczta glowna czy poczta na ul krolewskiej)..

u nas nie ma co liczyc.. chyba ze przemile panie beda krzyczec:

SIODEMKA!! Raus :P
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 14:43   

ale z propozycja zawsze mozna wyjsc :P chociaz w jadłdajni "u Babci Maliny" w krakowie też są nr ale np jest dzwonek jak u drzwi i wyswuetlacz z nr :P i z tego co wiem takie cudo nie kosztuje majatek a moze usprawnilo by prace :P i przedewszystkim bezpieczenstwo.. nie zapominajmy ze ejst obowiazek stania za osoba 1m (zwlaszcza za ta ktora jest przy okienku w ktorym jest jakis transfer pieniezny
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 18:56   

Ja proponuje wszystkim niecierpliwym iść do nowego oddziału poczty otwartego koło starego posterunku policji, przy rynku. Wieje pustkami.
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 01-10-2007, 19:02   

Kesi napisał/a:
Ja proponuje wszystkim niecierpliwym iść do nowego oddziału poczty otwartego koło starego posterunku policji, przy rynku. Wieje pustkami.


Niestety, już zbankrutowała !!!
Ostatnio zmieniony przez Sid 01-10-2007, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 21:27   

hmmm... czy ja cos przeoczylem?? w jaki sposob oddzial poczty mogl zbankrutowac?

nadal podtrzymuje ze najlepszy oddzial poczty jest.. w Szczurowej.. ile razy przejezdzam to nigdy nie ma kolejki i trzy usmiechniete panie w okienku.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 01-10-2007, 21:54   

Tsubasa napisał/a:
hmmm... czy ja cos przeoczylem?? w jaki sposob oddzial poczty mogl zbankrutowac?


nie oddział poczty tylko agencja pocztowa ... i mogła zbankrutować bo może ja założyć każdy, trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz dysponować lokalem, podpisuje się umowe agencyjną na świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rzecz Poczty Polskiej.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 00:19   

Sid, na lekarce dokładnie na ul. Uroczej była agencja :P ale sklep zbankrutował i agencja padła bo nie opłacało się prowadzić samej :/ ale "gości" mieli troch na okienko :P (zwłaszcza Ci starsi ludzie co chodzić nie mogą)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 02-10-2007, 06:19   

w Krakowie we wszystkich wiekszych urzedach pocztowych numerki funkcjonuja juz gdzies od roku (m.in. poczta glowna czy poczta na ul krolewskiej)

system numeracji jest raptem w 3 Urzędach Pocztowych (jeszcze na ul. Grochowskiej), no może na 5, więc nie jest to powszechne.

Co do oddziału Poczty Polskiej to faktycznie nie może paść, PP chroni ustawa i skarb państwa gwarantuje funkcjonowanie PP, czyli jak PP nie będzie miała odpowiednich zysków to wszyscy się do niej dołożymy. Natomiast Agencja jak najbardziej może paść, choć tu raczej trzeba by powiedzieć o tym że komuś cię nie opłaca, np. koszt wynajmu pomieszczenia jest wyższy niż zyski.
 
     
Czoobek 
Skarbnik



Osiedle: Biedne :)
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 88
Skąd: z kątowni :)
Wysłany: 02-10-2007, 08:31   

Cytat:
może jak by i tak w Wieliczce zrobili

Taaa, swietny pomysl.... ;)
Tym bardziej ze na poczcie w Wieliczce tez jest ogromna ilosc czynnych okienek dla interesantow i numerki zapewne pomoga :)
_________________
Pzdr,
Czoobek

 
  czoobek
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 02-10-2007, 10:00   

Ponieważ przeprowadziłem się do Wieliczki 6 lat temu już pierwsza wizyta na poczcie w Wieliczce okazała się traumatycznym przeżyciem, tym bardziej, że moje wcześniejsze kontakty z wielickimi urzędami były zdecydowanie przyjemniejsze od znanych mi do tej pory wizyt w krakowskich odpowiednikach. Ale poczta wielicka okazała się zupełnie osobną kategorią. Mimo iż korzystałem z jednej tylko usługi - wydawania przesyłek awizowanych to szybko okazało się, że nawet jeśli jestem trzeci przy okienku to mam gwarancję, że nie otrzymam przesyłki przed upływem kwadransa. Poszukiwanie przesyłki na zapleczu przez pełne 5 minut to standard. Mogę się tylko domyślać, że te 5 minut to nie efekt przeszukiwania przepastnych magazynów poczty ale przerwa na kawę, telefon lub pogaduchę z koleżanką. Warczenie obsługi gdy nie dopisałem daty na druczku, lub złożyłem nieczytelny (zdaniem tej obsługi) podpis także stały się "znakiem firmowym" poczty. Ale szczególnie niemiła obsługa i charakterystyczna, nieskrywana niechęć, których gwarancją była zawsze wizyta na wielickiej poczcie to nie jedyne, niezapomniane cechy tej instytucji. Zdarzyło mi się dwa razy, że poczta "zagubiła" przesyłki adresowane do mnie. Jedna była szczególnie ważna, nadana z wielickiej prokuratury. Na swoje nieszczęście poczta potwierdziła przyjęcie listu za potwierdzeniem odbioru i nigdy go nie dostarczyła.

Życzę personelowi tej niezywkłej placówki jak najszybszego przejścia na emeryturę.


Ponieważ poczta wielicka tak bardzo nie chciała bym był jej klientem, postanowiłem spełnić to oczekiwanie. Już nie bywam. Rachunki płacę przez internet, listy i paczki nadaję w agencji pocztowej a jako adres dla przesyłek wymagających potwierdzenia odbioru wskazuję biuro firmy, w której pracuję. I wszyscy są zadowoleni. :)

Dopóki nie zadziała rynek z jego brutalnymi prawami nie ma co liczyć, że "pania Hania z paczek" zechce zmienić swój stosunek do natrętów po drugiej stronie okienka.

Kozmicki
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 11:56   

Kozmicki napisał/a:
nie efekt przeszukiwania przepastnych magazynów poczty ale


ciesz sie ze tylko 5 min :/ ja jak pomagałam mamie niekiedy i 20 min szukałyśmy jednej paczki ;/ wyobraź sobie przepatrzenie około 300 -500 paczek :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 02-10-2007, 13:53   

oseczka napisał/a:
Kozmicki napisał/a:
nie efekt przeszukiwania przepastnych magazynów poczty ale


ciesz sie ze tylko 5 min :/ ja jak pomagałam mamie niekiedy i 20 min szukałyśmy jednej paczki ;/ wyobraź sobie przepatrzenie około 300 -500 paczek :/


Oseczka: 500 paczek ?! To nie ma tam jakiegoś systemu sortowania ? Rozumiem 30 paczek ale 500 ? To chyba paczki z połowy powiatu zwalone są tam na jedną kupę ? Widziałem kiedyś taki pocztowy magazyn z półkami - każda ulica miała swoje miejsce na półce, przeglądnąć trzeba było co najwyżej kilkanaście przesyłek.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 16:24   

nie, ale dużo osób zamawia z sklepów wysyłkowych np takich jak świat Książki itd, Magazyn z reguły był mały masz ponad 40 rejonów na których są listonosze pomyśl sobie że z każdego rejonu ktoś Ci pozamawia tylko 2-3 paczki i co? i już masz około 120 i na dodatek niektóre jeszcze nie docierają np te za pobraniem ostatnio była taka sytuacja że gość odmówił przyjęcia bo nie dostał jeszcze renty i czeka na rentę. masz regały tylko na wsie, ale tak jak na miasto masz 2 metalowe regały na których masz dane rejony miastowe i to chyba jest najgorsze do przeszukania bo nie wiesz czy ta paczka będzie na dole czy masz iść po drabinę i na górze szukać ;/ a panie z okienek paczkowych bardzo sobie chwalą ludzi którzy wiedzą czy np paczka będzie duża czy mała w tedy już to ułatwia szuanie w 50% a po 2 żeby paczkę można było wydać trzeba to oczywiście wpisać do dokumentów w rozruchu magazynu a wpisanie np adresata danych wage paczki itd też zajmuje jakąś minute do 2
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 17