Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja karania pijanych kierowców
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 07-04-2012, 00:01   

Ostatnio jakiś znajomy analityk pokazywał mi jakieś badania rynkowe.... najwięksi kozacy to posiadacze Skody Octavia, po piwku najczesciej wsiadaja posiadacze VW, Audi i BMW,


Dla mnie rozwiazanie jest BAAARDZo proste..
Konfiskata narzędzia czyli auta powyzej 0.5 promila, auto mozesz odkupić po cenie rynkowej czyli w praktce 20-30% powyzej ceny giełdowej..
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-04-2012, 00:20   

pablo napisał/a:
I dlaczego 0.20 nie jest, a 0.21 jest
Wg mojej wiedzy zarowno 0,2 jak i 0,21 jest. Natomiast 0,19 nie jest. Drobne przejezyczenie ustawodawcy. ;)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 07-04-2012, 08:47   

Piotrex napisał/a:
najwięksi kozacy to posiadacze Skody Octavia


:D :D

Zważywszy, że to jedno z najpopularniejszych aut w Polsce, to równiez dane na jakikolwiek temat wykażą, że w każdej kategorii sa w czołówce.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 07-04-2012, 13:42   

ygrek napisał/a:
Cytat:
Badanie wykazało, że miał w organizmie 0,4 promila.


Obrazek


Do doopy ta mapa. W Rosji jest 0.3? Hehe, wiadomo, ze tam wszystko jest a rebours; ludzie lubia wypic, to wladza im zafundowala 0.0 - tak zeby nawet kwasnego jablka nie mogli zjesc...Angol lubi zas wieczorem do pubu wpasc, to ma i 0.8 dla wygody i spokoju ducha
Dla Danii i Luxemburga (gdzie jest 0.5 i 0.8) mapka twierdzi, ze "brak danych" :D

To powyzsze to ma marginesie, a w temacie to draznia mnie takie dziennikarskie wypociny.
Mial kierowca 0.4, a juz dziennikarz srogo podciaga, ze prawie pol promilla.
W pustym lbie dziennikarskim takie pol promila brzmi jak srogie przestepstwo, a w 24 krajach europejskich (na 39 wszystkich), jest to zawartosc dopuszczalna i legalna.
Mierzy taki dziennikarz (i nie tylko on, niestety :) )wszystko miarka swego ciasnego, polskiego podworka.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-04-2012, 09:08   

markoantonio napisał/a:
Widzę , że dla niektórych forumowiczów jest problemem , że nie mogą walnąć sobie kielicha .
Co za problem pijcie , ale nie wsiadajcie so samochodu.


Kolega jak widzę, prezentuje tę formę, która ostatnio dominuje w mediach, czyli nagonka aby być 'bardziej papieskim niż sam papież'. Skoro kodeks dopuszcza pewną zawartość alkoholu to dlaczego piszesz w stylu: albo pije albo prowadzę. Otóż nie o to chodzi. Chodzi o to aby móc spokojnie wypić lampkę wina do obiadu (co zostało już wspomniane) i móc spokojnie prowadzić pojazd bez obawy, że przekroczę limit 0,2.
Natomiast slogany w stylu: nie dojrzeliśmy do tego, nie dorośliśmy itp. proszę sobie darować. Ja w tym względzie uważam się za osobę dojrzałą i odpowiedzialną. Niech policja i sądownictwo skoncentruje się na rzeczywistym problemie czyli ludziach, którzy naprawdę prowadza po pijaku (to napewno nie jest poziom 0,2) oraz recydywistami, którym zabrano prawko za podobne wyczyny,
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-04-2012, 09:14   

raphalsky ok, ale sam wiesz ze u jednego 0,2 to nic a drugi bedzie juz sie slanial na nogach.
Za kierownica nie zaleznie ile masz promila zawsze jestes ten winny , nawet jesli jest to ponizej 0,2.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-04-2012, 10:09   

Cytat:
raphalsky ok, ale sam wiesz ze u jednego 0,2 to nic a drugi bedzie juz sie slanial na nogach.

chciałbym to zobaczyć :)

Cytat:
Za kierownica nie zaleznie ile masz promila zawsze jestes ten winny , nawet jesli jest to ponizej 0,2.

Kolejny absurd naszego prawa?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-04-2012, 10:13   

przemo napisał/a:
zawsze jestes ten winny , nawet jesli jest to ponizej 0,2
Zartujesz chyba.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-04-2012, 10:16   

przemo napisał/a:
raphalsky ok, ale sam wiesz ze u jednego 0,2 to nic a drugi bedzie juz sie slanial na nogach.


Włosi, Francuzi i znaczna część Europy uważają inaczej.

przemo napisał/a:
Za kierownica nie zaleznie ile masz promila zawsze jestes ten winny , nawet jesli jest to ponizej 0,2.


To dla mnie nowość. Kodeks wyraźnie mówi, że zawartość 0,2 jest dopuszczalna. Mając zatem 0,1 promila nie przekraczam przepisów. Jeżeli dojdzie do wypadku z nie mojej winy... no własnie - to nie ja jestem winien tylko ów sprawca. Co ma alkohol do rzeczy?
Ostatnio zmieniony przez raphalsky 10-04-2012, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-04-2012, 10:16   

Hmm. Nie żartuje.
Jezeli uczestniczysz w zdarzeniu drogowym i masz alkohol we krwi, to zawsze bedzie Twoja wina, a przynajmniej za wszelka cene beda sie starali to udowdnic na miejscu lub w sadzie.

Cytat:
chciałbym to zobaczyć :)

A od kiedy 0,2 w oraganizmie jest rownoważne. Patrz ile może wybic facet, który waży 48 kg a ile ten co waży 120 i wiele innych tego tupu porównan. Tu role gra fizjologia i uwierz mi, że część ludzi przy 0,2 we krwi zachwouje się jak inny przy 2,0
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-04-2012, 10:19   

przemo napisał/a:
to zawsze bedzie Twoja wina
To jest tylko Twoja nadinterpretacja.
przemo napisał/a:
Patrz ile może wybic facet
Dlatego przyjete sa wartosci dla tego minimum dla najmniejszego a nie srednia spoleczna.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-04-2012, 10:27   

Cytat:
Dlatego przyjete sa wartosci dla tego minimum dla najmniejszego a nie srednia spoleczna.

Owszem ale w żadnym wypadku nie zmienia to różnorodności zachowań fizycznych.
Cytat:
To jest tylko Twoja nadinterpretacja.

Byc może nie będę się na siłe kłócił. Znam kilka przypadków gdzie to miało miejsce.
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-04-2012, 11:41   

przemo napisał/a:
w żadnym wypadku nie zmienia to różnorodności zachowań fizycznych
Oczywiscie. Tyle, ze nie w tym zakresie wartosci.
przemo napisał/a:
nie będę się na siłe kłócił
Bo nie warto. :)
Cytat:
Stan po użyciu alkoholu w rozumieniu Ustawy (art.46, pkt. 2) zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:
1.stężenia we krwi od 0,20/00 do 0,50/00 alkoholu albo
2.obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Czyli jak widziesz wartosci ponizej nie sa traktowane nawet jako uzycie. Chodzi o to abysmy nie bali sie zjesc Kukulke lub zazyc syrop na kaszel.
Skoro sa kraje gdzie sie da, to dlaczego u nas sie nie da?
Oczywiscie, ze alkohol w stezeniu do 0,5 ma wplyw. Tylko nie na tyle istotny aby nie mozna prowadzic samochodu. Jak po milionie innych czynnikow. Ale tu jest tak pod publike i pod finanse publiczne, jak fotoradary.
Ja juz troche zyje na swiecie i juz probowano mi wmowic, ze maslo zabija, ze predkosc zabija... a ja ciagle zyje. Wiec nie dajmy soba manipulowac.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-04-2012, 12:10   

Coz ja jestem za 0,0 :)
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-04-2012, 12:23   

ArturSosin napisał/a:
przemo napisał/a:
w żadnym wypadku nie zmienia to różnorodności zachowań fizycznych
Oczywiscie. Tyle, ze nie w tym zakresie wartosci.
przemo napisał/a:
nie będę się na siłe kłócił
Bo nie warto. :)
Cytat:
Stan po użyciu alkoholu w rozumieniu Ustawy (art.46, pkt. 2) zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:
1.stężenia we krwi od 0,20/00 do 0,50/00 alkoholu albo
2.obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Czyli jak widziesz wartosci ponizej nie sa traktowane nawet jako uzycie. Chodzi o to abysmy nie bali sie zjesc Kukulke lub zazyc syrop na kaszel.
Skoro sa kraje gdzie sie da, to dlaczego u nas sie nie da?
Oczywiscie, ze alkohol w stezeniu do 0,5 ma wplyw. Tylko nie na tyle istotny aby nie mozna prowadzic samochodu. Jak po milionie innych czynnikow. Ale tu jest tak pod publike i pod finanse publiczne, jak fotoradary.
Ja juz troche zyje na swiecie i juz probowano mi wmowic, ze maslo zabija, ze predkosc zabija... a ja ciagle zyje. Wiec nie dajmy soba manipulowac.


Cóż, dziennikarze mają swoje 'definicje' gdyż piszą: "Mimo licznych apeli policjanci zatrzymali też aż 1586 pijanych kierowców."

Śmiem przypuszczać, że ww. gronie znalazło się sporo takich którzy byli jedynie 'po użyciu' (zawartość pomiędzy 0,2 a 0,5 promila). No, ale tytuł artykułu nie byłby już tak nośny:

http://motoryzacja.interi...abitych,1782539
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16