Poprzedni temat «» Następny temat
Policja i łapanie na radar
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 21-09-2011, 21:57   

Tsubasa napisał/a:
jazda generalnie się nie zmieni
Tez tak podejrzewam. Zastanawia mnie natomiast brak pewnej, wydawaloby sie oczywistej, prawidlowosci. Na przestrzeni lat: mamy lepsze drogi, wiecej chodnikow i poboczy, samochody sa bezpieczniejsze dla pieszych i kierowcow, lepiej hamuja, maja lepsze swiatla, generalnie jest postep technologiczny a dopuszczalna predkosc nie rosnie a wrecz maleje. Gdzie logika?
solniak napisał/a:
Powyżej 30 km/h statystki niemal nie dają mu szans...
Wiec po co takie ograniczenie? Powinno byc do 30 lub wolna wola. :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2011, 22:01   

solniak napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
a jak PiS z korupcją walczył to PiS beee.. za to policja i coraz wyższe mandaty cacy.. mieszasz się już w zeznaniach

Efektywność tej walki to Ziobro z "gwoździem" i Kaczmarek.
A zreszta co ma korupcja do przepisów drogowych?


ano podejrzewałem że ztym wyskoczysz więc obmyśliłem że ma to wspólnego że często działania policji skierowane w kierowców mają charakter nie prewencyjny a cwaniacki - np jada i filmuja 5 minut żeby odebrać prawko, ustawiają się w miejscach gdzie ograniczenia nijak mają się do rzeczywistości, albo ustawiają się gdzieś po krzakach i wybiegają w ostatniej chwili.. choć oczywiście to tylko margnines (podobnie jak i korupcja ;) )


solniak napisał/a:
To słuzy temu, że do 30 km/h człowiek potrącony przez auto ma jeszcze szansę przeżyć. Powyżej 30 km/h statystki niemal nie dają mu szans...


to chyba Stalin kiedyś powiedział - "Jeśli zginie jeden człowiek to jest wielka tragedia - jeżeli miliony - to już tylko statystyka" ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 21-09-2011, 22:09   

ArturSosin napisał/a:
Jesli uwazasz, ze nalezy przepracowac miesiac za kare za przekroczenie predkosci to OK. Ja tak nie uwazam.

+1!
Absurdem jest karanie tym przykladowym miesiacem bezplatnej pracy, bo sie wykonalo przestepstwo niesamowite, zwane przekroczeniem predkosci.
Zwirek taki jeden ukradl w markecie towaru za 200 zl, zatrzymala go ochrona. Przyjechala wezwana policja i ukarala go mandatem w wysokosci 100zl.
Dlaczego zlodzieja karze sie stówą, a kierowce kilkoma?
Dlatego, ze na kradzieze nie ma "taryfikatora z widelkami", a za bzdety drogowe - jest, i to wypasiony.
Chore.

Tsubasa napisał/a:
i u nas jakie by te mandaty nie były to jazda generalnie się nie zmieni..

Sluszna uwaga. I to nie dlatego, ze (jak sądzą z luboscią niektorzy) Polak taki wredny, bo nie chce tych znakow przestrzegac.
Sprobujcie przejechac sie np.z Krakowa do Koszalina lub np. z Warszawy do Wrocławia,
tak aby nie dac zarobic policji i roznym strazom gminnym.
Byly proby - dziewięć godzin nie starczylo :)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 21-09-2011, 23:43   

ArturSosin napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
jazda generalnie się nie zmieni

Jak nie będzie egzekucji, to się nie zmieni. Ale dwa mandaciki po 2 000 zł na miesiąc już by ustawiły wielu bezmózgów. Polak głupi, ale liczyć umie.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 00:42   

solniak napisał/a:
dwa mandaciki po 2 000 zł
Ale dlaczego wlasnie po 2 a nie po 20 tys.? A moze w ogole obcinac prawa noge?
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 22-09-2011, 01:02   

Co za gadanie, ze nie ma egzekucji?
Z fotoradarem ustawionym prze policje lub straz gminną gminy Pipiduwa nie podyskutujesz.
Jest zdjecie, jest mandat i jest egzekucja.
Postep technologiczny dokonuje sie na naszych oczach. Nim niejednemu w piewcow "praworzadnosci" wąsy posiwieją, radarami bedzie obstawione wiekszosc drog. I wtedy w miescie bedzie mozna 50 km/h teoretycznie,ale z powodu korkow bedzie sie liczylo predkosc nie w km na godzine lecz w godzinach, a za miastem - to juz pelen wypas: 30 bo szkola, 40 bo zakret, 70 bo łuk i potem znowu 40 bo studzienke kopia, 50 bo przystanek PKS w polach, 70 bo stacja benzynowa.

I teraz postulat Solniaka: po 2000 zl kazdemu, kto tego nie bedzie przestrzegal.
A temu kto to wszystko poustawial, czesto gesto, specjalnie - nagroda.
Nie beda nam tu "bezmozgi" jezdzily predzej od zaprzegu konnego, bo przeciez sasiad, pieszy, i ja, pieszy, zawsze mozemy na droge wyjsc i nie miec zadnych szans :D
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 07:26   

sprox napisał/a:
zawsze mozemy na droge wyjsc i nie miec zadnych szans
Rozwijajac swoja poprzednia mysl uwazam, ze powinnimy postulowac za likwidacja pociagow i tramwajow. Toz to dopiero zagrozenie dla pieszych!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 22-09-2011, 08:18   

sprox napisał/a:
Byly proby - dziewięć godzin nie starczylo


Najgorszy teraz jest odcinek DK25 przez województwo pomorskie.

W każdej wiosce po 2 lub 3 fotoradary nastawione na zarabianie.
Jeden oficjalny w obudowie o wiele bardziej zlewającej się z tłem niż te nasze.
Dodatkowy bonus to robienie zdjęć od tyłu.

Uzupełnienie systemu, to ustawiane małe radary wyglądające jak śmietniki, albo skrzynki elektryczne ustawione chamsko tuż przez znakami informującymi o końcu terenu zabudowanego lub zaraz na początku wioski, albo wrzucone gdzieś w rowie, na czyimś mostku przy bramce, albo za krzaczkiem
Wszystko jeszcze bym zrozumiał, ale brak ustawionej tolerancji to już jawne nastawienie na zarobek.

Heh i najlepsze - jedna sytuacja. Była wioska ludzie przeżyli. Koniec zabudowanego ogień.
Nie wiem czy były 2km i remont ograniczenie do 40. Droga dłuuuuuuuuuugaaaa i proooooooosta. Ani żywej duszy. Środek lasu. Żadnego sprzętu budowlanego. Asfalt nietknięty. Jadę te 40 bo czuje że coś tu jest nie tak. Po chwili goście z tyłu nie wytrzymali. Poszło 3 i wyprzedziło. Chwile potem poleciały fotki seryjne, bo w środku lasu za krzaczkiem ustawili fotopstrykacz. Następnie odwołanie ograniczenia. Znowu ogień, i znów nie było 2km jak widzę teren zabudowany, a na radyjku teksty typu uwaga na śmietnik przy stodole.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
Ostatnio zmieniony przez nietopesh 22-09-2011, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 08:26   

dlatego od wielu lat nie obrałem kierunku nad nasze morze (raz tylko w długi weekend na Hel). w drugą stronę jest ładniej, przyjemniej a turystów traktuje się normalnie a nie jak chodzące portmonetki.. w 10h jestem w stanie być już nad adriatykiem a u nas w tym czasie dojeżdżam wlekąc się nad zimny bałtyk..

a jeszcze za granicą nie zauważyłem bezsensownie ustawionego fotoradaru, czy to na nodze czy w śmietniku, a policja stoi widoczna z daleka a nie schowana u kogoś na podwórku jak to ostatnio widziałem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 10:15   

Tsubasa napisał/a:
10h
Niezle. Mnie nie udalo sie ponizej 11 a jest coraz trudniej.
Tsubasa napisał/a:
policja stoi widoczna z daleka
I np na autostradzie nie reaguje do 160. Raz mialem sporo za duzo i policjant na motorze tylko dawal mi znaki zebym nieco zwolnil, natomiast 2 razy zdarzylo mi sie, ze mimo prawidlowej jazdy ale w sporym ruchu machali zeby jechac szybciej.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 15:22   

Cytat:
Jak nie będzie egzekucji, to się nie zmieni. Ale dwa mandaciki po 2 000 zł na miesiąc już by ustawiły wielu bezmózgów. Polak głupi, ale liczyć umie.

Dla niektórych to ruina, a dla niektórych śmiech.
Jeżeli już kary to jak w Szwecji - zalezne od dochodu.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 20:01   

pablo napisał/a:
zalezne od dochodu
A to mi sie nie podoba bo wypadaloby za wszystkie wykroczenia (nie tylko drogowe) a moze i przestepstwa stosowac kary zalezne od zamoznosci, a moze statusu spolecznego, a moze znajomosci...
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 22-09-2011, 20:20   

pablo napisał/a:
jak w Szwecji

w Suomi
ArturSosin napisał/a:
moze znajomosci...

nie w każdy kraj funkcjonuje na zasadzie znajomości - na nieszczęście PL do nich nie należy, wystarczy zerknąć na nasz lokalny rynek znajomości
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 22-09-2011, 22:32   

pablo napisał/a:
Jeżeli już kary to jak w Szwecji - zalezne od dochodu.


Popieram np. 15% dochodu za mandat.
Dla starego pracownika biedronki będzie to 225zł a dla P. prezesa który zasiada w lukratywnej firmie bedzie to 12 000zł !
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-09-2011, 05:13   

hehehe
Ale wy jestescie naiwni, a szczegolnie pablo.

Duza czesc spoleczenstwa pracuje w szarej strefie i wykazuje dochod 0 zl.
Co wtedy zrobisz ? Nie wystawisz mandatu ?
Podobnie jest z prezesami, duza czesc ich dochodow jest nie ujeta nigdzie.

Nie wykonalne w Polsce, ale pis na pewno to obieca :) jak i folie dla paprykarzy
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16