Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda w Wieliczce
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 21-08-2015, 08:43   

Niektóre wypowiedzi są tragikomiczne. Chłop 2 razy zleciał ze schodów to może niech nie łazi po placu budowy, tylko poczeka aż skończą i zamontują barierki co by miał się czego chwycić. Rozbraja też wypowiedź kobiety, która się zastanawia dlaczego schody nie przylegają do jezdni. Trochę wyobraźni przestrzennej, że to nijak nie mogłoby tak działać. Jedno trzeba przyznać, idzie im to jak krew z nosa, ale co się dziwić jak ciężko tam uświadczyć więcej niż 5 pracowników jednocześnie.
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-08-2015, 10:36   

Cytat:
Chłop 2 razy zleciał ze schodów to może niech nie łazi po placu budowy,

Czasami zastanawiam się czy społeczeństwo tak głupieje czy jest takie prymitywne.
Znasz człowieka, wiesz gdzie mieszka, widziałeś okolice ?
Szacunku trochę dla starszych i chorych :(
Cytat:
tylko poczeka aż skończą i zamontują barierki co by miał się czego chwycić.

Jeden schód ma 36 cm długości ( nie szerokości ), barierka nie wiele da. Pan ten ma poważne problemy z poruszaniem, a kąt nachylenia tych schodów sprawia problemy również zdrowym. Dobrze się pisze nie znając co jak wygląda :) Bravo :)
Cytat:
Rozbraja też wypowiedź kobiety, która się zastanawia dlaczego schody nie przylegają do jezdni.

Nie znalazłem tam takiej wypowiedzi ?
Cytat:
Trochę wyobraźni przestrzennej, że to nijak nie mogłoby tak działać.

Tobie też tego życzę, oraz empatii dla innych i zdrowego rozsądku.
_________________
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 21-08-2015, 12:35   

nacomito napisał/a:
ktoś namalował, ktoś sprawdził, ktoś zatwierdził, ktoś przyjął do realizacji,


I ktoś dostał za to premię.

nacomito napisał/a:
Tylko dlaczego?


Tak wybrał Magnum Sal vox populi.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 21-08-2015, 16:06   

przemo napisał/a:

Czasami zastanawiam się czy społeczeństwo tak głupieje czy jest takie prymitywne.
Znasz człowieka, wiesz gdzie mieszka, widziałeś okolice ?
Szacunku trochę dla starszych i chorych :(

Okolicę widziałem wiele razy, często przyglądam się jak im ta budowa idzie. Co ma szacunek do tego, że łazi po placu budowy, a potem zdziwienie, że sobie krzywdę zrobił. Jak jakaś starsza osoba wtargnie byle gdzie na ruchliwą jezdnię (co często starsze osoby mają w zwyczaju) i ją samochód potrąci to też powiesz, że kierowca wykazał się brakiem szacunku dla starszych i chorych?

przemo napisał/a:

Jeden schód ma 36 cm długości ( nie szerokości ), barierka nie wiele da.

Chodzi Ci o posunięcie stopnia? Akurat 36 cm to dość sporo, choć nie wydaje mi się by te schody miały aż tyle. Nie rozumiem,

dlaczego wg. Ciebie barierka niewiele da. Da to samo co na kazdych innych schodach, będzie się można przytrzymać w czasie wchodzenia.

przemo napisał/a:

Pan ten ma poważne problemy z poruszaniem, a kąt nachylenia tych schodów sprawia problemy również zdrowym. Dobrze

się pisze nie znając co jak wygląda :) Bravo :)

Byłem, widziałem. Po schodach chodziłem. Schody jak schody, nic nietypowego. Jak pan ma problemy z poruszaniem się to

tym bardziej nie powinien chodzić po schodach, na których jeszcze barierki nie ma, tylko przejść na około do Piłsudskiego do czasu aż budowa się skończy. I bądźmy szczerzy, to że fiknął 2 razy ze schodów to fakt medialny, jak to się ładnie nazywa, bo jakby raz zleciał z tylu betonowych schodów to drugi raz nie prędko byłby w stanie, jeśli w ogóle.

Wieliczka ma teren jaki ma, różnice wysokości nieraz olbrzymie i nic dziwnego, że wszędzie pełno schodów. Takie warunki

terenowe i cudów nikt nie uczyni.

przemo napisał/a:

Nie znalazłem tam takiej wypowiedzi ?

Pierwsza poruszana kwestia, kręcone na Słowackiego sądząc po bloku i śmietniku w tle.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2015, 17:26   

nazwijmy to po imieniu... schody to wymysł kompletnego dyletanta projektowego (delikatnie mówiąc)... takie nachylenie nie wymaga ŻADNYCH schodów, a tylko utrudnia ludziom życie!!!
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 21-08-2015, 19:48   

atam napisał/a:
takie nachylenie nie wymaga ŻADNYCH schodów,

atam - sorry, ale jakie nachylenie nie wymaga? sprawdziłaś, ile tam tam jest procent nachylenia? sprawdziłaś dla jakiego nachylenia może być pochylnia a kiedy muszą być schody? kiedy mają być schody ze spocznikami? jakie jest dopuszczalne nachylenie podłużne i poprzeczne?
w życiu zawodowym i prywatnym jestem ZAWSZE przeciwko XXX rozwiązaniom, ale chcąc autorytatywnie wypowiedzieć się na temat jakiegoś problemu, zawsze rozpoznaję temat.
nie twierdzę, że jest tam dobrze lub źle, nie "po drodze" mi tam - ale może zadaj sobie trud sprawdzenia i poinformuj nas o Twoich ustaleniach
może rzeczywiście ktoś "dał ciała", może nawet nie jeden a może są takie uwarunkowania terenowe, że inaczej się nie dało "niż na styk"
sprawdź, też jestem bardzo ciekawy jaka jest prawda
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2015, 09:43   

greg napisał/a:
ale jakie nachylenie nie wymaga? sprawdziłaś, ile tam tam jest procent nachylenia? sprawdziłaś dla jakiego nachylenia może być pochylnia a kiedy muszą być schody? kiedy mają być schody ze spocznikami? jakie jest dopuszczalne nachylenie podłużne i poprzeczne?

drogi gregu....kojarzysz może ulicę czubinów lub kopernika w wieliczce, no i wyobraź sobie, że jakimś cudem da się po nich wejść pod górę mimo braku schodów!!!. a czy może miałeś okazję po tych schodach się przejść? jak nie to spróbuj, bo ja chodziłam i jest to totalnie niewygodne! a żeby było zabawniej po drugiej stronie ulicy schodów ma podobno nie być! ja będę więc chodzić po drugiej stronie ulicy, no i np. mamy z wózkami też...ktoś w poprzednich postach zastanawiał się dlaczego między schodami a jezdnią jest zostawiona przerwa....ostatnio widziałam, że jakaś starsza pani zamiast po schodach szła właśnie tym "nieuschodowionym" odcinkiem...
wybacz ale żadne pomiary nie zastąpią praktyki i wrażenia wygody użytkowania obywateli...niestety schody mi i nie tylko mi nie przypadły do gustu i niestety utrudniają poruszanie się po chodniku a nie ułatwiają....
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-08-2015, 10:55   

atam napisał/a:
kojarzysz może ulicę czubinów lub kopernika w wieliczce, no i wyobraź sobie, że jakimś cudem da się po nich wejść pod górę mimo braku schodów!!

A kojarzysz może kiedy budowano tamte ulice. Chyba nie w czasach kiedy obowiazywały obecne przepisy ( jeśli wtedy jakieś w ogóle obowiązywały). Wg obowiazujacych przepisów pochylenie chodnika nie może przekraczać 6%. W rejonie rond pochylenie jest większe. W lecie może to nie problem. Ale w zimie na dole chodnika trzeba by zrobic całodobową gipsownie.
 
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-08-2015, 16:52   

Najwięcej to powiedzenia mają znani w Wieliczce i na forum specjaliści od budownictwa drogowego i kątów nachylenia ulic w Wieliczce.

Forum już dawno zeszło na pasy, a takim czymś pokazujecie, że zostały tu tylko niedobitki i niezadowoleni maruderzy.

Onanizujcie się dalej nad każdym problemem, mając serdecznie w poważaniu wszystkich mieszkańców poza wami.


Gratuluję dna :)
_________________
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 24-08-2015, 07:32   

Zgadzam się tylko, że my polacy mamy to do siebie, że tam gdzie nam prawo szkodzi to lepiej je złamać, a tam gdzie mamy korzyść z niego to piętnujemy tego co go łamie. Ktoś to prawo stworzył, a przepisy techniczno-budowlane nie są tworzone bez badań i analiz. Ja bym inny temat poruszył czy w ogóle potrzebne były te ronda, a nie wystarczyła przebudowa skrzyżowań np. ze światłami? Moda na ronda po prostu. A te schody na Piłsudskiego po co? można było to zrobić inaczej np. wydłużyć dojście do ulicy poza rondem, ale bez schodów. Z drugiej strony chcemy wszędzie przejścia dla pieszych, ale gdy już są to przechodzimy tam gdzie ich nie ma Przykład też z Piłsudskiego i tych budek-sklepów piekarnia, alkohole itd. przejścia są dwa w niedalekiej odległości, ale ciągle ktoś przechodzi pomiędzy nimi ... bo za daleko, bo szybciej itd.ale jak coś się stanie to lament, bo nie było przejścia dla pieszych. I na koniec MOJE zdanie jako użytkownika też tego chodnika to wole iść dłuższą drogą i bezpiecznie niż na siłę pchać i tracić tyle samo siły albo więcej by mieć satysfakcję zyskania 5 minut,
a tym bardziej dziwię się niepełnosprawnym i starszym ludziom. Bliżej nie znaczy łatwiej, szybciej i bezpieczniej.
_________________
Joshua
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-08-2015, 07:53   

Joshua napisał/a:
Ja bym inny temat poruszył czy w ogóle potrzebne były te ronda, a nie wystarczyła przebudowa skrzyżowań np. ze światłami?

Rewelacyjny pomysł. Światła dobre na wszystko.
 
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 24-08-2015, 10:30   

Joshua napisał/a:
przebudowa skrzyżowań np. ze światłami?

Nie.
Joshua napisał/a:
Przykład też z Piłsudskiego i tych budek-sklepów piekarnia, alkohole itd. przejścia są dwa w niedalekiej odległości, ale ciągle ktoś przechodzi pomiędzy nimi

Idziesz z Lekarki (Grunwaldzka), przechodzisz grzecznie przez PDP, idziesz w stronę pętli, drugie przejście i... dalej musisz iść środkiem ulicy, bo chodniki są permanentnie zastawione przez idiotów w samochodach. Za to na tym przejściu bliżej skrzyżowania Asnyka/Piłsudskiego jest spora szansa, że rozjedzie Cię ktoś ignorujący znak STOP przy skręcie w prawo. To ja już wolę przechodzić koło tych sklepów, co zresztą jest jak najbardziej legalne.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-09-2015, 11:12   

atam napisał/a:
ŚCIEŻKĘ ZDROWIA
To chyba dobrze sie wpisuje w polityke naszego wlodarza ;)
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-09-2015, 11:27   

atam napisał/a:
wrażenia wygody użytkowania obywateli
Wiekszosc odnosi wrazenie, ze np ulice najwygodniej przejsc tam gdzie sie akurat stoi. Mamy wiec zrezygnowac z przejsc? Musisz poszukac lepszego argumentu.
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 17-09-2015, 06:32   

Jolanta Białek napisał/a:
Ronda - po terminie

Wieliczka. Jest zapowiedź otwarcia skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Asnyka. Ale do finału prac "na ochronce" sporo jeszcze brakuje


W wyznaczonym wcześniej terminie: do końca września tego roku, nie uda się zakończyć budowy żadnego z rond powstających na drodze wojewódzkiej w Wieliczce. W przypadku rozpoczętej wiosną modernizacji skrzyżowania ulic Asnyka i Piłsudskiego, opóźnienie nie będzie duże. Już teraz kierowcy mogą korzystać - wprawdzie nie zawsze, bo przejezdność zależy od rodzaju prowadzonych tam prac - z jednego pasa, na razie tłuczniowej drogi "przez rondo".


Czytaj więcej:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 11