Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
Tsubasa 

Osiedle: Lekarka
Wysłany: 25-05-2015, 21:33   

a to dla tych co nadal nie mogą się pogodzić i straszą jak Komorowski w swoim pożegnalnym przedstawieniu:

- Takiego poziomu toksycznego rozemocjonowania nie było od 1989 roku. A przecież nie stało się nic tragicznego, zwyciężył kandydat popierany przez większość wyborców - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Meller. - Nie chcę pełni władzy PiS. Ale Andrzej Duda jest pierwszym politykiem PiS, którego Jarosław Kaczyński nie może odwołać. I ciekawe co z tego wyniknie... - dodaje.

http://wiadomosci.gazeta....le_moze.html#MT
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne

kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 25-05-2015, 21:41   

pablo napisał/a:
Dawno tu nie byłem, nie mogłem sobie jednak odmówić przeczytania niektórych pogrążonych w bulu

Faktycznie. W ósmej kolejnej dogrywce od 2007 roku PIS-owi wreszcie udało się zdobyć gola, choc piłka długo tańczyła na poprzeczce. Stan meczu 7:1 i to bynajmniej nie PIS prowadzi. Ale rozumiem że ta jedna bramka wywołuje u CIebie euforię. :D
solniak napisał/a:
Z obrzydzeniem oddałem z Moją Lepszą głos na Dudę, a teraz będę miał wątłą nadzieję, że narzuci bankom korzystną dla mnie ustawę. Ja, człowiek o liberalnych i antykościelnych poglądach.
a na to ciut poniżej
pablo napisał/a:
A kiotari dalej oderwany od rzeczywistości. Naród nie zagłosował za Dudą i za tym by ktoś mu coś dał.

A Pablo nadal nie umie czytać ze zrozumieniem. :P
Tsubasa napisał/a:
ja mam tylko nadzieję że CI co w niedzielny wieczór po 22:30 ogłaszali wszem i wobec że wyjeżdżają z tego kraju - dotrzymają danego słowa

Np. podatków tego Pana (niemałych) PIS chyba nie powącha:
http://tvn24bis.pl/z-kraj...cow,545340.html
To have to watch this show
Ostatnio zmieniony przez kiotari 25-05-2015, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  

Tsubasa 

Wysłany: 25-05-2015, 21:48   

kiotari napisał/a:

http://tvn24bis.pl/z-kraj...cow,545340.html

wcale bym się nie zdziwił jakby dostał rykoszetem za prywatyzację krakchemii..

kiotari 
Mina

Wysłany: 25-05-2015, 21:52   

Tsubasa napisał/a:
wcale bym się nie zdziwił jakby dostał rykoszetem

Przy naszym prawie i jego dowolnej interpretacji każdy może dostać rykoszetem. Ty też. Jest winny, znajdzie sie paragraf.

Tsubasa 

Wysłany: 25-05-2015, 22:02   

kiotari napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
wcale bym się nie zdziwił jakby dostał rykoszetem

Przy naszym prawie i jego dowolnej interpretacji każdy może dostać rykoszetem. Ty też. Jest winny, znajdzie sie paragraf.

oczywiście.. dlatego zagłosowałem za zmianą.. zmianą tej bandy dorobkiewiczów i pseudokarierowiczów - niestety inaczej od koryta się odciągnąć nie da jak terapią szokową.. teraz na jesieni Kukiz i PO zostanie pozamiatane..

kiotari 
Mina

Wysłany: 26-05-2015, 09:52   

Tsubasa napisał/a:
oczywiście.. dlatego zagłosowałem za zmianą.. zmianą tej bandy dorobkiewiczów i pseudokarierowiczów - niestety inaczej od koryta się odciągnąć nie da jak terapią szokową.. teraz na jesieni Kukiz i PO zostanie pozamiatane..

Ależ gęboka analiza. Owszem KUkiz na jesieni - niech zdobędzie nawet 30% głosów. Będzie musiał wejść w koalicję z PIS (kolejne 30%). Kaczyński go wyrucha na pierwszym zakręcie - tak jak kiedyś wyruchał Leppera i Giertycha. Jeden nie żyje, drugi próbuje bezskutecznie wrócić do polityki. Kukiz - przy całym szacunku do niego - nie ma pojęcia o polityce, służbach, prowokacjach i zakulisowych gierkach w któych bliźniakjest mistrzem i Kaczyński go przemieli przy pierwszej okazji tak - że skończy w pierdlu bo podpisze coś czego nie powinien.
Dopiero wtedy będzie pozamiatane.

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 26-05-2015, 11:19   

kiotari napisał/a:
Np. podatków tego Pana (niemałych)

Tak naprawdę brak informacji w jakiej wysokości podatek płaci osobiście Mazgaj. Np. jego falgowe aktywa - czyli spółka Alma Market miała w 2012 zysk w wysokości 5 mln PLN. Dużo tego podatku nie zapłaciła ;)

solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 26-05-2015, 14:04   

Ja jak najbardziej zagłosowałem po raz pierwszy, aby MNIE ktoś dał! :D
A nie dawał tylko górnikom, rolnikom, mundurowym, itp.

Zagłosowałem również, aby PO przestało MNIE zabierać. Bo jak daje górnikom, rolnikom, mundurowym, itp. to przecież między innymi MNIE zabiera.

------------------

PO miało premiera i prezydenta i alibi w postaci kryzysu gospodarczego. Mogli zrobić z tego kraju nowoczesne państwo zmieniając to co chcą. W tym kontekście zrobili goowno i miło mi dziś widzieć ich rozczarowane gębę.

35% głosów na PIS + 25% głosów na Kukiza nie da Jarkowi możliwości wykończyć Kukiza, bo z kim niby będzie wtedy rządził?
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

Madafaker 
Mina

Wysłany: 26-05-2015, 14:47   

Samego personalnie Pana Kukiza nie...ale jego Ruchowi w parlamencie starzy wyjadacze z PIS-u dadza radę bardzo szybko...nic tak nie deprawuje jak polityka i płynące z niej profity...a Pan Kukiz skończy jak Palikot, zapomniany przez Boga i ludzi,, zwłaszcza że znudzi się młodemu pokoleniu, które tak ochoczo go poparło.

atam 
Mina

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 26-05-2015, 16:25   

solniak napisał/a:
Z obrzydzeniem oddałem z Moją Lepszą głos na Dudę, a teraz będę miał wątłą nadzieję, że narzuci bankom korzystną dla mnie ustawę.

ale póki co, to Ty musisz coś do najbliższej raty dorzucić...frank powyżej 4... :kosci:

solniak 
Gallus gallus

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 26-05-2015, 20:14   

Problem raty jest marginalny.

Problemem jest kapitał, który w momencie brania kredytu był wart 1 dom/mieszkanie, a trzeba spłacić 2 domy/mieszkania...
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "

LZK
Bałwan solny

Wysłany: 26-05-2015, 20:43   

solniak napisał/a:

Problemem jest kapitał, który w momencie brania kredytu był wart 1 dom/mieszkanie, a trzeba spłacić 2 domy/mieszkania...

To przecież zupełnie normalna sprawa, że z czasem rzeczy tracą na wartości. Jak kupujesz samochód, też na kredyt, to mówi się że ileś procent wartości traci na wartości już w momencie wyjechania z salonu. Jeszcze bardziej widać to w przypadku elektroniki, która może być bezwartościowym rupieciem jeszcze zanim skończysz spłacać kredyt. To. że mieszkania 10 lat temu były warte astronomiczne kwoty, nie znaczy że tak będzie zawsze i po 2007 okazało się że właśnie za cenę tego jednego mieszkania można dziś kupić półtora czy nawet dwa.

Madafaker 
Mina

Wysłany: 27-05-2015, 05:25   

Jolanta Białek napisał/a:
Trzy mandaty po raz pierwszy w historii

Polityka. Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta może spowodować zmiany także w wielickim środowisku politycznym związanym z Prawem i Sprawiedliwością.

Pewne jest, że wie­liczanka Urszula Rusecka (PiS) zostanie posłanką. Obecnie radna małopolskiego sejmiku i pełnomocni­­k burmistrza Wieliczki ds. oświaty zajmie w Sejmie miejsce Edwarda Czesaka, który z kolei przejmie w Parlamencie Europejskim mandat prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej:
www.dziennikpolski24.pl

kiotari 
Mina

Wysłany: 27-05-2015, 08:32   

Kozmicki napisał/a:
Tak naprawdę brak informacji w jakiej wysokości podatek płaci osobiście Mazgaj.

A chciałbyś aby takie informacje były dostępne publicznie?
Kozmicki napisał/a:
Np. jego falgowe aktywa - czyli spółka Alma Market miała w 2012 zysk w wysokości 5 mln PLN. Dużo tego podatku nie zapłaciła

Czyli Alma zapłaciła ok 1 mln podatku. To nie wszystkie podatki które płaci ten pan. Zmiana rezydencji podatkowej - to przede wszystkim wywinięcie się z podatku PIT i mozliwość poprzez przeprowadzenie zmian własnościowych w posiadanych aktywach takiego pokierowania finansami - aby cały PIT płacić w Monako. Mazgaj o tym mówi głośno bo jest znany. Ile zrobi to po cichu?

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 27-05-2015, 09:53   

kiotari napisał/a:
Kozmicki napisał/a:
Tak naprawdę brak informacji w jakiej wysokości podatek płaci osobiście Mazgaj.

A chciałbyś aby takie informacje były dostępne publicznie?

Zwróciłem uwagę, że powołujesz się na wysokość tego podatku, mówiąc, że jest niemały - podczas gdy nie wiadomo jaki on jest, albowiem informacja na ten temat nie jest publicznie dostępna.

kiotari napisał/a:
Czyli Alma zapłaciła ok 1 mln podatku.

Zgadujesz czy wiesz? Nie napisałem, że to wysokość zysku do opodatkowania.

kiotari napisał/a:
To nie wszystkie podatki które płaci ten pan.

Nawet tyle nie zapłaci - Mazgaj nie ma 100% udziałów w spółce Alma Market.
Ostatnio zmieniony przez Kozmicki 27-05-2015, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu