Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
06-01-2014, 23:36
Policja w Wieliczce cz. II
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 29-01-2014, 11:30   

Cop napisał/a:
ważne ,żeby był wyrok skazujący

Media kilkakroć informowały o zatrzymaniu malarzy, informacji o ich ukaraniu nie mogę się doczekać.

Cytat:
W Wieliczce wandale niszczą najczęściej elewację budynków w centrum miasta oraz na osiedlach. - Tylko w ostatnich tygodniach wydaliśmy 8 tys. zł na usuwanie napisów z bloków. To koszt zakupu specjalistycznych farb do elewacji, nie licząc robocizny - wylicza Małgorzata Kościelniak, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce. Zaznacza, że do tej pory spółdzielnia nie otrzymała żadnego odszkodowania za poniesione szkody.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-01-2014, 12:23   

Policja Wieliczka napisał/a:
Palili marihuanę

Wczoraj /23.01.14r./ w Staniątkach policjanci zatrzymali trzech mężczyzn posiadających przy sobie skręty suszu papierosowego.
Była godz. 21:30. Mężczyźni siedzieli w zaparkowanym samochodzie w pobliżu boiska sportowego. Na widok policjantów zaczęli wykonywać gwałtowne ruchy. Okazało się, że prawdopodobnie palili marihuanę. W samochodzie znaleziono dwa skręty. Zostali zatrzymani. Są mieszkańcami powiatu wielickiego. Mają niespełna 20 i 21 lat. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą zarzuty posiadania narkotyków. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


No nie wiem, dwa skręty znaleźli? Bez jaj...
A co z dilerem, przecież skądś je wzięli, przyznam szczerze że chętniej bym czytał o zatrzymywaniu dilerów, gangów itp.
Nieco kontrowersyjnie uważam, że takich się powinno wypuszczać, pod warunkiem złożenia zeznań i podania personaliów osób, u których towar się kupowało...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-01-2014, 12:25   

Policja Wieliczka napisał/a:
Wieliczka – wypadek drogowy
Ranny 10-letni chłopiec


Wczoraj /28.01.14r./ około godz. 8:40 w Wieliczce na ul. Podgórskiej doszło do potrącenia 10-letniego chłopca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dziecko prawdopodobnie wbiegło na drogę wprost pod jadącego volkswagena. 34-letniej kierującej nie udało się zahamować, zjechała z drogi i dachowała. Wiadomo, że kobieta była trzeźwa. Dziecko ze złamaną nogą zostało zabrane do szpitala. Policja wyjaśnia sprawę.


Ciekawe kto dostał mandat? Kierująca czy rodzice dzieciaka?
Oj coś złośliwy dziś jestem...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 30-01-2014, 09:18   

Jeżeli sąd orzeknie , że występek ten , czyli malowanie elewacji , miał charakter chuligański , a to już jest rola prokuratora , żeby taki zarzut sie utrzymał , to zgodnie z art 57a kodeksu karnego , par.2 sąd orzeka nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego i nie jest to żadne nowe prawo . Jeżeli jednak tak sie nie stanie , to mając prawomocny wyrok spółdzielnia , bądż osoba prywatna może wystąpić z powódzctwem cywilnym przeciwko sprawcy .
A co do nielata i jego biegania po jezdni , to jeżeli to jego wina , a tak z tego wynika , to mandatu nie dostanie , ani on , ani rodzice , może się jednak "załapać" na wniosek do sądu rodzinnnego . Gorzej bo firma ubezpieczeniowa w której ubezpieczony był pojazd pewnie wystąpi o zwrot kosztów jego naprawy , ale nie jestem omnibusem i czy będą płacić rodzice płacić , czy nie , to już poza moją wiedzą .
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 30-01-2014, 09:28   

Cop napisał/a:
nie jest to żadne nowe prawo
Nawiązka to nie naprawienie szkody. Ale chodziło raczej o praktykę sądową. W takich sprawach orzeka się naprawienie szkody. Nawiązka jest środkiem zastępczym. Najczęściej jednak w praktyce jest orzekana na rzecz organizacji PP.
Cop napisał/a:
w której ubezpieczony był pojazd pewnie wystąpi o zwrot kosztów jego naprawy
Jeśli był. Jest sprawca to pewnie tak będzie.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 30-01-2014, 09:40   

Oczywiście , że nawiązka to nie naprawienie szkody , ale forum , to chyba nie miejsce na polemike , proponuje dokładnie przeczytać wymieniony artykuł , ze zwróceniem uwagi kropki i przecinki . A dodam jeszcze , że z mojej praktyki , również sądowej , byłem świadkiem orzekania takich nawiązek .
Pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-01-2014, 09:43   

Praktyka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nawi%C4%85zka
Z naciskiem na 'moze'.
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 30-01-2014, 09:46   

Cop napisał/a:
forum , to chyba nie miejsce na polemike
Nie ???

Tylko do tego się odniosłem:
Cop napisał/a:
Oczywiście , że nawiązka to nie naprawienie szkody

Cop napisał/a:
sąd może nakazać nawiązke , czyli nakaz zapłaty za uszkodzone mienie na rzecz pokrzywdzonego
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 30-01-2014, 09:52   

Cop napisał/a:
proponuje dokładnie przeczytać wymieniony artykuł
Zapewniam Cię, że umiem czytać i nie musisz być agresywny. A Ty manipulujesz, cytując z art. tylko to co przed wspomnianym przecinkiem. Po co? Żeby udowodnić nieomylność? Daj spokój. Chyba logiczne, że jak jest uznana szkoda to sąd nakaże naprawę lub jej równowartość.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-01-2014, 10:01   

Cop napisał/a:
byłem świadkiem orzekania takich nawiązek
Jak przypuszczam, glownie na rzecz skarbu panstwa przy wlasnosci publicznej.
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 30-01-2014, 10:13   

Cop napisał/a:
malowanie elewacji
Na marginesie - przed paroma dniami złapałem takich małolatów. Zadzwoniłem na 997. Policja przyjechała prawie natychmiast. Piszę "prawie" bo zdążyli mi uciec. Pojeździliśmy trochę, ale bez skutku. Na usprawiedliwienie - ja nie mam egzaminów sprawnościowych :D
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2014, 13:28   

Policja Wieliczka napisał/a:
Wypadek w Targowisku
Ranna jedna osoba


Wczoraj /29.01.14r./ około godz. 16:25 w Targowisku doszło do zderzenia subaru oraz mercedesa z naczepą.

50-letni kierujący subaru zaczął wyprzedzać „na podwójnej ciągłej”, najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem i uderzył w mercedesa, który wyjeżdżał ze stacji paliw na krajową 94 w kierunku Bochni. Kierujący subaru z rozległymi urazami trafił do szpitala. Policja zabezpieczyła samochód na policyjnym parkingu do badania przez biegłego specjalistę. Kierujący mercedesem był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policja.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 03-02-2014, 08:55   

Jak podaje TVN 24 . Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nad ranem w miejscowości Kunice, w powiecie wielickim. TIR potrącił mężczyznę, który zmarł. Droga jest nieprzejezdna.
Tożsamość mężczyzny ustala policja. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej oraz prokurator. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku.

Droga wojewódzka nr 967 na odcinku Dobczyce - Gdów jest nieprzejezdna.

Do wypadku doszło w Kunicach, niedaleko Gdowa (pow. wielicki).

A wracając do wątku malarzy , słowa pisane nie oddają tonu głosu , absolutnie nie było w moim poście nic z agresji , jeżeli to ktoś tak odebrał to sory . Ze mnie nadzwyczaj spokojny człowiek :)
Pozdrawiam
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-02-2014, 13:19   

Policja Wieliczka napisał/a:
Kradzieże alkoholi
Zatrzymano dwóch mężczyzn


W czwartek popołudniu /30.01.14r./ około godz. 17:00 w Wieliczce na terenie jednego ze sklepów zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukradli alkohol. Wszystko wskazuje na to, iż kilkadziesiąt minut wcześniej mężczyźni w innym ze sklepów ukradli sześć butelek alkoholu o wartości prawie 290zł. Z wyjaśnień wynika, że sprzedali je przypadkowym osobom za wiele niższą cenę a pieniądze wydali na jedzenie i papierosy. Mężczyźni zostali przyłapani na kradzieży 5 butelek markowych alkoholi, których jeszcze nie zdążyli wynieść ze sklepu. Odzyskany towar wrócił na półki. W piątek usłyszeli zarzuty kradzieży za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5. Obaj mężczyźni pochodzą z Lublina. Są w wieku 20 i 22 lat.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-02-2014, 13:21   

Policja Wieliczka napisał/a:
Wypadek w Kunicach
Zginął mężczyzna


Dzisiaj rano /03.02.14r./ około godz. 5:34 doszło do tragicznego wypadku w Kunicach.
Jak wynika z wstępnych ustaleń, mężczyzna został potrącony przez tira a następnie po uderzeniu wciągnięty pod pojazd. Mężczyzna zginął na miejscu. Na razie dane ofiary nie są znane. Kierujący tirem, 37-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, był trzeźwy. Jechał w kierunku Dobczyc. Droga zablokowana była prawie do godz. 9:00. Policja zorganizowała objazdy. Na miejscu obecny był prokurator. Policjanci rozpoczęli czynności związane z ustaleniem tożsamości zmarłego mężczyzny oraz okoliczności wypadku.


Plik ściągnięto 24 raz(y)
318,02 KB
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15