Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z komunikacją na południu gminy
Autor Wiadomość
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 03-01-2015, 09:07   

HuHuHu napisał/a:

(...) nie wolno się godzić na mieszanie kościoła w politykę(...)

To nie wina Kościoła, że lobbuje na rzecz korzystnych dla siebie rozwiązań (jak robi też wiele innych organizacji), tylko polityków, którzy dla kilku procentów są gotowi wejść w d*pe bez wazeliny klerowi/gejom/górnikom/rolnikom/narkomanom/kibolom etc., w zależności od opcji. Uroki "władzy ludu".
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
Piotrek 
Gwarek


Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 11
Wysłany: 03-01-2015, 11:16   

Tom napisał/a:
Trochę odbiegamy od tematu...
Dlatego wrócę do samych autubusów :)

Madafaker napisał/a:
Jolanta Białek napisał/a:
Nie będzie gminnych biletów na autobusy

Wieliczka. Najbliższe trzy miesiące pokażą, czy zintegrowana komunikacja publiczna ma rację bytu. Od wczoraj funkcjonuje ona według nowych zasad. Mimo apeli mieszkańców na razie nie ma mowy o odrębnych biletach na "gminne" autobusy.

Przez ostatnie dwa tygodnie podróż autobusami dowożącymi mieszkańców południa gminy na stację "Wieliczka Rynek Kopalnia" była darmowa. Od wczoraj trzeba płacić już za przejazdy. Tak jak zapowiadano, bilet sześciogodzinny na autobus i pociąg kosztuje 5,6 zł (ulgowy 2,8 zł), a miesięczne 150 zł i 73,5 zł (ulgowe).


Czytaj więcej:
www.dziennikpolski24.pl



Burmistrz w listopadzie obiecał komunikację aglomeracyjną MPK na południe gminy Wieliczka, mam nadzieję, że wówczas nie miał na myśli linii R1 i B1. Obecnie te autobusy praktycznie nikomu nie służą. Kierowca z którym dzisiaj miałem okazję rozmawiać, stwierdził że wiele osób słysząc cenę przejazdu rezygnuje zaraz po wejściu do pojazdu. Dzisiaj od rana przewiózł zaledwie kilka osób. Tym połączeniom autobusowym daleko jeszcze do komunikacji aglomeracyjnej.

Jeżeli linie R1 i B1 nie zostaną w najbliższym czasie przekształcone w zwykłe linie aglomeracyjne MPK z normalną taryfą biletową, doczekamy się ich likwidacji. Najgorsze jest jednak to, że wówczas nasi urzędnicy stwierdzą że nie było zapotrzebowania na te autobusy. :(:


Również uważam że B1 i R1 należy przekształcić z dowozówek kolejowych na linie autobusowe aglomeracyjne należące do systemu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji spójny z całą aglomeracją system biletowy.

W obecnej sytuacji bilet normalny miesięczny na B1/R1 i pociąg kosztuje 150zł. Z kolei bilet KKM aglomeracyjny normalny na wszystkie linii autobusowe, zarówno miejskie jak i aglomeracyjne (także linie nocne w I i II strefie) oraz wszystkie linie tramwajowe jest tańszy i kosztuje 140zł. Natomiast, tak jak już wcześniej wspomniano bilet KKM na dwie linie w aglomeracji kosztuje 78zł. Celem podróży większej części pasażerów z Wieliczki i okolic jest właśnie rejon Prokocimia/Kozłówka, Ronda Matecznego czy Alei Trzech Wieszczów. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla pasażerów z Byszyc czy Raciborska byłyby bilet KKM na dwie linie aglomeracyjne.

Tak na szybko, zmiany jakie bym zaproponował:

1) Przy okazji uruchomienia B1/R1 powstał bałagan z nazewnictwem przystanków autobusowych. Obecna końcówka w Wieliczce przy stacji nosi nazwę Wieliczka Rynek Kopalnia. Dodatkowo mamy przystanki autobusowe "Wieliczka Rynek" i "Wieliczka Kopalnia Soli". Można się do tego przyzwyczaić, jednak myślę że to spore utrudnienie dla turystów i gości odwiedzających Wieliczkę. Dlatego myślę że pętla na parkingu dawnego "PKS" powinna nosić nazwę "WIELICZKA DWORZEC". Z kolei nazwa pętli na os. Wincentego Pola powinna zostać zmieniona z "Wieliczka" na "WIELICZKA PĘTLA" Myślę, że ta zmiana ułatwiłaby dotarcie do celu niejednej osobie ;) Zmiany można wprowadzić, przy okazji zmiany rozkładu, aby koszty były jak najniższe. Nowe nazwy są oczywiście tylko moją propozycją, mogą być inne - jednak chodzi o to aby dookreślić miejsce w którym autobus kończy bieg.

2) Linie B1 oraz R1 zlikwidowane. Uruchomione linie aglomeracyjne w systemie Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

"264": Wieliczka Dworzec - Byszyce Pętla (Obecna trasa B1)
"274": Wieliczka Dworzec - Raciborsko (Wieliczka Dworzec - Słowackiego - Lednicka - Dobczycka - Rożnowa i dalej po obecnej trasie linii R1 do Raciborska)

3) Skrócenie trasy linii "224": Centrum JPII - Wieliczka Dworzec. Wybranymi kursami do Wieliczka Pętla. (Myślę o kursach w dni powszednie dowożących do CJPII na Msze południową i wieczorną oraz kursy w niedziele i święta).

Na początek to chyba tyle :)
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 03-01-2015, 12:08   

Piotrek napisał/a:

W obecnej sytuacji bilet normalny miesięczny na B1/R1 i pociąg kosztuje 150zł. Z kolei bilet KKM aglomeracyjny normalny na wszystkie linii autobusowe, zarówno miejskie jak i aglomeracyjne (także linie nocne w I i II strefie) oraz wszystkie linie tramwajowe jest tańszy i kosztuje 140zł.

BTW.Istnieje bilet na B1/R1+Kolej+KMK? Na stronie KMał informacji na ten temat nie ma, a dziwne, żeby takiej opcji brakowało...
Piotrek napisał/a:

1) Przy okazji uruchomienia B1/R1 powstał bałagan z nazewnictwem przystanków autobusowych. Obecna końcówka w Wieliczce przy stacji nosi nazwę Wieliczka Rynek Kopalnia. Dodatkowo mamy przystanki autobusowe "Wieliczka Rynek" i "Wieliczka Kopalnia Soli". Można się do tego przyzwyczaić, jednak myślę że to spore utrudnienie dla turystów i gości odwiedzających Wieliczkę. Dlatego myślę że pętla na parkingu dawnego "PKS" powinna nosić nazwę "WIELICZKA DWORZEC". Z kolei nazwa pętli na os. Wincentego Pola powinna zostać zmieniona z "Wieliczka" na "WIELICZKA PĘTLA" Myślę, że ta zmiana ułatwiłaby dotarcie do celu niejednej osobie ;) Zmiany można wprowadzić, przy okazji zmiany rozkładu, aby koszty były jak najniższe. Nowe nazwy są oczywiście tylko moją propozycją, mogą być inne - jednak chodzi o to aby dookreślić miejsce w którym autobus kończy bieg.

Ale jakie znaczenie ma dla turystów jak nazywa się końcówka linii B1/R1? Oni raczej z nich nie korzystają :D Jeśli te autobusy miałyby by jeździć w ramach KMK i mieć pętle na PKSie to niech nazywa się ona jak przystanki przelotowe - W.K.S. i tyle. Inne zmiany są zbędne, generują zawsze jakieś tam koszty, a turysta jadąc #304 ma przystanek z Kopalnią w nazwie, a to czy na wyświetlaczu będzie Wieliczka czy Wieliczka Pętla to IMO bez różnicy

Piotrek napisał/a:
2) Linie B1 oraz R1 zlikwidowane. Uruchomione linie aglomeracyjne w systemie Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

"264": Wieliczka Dworzec - Byszyce Pętla (Obecna trasa B1)
"274": Wieliczka Dworzec - Raciborsko (Wieliczka Dworzec - Słowackiego - Lednicka - Dobczycka - Rożnowa i dalej po obecnej trasie linii R1 do Raciborska)

Jeszcze 234 jest wolne. :)

Piotrek napisał/a:
3) Skrócenie trasy linii "224": Centrum JPII - Wieliczka Dworzec. Wybranymi kursami do Wieliczka Pętla. (Myślę o kursach w dni powszednie dowożących do CJPII na Msze południową i wieczorną oraz kursy w niedziele i święta).

Na początek to chyba tyle :)

Ale po co? Pożytku żadnego, a zawsze ktoś może skorzystać gdy chce dojechać z okolic pętli np do sądu.
Jeśli ciąć to drugą końcówkę, niech nawraca przez ul.Na Kozłówce i wraca do Wieliczki, pchanie tego potworka na Kurdwanów i dalej to marnotrawstwo pieniędzy. Najlepiej w ogóle wysłać to coś do piachu (w końcu jesteśmy już po wyborach), a pieniądze przeznaczyć na linię przez Bogucice.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
HuHuHu
Żupnik


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: 03-01-2015, 13:03   

Piotrek, rozmażyłeś się trochę. Nawet jeśli takie coś by się wydarzyło to autobusy kursowałyby max 10 razy na dzień a w święta może 5. Owszem jestem za takim rozwiązaniem ale z zachowaniem rozkładu na B1 i R1 tak żeby kto chce mógł przesiąść się na pociąg a kto nie to na jakiś autobus aglomeracyjny do Wieliczki. Wilk syty i owca cała, urzędnicy zachowają swój pomysł dowózki na pociąg, a mieszkańcy będą mieć komunikacje z prawdziwego zdarzenia kursującą w rozsądnym rozkładzie i w rozsądnych cenach.
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 03-01-2015, 23:01   

Tak jak już wcześniej pisałam, miało być tak pięknie, a jest jak zawsze. R1 i B1 to jest jakaś kpina z mieszkańców.
Teraz akurat od dłuższego czasu mam możliwość uczestniczenia w pełni w życiu naszego pięknego miasta od rana do wieczora i widzę tylko ciągle absurd goniący następny absurd..
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 05-01-2015, 17:25   

HuHuHu napisał/a:
Co do przystanków dla wysiadających, autobus będzie się normalnie zatrzymywał jak ktoś będzie chciał wsiąść, więc jeden absurd mniej.

Wczoraj widziałem, że przystanki na Sierczy w stronę wsi dalej są oznakowane jako "dla wysiadających", więc chyba nic się nie zmieniło.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-01-2015, 19:25   

W Wieliczce to raczej norma, co innego się mówi do mediów, a co innego sie robi.
_________________
 
     
HuHuHu
Żupnik


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: 05-01-2015, 21:36   

To tylko oznakowanie, autobus się zatrzyma, już to wielokrotnie sprawdzałem.
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 05-01-2015, 22:26   

No fajnie, przed 1.stycznia też się zatrzymywały. Tylko skąd czerpać informacje na ten temat? Przychodzę na przystanek, a tam tabliczka "przystanek dla wysiadających", oidp rozkładu brak. W internecie nie lepiej, bo nigdzie nie jest napisane, że są dostępne inne bilety niż miesięczne. Podobno działają te 6 godzinne, ale w takim razie czemu te na 2 godziny już nie? Kompletna paranoja, amatorka, żenada. Jako tako pewnie będzie to funkcjonować, ale szlag człowieka trafia, bo pewnie kilku zapaleńców-miłośników komunikacji lepiej ogarnęłoby ten temat, niż ludzie, którzy z moich podatków biorą za to ciężkie pieniądze.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
HuHuHu
Żupnik


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: 06-01-2015, 01:30   

Absolutnie się z tobą zgadzam, to co się dzieje na tych liniach to jest po prostu nie do uwierzenia, codziennie wszystko wygląda inaczej, kompletny brak organizacji. Na razie sytuacja wygląda tak, że jechałem pare razy i autobus był pełny, natomiast innym razem był puściutki, nie wiem od czego to zależy ale różnie bywa. Co do biletów jedna pani konduktorka powiedziała, że 2 godzinnych nie będzie, natomiast inna mówiła o tym, że każdego kto wsiada pytają czy jedzie do Wieliczki czy do Krakowa korzystając z pociągu, po czym notują to i przekazują dalej, a oni na podstawie tego będą rozmawiali nad rozszerzeniem oferty, ale nikt nic nie może obiecać i oficjalnie powiedzieć, wiadomo tyle, że będą jeszcze jakieś rozmowy. Ale kto z kim będzie rozmawiał to nie wiadomo. Z tego co wiem, to decydują o tym ludzie, którzy tym autobusem w życiu zapewne nie pojadą i siedzą na stołkach daleko stąd. Robią z igły widły. Nie łatwiej byłoby po prostu nie kombinować i skoro to jest linia "testowa" to wrzucić na test bilet 2 godzinny za 3 zł lub jakiś odrębny w cenie nie wiem 2,50 na którym pojedziemy tylko autobusem?
 
     
HuHuHu
Żupnik


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: 09-01-2015, 14:47   

Podobno autobus z byszyc 2 dni z rzędu miał poprzebijane koła, ktoś coś wie? :diabel:
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-01-2015, 13:24   

Cytat:
ktoś coś wie?

Właściciele konkurencyjnych firm? ;)
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 16-01-2015, 13:17   

Cytat:

Również uważam że B1 i R1 należy przekształcić z dowozówek kolejowych na linie autobusowe aglomeracyjne należące do systemu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji spójny z całą aglomeracją system biletowy.

W obecnej sytuacji bilet normalny miesięczny na B1/R1 i pociąg kosztuje 150zł. Z kolei bilet KKM aglomeracyjny normalny na wszystkie linii autobusowe, zarówno miejskie jak i aglomeracyjne (także linie nocne w I i II strefie) oraz wszystkie linie tramwajowe jest tańszy i kosztuje 140zł. Natomiast, tak jak już wcześniej wspomniano bilet KKM na dwie linie w aglomeracji kosztuje 78zł. Celem podróży większej części pasażerów z Wieliczki i okolic jest właśnie rejon Prokocimia/Kozłówka, Ronda Matecznego czy Alei Trzech Wieszczów. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla pasażerów z Byszyc czy Raciborska byłyby bilet KKM na dwie linie aglomeracyjne.

Tak na szybko, zmiany jakie bym zaproponował:

1) Przy okazji uruchomienia B1/R1 powstał bałagan z nazewnictwem przystanków autobusowych. Obecna końcówka w Wieliczce przy stacji nosi nazwę Wieliczka Rynek Kopalnia. Dodatkowo mamy przystanki autobusowe "Wieliczka Rynek" i "Wieliczka Kopalnia Soli". Można się do tego przyzwyczaić, jednak myślę że to spore utrudnienie dla turystów i gości odwiedzających Wieliczkę. Dlatego myślę że pętla na parkingu dawnego "PKS" powinna nosić nazwę "WIELICZKA DWORZEC". Z kolei nazwa pętli na os. Wincentego Pola powinna zostać zmieniona z "Wieliczka" na "WIELICZKA PĘTLA" Myślę, że ta zmiana ułatwiłaby dotarcie do celu niejednej osobie ;) Zmiany można wprowadzić, przy okazji zmiany rozkładu, aby koszty były jak najniższe. Nowe nazwy są oczywiście tylko moją propozycją, mogą być inne - jednak chodzi o to aby dookreślić miejsce w którym autobus kończy bieg.

2) Linie B1 oraz R1 zlikwidowane. Uruchomione linie aglomeracyjne w systemie Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

"264": Wieliczka Dworzec - Byszyce Pętla (Obecna trasa B1)
"274": Wieliczka Dworzec - Raciborsko (Wieliczka Dworzec - Słowackiego - Lednicka - Dobczycka - Rożnowa i dalej po obecnej trasie linii R1 do Raciborska)

3) Skrócenie trasy linii "224": Centrum JPII - Wieliczka Dworzec. Wybranymi kursami do Wieliczka Pętla. (Myślę o kursach w dni powszednie dowożących do CJPII na Msze południową i wieczorną oraz kursy w niedziele i święta).

Na początek to chyba tyle :)


Z tego co obserwowałem przez ostatnie kilka dni, frekwencja na liniach B1/ R1 jest mizerna. W sumie nic dziwnego.., do czasu zamiany tych połączeń w linie aglomeracyjne MPK, autobusy do Raciborska i Byszyc nie będą cieszyć się dużym powodzeniem.
_________________
Tomcio
 
     
Dżordż
Gwarek


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 11
  Wysłany: 22-01-2015, 17:09   

Szanowni Państwo, zwyciężyła normalność i zdrowy rozsądek :) :) :)





Od 23 stycznia wprowadza się bilety 2-godzinne, ważne w autobusach linii R1 i B1. Cena biletu normalnego 3 złote, od tego zniżki ustawowe oraz handlowe (dla osób pow. 60 roku życia zniżka 50%, czyli 1,50 zł za jazdę tam i z powrotem).
 
     
HuHuHu
Żupnik


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: 22-01-2015, 17:16   

Skąd takie informacje?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16