Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
06-01-2014, 23:36
Policja w Wieliczce cz. II
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2008, 08:06   

Wczorajsza Kronika w TV Kraków podała, że zlikwidowano grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania za stłuczki samochodów.

http://ww6.tvp.pl/6272,20080903784121.strona

Zobaczcie około 4:30 a 5:20 pod koniec podają informację, że zatrzymano trzech policjantów z Wieliczki, a pozostali zatrzymani to tzw. "słupy"
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2008, 09:14   

Coś jest na rzeczy:

http://miasta.gazeta.pl/k...e.html?skad=rss

gazeta.pl napisał/a:
Policjanci zamieszani w oszustwa ubezpieczeniowe
Sid
2008-09-03, ostatnia aktualizacja 2008-09-03 19:32

Policjant z podkrakowskiej komendy zamieszany w wyłudzenia odszkodowań za fikcyjne stłuczki. Razem z nim zatrzymano trzy inne kobiety podejrzane o udział w przestępczej grupie
Policjanci zamieszani w oszustwa ubezpieczeniowe

Policjant z podkrakowskiej komendy zamieszany w wyłudzenia odszkodowań za fikcyjne stłuczki. Razem z nim zatrzymano trzy inne kobiety podejrzane o udział w przestępczej grupie

Całą czwórkę zatrzymali wczoraj nad ranem policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych oraz Centralnego Biura Śledczego. Podejrzany funkcjonariusz miał pomagać oszustom w preparowaniu dokumentacji potwierdzającej rzekome kolizje. Na jej podstawie szajka wyłudzała odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych: przeciętnie 30-40 tysięcy złotych za rzekomo rozbity samochód.

Trzy pozostałe kobiety zatrzymane wczoraj przez Centralne Biuro Śledcze odgrywały rolę tzw. słupów. Oszuści rejestrowali na nie samochody, które potem miały uczestniczyć w kolizjach. Za przysługę dostawały ok. tysiąca złotych. Poszkodowane sa trzy towarzystwa ubezpieczeniowe. Na nielegalnym procederze straciły co najmniej kilkaset tysięcy złotych.

Podejrzanych jest już w sumie ponad 30 osób, część trafiła za kratkami. W aferę zamieszani są jeszcze inni policjanci z Małopolski, agenci ubezpieczeniowi, rzeczoznawca oceniający rozmiar szkód, właściciele firm holowniczych, jak i warsztatów samochodowych. Funkcjonariuszom udało się już zatrzymać także osobę, która zorganizowała proceder i kierowała nim.

Według śledczych grupa działała od dwóch lat na terenie Krakowa i Wieliczki. Mechanizm był taki: najpierw kupowano uszkodzone samochody. Potem jeden z członków szajki wyszukiwał osoby, które rejestrowały je na siebie, czyli tzw. słupy. Następnie auta dowożono w wybrane miejsce, gdzie fingowano kolizję. Tutaj do akcji wkraczali skorumpowani policjanci. Przy ich pomocy fabrykowano dokumenty potwierdzające, że doszło do stłuczki. Bez takiego dokumentu nie byłoby bowiem mowy o uzyskaniu odszkodowania. Szajka ustawiała tak stłuczki, by wypadały w dniu, w którym służbę pełnili opłacani funkcjonariusze.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-09-2008, 10:33   

No cóż...i wśród "aniołów" też trafiają się "czarne owce"...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-09-2008, 10:38   

Mada czy policja wielicka ma jakis patrol szkolny ?
Bo okoloce gimnazjum podaczas przerw przypominaja "budke z piwem", cmika, łacina, smieci itd itp :)
Ciekwe czy w tym roku też jak upomne bede mial porysowane drzwi.

Może by tak profilaktycznie patrol przejechal brodzinskiego konopnickiej i prusa w godzinach 7:50, 10:30, 12:30, dużo by to zmieniło.



PS a swoja droga czy sprzdaż wyrobów tytoniowych nie jest dozwolona od lat 18 ?
Ciekawe skad 14 latki maja te wyroby :)) ? ( pytanie retoryczne )
_________________
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-09-2008, 10:49   

Zapewne wskazane zagadnienie nie pozostanie bez echa...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 04-09-2008, 12:14   

Madafaker, dzięki :): ) ja tez mam ten sam problem. Dziś o godz 7:45 widziałam co najmniej 20 palących 14 latków w okolicach gimnazjum w tym roku nie wiem może przez to że doszli nowi gimnazjaliści ilość ich jest znacznie większa i nie czają się po krzakach tylko stoją na ulicy. Problem zgłaszałam do straży bo nie chciałam Wam głowy zawracać ale interwencji nie było żadnej w tym roku szkolnym te okolice zostały zapomniane zarówno przez straż jak i policje.
Rok szkolny się dopiero zaczął a Wy pracy macie w związku z tym pewnie jeszcze więcej a tu jeszcze my wam dokładamy. :): )
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-09-2008, 13:24   

master7 napisał/a:
Coś jest na rzeczy:

http://miasta.gazeta.pl/k...e.html?skad=rss

gazeta.pl napisał/a:
Policjanci zamieszani w oszustwa ubezpieczeniowe
Sid
2008-09-03, ostatnia aktualizacja 2008-09-03 19:32

Policjant z podkrakowskiej komendy zamieszany w wyłudzenia odszkodowań za fikcyjne stłuczki. Razem z nim zatrzymano trzy inne kobiety podejrzane o udział w przestępczej grupie
Policjanci zamieszani w oszustwa ubezpieczeniowe

Policjant z podkrakowskiej komendy zamieszany w wyłudzenia odszkodowań za fikcyjne stłuczki. Razem z nim zatrzymano trzy inne kobiety podejrzane o udział w przestępczej grupie

Całą czwórkę zatrzymali wczoraj nad ranem policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych oraz Centralnego Biura Śledczego. Podejrzany funkcjonariusz miał pomagać oszustom w preparowaniu dokumentacji potwierdzającej rzekome kolizje. Na jej podstawie szajka wyłudzała odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych: przeciętnie 30-40 tysięcy złotych za rzekomo rozbity samochód.

Trzy pozostałe kobiety zatrzymane wczoraj przez Centralne Biuro Śledcze odgrywały rolę tzw. słupów. Oszuści rejestrowali na nie samochody, które potem miały uczestniczyć w kolizjach. Za przysługę dostawały ok. tysiąca złotych. Poszkodowane sa trzy towarzystwa ubezpieczeniowe. Na nielegalnym procederze straciły co najmniej kilkaset tysięcy złotych.

Podejrzanych jest już w sumie ponad 30 osób, część trafiła za kratkami. W aferę zamieszani są jeszcze inni policjanci z Małopolski, agenci ubezpieczeniowi, rzeczoznawca oceniający rozmiar szkód, właściciele firm holowniczych, jak i warsztatów samochodowych. Funkcjonariuszom udało się już zatrzymać także osobę, która zorganizowała proceder i kierowała nim.

Według śledczych grupa działała od dwóch lat na terenie Krakowa i Wieliczki. Mechanizm był taki: najpierw kupowano uszkodzone samochody. Potem jeden z członków szajki wyszukiwał osoby, które rejestrowały je na siebie, czyli tzw. słupy. Następnie auta dowożono w wybrane miejsce, gdzie fingowano kolizję. Tutaj do akcji wkraczali skorumpowani policjanci. Przy ich pomocy fabrykowano dokumenty potwierdzające, że doszło do stłuczki. Bez takiego dokumentu nie byłoby bowiem mowy o uzyskaniu odszkodowania. Szajka ustawiała tak stłuczki, by wypadały w dniu, w którym służbę pełnili opłacani funkcjonariusze.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


A jeszcze kilka tygodni temu Mada straszył ludzi sądami za zniesławienie - chyba teraz przejrzał na oczy i zobaczył, że i policjanci nie są kryształowo czyści. Tylko po co było sie kiedyś tak rzucać i mówić że czarne jest białe.
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-09-2008, 13:42   

Tak trzeba...bronić moich ciężko tyrających koleżanek i kolegów...nigdy nie pozwolę "hańbić" bez zasadnie dobrego imienia mojej firmy.Jeżeli ktoś rzuci publicznie,nieusadnione paszkliwe pod adresem mojej firmy...zapraszam...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
Ostatnio zmieniony przez Madafaker 07-09-2008, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-09-2008, 14:08   

W taki razie to "...zapraszam..." powinieneś w pierwszej kolejności skierować do swoich kolegów, a nie obrażać się jeżeli ktoś mówi o tym o czym wszyscy wiedzą. I jak widać to nie Wiked hańbiła dobre imię Twojej firmy. Ona powiedziała to oczym już inni wiedzieli. "najciemniej jest zawsze pod latarnią"
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-09-2008, 15:09   

A ja mam pytanie, dlaczego we wtorek 2.09 koło godz. 20 nie mozna było sie dodzwonić do komendy na Jedynaka? Na 112 odebrała tradycyjnie Straż Pożarna ale nie mógł mnie przełaczyc bo mieli awarie a na 997 nikt nie odbiera, Doiero Straz Miejska odebrała telefon i mogłam zgłosić ....co miałam zgłosić. Czy zmieniliście numery telefonów?
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-09-2008, 15:12   

agga napisał/a:
Madafaker, dzięki :): ) ja tez mam ten sam problem. Dziś o godz 7:45 widziałam co najmniej 20 palących 14 latków w okolicach gimnazjum w tym roku nie wiem może przez to że doszli nowi gimnazjaliści ilość ich jest znacznie większa i nie czają się po krzakach tylko stoją na ulicy. Problem zgłaszałam do straży bo nie chciałam Wam głowy zawracać ale interwencji nie było żadnej w tym roku szkolnym te okolice zostały zapomniane zarówno przez straż jak i policje.
Rok szkolny się dopiero zaczął a Wy pracy macie w związku z tym pewnie jeszcze więcej a tu jeszcze my wam dokładamy. :): )


No dokładasz im pracy Agga a moze lepiej zgłosic ten fakt dyrektorowi gimnazjum, niech on sie zajmie wychowywaniem swoich podopiecznych
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 04-09-2008, 15:18   

dzika79, po to ich mamy tak mi się wydaje :): ):) . Dyrektor zrobi to samo co ja zadzwoni na SM bądź Polcję
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-09-2008, 15:28   

agga napisał/a:
dzika79, po to ich mamy tak mi się wydaje :): ):) . Dyrektor zrobi to samo co ja zadzwoni na SM bądź Polcję


Agga Straz Miejska powinna sie tym zająć , na nich mozna bardziej liczyc niż na policję bo sa blizej w centrum. Ja ostatnio chciałam interwencji w sprawie quada który sobie za duzo pozwala na ulicach Wieliczki to zgłoszenie przyjęła własnie Straz Miejska,bo na Jedynaka nie szło sie dodzwonić, a Straż Pożarna z nr 112 nie przełączyła (awaria)
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 55
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 04-09-2008, 15:56   

Z tego co wszystkim wiadomo w Każdej Pracy są czarne owcy więc czemu tak niepoważne {docinki} niepojęte , tym bardziej że w takich miejscach pracuje ...ście osób {oby w Wielickiej Policji nie było więcej zatrzymań} Co do patroli szkolnych to z tego co się orientuję po Krakowie takowe są powoływane w Straży Miejskiej .Natomiast zasadnicze pytanie gdzie są RODZICE tych 14-tków {nie powiecie mi chyba że nie da się wywąchać smrodu pamierosów} !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak to niedawno moja koleżanka powiedziała mentalność ludzka rozciąga się aż tak że najlepiej aby przy każdym skrzyżowaniu stał policjant {najlepiej tylko kiwający palcem bo jak już ukarze to wróg} oraz na każdej ulicy Przychodnia ,Kościół itd ,itd .POPATRZY MOŻE GDZIE WYCHOWANIE np.Naszych dzieci bo przecież Straż Mejska czy Policja nie zrobi tego za nas ,GDZIE PRACA pedagoga szkolnego DYREKTORA !!! Na szczęście mamy jeszcze dosyć sprawne służby w naszym mieście i powinniśmy je docenić !!
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 55
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 04-09-2008, 16:07   

A swoją drogą kiedy impreza plenerowa z WASZYM Panowie/Panie Policjanci Udziałem ???????????????? LUB DZIEŃ OTWARTY aby pokazać dzieciom OD środka miejsce waszej Pracy DLA DZIECIAKÓW {i nie tyllko} to niesamowita frajda.a Moje pytanie z ciekawości{babskiej}czy policjanci naszej jednostki służą również w innych rejonach .np ZABEZPIECZAJĄ Mecze , Rządzących odwiedzających nie nasz rejon itd ?????np Kraków Zakopane Bochnia a może jeszcze dalej ???
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17