Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka opłat za wodę i ścieki?
Autor Wiadomość
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 30-11-2008, 16:27   

gość napisał/a:
Dyskutujemy nad cenami na 2009 rok. A te w Wieliczce jak podaje Panorama: woda brutto 2,84 za m3 i ścieki brutto 5,61 za m3, a nie 2,64 i 4,09.


Realnie mieszkaniec (gospodarstwa domowe) zapłaci:
za m3 wody 2,65 + VAT = 2,84
za m3 ścieków 5,24 + VAT = 5,61 - 1,04 (dopłata z budżetu Gminy) = 4,57
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-11-2008, 17:10   

żywokost napisał/a:
za m3 ścieków 5,24 + VAT = 5,61 - 1,04 (dopłata z budżetu Gminy) = 4,57

Tak, tylko zapomniałeś napisać z czyich pieniędzy "realnie" jest ta dopłata poczyniona...

Ja bym tam wolał, żeby gmina rozdzieliła w końcu kanalizację deszczową od ściekowej, wybudowała obiecywaną kanalizację na południu gminy i najlepiej zbudowała własną oczyszczalnię. Nie zdziwiłbym się, gdyby po odliczeniu ewentualnych dotacji okazało się, że w perspektywie iluś tam lat w przeliczeniu na jednego mieszkańca wychodzi to taniej.
Sama ulga w postaci dopłaty, płaconej i tak z moich podatków jakoś mnie nie satysfakcjonuje. Bardziej ucieszyłyby mnie zapowiedzi i działania w kierunku jakiegoś perspektywicznego myślenia.

No i nadal bardzo chętnie dowiedziałbym się w jakim procencie to rozdzielenie już zostało zrealizowane.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 30-11-2008, 18:36   

Bardziej sprawiedliwe byłoby dopłacanie do wody bo tą ma już cała Gmina (kanalizacja chyba 45% pokrycia). Zastanawiam się, dlaczego osobom którym wybudowano kanalizację jeszcze dopłaca się do ścieków. Wywóz szamba to kilkanaście złotych za m3.
Czy cały ten proceder ma cokolwiek wspólnego ze sprawiedliwością społeczną.
Dla mnie nie.
 
     
Przyjezdny
Gość
  Wysłany: 30-11-2008, 18:36   kanalizacja i woda

Bardziej ucieszyłyby mnie zapowiedzi i działania w kierunku jakiegoś perspektywicznego myślenia.

No i nadal bardzo chętnie dowiedziałbym się w jakim procencie to rozdzielenie już zostało zrealizowane.[/quote]

Mnie również. "Dopłata" do ścieków. Gdzie projekty, realizacja. Rok temu pamietam, że głośno się mówiło o środkach z UE na m.in.kanalizacje (program podobny jak w Niepołomicach) i już nic nie słychać.
Mieszkam w tym miescie od 10 lat, naprawdę dobrze pamietam maraz za czasow poprzedniego burmistrza ale teraz ja jako mieszkaniec nie odczuwam żadnej zmiany.
Masterze. Mieszkam 200 metrów od Rynku i nie mam kanalizacji. Ekipa poprzedniego burmistrza chociaż odpisywała że nie ma środków obecna w ogóle nie odpowiada na pisma
Czytałem w Dzienniku Polskim (piatkowym), że gminy podkrakowskie zachęcają do przemeldowania (i składania zeznań) zgodnie z miejscem zamieszkania.
Ja mam zamiar zrobić odwrotnie. Z każdej stówy mojego podatku gmina Wieliczka dostaje ok 40 zł. i powiedzmy że w skali tego okresu czasu to mieszkam są to niemałe pieniądze

Wymelduje sie do Krakowa, bowiem:

- Od początku czekam i piszę o kanalizacje
- muszę wozić dziecko do przedszkola w Krakowie (Wieliczka nie ma przedszkoli ale nie dopłaca do "swoich" dzieci w Krakowie)
- grzęznę w zabłoconej i dziurawej drodze, bo po 10 latach gmina na 200 metrowa drogę przywiozła 1 ciężarówkę kamienia, która nie wystarczyła na wyrównanie 20 drogi,
- "korzystam" z przyłącza wody z rury 1 calowej którą 40 lat temu położył mój teść a do ktorej ZGK podłoczyło kolejne 5 domów i jak mam szczęście mogę wykąpać dzieci w cieplej wodzie mając piecyk przepływowy.
- przecikam się ze złożonymi lusterkami wracając z pracy przez zablokowana ul. Kopernika (bo radni zrobili ukłon dla pracowników US) nie ujmując jej w strefie parkowania
Takie są uroki życia w tym mieście, sam nie wiem czy moim. Nie oczekuje chyba zbyt wiele? Takie przyziemne marzenia życia normalnie jak na XXI wiek
 
     
gość
Gość
Wysłany: 01-12-2008, 08:25   

Przyjezdny napisał/a:
Takie są uroki życia w tym mieście, sam nie wiem czy moim. Nie oczekuje chyba zbyt wiele? Takie przyziemne marzenia życia normalnie jak na XXI wiek

Tysiące ludzi w tej Gminie marzy o kanalizacji, drodze i chodnikach. Niestety realizowane są w to miejsce wybujałe ambicje Szefa. A jak Szef powie "nie oglądaj się na ludzi, rób swoje" to wierny poddany wykona. Masz rację w chwili obecnej to nie jest nasze miasto.
Ale mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości to się zmieni.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 01-12-2008, 09:34   

master7 napisał/a:
Bardziej ucieszyłyby mnie zapowiedzi i działania w kierunku jakiegoś perspektywicznego myślenia.

Z WPI:
zadanie 101 przebudowa ul. Dembowskiego z kanalizacją rozdzielczą, dł. 1341m, 2009 rok, cena 1 220 000 zł.
zadanie 105 przebudowa ul. Powstania Warszawskiego, 181m, 2011-2012 rok, przebudowa ulicy łącznie z infrastrukturą drogową, cena 550 000 zł.
(bez komentarza).
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 01-12-2008, 13:47   

żywokost napisał/a:
za m3 ścieków 5,24 + VAT = 5,61 - 1,04 (dopłata z budżetu Gminy) = 4,57


To jest piękne! Czyli nie dość, że sam nie mam kanalizacji, ani szans i widoków na nią przez najbliższe 5-7 lat, to jeszcze dopłacam tym, którzy mają kanalizację. W takim razie proszę gminę o dofinansowanie w wysokości 20% do każdego wywiezenia szamba z mojej posesji. Taki wniosek jest chyba zgodny z prawem. I ze zdrowym rozsądkiem także.
Czy ktoś jest w stanie uzasadnić te dopłaty? Bo tak na mój chłopski rozum, to jest to sprzeczne z prawem.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
liczykrupa
Gość
Wysłany: 01-12-2008, 14:53   

żywokost napisał/a:

Realnie mieszkaniec (gospodarstwa domowe) zapłaci:
za m3 wody 2,65 + VAT = 2,84
za m3 ścieków 5,24 + VAT = 5,61 - 1,04 (dopłata z budżetu Gminy) = 4,57


Kanalizację ma mniej niż połowa mieszkańców. Za to druga połowa będzie tej pierwszej dopłacać.

Kto to uchwalił ? Znów NASI :zdziw: :zdziw: :zdziw: radni ?
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 01-12-2008, 15:16   

Proponuje te uchwałę zaskarzyć. Jest ona ewidentnie sprzeczna z konstytucja, ponieważ dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych. Czy ktos wie do kogo takiego gniota można zaskarżyc?
 
     
gość
Gość
Wysłany: 01-12-2008, 16:09   

Rumcajs napisał/a:
Czy ktos wie do kogo takiego gniota można zaskarżyc?

W Regulaminie Rady nic na ten temat nie widzę. Od kontroli przestrzegania prawa na danym terenie jest Wojewoda więc pewnie do niego.
Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie, czy nie lepiej by było dla nas (także w temacie kanalizacji), gdyby południe odłączyło się od Gminy Wieliczka?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 01-12-2008, 16:33   

gość napisał/a:
Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie, czy nie lepiej by było dla nas (także w temacie kanalizacji), gdyby południe odłączyło się od Gminy Wieliczka?

No tak - w powiecie myślenickim każda pipidówka ma już chodniki, na które my nadaremnie czekamy.... I to nie zależy od gminy - bo i w Dobczycach i w Myslenicach jest podobnie.
A chyba i z kanalizacją nie jest źle - bo to przeciez strefa ochronna ujęcia wody (zbiornik dobczycki)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
romanK 
Magnum Sal


Wiek: 59
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 96
Wysłany: 03-12-2008, 07:56   

przepraszam ale mam jedno pytanko czy ktoś się nie orjętuje jak rada glosowała nad podwyżką wody i ścieków i czy głosowanie było jednogłośne

podwyżki są spore i jak rozumie to ceny wzrosły aby znajomi pana burmistrza dostali prace i niezłe pensje.

[ Komentarz dodany przez: master7: 03-12-2008, 10:13 ]
Proszę pisać we właściwych wątkach.
_________________
Staram sie rzetelnie przekazywać informacje które posiadam lub które uzyskałem.
przedstawiam swoja opinie i przypuszczenia na różne tematy.
jeśli kogoś uraziłem to przepraszam
 
     
gość
Gość
Wysłany: 03-12-2008, 14:23   

Trochę dziwi mnie komentarz Mastera. Sprawa poruszona przez romanK całkowicie z tematem się wiąże. Według moich wiadomości ( z drugiej ręki ) ZGK przedstawiło piękne słupki (swoich zarobków w słupkach pan Sowa chyba nie przedstawił) i w pierwszej wersji podwyżkę 20%. Według mojego odczucia zabieg czysto socjotechniczny, było z czego popuścić. Po burzliwych obradach w komisjach stawki obniżono do 10% i to chyba jednogłośnie przeszło przez głosowanie Rady.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-12-2008, 16:39   

gość napisał/a:
Trochę dziwi mnie komentarz Mastera. Sprawa poruszona przez romanK całkowicie z tematem się wiąże.

Owszem wiąże się bo ja ten post przeniosłem właśnie do tego wątku z zupełnie innego miejsca, gdzie był on kompletnie nie na temat. Stad i moja uwaga.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Ewa
Gość
Wysłany: 12-12-2008, 22:39   

A jak rada glosowała czy głosowanie było jednomyślne czy może ktoś wstawił się za mieszkańcami

romanK napisał/a:
podwyżki są spore i jak rozumie to ceny wzrosły aby znajomi pana burmistrza dostali prace i niezłe pensje.


Jak widać w urzędzie zostało zatrudnionych sporo znajomych Burmistrza
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16