Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Osiedle: WP
Wysłany: 21-05-2015, 13:43   

kiotari napisał/a:
Oczekują, że ktoś da im pracę. Wierzą, że jak ktoś się dorobił - to na pewno ukradł. Kompletny brak wiary we własne możliwości, umiejętności i zdolności. Jak sąsiad ma więcej niż on - to albo doniesie na niego do urzędu skarbowego albo da na mszę "by mu kury wyzdychały".
W normalnym społeczeństwie takich ludzi jest kilka procent. A partie popierane przez nich nie osiągają progu wyborczego. Jak w lokalnych wyborach zdobędą jeden mandat - to socjologowie mają okazję pisać doktoraty na ten temat. U nas takich lewaków jest 30% - co więcej w swojej schizofrenii partię, którą popierają nazywają prawicowo - konserwatywną.

Znam wielu ludzi, którzy prezentują opisaną przez Ciebie postawę, a na PiS bynajmniej nie głosowali :) Choć faktycznie, tego typu retoryka najczęściej przewija się w wypowiedziach polityków tej partii, co w dużym stopniu przelewa się potem na jej elektorat. Nie sądzę natomiast, że wszyscy wyborcy PO czy SLD to uśmiechnięci, zadowoleni z życia ludzie, którzy słowa "zawiść" i "zazdrość" znają tylko ze słowników.
Niestety postawa typu "ma więcej niż ja - pewnie ukradł" wykracza poza te 30% o których piszesz.

Cytat:
Wystarczy popatrzeć na fora internetowe - liczba nienawistnych wpisów wobec Komorowskiego to około 95 % wszystkich wpisów na forach typu onet, wp, czy interia. Większość z tych wpisów z uwagi na treści powinna być ścigana z urzędu.

No to sporo się tam zmienia, jak kiedyś zdarzało mi się zaglądać na te śmietniska pełne id.iotów i prowokatorów, to dominowało mieszanie z błotem Kościoła :D
A, i mam nadzieję, że nie dożyję czasów, w których prokuratura będzie ścigać ludzi za wpisy na tego typu portalach.

kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 21-05-2015, 14:00   

snejk04 napisał/a:
Znam wielu ludzi, którzy prezentują opisaną przez Ciebie postawę, a na PiS bynajmniej nie głosowali

Ja też, ale jak sam napisałeś:
snejk04 napisał/a:
faktycznie, tego typu retoryka najczęściej przewija się w wypowiedziach polityków tej partii

I jest to jedyna partia, która swoje poparcie buduje na takich instynktach. Dlatego nigdy na nią nie zagłosuję. Kiedyś jeszcze brylowała w tym Samoobrona - ale została pożarta przez PIS razem z jej retoryką.
snejk04 napisał/a:
Nie sądzę natomiast, że wszyscy wyborcy PO czy SLD to uśmiechnięci, zadowoleni z życia ludzie, którzy słowa "zawiść" i "zazdrość" znają tylko ze słowników.
.
Zgadzam się - i nigdy tak nie twierdziłem.
snejk04 napisał/a:
Niestety postawa typu "ma więcej niż ja - pewnie ukradł" wykracza poza te 30% o których piszesz.

Pewnie masz rację, natomiast przypomnę wypowiedź prezesa, w której tłumaczył, że ci co się dorobili to powiązani ze służbami beneficjenci systemu. Po takiej wypowiedzi w normalnym kraju polityk byłby skończony. U nas jest noszony na rękach, a niedługo pewnie zostanie ogłoszony jeszcze za życia świętym.
To have to watch this show

solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 21-05-2015, 19:13   

Jestem frankowcem. Trochę się wahałem czy ruszyć doopę w niedzielę, ale po dzisiejszej debacie jadę zagłosować na Dudę, choć uważam, że to większy doopek niż Komorowski.

Również w nadchodzących wyborach parlamentarnych zagłosuje na PIS jak tylko mi obiecają pomoc w tym zakresie. :D

Nie, żebym szczególnie wierzył, że mi faktycznie pomogą, ale to zagrywka oparta o zwykłe prawdopodobieństwo...

FRANKOWCY, GŁOSUJCIE NA TEGO, KTO PRZYNAJMNIEJ STWARZA POZORY, ŻE CHCE POMÓC!
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

atam 
Mina

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 21-05-2015, 20:12   

solniak napisał/a:
Jestem frankowcem

ja też
solniak napisał/a:
po dzisiejszej debacie jadę zagłosować na Dudę
solniak napisał/a:
zagłosuje na PIS

to przygotuj się na wyższe raty bo złotówka poleci na ryja :diabel2:

solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 21-05-2015, 21:39   

Straszono już tym jak PIS wygrał wybory wiele lat temu... Nie dajmy się na to nabrać ponownie.

Ewentualny gwałtowny skok złotówki będzie oznaczał niewypłacalność tysięcy rodzin - wtedy NAPEWNO coś zrobią. Najgorzej jest jak ludzie jeszcze jakoś przędą, cienko bo cienko, ale banksterzy i ich koledzy - PO-litycy typu Szczurek - mówią, że nie ma problemu, bo kredyty przecież są spłacane...
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 22-05-2015, 09:33   

kiotari napisał/a:
konfiskaty oszczedności prywatnych osób jest po prostu dla Ciebie normalnym działaniem :diabel2:

Rozumiem, że mówisz o ograbieniu przez PO i Komorowskiego, mnie i Ciebie przy okazji OFE. Cieszę się, że w tym się zgadzamy :) .

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 22-05-2015, 09:36   

przemo napisał/a:
ludzie są zależni od kościoła jak od narkotyków i cały czas jak w bibli czują się pokrzywdzeni i oczekują na mannę z nieba.

Twoja zdolność oceny sytuacji społecznej jest na tym samym poziomie co wiarygodność sondaży prezydenckich przed I turą. :D

kiotari 
Mina

Wysłany: 22-05-2015, 10:11   

Kozmicki napisał/a:
Rozumiem, że mówisz o ograbieniu przez PO i Komorowskiego, mnie i Ciebie przy okazji OFE. Cieszę się, że w tym się zgadzamy

Oczywiście w tym zakresie się z Tobą zgadzam - to grabież. Ale ja widzę również zagrożenie w postaci zapowiedzi potencjalnego premiera z PIS "użycia oszczędności prywatnych przedsiębiorców". Skoro mówi to podczas kampanii - to strach się bać co będzie po zwycięstwie. Podkreślam to aby Twój gwałtowny romans z poglądami PIS nie zakończył się dla Ciebie zbyt boleśnie :D Zrywanie rózówych okularów może być przykre.

kiotari 
Mina

Wysłany: 22-05-2015, 11:32   

Zaraz nas tu master odłączy z powodu ciszy wyborczej - więc jeszcze napiszę.
Jednego możemy być pewni. W poniedziałek znów usłyszymy, że wybory jak zwykle były sfałszowane. :gitara:

snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Wysłany: 22-05-2015, 12:57   

Jeśli dobrze zrozumiałem i jesteś pewien, kto wygra (bo jak wygra Duda to raczej prezes nie będzie mówił o fałszerstwach, a BK i PO pewnie nie posądzasz o taki język) to może spróbuj coś zarobić na tej pewności, bukmacherzy płacą 1.8 za każdą złotówkę postawioną na Bronka :D

kiotari 
Mina

Wysłany: 22-05-2015, 13:18   

snejk04 napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem i jesteś pewien,

Nie jestem pewien.
snejk04 napisał/a:
jak wygra Duda to raczej prezes nie będzie mówił o fałszerstwach

Dlaczego? Będzie mówił, że wygrałby 30% - a tak dzięki fałszerstwom tylko nędzne 0,2% ;)

Prezes by przyznał, że wybory nie były sfałszowane tylko w przypadku 110% oddanych na jego kandydata :D
A ile płacą za Dudę?

snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Wysłany: 22-05-2015, 13:25   

https://www.efortuna.pl/p...ezydenckie.html
Tyle samo, przynajmniej tutaj

przemo 
Żupa solna

Osiedle: 500m od rynku
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-05-2015, 20:50   

Cytat:
Twoja zdolność oceny sytuacji społecznej jest na tym samym poziomie co wiarygodność sondaży prezydenckich przed I turą.

Szczerze mówiąc wali mnie to co myślisz :)

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 25-05-2015, 09:00   

kiotari napisał/a:
Pamięć. Ja nie zapominam

kiotari napisał/a:
Już dawno mówiłem, że te wybory sa bez sensu. Z "wielkim bulem" patrzę jak się zmarnuje ponad 100 milonów na wybory, które i tak wiadomo kto wygra. Pozostaję jednak w "nadziei" że nie będzie drugiej tury - bo i po co?
Wybieramy misia, który ma reprezentować Polskę i "pilnować żyrandola". Komorowski z tego drugiego zadania wywiązuje się znakomicie.

kiotari napisał/a:
Żyjemy w zabetonowanym świecie politycznym. Duda choćby na głowie stanął i uszami klaskał więcej jak 30% nie dostanie.

kiotari napisał/a:
gdyby frekwencja była 50% - to Duda miałby swoje 28%. Co było do udowodnienia :D

Pora na refleksje ;) .
Moje są takie, że Duda nie był aż tak dobrym kandydatem. To Komorowski był aż tak złym.

snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Wysłany: 25-05-2015, 09:49   

Kozmicki napisał/a:
Moje są takie, że Duda nie był aż tak dobrym kandydatem. To Komorowski był aż tak złym.

Nic dodać nic ująć.
Muszę przyznać, że z lekką satysfakcją patrzyłem wczoraj na minę Bronka i jego sztabu. :D
PO przyda się taki wstrząs, może wreszcie dotrze do nich, że nie wystarczy postraszyć PiSem, Kaczorem, Macierewiczem i kolejne wybory same się wygrają. Mniej buty, arogancji i przesadnej pewności byłoby wskazane.
A wstrząs musi być potężny, bo sytuacja, w której niedawno było prawdopodobne, że faworyt wygra w pierwszej turze, a koniec końców przegrywa, jest dla Komorowskiego i PO nie tyle porażką, co klęską, pozostaje połączyć się w bulu i nadzieji :D

Odpowiedz do tematu