Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z korzystaniem z bus'ów
Autor Wiadomość
artt
Kopacz


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: 04-04-2011, 13:15   

nietopesh napisał/a:
Rzeczoznawca to dla mnie z kolei koleś w ubezpieczalni wyceniający szkody.


No więc błędne masz pojęcie o tym kto to jest rzeczoznawca kolego.
Zresztą może zajmij się prowadzeniem swojego portalu a nie snuj błędnych teorii i spisków na forum.

Acha a zmieniając wewnętrzny kapeć w bliźniaku trzeba ściągnąć zewnętrzne i dopiero zabrać się za kapcia po wewnętrznej stronie więc jak nie masz pojęcia o takich prostych rzeczach może nie podejmuj dyskusji o tym że bus jest taki albo taki a ten ma bliźniaki a ten nie ma bo mu odleciało..
 
     
smici
Gwarek



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 12
Wysłany: 04-04-2011, 14:35   

Czytam was od jakiegoś czasu i czasem padam po prostu jak taki artt - kolejne wcielenie Bartka wciska jakieś swoje definicje.
Może więc oświecisz forumowiczów i napiszesz jaka jest twoja definicja rzeczoznawcy.

A co do kapcia to jeszcze dziecko drogie mało widziałeś chyba na świecie, skoro nie wiesz co się dzieje podczas przeładowania zwłaszcza gdy na stanie technicznym sie oszczędza.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-04-2011, 14:40   

artt napisał/a:
nie snuj błędnych teorii i spisków na forum


jak na razie to ty coś tu pofukujesz

artt napisał/a:
Acha a zmieniając wewnętrzny kapeć w bliźniaku trzeba ściągnąć zewnętrzne i dopiero zabrać się za kapcia po wewnętrznej stronie więc jak nie masz pojęcia o takich prostych rzeczach może nie podejmuj dyskusji o tym że bus jest taki albo taki a ten ma bliźniaki a ten nie ma bo mu odleciało..


No wiesz, masz rację, tylko do tej operacji potrzebny jest chyba podnośnik :diabel2:
W sytuacji którą opisywałem podnośnika nie było, a koło się "wygło" :diabel2: No chyba, że przedstawisz mi tu jakiś sposób zdejmowania koła bez podnośnika :D :D :D
Nie mów mi tu więc kto się nie zna bo się ośmieszasz :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 04-04-2011, 14:56   

smici napisał/a:
Czytam was od jakiegoś czasu i czasem padam po prostu jak taki artt - kolejne wcielenie Bartka wciska jakieś swoje definicje.


A co ja mam z arttem wspólnego?
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-04-2011, 17:32   

Bartek napisał/a:
A co ja mam z arttem wspólnego?


Olej chłopaków bo kompleksy mają ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-04-2011, 18:22   

Własnie w RMF mówili, że ITD podało sprawe "niedoważonych busów" do prokuratury.
_________________
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 04-04-2011, 18:42   

przemo napisał/a:
Własnie w RMF mówili, że ITD podało sprawe "niedoważonych busów" do prokuratury.

Mają taki obowiązek. Mam nadzieję, że wreszcie jakieś zmiany w prawie zrobią. Tak, że nie będzie innego rozwiązania niż homologacja producenta.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-04-2011, 18:44   

Cytat:

ITD zawiadamia prokuraturę ws. zaniżanie masy busów

Małopolska Inspekcja Transportu Drogowego zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o n zaniżanie masy w dowodach rejestracyjnych busów. W trakcie niedawnej kontroli ujawniono, że aż 39 samochodów na 41 zatrzymanych miało wpisany do dowodu niższy ciężar własny. To pozwalało na przewożenie nawet 15 dodatkowych pasażerów.

W sprawie zaniżania masy pojazdów podejrzani są przede wszystkim pracownicy stacji kontroli pojazdów. Wszak to ich podpisy i pieczątki widnieją w dowodach rejestracyjnych. Pod lupą znajdą się także właściciele busów.
Oprócz poświadczenia nieprawdy w dokumentach w grę wchodzi również zarzut spowodowania zagrożenia dla pasażerów. W takim pojeździe znacznie wydłuża się droga hamowania; jest niestabilny na zakrętach. Trudno przewidzieć zachowanie takiego samochodu na drodze - tłumaczy Michał Pierzchała z Inspekcji Transportu Drogowego.
Jak dodaje, zawiadomień do prokuratury będzie więcej, ponieważ tylko w ostatnich dniach ITD zatrzymała kolejnych 26 pojazdów o zaniżonej masie.


Maciej Grzyb
RMF FM




Wniosek z tego będzie taki, że komunikacyjne problemy się nasilą. Busiarze większych pojazdów i tak nie kupią, a na przystanku będziemy stać nawet 3 godziny patrząc jak kolejne busy dodają gazu.
Nie mówię, że kontrole są złe, bo dobrze, że takie akcję są prowadzone, ale tradycyjnie poszkodowani będą pasażerowie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
artt
Kopacz


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: 04-04-2011, 19:17   

Do prokuratury mogli zgłosić konkretny przypadek, dokładnie konkretnego rzeczoznawce i stację kontroli pojazdów a nie sam nagminny przypadek że busy są przeładowane więc nie opowiadajcie bajek..

Odnośnie zmiany koła na bliźniaku, już parę razy to robiłem w przeciwieństwie pewnie do ciebie smici.

Podnośnika nie było, koło się wygło.. :D dramat i bez komentarza..

Poza tym ja nie podałem definicji rzeczoznawcy jak piszesz ale stwierdziłem że twoja jest błędna.

Zrobiliście sobie temat o przeciążonych busach, których wcale nie bronie ale między nimi są również sumienni przewoźnicy z nowymi mikrobusami którzy swoje usługi wykonują bardzo rzetelnie, więc nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka.
Ostatnio zmieniony przez artt 04-04-2011, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-04-2011, 19:20   

nietopesh napisał/a:
poszkodowani będą pasażerowie
Zalezy, z ktorej strony patrzysz. Zadbanie o bezpieczenstwo pasazerow trudno nazwac poszkodowaniem.
 
     
smici
Gwarek



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 12
Wysłany: 04-04-2011, 19:30   

artt napisał/a:
Odnośnie zmiany koła na bliźniaku, już parę razy to robiłem w przeciwieństwie pewnie do ciebie smici.


Nie no jasne tylko ty jesteś tu znawcą :D Jak mogę się z tobą kłócić :D

artt napisał/a:
Poza tym ja nie podałem definicji rzeczoznawcy jak piszesz ale stwierdziłem że twoja jest błędna


Przeczytaj ze zrozumieniem, że ja też nie podałem definicji, lecz poprosiłem cię o jej podanie, bo w tej chwili to jesteś niemerytoryczny. Wpadasz nagle błockiem rzucasz i zadowolony bo tylko ty się znasz na rzeczy. Widać od razu, że busiarz z ciebie :D

artt napisał/a:
między nimi są również sumienni przewoźnicy

jak pokazują statystyki jest ich jak na lekarstwo :diabel2:
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-04-2011, 19:37   

artt napisał/a:
Podnośnika nie było, koło się wygło.. dramat i bez komentarza..


Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to zapewne byś zauważył, że słowo "wygło" jest zamieszczone w cudzysłowie, przez co status tego wyrażenia nabiera wymiar zamierzonego komizmu :diabel2:

ArturSosin napisał/a:
Zalezy, z ktorej strony patrzysz. Zadbanie o bezpieczenstwo pasazerow trudno nazwac poszkodowaniem.


A wiesz - co racja to racja. Suma summarum wychodzi na to, że będzie bezpiecznie, ale z mniejszą częstotliwością.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 04-04-2011, 19:41   

nietopesh napisał/a:
będzie bezpiecznie, ale z mniejszą częstotliwością.

i/lub drożej.

ps.
od razu zaznaczam, że nie zajmuję stanowiska po żadnej ze stron - po prostu przedstawiam swój wniosek.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-04-2011, 20:11   

nietopesh napisał/a:
Bo w takim razie rzeczoznawca = diagnosta
W zasadzie nie. Rzeczoznawca to czlowiek, ktory dobrze zna sie na rzeczy. Jak zna sie na samochodach to jest to rzeczoznawca samochodowy: http://www.rzeczoznawcy.c...id=70&Itemid=68
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-04-2011, 21:41   

Bartek napisał/a:
po prostu przedstawiam swój wniosek.


Nie no ja się zgadzam z twoim wnioskiem o zakaz albo ostre regulacje kwestii przerabiania busów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16