Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 15:44
Nowe przedszkole w Wieliczce
Autor Wiadomość
lkarp
Gość
Wysłany: 22-01-2009, 14:58   Nowe przedszkole w Wieliczce

Czy ktoś zna jakieś szczegóły odnośnie nowego przedszkola, które ponoć jest budowane w Wieliczce? Kiedy termin oddania, kiedy zapisy pierwszego rocznika? Zbliża się powoli termin zapisów do przedszkoli państwowych więc dobrze byłoby poznać jakieś szczegóły zwłaszcza że dzieci w Wieliczce jest znacznie więcej niż miejsc w przedszkolach...
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 22-01-2009, 15:13   

to, ktore jest budowane na wincentego pola ma byc oddane nie wiem dokladnie kiedy ale od wrzesnia normalnie maja juz tam zaczac przedszkolaki chodzic, wiec trzeba by sie juz samemu zorientowac kiedy zapisy rusza...
 
     
lkarp
Gość
Wysłany: 23-01-2009, 08:38   

Tak, chodziło mi o to na Wincentego Pola. Dzięki za info.

Jakby ktoś miał jakieś dokładniejsze info jak będą tam realizowane zapisy to będę wdzięczny za podzielenie się informacją:)
 
     
madzia85 
Skrzat


Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 30
Wysłany: 02-04-2009, 06:31   

a tak a propos przedszkoli slyszeliscie że spółdzielnia chce zlikwidować to przy Piłsudskiego? i sprzedac mieszkania? Kiedy cały czas brakuje miejsc w przedszkolach
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-04-2009, 21:09   

zobaczysz dopiero co bedzie w tym roku. jest obowiazek przyjmowania 5-latkow, wiec z 3-4 latkow prawie nikt sie nie dostanie
 
     
Ela
Gość
Wysłany: 14-04-2009, 16:11   

Ja mam nadzieję, że mój syn sie wreszcie gdzieś tutaj dostanie, złożyłam podanie do trzech przedszkoli.Rok temu na rezerwowej była w trzech :/ Ciekawa jestem, co z tym nowym przedszkolem, czy dzieciaki z któregoś zostana do niego przeniesione, czy po prostu to nowa zupełnie placówka bedzie?
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 14-04-2009, 17:35   

to ma w zamierzeniu funkcjonowac jako nowa placowka ale chodza sluchyze przed wrzesniem sie nie uda. co do przedszkola w bloku na Pilsudskiego to bzdura, zadnych takich planow nie ma.
A co do samych podan- zlozenie do 3 przedszkoli w Wieliczce nic nie daj, bo Dyrektorzy przedszkoli mają wgląd do ilu przedszkoli złożyłaś podanie- nie zwieksza to w zaden sposob twych szans, bo weryfikacja wszystko ukazuje...
 
     
Ela
Gość
Wysłany: 14-04-2009, 18:15   

tylko mam problem, bo pracujemy oboje z męzem, na opiekunkę mnie nie stać, syn z lipcu będzie miał 5 lat, mam jeszcze młodszego synka i z dójką młodszych muszę jeździć do pracy... mam nadzieję,z e tym roku załapiemy sie na jakiekolwiek przedskzole. w Krakowie chodził normalnie, tutaj cuda :/
 
     
Mama
Gość
Wysłany: 15-04-2009, 11:22   

Właśnie się dowiedziałam, żę mój synek nie dostał się do przedszkola, niestety ma tylko trzy lata , więc zgodnie z nową reformą szkolnictwa może siedzieć w domu. Ciekawe czy ministerstwo finansów przewidziało dotacje do nianiek, bo ja swojej ( o ile zgodzi się zostać ) będę musiała płacić już 3 rok.
Z tego co wiem nowe przedszkole nie będzie otwarte we wrze sniu ponieważ dla burmistrza priorytet to basen.
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 15-04-2009, 12:53   

madzia85 napisał/a:
a tak a propos przedszkoli slyszeliscie że spółdzielnia chce zlikwidować to przy Piłsudskiego? i sprzedac mieszkania? Kiedy cały czas brakuje miejsc w przedszkolach


pierwsze slysze mój syn tam chodzi i nic na ten temat niewiem..
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 15-04-2009, 13:29   

Spółdzielnia też nic na temat likwidacji przedszkola nie wie.
 
 
     
Elizabeth 
Kopacz


Osiedle: rejon ul.Asnyka
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków / Wieliczka
Wysłany: 15-04-2009, 15:56   

Ja rano do przedszkoli leciałam na listę spojrzeć, zapisywałam młodszą dwójkę do dwóch przedszkoli, młodszy się nigdzie nie dostał :( ale starszy dostał sie do Ochronki -kamień z serca. Ale przerażała lista 109 nieprzyjętych dzieci w Ochornce :( Do pracy bedę zatem jeździć tylko z jednym dzieckiem...
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 15-04-2009, 18:52   

Elizabeth napisał/a:
Ale przerażała lista 109 nieprzyjętych dzieci w Ochornce Do pracy bedę zatem jeździć tylko z jednym dzieckiem...

Wiem, że to żadne pocieszenie, ale tak jest wszędzie - w Koźmicach na 70 miejsc było 104 zgłoszonych, więcej na stronie: http://www.kozmice.pl/index.html
Za to jak dzieciaki już przejdą wiek przedszkolny to z całą pewnością będą miały gdzie grać w piłkę, pływać i biegać. Oczywiście o ile tutaj też nie wystąpią przed naszą władzą "nieprzewidziane trudności". Bo tego że liczba dzieci w gminie (i powiecie) rośnie gwałtownie, też się nie dało przewidzieć. Ludzie się tak szybko rozmnażają - nie przymierzając jak króliki ;)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Marmolada
Gość
Wysłany: 15-04-2009, 19:36   

Faktycznie małe pocieszenie. W całej Wieliczce odrzucono ok 400 podań o przyjęcie do przedszkola. Biorą pod uwagę liczbę przedszkoli w Gminie i ilość nowo powstałych osiedli w Wieliczce i okolicy to trudno było władzą gminy wymyslić , że będzie katastrofa. Mam ochotę zaprowadzić moje dziecko do sekretariatu Pana Burmistrza niech sobie tam poczeka jak wrócę z pracy - to będzie ich wkład w politykę prorodzinną.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 15-04-2009, 19:48   

Katastrofa :!: Do przedszkola na os. Szymanowskiego nie przyjęto 78 dzieci. Nie przyjęto żadnego 3-latka.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 18