Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 16-11-2014, 22:24   

Mapa pokrywa się idealnie z mapą szkół imienia Jana Pawła II w Polsce, którą kiedyś widziałem...
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

przemo 
Żupa solna

Osiedle: 500m od rynku
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-11-2014, 22:33   

Jednym słowem wstyd i dramat :)
Ale cóż poradzić jak na emigracje jadą wykształceni a w kraju zostaje samo dno :(

Piotrex 
Mina
Obiezyswiat

Osiedle: wies
Wysłany: 16-11-2014, 23:20   

Przemoc ludzie już mają dosyć wałów przekrętów chcą zmian.

przemo 
Żupa solna

Osiedle: 500m od rynku
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-11-2014, 23:25   

A jak będzie pis nie bedzie wałów :) Widac po Hof-f-manie :)

Moim zdaniem do wyborów poszedł tylko żelazny elektorat kościelny, duża część olała oraz scenariusz wielicki, platforma wystawiła takie marności nad marnościami, że szkoda gadać :<

ygrek 
Mina

Osiedle: Zdrojowe
Wysłany: 17-11-2014, 00:22   

przemo napisał/a:
na emigracje jadą wykształceni a w kraju zostaje samo dno
przemo chce Ci się z Londynu tutaj pisywać?

kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 17-11-2014, 10:05   

Kozmicki napisał/a:
kiotari napisał/a:
opublikowana lista wraz z komentarzem pani rzecznik jest w zupełności wystarczająca.

Chyba jesteś jedyną osobą, która tak uważa:

Życzyłbym sobie, abyś uważniej czytał to, co pisze i nie cytował selektywnie. Cytujesz fragment mojego zdania wypaczając kompletnie sens wypowiedzi. Napisałem:
kto wziął pieniądze za podróż samochodem i czyje wyjazdy pod tym kątem trzeba sprawdzić, czy sie w ogóle odbyły. Tyle i tylko tyle chciałem wiedzieć, do tego opublikowana lista wraz z komentarzem pani rzecznik jest w zupełności wystarczająca.
I nadal to podtrzymuję. Jesteś chyba jedyną osobą która kwestionuje kompletność listy w zakresie przypadków użycia auta prywatnego i wypłaconej kilometrówki - co więcej jako argument - podajesz to, co ja też już wczesniej napisałem, że daty są błędne. Daty są błędne, ale jak rozliczałeś kiedykolwiek delegację zagraniczną, to wiesz, że od dat zależy wypłata diet za dzień (ok. 50 Euro/dzień wg polskich przepisów) - ale pokrycie kosztów auta prywatnego nie zależy od ilości dni w delegacji. Mnie diety dzienne nie interesują, W związku z ujawnienim złodziejskiego procederu posłów PIS oczekuję sprawdzenia całej listy pod kątem tego czy auta prywatne były faktycznie używane.
Kozmicki napisał/a:
zatem nie można na ich podstawie wyciągać wniosków

Zależy jakich wniosków. Ja czekałem na listę, która pokazuje czyje delegacje należe sprawdzić - i taką listę mam. I pod tym względem nikt oprócz Ciebie tej listy nie kwestionuje.
Nie zamierzam na podstawie listy wydawać wyroków - listę powinna wziąć prokuratura i dokładnie sprawdzić każdą pozycję - w momencie kiedy dostanie uzupełnione daty wyjazdów, tak aby mieć pełny ogląd sprawy.
Kozmicki napisał/a:
Wątpliwe: to między innymi może znaczyć:

"może" :D
ale nie znaczy, bo rzecznikczka mówiła co innego. Również wszystkie Twoje przytoczone wypowiedzi nie poddają absolutnie tego w wątpliwość.
To have to watch this show

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 17-11-2014, 10:10   

kiotari napisał/a:
I nadal to podtrzymuję.

Ok. Myślę, że na tym powinniśmy poprzestać. Nie przekonamy siebie nawzajem. Twoim zdaniem można na podstawie tej listy wyciągać wnioski, moim zdaniem nie można. :)

Sądzę zresztą, że nowe tornado polityczne zmiecie ten temat w niebyt za moment.

kiotari 
Mina

Wysłany: 17-11-2014, 10:39   

Widzę, że znowu cytujesz selektywnie ;)
Napisałem - mam listę posłów, którzy pobrali pieniądze za kilometrówki. Resztą ma się zając prokuratura. I tyle. Ja o żadnych wnioskach nie pisałem,, natmiast listy jako kompletnej w zakresie osób i faktów pobrania pieniędzy nikt oprócz Ciebie nie kwestionuje. Resztą ma sie zająć prokuratura - a ona już wie lepiej jakie dokumenty będą potrzebne. A dziennikarze mam nadzieję sprawdzą sami co ciekawsze przypadki (np. Londyn). To wszystko.
Kozmicki napisał/a:
Twoim zdaniem można na podstawie tej listy wyciągać wnioski, moim zdaniem nie można.

Napisalem zależy jakie wnioski. Wnioski co do tego kto korzystał z prywatnego auta - jak najbardziej. Wnioski kto jest złodziejem (oprócz 3 Prawych i Sprawiedliwych - bo to już wiadomo) - nie.
Rozumiem, że Twoim zdaniem lepiej by było jakby sejm takiej listy nie opublikował?

kiotari 
Mina

Wysłany: 17-11-2014, 13:27   

Kozmicki napisał/a:
nowe tornado polityczne zmiecie ten temat w niebyt za moment.

:?: :?: :?:
Jakieś tornado było? Wielkie status quo moim zdaniem PIS z PO trzyma się za bary. Przystawka PSL wyskoczyła wysoko, za to SLD spadło. Reszty nie ma. Stagnacja niestety i smuta. Żadnych nadzieji na jakiekolwiek zmiany.

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 17-11-2014, 14:33   

kiotari napisał/a:
Stagnacja niestety i smuta. Żadnych nadzieji na jakiekolwiek zmiany.

Wybory. Po prostu myślę, że po wyborach zainteresowanie sprawą spadnie do 0.
Ostatnio zmieniony przez Kozmicki 19-11-2014, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

kiotari 
Mina

Wysłany: 17-11-2014, 14:54   

Kozmicki napisał/a:
Po prostu myślę, że po wyborach zainteresowanie sprawą spadnie do 0.

Mam nadzieję, że nie spadnie. Może nie jestem zwykłym wyborcą - ale mam wyrozumiałość dla pewnej nieudolności, czy pewnej niewiedzy. Mam również ograniczoną wyrozumiałość dla pewnego (podkreślam - pewnego) stopnia głupoty. Nie jestem przekonany, czy proponowane ograniczenie kadencyjności samorządowców do 2 jest dobre - bo to jednak pewna wiedza, którą człowiek zdobywa również na błędach. Po co kolejni "cudotwórcy" mają popełniać błędy? Jeśi ktoś straci zaufanie społeczne - to z automatu przepadnie w wyborach (prz założeniu sensownej frekwencji). Jestem za tym, aby wybrani przez nas politycy i samorządowcy próbowali, uczyli się, wyciagali wnioski z błędów. Jestem też za tym, aby pełniący funkcje politycy otrzymywali godziwą zapłatę. Ale krew mnie zalewa, jak godziwie opłacani politycy robią "wałki" na kilkanaście tysięcy i to w sposób obrazający inteligencję kopacza rowów po podstawówce - bo chyba nawet taki nie uwierzy w wyjazd autem do Madrytu na 3 dniowe obrady. To tylko świadczy o ich zerowym poziomie. Na żadną finezję ich nie stać przy robieniu wałków - to trudno liczyć na jakąkolwiek finezję przy normalnej pracy parlamemtarzysty. Na dodatek jeszcze robią burdę w samolocie - aby wszyscy widzieli. Po prostu wyszczekane zera intelektualne. Takich należy eliminować z życia publicznego, a za wałki wsadzać do pier.dla - i to na dłużej, niż za taki sam wałek wsadziliby zwykłego "Kowlaskiego". Niezależnie od partii, z której pochodzi.
Ostatnio zmieniony przez kiotari 17-11-2014, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 17-11-2014, 14:59   

kiotari napisał/a:
Rozumiem, że Twoim zdaniem lepiej by było jakby sejm takiej listy nie opublikował?

Zgadza się. Takiej - nie. Skoro nie może być podstawą do wyciągania wniosków to lepiej, żeby jej nie było.

Dla przykładu, pozycja 71 z listy TVN:
24-29.06.2012 Francja
Strasburg
ZPRE 3. część sesji 2012 Pos. Mariusz Antoni Kamiński (PiS) 149/12 3115,00

Została przez dziennikarzy wyborczej określona jako wątpliwa:

Poseł: Mariusz Antoni Kamiński
Partia: PiS
Miejsce: FRANCJA, Strasburg
Data wyjazdu: 2012-06-24 - 2012-06-29
Data głosowania, w którym poseł wziął udział: 2012-06-28
koszt wyjazdu, w zł: 5729.65

link

kiotari 
Mina

Wysłany: 17-11-2014, 15:01   

Kozmicki napisał/a:
Została przez dziennikarzy wyborczej określona jako wątpliwa

Co w tym wątpliwego?
1. Albo nie był samochodem - czyli skłamał po raz kolejny
2. Albo był i wrócił wcześniej (jak np. posłanka Radziszewska - bodajże z tego samego posiedzenia

Rzeczniczka potwierdziła, że daty są wątpliwe - bo dotyczą obrad i imprez na które jechano, a nie rzeczywistego pobytu. Ale pobyt był! (lub miał być)
Nie widzę powodu, dla którego ta informacja, źe pobrał pieniądze za kilometrówki nie miałaby być publikowana!
Ostatnio zmieniony przez kiotari 17-11-2014, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 17-11-2014, 15:02   

kiotari napisał/a:
Takich należy eliminować z życia publicznego, a za wałki wsadzać do pier.dla - i to na dłużej, niż za taki sam wałek wsadziliby zwykłego "Kowlaskiego". Niezależnie od partii, z której pochodzi.

Amen ;)

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 17-11-2014, 15:07   

kiotari napisał/a:
Co w tym wątpliwego?

Dla dziennikarzy Gazety Wyborczej i dla mnie też ;) - zbyt wiele aby zaufać tym danym.

Odpowiedz do tematu