Poprzedni temat «» Następny temat
Przejscie dla pieszych
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 12-12-2007, 20:14   

Jakis miesiąc temu "przesunięto" pasy ze 3 metry w strone stacji Orlen a stare pasy zamalowano. Dzisiaj właściwie są 2 zebry bo czarna farba się zmazała i chaos jest jeszcze większy.
Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest zrobienie wysepki, która spowoduje że w końcu 2 pasy bedą się zaczynać za przejściem. Właściwie tak jest ale samochody a zwłaszcza busy już przed Orlenem wciskają się na trzeciego. A że miejsca jest sporo to pędzą do samego skrzyzowania. Jak juz wcześniej pisałem to jest kwestia czasu kiedy tam kogos zabije.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 13-12-2007, 13:26   

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2007-2013
Tabela strona 19 pozycja 140
Budowa małego ronda-ul. Krakowska
Rok 2008 kwota 2000000
Jeżeli o skrzyżowanie Krakowska-Kościuszki chodzi powyżej to wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

PS. Proszę bez agresji (tym razem wyraziłem opinię, a nawet trochę pochwaliłem).
 
     
Matko jedyna
Gość
Wysłany: 13-12-2007, 16:22   

Ciekawe któredy bedzie wyjazd i wjazd jak zaczna robic rondo :)))
Ale bedzie jazda : :)
Mieszkacy krzyszkowic i osiedli sie starznie uciesza puszczonym tranzytem pod ich oknami :)

No ale moze to cos poprawi :)
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2007, 16:27   

ale przynajmniej piesi będą mogli swobodnie przejść :P a, tamtym pewnie zrobią te mury wygłuszające czy jak to się tam zwie i będzie wszystko elegancko :))
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2007, 21:05   

samo rondo w tym miejscu nie poprawi bezpieczeństwa pieszych bo będzie jakieś 30-40 metrów od przejścia. Tak jak napisał Abrakadabra, tylko polepszenie widoczności samych pasów lub wysepka może poprawić bezpieczeństwo.
Pomimo że jestem zwolennikiem rond to obawiam się że w tym miejscu nie zda egzaminu - a mnianowicie, samochody jadące od Wieliczki i oś Kościuszki będą blokować oprzejazd dla tych co chcą:
a) przejechać od Krakowa na wprost
b) skręcić w lewo jadąc od Wieliczki w stronę os Kościuszki
c) jadącym w prawo od Kościuszki
 
     
Blahhh
Gość
Wysłany: 14-12-2007, 07:26   

No to pytanie z innej beczki o przejście na kościuszki.
Wczoraj wracałem około godziny 17 i na jezdni widać stare i nowe pasy. Niestety zużycie obydwu nie pozwala odróżnić które są nowe a które są stare.

Czy nei wystarczyło by zrobić coś takiego jak robi się na trasach szybkiego ruchu ?
Czyli oswietlenie z góry samego przejscia, odblaskowe pasy, i migajace pomarańczowe światło nad przejsciem.
Myśle ze załatwiło by to sporą część problemów.


Moze rada osiedla podsunie burmistrzowi taki pomysł - napewno niech jednak poprosi o odmalowanie pasów i to nei zwykłą farbą a masami bitumicznymi !
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2007, 15:52   

Oba proponowane rozwiązania czyli wysepka i za nią dopiero 2 pasy , oraz mocne oświetlenie od góry i migające pomarańczowe światła spełniły by swą rolę.Temat był przeze mnie wielokrotnie poruszany ale na razie cisza.
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2007, 17:44   

tak wygląda to z odległości 4 m od przejścia przy dobrej widoczności bez opadów rano.Jak wygląda oznakowanie za zabrudzonej szyby auta, przy gorszych warunkach , gdy jest ciemniej z odległości ok 20 m ( załóżmy że tyle auto przejedzie od kiedy kierowca zauważy pieszego by zatrzymac się przed pasami jadąc przepisowo co na lewym pasie niewielu wychodzi.).
Wogóle nie wygląda bo go nie widać , tak jak nie widać pieszego
Mieszkańcy Wieliczki wiedzą ,że tam jest przejście , jak dowiadują się jadący pierwszy raz turysci , mieszkańcy innych miast ? Sprawdzając sprawnosć hamulców.
Dziś korek był od klasztoru , miłego dnia zdają się mówić władze Wieliczki.

oznakowanie przejścia
Plik ściągnięto 19 raz(y)
96,77 KB
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 17-12-2007, 20:45   

Cytat:
ja jestem takim XXX (XXX, XXX...??)... bo przepisy o ruchu drogowym mowia ze w okolicy przejscia dla pieszych kierujacy pojazdem powinien zachowac szczegolna ostroznosc ;-)

przepisy mówią wyraźnie, że kierujący nie tylko ma zachować szczególną uwagę ale przede wszystkim, że ma zwolnić ! przed przejściem


poza tym pas do skrętu w lewo w Kościuszki, z którego nagminnie ludzie skręcają w prawo ku E40 ma moim zdaniem za krótką ciągłą - powinna ona biec już od pasów, uniemozliwiając tym samym omijanie np 104 na przystanku.

poza tym (2) przy wjeździe od strony Krakowa jest znak - obszar zabudowany czyli 50km/h

obie zebry stara i nowa wprowadzają zamęt wśród pieszych codziennie widzę jak starsi
ludzie raz się ustawiają do przejścia przy nowych a raz przy starych, dla kierowców obie zebry nie robią wrażenia

kałużą już dawno ktoś się powinien zająć - bo o ile ona nie szkodzi czekającym na przystanku, to przecież idąc od strony osiedla (obok sklepu Sisters) i idąc po schodkach w lewo na przystanek do Krakowa nie ma szans aby przejść nie ochlapanym


Cytat:
Policja stara się reagować na te wykroczenia, w tym miejscu to niestety walka z wiatrakami

no to może fotoradar powiesić ?
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-12-2007, 21:06   

Już był pomysł z radarem ale radar tylko na szybkość ponoć działa tutaj to tylko kamera i nic więcej :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 17-12-2007, 22:41   

oseczka napisał/a:
Już był pomysł z radarem ale radar tylko na szybkość ponoć działa tutaj to tylko kamera i nic więcej :P


hej Oseczka :)

no racja, faktycznie fotoradar tu nie pomoże, ale np przy wjezdzie do miasta od strony Krakowa moze tak - przynajmniej by krakusy zwolnili :D
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-12-2007, 10:23   

jadu napisał/a:
za krótką ciągłą - powinna ona biec już od pasów, uniemozliwiając tym samym omijanie np 104 na przystanku.

Już widzę tych stosujących się do tego typu układu komunikacyjnego.
A może zamiast przesuwać pasy należało by cofnąć przystanek MPK i busów o te kilka metrów (nie mówiąc o zatoce) i wtedy przedłużyć linię ciągłą. Przecież Miasto ma chyba osobą odpowiedzialną za inżynierię ruchu. Policja również na pewno ma swoje trafne spostrzeżenia z tego punku miasta.
Byłem pewny, że na etapie budowy dwupasmówki do Wieliczki będzie rondo w miejscu tego klina, gdzie drogowcy mają swoją bazę, jak również będzie trzeci pas (prawy) wydzielony do zjazdu dla skęcających do Wieliczki. A tak, w godzinach szczytu stoją w korku wszyscy.
 
     
Ameba
Gość
Wysłany: 19-12-2007, 15:31   

Jerzy , jakby ludzie wjezdzajacy do Wieliczki od krakowa umieli sie ustawic korkow by nie bylo
Zauwaz ze przy wjezdzie prawy pas jest bardzo szeroki a przerywana mocno wysunieta w lewo.
Malo kto jedak trzym sie tej lini i umozliwa swobodny skret ludzia w ulice kosciuszki.
Gdyby kazdy wjezdzajacy i jadacy na wprost trzymal si elinie to mielibysmy 2 wjazdowe pasy do wieliczki i wszystko by szlo super.
Ale niestety ludzie tak nie robia ( no moze nieliczni )
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-12-2007, 15:14   wjazd do Wieliczki

Ameba napisał/a:
jakby ludzie wjezdzajacy do Wieliczki od krakowa umieli sie ustawic korkow by nie bylo

Nie za bardzo rozumię o czym piszesz. Przecież z prawego pasa nie korzystają tylko mieszkańcy Wieliczki. Tamowanie ruchu następuje przez jadących prawidłowo prawym pasem, a dopiero orientujących się na podstawie znaków drogowych o lewym pasie kierującym na obwodnicę. Oczywiście mało kto przepuści delikwenta na lewy pas, bo po co, przyhamował - to ja wskoczę przed niego, a on niech czeka, napewno ktoś go wpuści.
To się nazywa brak kultury a wręcz cwaniactwo.

Ameba napisał/a:
niestety ludzie tak nie robia ( no moze nieliczni )

Jeżeli masz na myśli jazdę poza linią przerywaną w kierunki zjazdu do Wieliczki - to proszę bardzo na własne ryzyko. Konsekwencje tego na pewno spadną na tego, który spowoduje kolizję jadąc poza wyznaczonym pasem ruchu.

Jeżeli masz na myśli skręt w prawo w Kościuszki to również musisz pamiętać, że tamtędy jeżdżą nie tylko mieszkańcy znający ten układ komunikacyjny. Jeżeli mieć pretensje to nie do kierowców, którzy w sposób prawidłowy poruszają się bezpośrednio po prawej stronie, ale do służb miejskich, że projektując i malując symboliczną oś jezdni nie rozdzielili szerokiego pasa na dwie części - dla skręcających w prawo i drugi do jazdy na wprost lub skrętu w lewo.
Ale ten temat powinien być
http://www.wieliczka24.in...-drogi-vf20.htm
tutaj tematem jest
http://www.wieliczka24.in...szych-vt166.htm
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-12-2007, 17:14   

jerzy.jan napisał/a:
jazdę poza linią przerywaną w kierunki zjazdu do Wieliczki

Przepraszam, chodzi o linię ciągłą, która często służy kierowcom do omijania korków w kierunku Wieliczki. Zasugerowałem się postem Ameby.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 19