Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja aglomeracyjna
Autor Wiadomość
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 17-07-2013, 10:50   

Chodzi oczywiście o temperaturę zewnętrzną mierzoną w dwóch (ale tego już nie jestem pewien) punktach w Krakowie.

Kierowcy nie tyle co mają zalecenie aby włączać klimę kiedy temperatura osiągnie umówioną temperaturę, ale taki obowiązek.

Jest jednak jeden mały problem techniczny. Kierowca włącza klimatyzację na polecenie dyspozytora. W Wieliczce natomiast często zdarza się tak że radio nie ma zasięgu. Kierowca więc w takim wypadku dowiaduje się o tym że musi włączyć klimatyzację jadąc już w kierunku Krakowa po ponownym nadaniu komunikatu lub jeżeli takiego nie będzie na pętlach w Krakowie od innych kierowców.
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-07-2013, 11:14   

kmc napisał/a:
Chodzi oczywiście o temperaturę zewnętrzną
Zagdaka. Ile wynosi temperatura wewnątrz nieklimatyzowanego autobusu w pełnym słońcu w dzień powszedni w godzinach szczytu na odcinku pomiędzy Rondem Matecznego i Tesco przy temperaturze zewnętrznej mierzonej w dwóch punktach Krakowa wynoszącej 24,5 stopnia Celsjusza?
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 17-07-2013, 11:21   

ygrek napisał/a:
kmc napisał/a:
Chodzi oczywiście o temperaturę zewnętrzną
Zagdaka. Ile wynosi temperatura wewnątrz nieklimatyzowanego autobusu w pełnym słońcu w dzień powszedni w godzinach szczytu na odcinku pomiędzy Rondem Matecznego i Tesco przy temperaturze zewnętrznej mierzonej w dwóch punktach Krakowa wynoszącej 24,5 stopnia Celsjusza?


Ma tu znaczenie także marka i typ autobusu (odpowiednia izolacja komory silnika i rodzaj okien w pojeździe ale nie tylko), ilość pasażerów oraz stan techniczny pojazdu. :)
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-07-2013, 12:05   

Ja z tą klimą tak napisałem, dlatego, że od niemal samego początku Mobilis ma "problemy" z włączaniem tejże.
W pierwszym roku po przetargu klima hulała aż miło. W następnym już zaczęły się "oszczędności".
Jeżdżę tą linią od lat, niewłączanie klimy w upalne dni szczególnie na początku lata to standard.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-07-2013, 13:27   

ygrek napisał/a:
kmc napisał/a:
Chodzi oczywiście o temperaturę zewnętrzną
Zagdaka. Ile wynosi temperatura wewnątrz nieklimatyzowanego autobusu w pełnym słońcu w dzień powszedni w godzinach szczytu na odcinku pomiędzy Rondem Matecznego i Tesco przy temperaturze zewnętrznej mierzonej w dwóch punktach Krakowa wynoszącej 24,5 stopnia Celsjusza?


Ciekawy byłby rzeczywisty wynik z takiego pomiaru, ale łatwo strzelić, że około 35 stopni.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 17-07-2013, 17:48   

master7 napisał/a:
Ja z tą klimą tak napisałem, dlatego, że od niemal samego początku Mobilis ma "problemy" z włączaniem tejże.
W pierwszym roku po przetargu klima hulała aż miło. W następnym już zaczęły się "oszczędności".
Jeżdżę tą linią od lat, niewłączanie klimy w upalne dni szczególnie na początku lata to standard.


Autobusy Mobillisa jak były nowe to i były sprawne. Cóż z tego jak lata lecą (piąty rok już jeżdżą) a serwis tych pojazdów pozostawia bardzo wiele do życzenia (bardzo delikatnie rzecz ujmując). Mobillis nie ma dobrej opinii wśród włodarzy miast (ostatnie "problemy" w Warszawie), pasażerów (skargi na niesprawną klimatyzację oraz ogólny stan techniczny) a przede wszystkim wśród samych kierowców pracujących w tej firmie (pracownicy tej firmy niedostali należnych im premii za ostatnie 5 miesięcy pracy i skierowali sprawę do sądu).

Tu jest ich (kierowców) forum gdzie można przeczytać o "problemach" w tej firmie:

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,7723,0,0,9
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-07-2013, 07:48   

To że klima niesprawna lub mało sprawna to jedna rzecz, inna zaś to jej niewłączanie.
Z ciekawostek. Na początku jak weszło 304, kierowcy gnali nimi okrutnie, zdarzyło mi się kiedyś pokonać odcinek Kopalnia-Bagatela w 27 minut. Takie odniosłem wtedy wrażenie, że firma jak robiła rekrutację ta zatrudniła głównie busiarzy, bo ta prędkość i nagminne łamanie przepisów było takie samo jak w busach ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 18-07-2013, 07:55   

master7 napisał/a:
bo ta prędkość i nagminne łamanie przepisów było takie samo jak w busach

fakt, zjeżdżając łącznikiem z A4 od strony Katowic na Wieliczkę osobówka mnie wpuściła a 304 koniecznie chciał mnie "wpasować" w bariery betonowe
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 18-07-2013, 09:14   

master7 napisał/a:
Na początku jak weszło 304, kierowcy gnali nimi okrutnie, zdarzyło mi się kiedyś pokonać odcinek Kopalnia-Bagatela w 27 minut.


Bo to była ułańska fantazja "driverów" przesiadających się z osłów na większe byki. :D

master7 napisał/a:
Takie odniosłem wtedy wrażenie, że firma jak robiła rekrutację ta zatrudniła głównie busiarzy, bo ta prędkość i nagminne łamanie przepisów było takie samo jak w busach ;)


Zatrudniała busiarzy, recydywę z MPK i kierowców ciężarówek którzy mieli prawo jazdy kat. D. Przy następnej rekrutacji związanej z ostatnim przetargiem dojdą jeszcze do tego grona driverzy ze wschodu. :D
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 23-07-2013, 22:03   

Bronek napisał/a:
kmc napisał/a:
Linia 301 oraz 304 zostanie przekazana MPK Kraków bezprzetargowo.


Na jakiej podstawie tak twierdzisz?


Cytat:

Tom napisał/a:
Chyba już teraz nikt nie ma wątpliwości :)

Może tak, może nie, brak jakiegokolwiek potwierdzenia...


http://zikit.krakow.pl/sp...-zawarcia-umowy
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-07-2013, 17:05   

Turysta nie wie, jaki kupić bilet do Wieliczki [MÓJ REPORTER]
Cytat:
Przewodniczka oprowadzająca zagranicznych turystów po Kopalni Soli w Wieliczce zwraca uwagę, że wiele osób pada ofiarą braku informacji na przystankach oraz w autobusach jadących z Krakowa do Wieliczki. "Codziennie kontrolerzy biletów wypisują kary turystom obcojęzycznym, którzy mają kupione bilety, ale nie są to bilety właściwe, czyli aglomeracyjne" - pisze w liście do "Gazety Krakowskiej" Alicja Iwaniak. Przewoźnik - firma Mobilis, obsługująca linię 304 jadącą do Wieliczki, problemu nie widzi. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne odpowiedzialne za przystanki też nie zamierza nic zmienić. "Turyści jadący do Wieliczki linią aglomeracyjną 304 mają wielki problem. Informacji o tym, jaki bilet należy kupić, jadąc do kopalni, nie ma ani na automatach biletowych ani w pojeździe" - pisze pani Alicja. "Informacja o konieczności ku-pienia biletu za 4 złote jest na przystanku 304 przy Galerii Krakowskiej, jednak jest to informacja wyłącznie w języku polskim. Turyści, którzy nie znają języka polskiego, nie mają możliwości kupienia właściwego biletu i płacą dotkliwe kary."

Wybieramy się do Wieliczki autobusem linii 304.
Sytuacja opisana przez naszą Czytelniczkę potwierdza się.
O konieczności kupienia biletu aglomeracyjnego turysta nie jest informowany w języku innym niż polski ani na przystankach, ani w samym pojeździe. Co więcej - podczas kolejnych kursów w autobusie widzimy wiele osób, które kupiły niewłaściwy bilet, a na przystankach kilkakrotnie o pomoc w kupieniu biletu proszą nas zagraniczni turyści.

- Niestety, informacja w automacie po angielsku mówi o tym, że mogę kupić bilet na strefę I lub I i II, ale skąd mam wiedzieć, w której z nich jest Wieliczka? - pyta Paul, który przyjechał do Polski na wakacje z Irlandii. Z prośbą o zamieszczenie informacji dla obcojęzycznych turystów zwróciliśmy się do firmy Mobilis oraz do MPK. Przedstawiciele obu instytucji nie widzą jednak problemu.

- Nie rozumiem pani przewodniczki, ponieważ jadąc gdziekolwiek zapoznaję się z cennikiem i taryfą, jaka obowiązuje w miejscowej komunikacji - mówi Ireneusz Michał Hyra, rzecznik Mobilis. - Na linii 304 nie zawsze jeżdżą te same autobusy, więc informacja o bilecie do Wieliczki musiałaby pojawić się we wszystkich naszych pojazdach, a to zły pomysł, lepiej stosowny komunikat umieścić na przystanku - twierdzi Hyra.

- Nie mieliśmy żadnych sygnałów, że informacja dla turystów jest niewystarczająca - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK. - Mapka z granicą stref w języku angielskim jest na naszej stronie internetowej, a automaty na przystankach mają kilka opcji językowych. Postaramy się jednak przeanalizować zgłoszony problem.
źródło: http://www.gazetakrakowsk...orter,id,t.html
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-08-2013, 22:56   

nacomito napisał/a:
Turysta nie wie, jaki kupić bilet do Wieliczki


Małe pocieszenie, ale nie jest to tylko problem Krakowa. To raczej problem braku wyobraźni ludzi odpowiedzialnych za programowanie automatów biletowych. Próbowałem ostatnio kupić bilet na kolejkę z centrum Warszawy na Lotnisko Chopina. Chciałem kupić bilet pełnopłatny, jednorazowy ze stacji A do stacji B. Menu tymczasem zawiera bliety okresowe, grupowe, dobowe, strefowe, tygodniowe i piętnaście innych rodzajów. Nie mogę wskazać stacji docelowej tylko biletomat żąda wskazania strefy miejskiej w której znajduje się stacja docelowa. Naprawdę bez znajomości stref komunikacyjnych stolicy biletu kupić się nie da? :) Ano nie da.

Identyczny problem w Helsinkach, tym razem próba kupienia biletu tramwajowego z centrum do terminalu promowego. Obszerna instrukcja ale tylko po fińsku i kilka haseł po angielsku. Haseł w stylu : "city-ticket", "tour-ticket", "family ticket", "regular ticket", "I zone" "II zone" itd.
Nie byłem w stanie wywnioskować z tego, jaki bilet mam kupić. Konieczny był interfejs ludzki, czyli zakup u motorniczego (obłożony zresztą dodatkową 10% marżą).
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-08-2013, 21:53   

304 już ma informację po angielsku
Cytat:
Odpowiada reporter Marcin Karkosza: Po wielu zgłoszeniach od mieszkańców oraz publikacjach "Gazety Krakowskiej", Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne umieściło na przystankach linii 304, jadącej do Wieliczki, informację dla obcojęzycznych turystów.

O sprawie braku informacji w obcych językach na linii 304 pisaliśmy we wtorek 23 lipca, w artykule pt. "Turysta nie wie, jaki kupić bilet".

Temat poruszaliśmy ponownie 29 lipca w artykule pt. "Na linii 304 ma być lepsza informacja".

Czytelnicy zgłaszali nam przypadki, kiedy turyści jadący do Kopalni Soli w Wieliczce byli karani podczas kontroli, bo mieli zwykłe bilety miejskie zamiast aglomeracyjnych.

O tym, że linia 304 jest linią aglomeracyjną pasażerowie byli informowani na przystankach oraz na stronie internetowej MPK, jednak była to informacja jedynie w języku polskim.

Obecnie na prawie wszystkich przystankach na trasie autobusu 304 pojawiła się dodatkowa informacja w języku angielskim.

- Zdecydowaliśmy się umieścić tablice, dzięki którym turyści już wiedzą, że aby dojechać do Kopalni Soli należy kupić bilet za 4 zł - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK. - W czytelniejszy dla turystów sposób oznaczona jest także granica stref. Pasażerowie nie powinni mieć już problemów z kupieniem właściwego biletu.

MPK zamierza także ulepszać mapy interaktywne na swojej stronie internetowej. Już teraz na mapach naniesiono wyraźny podział aglomeracji na Kraków oraz strefy podmiejskie, a część informacji przetłumaczona jest na języki angielski i niemiecki.
źródło: http://www.gazetakrakowsk...elsku,id,t.html
 
     
bundz
Solanka


Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 18-08-2013, 21:49   

Czy jechał ktoś może ostatnio SK busem i słyszał coś o ulgach na pojedyncze bilety np studenckich? Widziałem na szybie rozpiskę cen biletów i różnych ulg, miałem zapytać o to busiarza przy wysiadaniu ale w międzyczasie zadzwonił mi telefon i jakoś mi to uciekło.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-08-2013, 07:02   

trzy słowa w googlu i wszystko jest.
Nie szkoda czasu na elaboraty na forum ?

http://www.skbus.com.pl/aktualnosci.html
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17