Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 23-01-2015, 11:19   

Mastalerek napisał/a:
Prawo i Sprawiedliwość jednak nie zaskarży ustawy górniczej do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w radiowej Trójce rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek. Tydzień temu wiceprezes PiS Beata Szedło zapowiadała, że jeśli prezydent podpisze ustawę autorstwa PO, to PiS zaskarży ją do Trybunału.

Wiadomość ta powinna brzmieć następująco:
Po przeanalizowaniu sondaży wzrostu poparcia dla PO w miarę zaostrzania sporu z górnikami, PIS postanowiło zmienić swoje stanowisko - aby nie tracić głosów nielicznych juz swoich zwolenników nie mających siana w głowie i myślących w o Państwie kategoriach gospodarczych. Dalszy bowiem upór w sprawie poparcia żądań górników utrzymania 13-tek, 14 - tek, ołówkowego, deputatów, posiłków regentracyjnych i innych apanaży w oderwaniu od wyników przedsiębiorstwa skazywałby tę partię na śmieszność i nawet apele Rydzyka na antenie radiowej nie byłyby w stanie przysporzyć wyborców. Od tych poglądów zaczęli sie tez dystansować górnicy z prywatnych kopalń nie posiadający tylu przywilejów. Ndrzędnym celem PIS - jak wyjaśnił poseł Mastalerek - nie jest bowiem jakiekolwiek dobro kraju, a utrzymanie przyzwoitych sondaży gwarantujących w kolejnej kadencji możliwość zarabiania na dietach i wyjazdach zagranicznych :fakyou2:
To have to watch this show

przemo 
Żupa solna

Osiedle: 500m od rynku
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-01-2015, 12:15   

Spokojnie, po deklaracji Dudy o wojskach Polskich na Ukrainie, na 100 % słupki im wzrosną :)

kiotari 
Mina

Wysłany: 23-01-2015, 12:49   

przemo napisał/a:
Spokojnie, po deklaracji Dudy

Wygląd chłopka - roztropka i taki móżdżek. Wystawiony po to - by przegrać. Strategia PIS jest jasna. Jarosław - Polskęzbaw nie może przegrać kolejnych wyborów, w jego imieniu musi je przegrać ktoś inny.

pablo 
Nadszybie

Osiedle: Lekarka
Wysłany: 23-01-2015, 13:10   

Cytat:
Spokojnie, po deklaracji Dudy o wojskach Polskich na Ukrainie, na 100 % słupki im wzrosną :)

Byliśmy właściwie wszędzie gdzie były misje NATO (Irak, Afganistan, Jugosławia). Czemu nie mielibyśmy być na Ukrainie?

kiotari 
Mina

Wysłany: 23-01-2015, 14:33   

pablo napisał/a:
Byliśmy właściwie wszędzie

Rosjanie też już byli właściwie wszędzie. I mogą wrócić. Ja wtedy spier...lam, bo mam w doopie i za czyjeś durne ideały nie zamierzam umierać.

P.S. Pozwalam Ci sobie użyć i pojechać po mnie - od koniunkturalistów, bezideowców począwszy a na tchórzach skończywszy. Wolę być tchórzem w Patagonii niż bohaterem na POwązkach :D

Tsubasa 

Wysłany: 26-01-2015, 22:32   

ale Wy jesteście myślący inaczej..

Duda miał w zamyśle odbicie Lwowa
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne

pablo 
Nadszybie

Wysłany: 05-02-2015, 22:23   

przemo 
Żupa solna

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-02-2015, 11:31   

i co z tego ?
Jaki to ma wpływ na moją czy Twoją pensje ?
Czy każdy jest przypisany na dożywocie w miejscu pracy ?
Czy nie możesz zmienić pracy jak uważasz, że zarabiasz zbyt mało ?

kiotari 
Mina

Wysłany: 06-02-2015, 14:25   

Zadałem sobie trud i wstukałem ręcznie te linki, z których podobno pochodzą te dane. Niestety, żadna z tych stron nie istnieje... Ot taki zabieg PR-owy prawaków. :D
Zważywszy że w tych firmach poniżej 10 osób mamy: prawników, notariuszy, lekarzy, dentystów etc - to jestem ciekaw jaka jest średnia w tej grupie? Każdy kij ma 2 końce a umiejętnie spreparowaną statystyką można udowdnić wszystko. Ciemny lud to kupi... :diabel:
A jak słyszę termin "polska bieda" to mnie coś trafia. Choć autor strony polskabieda.com akurat chyba nie pisze o biedzie, a o podatkach. Kolejny PR prawaków.

A swoja drogą, gdyby tak przedsiębiorców zatrudniających do 9 osób obciążyć obowiązkiem skłądania deklaracji GUS-owskich - to by dopiero był wrzask o gnębieniu pracodawców.

pablo 
Nadszybie

Wysłany: 06-02-2015, 19:34   

Cytat:
Jaki to ma wpływ na moją czy Twoją pensje ?

Chociażby taki, że od średniej pensji liczony jest haracz na zus, a lewaki wykorzystują te cyferki do propagandy jak w polszy jest dobrze :)

Cytat:
Zadałem sobie trud i wstukałem ręcznie te linki, z których podobno pochodzą te dane. Niestety, żadna z tych stron nie istnieje... Ot taki zabieg PR-owy prawaków. :D

No cóż, jak zwykle obsługa internetu przerasta lewaków, którzy nie mają pojęcia, że linki się starzeją i strony są przenoszone, szczególnie w urzędzie statystycznym tak się dzieje z danymi z zeszłego roku. Wysarczy wpisać stary adres do google, by pokazał się aktualny:
http://old.stat.gov.pl/gus/5840_1786_PLK_HTML.htm

Cytat:
Zważywszy że w tych firmach poniżej 10 osób mamy: prawników, notariuszy, lekarzy, dentystów etc - to jestem ciekaw jaka jest średnia w tej grupie?

Oczywiście statystycznie wg lewaka na każdego ekspedienta w małym sklepie statystycznie przypada prawnik, notariusz etc. :D czasem twój geniusz mnie powala :D

I na deser mapka pokazująca rozkłąd frankowców. Czyż nie pokrywa się idealnie z mapą młodych, wykształconych z dużych miast :D

No ale skoro w wyborczej pisali, że taniej nie będzie i przegapią szansę życia, trzeba było brać :D A teraz kłamczuszka ma problem, bo to jej elektorat i coś zrobić trzeba.

http://www.biztok.pl/walu...acz-mape_a20131

przemo 
Żupa solna

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-02-2015, 14:22   

Cytat:
Chociażby taki, że od średniej pensji liczony jest haracz na zus, a lewaki wykorzystują te cyferki do propagandy jak w polszy jest dobrze
\
Jakiz przekonujący argument.
Cytat:
No cóż, jak zwykle obsługa internetu przerasta lewaków

Czytam i nie wierze, że wykształcony człowiek może być takim id-iotą :(
Cytat:
Oczywiście statystycznie wg lewaka na każdego ekspedienta w małym sklepie statystycznie przypada prawnik, notariusz etc. :D czasem twój geniusz mnie powala

Twój geniusz przebija nas wszystkich, przysłaniasz nas wszystkich swoją błyskotliwą inteligencja i argumentacją :)
Cytat:
I na deser mapka pokazująca rozkłąd frankowców. Czyż nie pokrywa się idealnie z mapą młodych, wykształconych z dużych miast

Ależ owszem, pokrywa się z ludzmi z podkarpacia, lubelszczyzny, podlasia, którzy wyjechali za pracą, bo ktoś kiedyś im nagadał, że jak skończą studia to praca będzie w ich rodzinnej wsi. Niestety mając dyplom nie udało im się odnaleźć pracy na roli, może ci którzy się właśnie tej pracy domagają teraz wyjeżdżają traktorami za 300 000 na drogi :)

Podsumowując. Pablo, z całym szacunkiem, zacznij sobie dawać na looz, bo chyba nawet ja nie mam takiej agresji.

pablo 
Nadszybie

Wysłany: 08-02-2015, 13:50   

Haha, jedyna odpowiedź na czarno na białym to daj sobię looz :D To lubię ;)
Kiotari przynajmniej się nie wypowiedział bo wstyd pewnie go zjadł :)

Tymczasem rewelacyjna konwencja Dudy, świeżość i dynamika, nawet wyborcza to zauważa, mimo wszystko oczywiście przekłamując w pewnych elementach i wypowiedziach :) ale do tego się już wszyscy przyzwyczaili.

To zdjęcie jest świetnym komentarzem:

i w GW

Gazeta: Mocny początek kampanii Dudy. 'Wypunktował Komorowskiego', 'najlepszy event od 4 lat

kiotari 
Mina

Wysłany: 08-02-2015, 14:07   

pablo napisał/a:
I na deser mapka pokazująca rozkłąd frankowców. Czyż nie pokrywa się idealnie z mapą młodych, wykształconych z dużych miast

Ciekawe co piszesz, bo najbardziej frankowiczom chce ulżyć PIS. Ale w sumie to tylko potwierdza teorię, że członkoiwe tej -pożal się Boże - partii maja permanentną schizofrenię.
przemo napisał/a:
wykształcony człowiek
:?: :?: :?: :D :D
przemo napisał/a:
Podsumowując. Pablo, z całym szacunkiem, zacznij sobie dawać na looz, bo chyba nawet ja nie mam takiej agresji.

Pablo się nabuzował, bo na konwencji Dudy Jaro się nie odezwał - i przez chwile się wydawało, że to normalna partia :D Biedak się łudzi że ten człowiek bez wyrazu (Duda) ma jakiekolwiek szanse - z równie bezwyrazistym Komorowskim. Jedyną wyrazistą osobą w tym gronie jest żona Dudy ucząca (zresztą bardzo dobrze) języka niemieckiego w jednym z liceów w Krakowie - ale ona niestety nie nie startuje.

A swoją drogą jak Jarosław to mógł przeoczyć? Germanistka pierwszą damą ;) ?
Ostatnio zmieniony przez kiotari 08-02-2015, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  

kiotari 
Mina

Wysłany: 08-02-2015, 14:09   

pablo napisał/a:
nawet wyborcza

Rozumiem - że tym razem wyborcza jest juz OK. A co z mediami Rydzykowymi? Czy one równie pieją peany - czy może wyluzowały - czego i Tobie życzę :D

pablo 
Nadszybie

Wysłany: 08-02-2015, 19:20   

Zdecydowanie nie jest ok, napisałem wyraźnie, że i tak przekłamali. Och kiotari, a niby jesteś z pokolenia, którego uczyli czytania ze zrozumieniem :)

a Przemo trochę przegina, pisać tak o Kiotarim
Cytat:
Czytam i nie wierze, że wykształcony człowiek może być takim id-iotą :(

to trochę przeginka, to pokolenie, które internetu nie rozumie i jednak może nie rozumieć jak działają linki, bądź wyrozumiały :fakyou:

Odpowiedz do tematu