Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 25-05-2015, 11:55   

Kozmicki napisał/a:
Pora na refleksje

Ano pora. Wstyd mi za Polaków :/
A refleksja? Za brak pamięci płaci się najwyższą cenę. Mam nadzieję, że zdążę stąd wyjechać, zanim tę cenę przyjdzie zapłacić. I tu nie chodzi o to czy Duda czy Komorowski. Tu chodzi o to, że naród - jego większość - cały czas wierzy, że ktoś mu coś da, ktoś mu sprawi, że mu w kieszeni przybędzie. Wierzy, że w kilka lat można gospodarczo przegonić Niemców jednocześnie zwiększając kilkukrotnie wydatki socjalne.
PO spier..ło sprawę w sposób popisowy i książkowy. "Łączę się w bulu i nadziei" z myślącymi podobnie jak ja.
POzostaje mieć nadzieję, że Duda się odetnie od Mastalerków Brudzińskich i Kaczyńskich - bo ma na to wyjątkową szansę. Szansę na to aby hasło "prawica" nie kojarzyło się w Polsce z oszołomami i lewackimi pomysłami na gospodarkę. Jeśli z tej szansy nie skorzysta - to straci poparcie tej tłuszczy szybciej niż je zyskał.
To have to watch this show

snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Osiedle: WP
Wysłany: 25-05-2015, 12:34   

kiotari napisał/a:
Tu chodzi o to, że naród - jego większość - cały czas wierzy, że ktoś mu coś da, ktoś mu sprawi, że mu w kieszeni przybędzie.

Przepraszam za odrobinę złośliwości, ale wybory (i to nie tylko w Polsce) wygrywa się na tego typu obietnicach praktycznie od zawsze, a Ty zauważyłeś to właśnie teraz? No cóż, lepiej późno niż wcale, zawsze to jeden świadomy wyborca więcej :D W ilu krajach rządy sprawują partie, które można nazwać liberalnymi gospodarczo?
No ale to przecież Duda jest pierwszym, który naobiecywał gruszki na wierzbie :D
Cytat:
I tu nie chodzi o to czy Duda czy Komorowski

No nie chodzi, ale ciekawe czy jak wygrałby BK, to napisałbyś komentarz w podobnym tonie, że
Cytat:
zdążę stąd wyjechać, zanim tę cenę przyjdzie zapłacić.

Cytat:
Szansę na to aby hasło "prawica" nie kojarzyło się w Polsce z oszołomami i lewackimi pomysłami na gospodarkę.

Nie sądzę, żeby to się zmieniło, skoro za skrajną prawicę robi u nas partia chyba najbardziej lewacka gospodarczo z tych mainstreamowych, co już samo w sobie jest oszołomstwem :D . Niestety nie bardzo widać szansę na powstanie prawicowej partii w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

kiotari 
Mina

Wysłany: 25-05-2015, 13:01   

snejk04 napisał/a:
No nie chodzi, ale ciekawe czy jak wygrałby BK, to napisałbyś komentarz w podobnym tonie

Dokładnie w takim samym tonie. To czy na oszołoma obiecującego złote góry głosuje 51% czy 49% - to dokładnie wszystko jedno. Z wyborów na wybory liczba głosujących na "gruszki na wierzbie" rośnie w zastraszającym tempie. Zwisa mi czy rządzi "mętny kisiel" czy "zjełczały bigos". Natomiast problemem jest to, że te oba produkty są lekko niestrawne - a ludzie oczekują, że na kolejne wybory wyskoczy ktoś z propozycją, aby jeść towar całkiem spleśniały. I jak wyskoczy - to oni to kupią. I to mnie przeraża i skłania do różnych przemyśleń o drogach polskiej emigracji.
Jak powiedział Balcerowicz - obietnice z kampanii prowadzą nas prostą drogą do Grecji. Więc być może lepiej tam (lub gdzie indziej) pojechać wcześniej z własnej woli będąc na to przygotowanym, niż obudzić się pewnego ranka z wiadomością, że właśnie wszystkie Twoje oszczędności stopniały o połowę za to raty kredytów poszły 2 razy w górę. Wtedy tez na pewno znajdą się magicy, którzy będą wmawiać, że nic się nie stało bo iloczyn jest constans. :)

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 25-05-2015, 15:14   

kiotari napisał/a:
naród - jego większość - cały czas wierzy, że ktoś mu coś da, ktoś mu sprawi, że mu w kieszeni przybędzie. Wierzy, że w kilka lat można gospodarczo przegonić Niemców jednocześnie zwiększając kilkukrotnie wydatki socjalne.

Diagnoza uproszczona, zbyt uproszczona aby mogła być prawdziwa. Np. temat dziury w ZUSie można załatać na kilka różnych sposobów - nie tylko poprzez ograbienie ludzi z oszczędności OFE i podniesienie wieku emerytalnego.
40% przedsiębiorców poparło Dudę - to też idioxci ?

ArturSosin 
Nadszybie

Wysłany: 25-05-2015, 15:22   

Kozmicki napisał/a:
wiek 40 lat pracy jako wiek umożliwiający przejście na emeryturę
W ogole tego nie rozumiem. Dlaczego nie mogę po 20 latach przejsc na np 50% emerytury. Przeciez to moje pieniadze. Koncze odkladanie kiedy chce, biore ile uzbieralem.

kiotari 
Mina

Wysłany: 25-05-2015, 15:40   

Kozmicki napisał/a:
Diagnoza uproszczona

Pożyjemy - zobaczymy. :D
Kozmicki napisał/a:
temat dziury w ZUSie można załatać na kilka różnych sposobów - nie tylko poprzez ograbienie ludzi z oszczędności OFE i podniesienie wieku emerytalnego.

Zawsze można jeszcze podnieść podatki lub obniżyć emerytury. Jak znasz inne sposoby - zgłoś się do Dudy. Potrzebują fachowców.

Z innej beczki. W czasach komunizmu ogłoszenie dziewięćdzisięcio-kilkuprocentowego poparcia dla jedynie słusznego kandydata wzbudzało u niezależnie myślących uśmiechy politowania. Jak ci sami niezależnie myślący powinni zareagować dzisiaj?
W drugiej turze wyborów poparcie dla Andrzeja Dudy w podlaskich gminach Kobylin Borzymy i Kulesze Kościelne przekroczyło 93 proc. - wynika z danych PKW.
:509:

ArturSosin napisał/a:
W ogole tego nie rozumiem. Dlaczego nie mogę po 20 latach przejsc na np 50% emerytury. Przeciez to moje pieniadze. Koncze odkladanie kiedy chce, biore ile uzbieralem.

Też tak kiedyś myślałem. Niestety to utopia. Dlatego, że przeciętny polski inteligentny wyborca Dudy poszedłby po 10 latach pracy na emeryturę za 50 zł byle nic nie robić. Na chleb da mu państwo - czyli ci którym się chce pracować.

LZK
Bałwan solny

Wysłany: 25-05-2015, 16:38   

Kozmicki napisał/a:

Moje są takie, że Duda nie był aż tak dobrym kandydatem. To Komorowski był aż tak złym.

Dokładnie tak. Komorowski jest najlepszym przykładem na to, że nie da się każdego kolegi posadzić na każdym stołku. Musi on choć odrobinę do niego pasować, by to miało sens, a PO jechało cały czas na koniku, że to "nasz człowiek" i uznawali że jest to absolutnie wystarczająca rekomendacja.

ArturSosin napisał/a:

Dlatego, że system emerytalny to nic innego jak legalnie działająca piramida finansowa. Tak został skonstruowany. Bez wpłat kolejnych "naiwnych" nie da się wypłacić poprzednim. Amber Gold czy hodowla serków w latach 90 to przy tym mały pikuś, choć działało dokładnie tak samo. Państwo nie znosi konkurencji w okradaniu ludzi.

Piotrex 
Mina
Obiezyswiat

Osiedle: wies
Wysłany: 25-05-2015, 16:46   

Mam nadzieję że Duda nie będzie popierał banderowców z Ukrainy

solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 25-05-2015, 18:47   

Z obrzydzeniem oddałem z Moją Lepszą głos na Dudę, a teraz będę miał wątłą nadzieję, że narzuci bankom korzystną dla mnie ustawę. Ja, człowiek o liberalnych i antykościelnych poglądach.

W sumie nie różnię się tu od rolników, którzy głosują na PSL, aby był KRUS, czy na górników, którzy poprą każdego kto nie ruszy ich przywilejów. I dużo by takich grup wymieniać.

Mówienie, że Duda był lepszym kandydatem od Komorowskiego i dlatego wyrwał jest śmieszne, albo naiwne. Różne grupy społeczne próbują coś dla siebie załatwić, albo czegoś nie stracić, co już mają. Dziennikarze w ocenie sytuacji wydają się tak samo oderwani od rzeczywistości jak politycy.

Jeszcze jedna rzecz. PO tak nakłamało co do tego jak będą wyglądać jej rządy, że ciężko PISowi będzie tak nakłamać przed kolejnymi. Wręcz uważam, ze PIS zrobi to co obiecuje: zajmie się głównie Smoleńskiem. :D Kabareciarze już zacierają ręce.

A ja znowu przy kolejnych wyborach zagłosuję na tego, kto mi obieca rozwiązanie kredytu frankowego, choćby miał twarz Macierewicza. A jak nikt nie obieca, to zostanę w domu. Moja Lepsza sugeruje jeszcze, że pójdzie zagłosować na Mamę Muminka, ale jak przyjdzie co do czego to chyba się jej jednak nie będzie chciało.
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

przemo 
Żupa solna

Osiedle: 500m od rynku
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-05-2015, 19:52   

Piotrex napisał/a:
Mam nadzieję że Duda nie będzie popierał banderowców z Ukrainy

Sorry muszę to napisać - jesteś idio:(

przemo 
Żupa solna

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-05-2015, 20:21   

Już jutro kara boska za wynik wyborów :)

Ciekawe czy zatopi Byszyce ?

pablo 
Nadszybie

Osiedle: Lekarka
Wysłany: 25-05-2015, 20:30   

Dawno tu nie byłem, nie mogłem sobie jednak odmówić przeczytania niektórych pogrążonych w bulu ;)
Cytat:
Tu chodzi o to, że naród - jego większość - cały czas wierzy, że ktoś mu coś da

A kiotari dalej oderwany od rzeczywistości. Naród nie zagłosował za Dudą i za tym by ktoś mu coś dał.
Wielu moich znajomych nie zagłosowałoby za pis, ale mieli już dość pychy, arogancji, łupienia i traktowania Polaków jak idi.otów. Zobaczyć miny wczoraj w sztabie, a dzisiaj w Wieliczce naszej wielickiej posłanki, bezcenne :D

przemo 
Żupa solna

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-05-2015, 21:02   

Cytat:
a dzisiaj w Wieliczce naszej wielickiej posłanki, bezcenne :D

To chyba inna widziałeś :)

Tsubasa 

Osiedle: Lekarka
Wysłany: 25-05-2015, 21:18   

solniak napisał/a:
Z obrzydzeniem oddałem z Moją Lepszą głos na Dudę, .

podejrzewam ile Cię to musiało kosztować :)

ja mam tylko nadzieję że CI co w niedzielny wieczór po 22:30 ogłaszali wszem i wobec że wyjeżdżają z tego kraju - dotrzymają danego słowa :)
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne

przemo 
Żupa solna

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-05-2015, 21:19   

Dotrzymają - jest czas do sierpnia lub listopada, bo potem Macierewicz organizuje dożynki :)

Odpowiedz do tematu