Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
25-05-2015, 07:55
Polityka - od wyborów parlamentarnych 2011 do kolejnych
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina

Osiedle: Waldorf&Statler
Wysłany: 27-05-2015, 10:03   

Zwróciłem uwagę na problem zmiany rezydencji podatkowej przez bogatych Polaków - a Ty (czyżby wzorem swoich idoli z PIS?) - odwracasz kota ogonem czepiając się pojedynczych słów. Oczywiście możemy sobie tak dalej dyskutować. Łatwiej jest bowiem dyskutować o ortogafii, przypadkach i końcówkach, niz o rzeczywistych problemach spowodowanych zmianą władzy. Tak jest bezpieczniej. Lepiej się nie wychylać, a nuż funkcjonariusz PIS nas tu zauważy i doniesie gdzie trzeba :D
Jeśli kwota 1 miliona podatku od Almy to dla Ciebie mało - to przepraszam. Dla mnie to kupa forsy. :)
To have to watch this show

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 27-05-2015, 10:53   

kiotari napisał/a:
Jeśli kwota 1 miliona podatku od Almy

Nic nie wynika z tej informacji w gazecie - na to zwracam uwagę. Mazgaj gada bo gada. A Ty używasz tego jako argumentu. Podajesz kwoty hipotetyczne jako pewniki. Jeśli masz jakieś informacje pewne na ten temat to podaj źródła.
Serdeczna prośba: zostaw ten PiS i PO - bo ani mnie to ziębi ani grzeje. :)

Sam przywołałeś akurat ten przykład na dowód swojej tezy. A przykład jest dziurawy i niczego nie potwierdza. ;)

kiotari 
Mina

Wysłany: 27-05-2015, 12:13   

Kozmicki napisał/a:
Sam przywołałeś akurat ten przykład na dowód swojej tezy. A przykład jest dziurawy i niczego nie potwierdza.

Była dyskusja na temat wyjazdu Polaków za granicę po wyborach. Podałem przykład Mazgaja, który sam to zadeklarował. Jeśli w tym rozumowaniu widzisz dziurę - to sorry, ale faktycznie ta dyskusja nie ma sensu :P
Kozmicki napisał/a:
Serdeczna prośba: zostaw ten PiS i PO - bo ani mnie to ziębi ani grzeje.

Pozwolisz jednak, że na tym forum w dziale offtopic będę pisał to, co mi się podoba? Czy może mi chcesz mi tego zabronić? Nie interesuje mnie to czy Cię to ziębi czy grzeje. Piszę to, co uważam za stosowne i co jest zgodne z poglądami moimi i milionów innych wyborców, któym niekoniecznie po drodze z PIS-em. Na szczęście mamy jeszcze wolność słowa. Jak długo - to się zobaczy :D

A dane biorę nie z gazety - tylko ze sprawozdań. I tam sa one zupełnie inne, niż te, które Ty podajesz (zapewne z gazety): (w tys. zł)
Zysk przed opodatkowaniem (2013) 13 662 (2012) 15 595
Podatek dochodowy 2013: 3 108 2012 : 940

Kozmicki 
Zawalisko

Wysłany: 27-05-2015, 14:32   

kiotari napisał/a:
A dane biorę nie z gazety - tylko ze sprawozdań. I tam sa one zupełnie inne, niż te, które Ty podajesz (zapewne z gazety): (w tys. zł)
Zysk przed opodatkowaniem (2013) 13 662 (2012) 15 595
Podatek dochodowy 2013: 3 108 2012 : 940

Prośba (a nie zakaz czy nakaz - nie wiem dlaczego wciąż do tego wracasz) dotyczyła rozmowy na argumenty a nie na retorykę. Taka dyskusja na argumenty byłaby dla mnie ciekawa.
Jeśli nie chcesz tak dyskutować, tylko wolisz wciąż używać retoryki partyjniackiej, to faktycznie szkoda naszego czasu :/

Tak czy siak - pozdrowienia dla lokalnego Bastionu PO wśród Oceanu PiS. :one:

P.S. Tak samo mi blisko (lub daleko - jak kto woli) do PiS jak do PO.

kiotari 
Mina

Wysłany: 27-05-2015, 14:56   

Kozmicki napisał/a:
pozdrowienia dla lokalnego Bastionu PO wśród Oceanu PiS

Ciekawa retoryka. Kto nie jest za PIS automatycznie musi być za PO.
I kto tu woli
Kozmicki napisał/a:
wciąż używać retoryki partyjniackiej
:P
Napiszę po raz 500-ny: uważam - i mam ku temu powody, że prezes Kaczyński i PIS narobili w ciągu ostatnich 10 lat tyle złego w polityce , co komuniści przez 45 lat rządów. To, że nie akceptuję w żadnym calu tego co robi PIS absolutnie nie znaczy, że popieram PO. Jest jeszcze miejsce dla wielu różnych postaw i mam nadzieję, że to rozumiesz.

Kozmicki napisał/a:
dotyczyła rozmowy na argumenty

Więc podałem kwotę podatku zapłaconego przez Alma Market - a Ty to zakwestionowałeś wbrew temu co napisamo w sprawozdaniu - a więc oficjalnym dokumencie. Czy 940 tys - to nie jest ok 1 mln.?
Kozmicki napisał/a:
Taka dyskusja na argumenty byłaby dla mnie ciekawa.

Dyskutujemy o wyjazdach i podpieram się wypowiedzią publiczną gościa, który twierdzi, że chce wyjechać, a Ty piszesz:
Kozmicki napisał/a:
Mazgaj gada bo gada.
Faktycznie argument bardzo rzeczowy. ;)

Tsubasa 

Osiedle: Lekarka
Wysłany: 27-05-2015, 20:55   

kiotari napisał/a:

Ależ gęboka analiza. .

niestety ale więcej nie napiszę ze względu na fakt że osoba z mojej rodziny przez ponad dekadę pracowała w kancelarii prezesa rady ministrów od Marcinkiewicza do Tuska. dla mnie obecna władza to tylko i wyłącznie to co napisałem.. bez wyjątków.. w sumie nie dziwię się że Komorowski dostał aż 48 procent.. w końcu ponad pół miliona urzędników i ich rodzin nie może się mylić :)
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne

kiotari 
Mina

Wysłany: 28-05-2015, 08:15   

Tsubasa napisał/a:
dla mnie obecna władza to tylko i wyłącznie to co napisałem..

Absolutnie masz rację, tylko, że nie
Tsubasa napisał/a:
obecna władza

a każda władza tak ma. Niestety nie wymyśłono nic lepszego niż demokracja. Ona ma wady i każda władza po jakimś czasie kombinuje jak by tę demokrację "ulepszyć". Kukiz tu nic nie zmieni, I choć chciałbym, żeby mu się udało - to kiepsko to widzę, bo nawet zakładając, że ma dobre chęci i pozytywne nastawienie - to zaraz się do niego przykleją tacy, co to nic w życiu nie zrobili, a uważają, że najlepiej im wychodzi rządzenie innymi. Ilu w sejmie mamy posłów czy senatorów, którzy do czegoś sami w życiu doszli, coś zbudowali, czymś sie mogą wykazać? A ilu mamy takich Brudzińskich, Hofmanów, Protasiewiczów, Suskich, Burych czy innych Wiplerów, którzy poza polityką NIC w życiu nie robili? A popatrz na lokalne podwórko - ilu mamy takich co to zaraz po studiach obejmują wysokie stołki? Jakie mają kwalifikacje i doświadczenie, aby zarządzać gminą?

ArturSosin 
Nadszybie

Wysłany: 30-05-2015, 17:54   

kiotari napisał/a:
Ile zrobi to po cichu
Calkiem jawnie wielu przedsiebiorcow juz wyemigrowalo z firmami na Cypr. Wielu malych rejestruje firmy w WB, Slowacji... To sie dzieje a nasi pozal sie boze rzadowi fachowcy jak byli slepi, tak sa nadal.

kiotari 
Mina

Wysłany: 09-11-2015, 16:04   

W związku z ogłoszeniem składu rządu - chciałbym ogłosić, iż wszelkie moje posty na tym portalu odnoszące się do polityki były pisane przeze mnie w stanie wyższej nieświadomości i pod namową wrażych sił chcących szkodzić Geniuszowi Żoliborza i Europy - Naczelnikowi Kaczyńskiemu (butów jego czyścić jestem niegodzien). Część z nich była pisdana rónież pod wpływem upojenia alkoholowego, do którego doprowadziło mnie obcowanie z polskjęzycznymi obcymi mediami, sługusami reprezentantów kondominium rosyjsko - niemieckiego. Nie jest prawdą abym kiedykolwiek świadomie podważał ustalenia Pana Macierewicza (oby go Ojciec Dyrektor dalej prowadził ku światłości) w sprawie katastrofy [wróć] zamachu smoleńskiego. Tak mi dopomóż Ojciec Dyrektor, posłanka Kempa (zawsze dziewica) i wszyscy ścięci.

Tsubasa 

Wysłany: 10-11-2015, 17:21   

wydaje mi się że jak mają przyjść po Ciebie to i tak przyjdą - o 6 rano

kiotari 
Mina

Wysłany: 11-11-2015, 19:07   

Tsubasa napisał/a:
wydaje mi się że jak mają przyjść po Ciebie to i tak przyjdą - o 6 rano

To będą musieli jechać daleko - tylko że tam ich władza nie sięga :D :D :D
Pa!, Pa! Bawcie się dobrze w tym grajdole

Tsubasa 

Wysłany: 15-11-2015, 22:37   

droga wolna nikt nikogo tutaj zatrzymywał nie będzie :)

snejk04 
Bałwan solny
<<---->>

Osiedle: WP
Wysłany: 17-11-2015, 23:10   

Duda ułaskawił Kamińskiego
Jeśli ktoś wierzył, że PiS to inne standardy niż PO, to chyba najwyższy czas pozbyć się złudzeń. Myślałem, że Kwacha ułaskawiającego swoich kolegów nic nie przebije, a tu proszę. Cieszę się, że nie przyłożyłem do tego ręki, gdybym zagłosował na Dudę, to czułbym się teraz jakby mi ktoś w twarz napluł.

atam 
Mina

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 18-11-2015, 19:41   

no a to dopiero początek.... :zdziw:

Tsubasa 

Wysłany: 19-11-2015, 00:37   

Pytanie co gorsze. Ułaskawiać zabójców, gangsterów i przekręciarzy czy gościa który dostał wyrok pod publiczkę za niby przekroczenie swoich uprawnień polegających na prowokacji politycznej.. Napluł w twarz to na razie Komorowski wynosząc m.in. mini wieżę stereo i niszczarkę dokumentów (tu jeszcze można się domyślić po co mu to).. nie wspominając o willi należącej do kancelarii prezydenta gdzie niby zutylizowano rzeczy warte 1,5mln gdyż były stare i zepsute

Odpowiedz do tematu